cum sa il cuceresc?

Eu am renuntat la primul "iera"...

Agnostic question : oamenii astia se si inmultesc?
anakin
Postat pe 4 Mai 2011 13:20
thor, doar cu capu'

rezumat??? vesnica poveste de iubire, in care ea moare de dragul lui, iar el e foarte ocupat cu altele ( la treburi ma refeream, evident)
desi nu i-a promis c-o ia de nevasta, ea isi tot face planuri de cucerire
zambila
Postat pe 4 Mai 2011 13:22
anakin, din nefericire, da!
io tot sustin c-ar trebui sterilizati, ca pisicile
zambila
Postat pe 4 Mai 2011 13:24
Ioi, in cazul asta, deplang soarta pisicilor tale
anakin
Postat pe 4 Mai 2011 13:28
Anakinu, hai ma, tati! Tocmai pe sacii aia de purici ai zambilicei ii deplangi?
Aia o duc mai bine decat multi rumani, stiu io
Thor_again
Postat pe 4 Mai 2011 13:30
De la: anakin, la data 2011-05-04 13:16:42Bre, un rezumat se poa'?


rezu-mat
tanti cornelia... la 19 ani ... s-a dus la odihna cu un tip ... de pe la ea de prin zona ... tipul dupa atata odihna s-a decis ca trebuie sa se dedice muncii si nu mai are timp de ea .. agenda incarcata deh .. sau ii mai trebuie si ceva timp pt odihna cu altele ... amu biata fata nu stie cum sa-l cucereasca ... si cere sfaturi medicale ... !

din ce-am citit eu acolo .. am inteles ca ea are sentimente pt el .. dar nu prea i le-a impartashit ... ca deh .. nu era vreme decat de odihna nu si de impartashanie ...
in loc sa se duca sa-i iesplice lui ce simte ea .. si cum... si pe unde ... si tot asa ... a lasat si ea aici un subiect de dezbatere .. mai mult sau mai putin aproximativa ...
alfheim
Postat pe 4 Mai 2011 13:32
Poate ca multi dintre pensionarii romani, cu siguranta. Ca si aia, pisicile stau la caldurica si motzaie; si cand le baga zambiliciu o ciozvarta, un copanel, asa, pe mokkaciune, depun si ei un efort si se inghesuie sa si-l fure din farfurie, ca la actiunile electorale.

Alfie, cred ca asta e o cioaca, aruncata aici ca sa mai diversificam subiectele. Stai numa' sa vezi vajnicele noastre feministe ce rapid il vor infiera pe moftangiu, desi, dupa cum scrie cornelusha, baiatul cam are dreptate sa ii dea cu tifla.
anakin
Postat pe 4 Mai 2011 13:34
AAA, bun atunci! Nu doar mie mi se pare cva unele subiecte sunt niste jalnice incercari de a atarge centrul cercului atentiei catre fapturile lor si mai ales catre luminatia mintii si iscusinta degetelor!
As_ninge
Postat pe 4 Mai 2011 14:10
As_...
nu, nu ti se pare, e o parte a realitatii
Thor_again
Postat pe 4 Mai 2011 14:17
Oare atat de acuta sa fie nevoia finntelor umane de a-si retrai viata, de a si-o rescrie? Macar daca vrei sa fii altcineva, daca vrei sa fi cunoscut alti oameni decat cei pe care i-ai cunoscut, de ce sa nu incercam sa fim mai putin superficiali?
As_ninge
Postat pe 4 Mai 2011 15:11
As, mai sunt si alte motive, nu neaparat alea cu rescrierea...
Alte motive chiar foaaaarte mercantile, gen trafic pe site, postari cat mai multe...
Thor_again
Postat pe 4 Mai 2011 15:17
Multumesc, m-am prins! Si atunci prinzi o informatie dintr-o sursa si o sucesti in fel si chip.
da, chiar refuzam sa cred ca romanii cu acces la net au nivelul de cultura si inteligenta atat de jos!
As_ninge
Postat pe 4 Mai 2011 15:21
ei, sa nu mai refuzi! si ai aici o gramada de exemple
Thor_again
Postat pe 4 Mai 2011 15:24
de cand vanghelie care este garanteza pt ministri de invatamant .. de unde atata cultura ...?
sau cica la tara de manelisti si neperfomanti care suntem ... nu prea este mai mult de asteptat....
alfheim
Postat pe 4 Mai 2011 15:32
Pentru unele "neperformante" nu e de vina omul de rand, poate doar o mica mustrare de constiinta pt ca se vinde prea usor si in schimbul unor avantaje meschine (tot saracia, bat-o vina), da marfa pe care o are, cui nu trebuie (voturile si sustinerile politice).
Pe de alta parte, fanfaronada si etalarea publica a non-valorii, ne caracterizeaza. Cu alte cuvinte, prostul nu e prost destul, pana nu e si fudul.
As_ninge
Postat pe 4 Mai 2011 16:34
Cornelia mama esti cumva din Republica Moldova? Si baietul tot de acolo este? Nu de alta dar din cate ama mai auzit si eu de pe la unii basarabeni, sunt inca destui barbati care lasa balta repejor o fata care merge cu ei ma odihna fara sa fie cununati.
charmelen
Postat pe 4 Mai 2011 23:17
De la: alfheim, la data 2011-05-04 15:32:22de cand vanghelie care este garanteza pt ministri de invatamant .. de unde atata cultura ...?
sau cica la tara de manelisti si neperfomanti care suntem ... nu prea este mai mult de asteptat....


crezi ca te poti compara cu un.... portar autodidact, de ex.?...:)))

eu_geminy
Postat pe 4 Mai 2011 23:20
De la: alfheim, la data 2011-05-04 15:32:22de cand vanghelie care este garanteza pt ministri de invatamant .. de unde atata cultura ...?
sau cica la tara de manelisti si neperfomanti care suntem ... nu prea este mai mult de asteptat....


ofera... si vei fi apreciat.
deocamdata n-ai spus nimic...:)
eu_geminy
Postat pe 4 Mai 2011 23:21
De la: eu_geminy, la data 2011-05-04 23:21:16
De la: alfheim, la data 2011-05-04 15:32:22de cand vanghelie care este garanteza pt ministri de invatamant .. de unde atata cultura ...?
sau cica la tara de manelisti si neperfomanti care suntem ... nu prea este mai mult de asteptat....


ofera... si vei fi apreciat.
deocamdata n-ai spus nimic...:)


vad ca inca ma cautzi .. ti-am mai zis ... daca nu ma gasesti la carne ... incearca la oua ...
tie nu-ti pot oferi nimic din pacate ... ca intrii perfect in definitzie .. le stii pe toate si inca ceva ...
cauta definitzia fiindca te regasesti... te reprezinta
cat priveste autodidactul ... nu mi-am facut scoala nici pe banii tai nici pe ai altuia ... si tot autodidact mi-am facut-o .. dar pt tine e grele ... retardul si complexele .. te chinuie prea greu ... ca sa poti macar sa intelegi ce scrii tu .. dara-mi-te ce scriu altii!
alfheim
Postat pe 5 Mai 2011 00:28
: In postarea urmatoare...gresisem numele lui Alf..si n-am vrut sa se supere..!!
elisabeta_boia
Postat pe 7 Mai 2011 17:54
Alf ...te iei de Eu_ge???Nu stii cu cine te pui..!! Fii mai atent..!!
elisabeta_boia
Postat pe 7 Mai 2011 17:56
DRAGA CORNELIA, UITI UN LUCRU ESENTIAL PRIVIND RELATIA BAIAT-FATA: DE CAND E LUMEA, LUME, BAIETII SUNT CEI CARE TREBUIE SA CUCEREASCA O FATA SI NU INVERS ! INDIFERENT CE S-A INTAMPLAT INTRE VOI ACOLO, IN EXCURSIE, LA ODIHNA, TU NU TREBUIE SA ALERGI DUPA EL. TRAIESTE-TI VIATA FRUMOS, PENTRU CA DACA EL NU DORESTE SA "TINA CALDA" RELATIA VOASTRA, INSEAMNA CA NU ESTE EL" ALESUL" ! NU EL ESTE "SUFLETUL TAU PERECHE", CUM VA PLACE VOUA, CELOR TINERI SI ROMANTICI, SA SPUNETI ..... AI DOAR RABDARE SI FII MAI SELECTIVA !
IOANA_DRAGAN
Postat pe 8 Mai 2011 10:15
alta care nu stie sa scrie, sa se exprime...uf, m-am saturat...mi-a pierut cheful sa citesc pana la capat...auzi, ,,odihna,,
MARILENA_25
Postat pe 8 Mai 2011 10:24
alta care nu stie sa scrie, sa se exprime...uf, m-am saturat...mi-a pierut cheful sa citesc pana la capat...auzi, ,,odihna,,
MARILENA_25
Postat pe 8 Mai 2011 10:25
e foarte greu si student,si serviciu...chiar nu are timp sa petreaca mai mult cu tine,spun din proprie experienta....
iar in sesiunile de examene,e infernal,noi incuiam usa,si nu raspundeam la nimeni,invatam ca apucatele,zi si nopapte....
e obositor,extenuant.
daca tu,cand apuci in pauzele mici pe care le are,sa vorbesti cu el,nu te plange niciodata ca nu iti acorda destul timp,incurajeaza-l,spune-i ca il intelegi,si il astepti,nu va uita niciodata,va fi impresionat de intelegerea ta,si dupa examene,iti va acorda bineinteles mult timp,tot timpul va vrea sa fiti impreuna.
dupa ce ii va trece oboseala,caci chiar daca examenele au trecut,o saptamana te simti lovit in cap...de oboseala si stres.
la el se aduna si oboseala de la serviciu.
spune-i ca te rogi sa aiba noroc la examene,ca te gandesti la el,ca il iubesti,orice ar fi,etc.
merita sa astepti.sigur tine mult de tot la tine.
succes,D
daniilia
Postat pe 8 Mai 2011 22:08
la odihna! da u cate clase ai??
alyyna
Postat pe 14 Mai 2011 20:36
la odihna!...............ce fel ai de a scrie si de a cenzura unele lucruri... rad de jumatate de ora.. ms pt distractie!!
alyyna
Postat pe 14 Mai 2011 20:43
Cornelica maica, eu fix in locul tau, m-as inchide-ntr-o biblioteca si-as lua-o la puricat vreo cativa ani buni, bunuti ! Daca, dar numai daca neica ar mai suna, l-as trimite la plimbare, pe motiv ca am de studiat vreo cativa ani, tot buni !
m_arilena
Postat pe 16 Mai 2011 16:04
Sincer , mai bine decat sa stai sa te gandesti la baiatul ala pune mana pe o carte si citeste , invata sa fii mai cursiva in exprimare si da-l incolo de baiat ca dupa ce ai fost cu el la "odihna" e clar ca nu te mai vrea si cauta sa se " odihneasca " cu altele... Nu e un capat de lume, se mai intampla ca dupa o "odihna" sa nu te mai caute baiatul . Daca ai citi si ai avea un vocabular mai elevat sau macar daca nu ai mai face atatea greseli gramaticale, poate ai sa intalnesti si tu un baiat mai serios care dupa prima " odihna " nu mai dispare si vrea in contunuare sa va "odihniti" O zi minunata iti doresc si gandeste-te mai bine si asuma-ti unele sfaturi din cele pe care le primesti aici si care nu iti sunt oferite cu rautate.
Myra_Nirvana
Postat pe 18 Mai 2011 14:06
pana la urma l-a cucerit sau a plecat spre alte batalii?

daca tot nu l-ai cucerit cu ce-ai aflat pe acilica mey corn-elia, atunci inarmeaza-te cu scut, sabie cu luneta, sulitza cu amortizor, harpaleta cu neoane, sagetzi o droaie, si din alea fosforescente si pleaca dupa el in cruciada
dar sa-ti pui si camesha de zale si centura de castitate sa nu care cumva sa faci vreo cine stie ce nefacuta pe traseu!

mama ta xena, stie ce ocupatii ai tu....?
alfheim
Postat pe 18 Mai 2011 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragoste sau frica de despartire? 198 De la: roby_cado 23 Aprilie 2010 22:55
buna 3 De la: Micass 20 Decembrie 2008 09:31
Confesiune si incertitudine 116 De la: TEODORRD 14 Mai 2009 16:03
cred ca am nevoie de ajutor 465 De la: pitzi 7 Mai 2009 09:22
Relatia cu un barbat inselat in casnicie 78 De la: quasaria 11 Decembrie 2009 09:18
Setari Cookie-uri