relatia indiferent de varsa..ea 34 el 61

mda...oamenii au tendinta asta maladiva sa "posede" alte fiinte
si ma refer aici la chestia aia strict egoista.."e al meu, si nu-l las sa fie fericit cu alta, nici sa stiu ca mor"
ori, esenta iubirii e tocmai altruismul, si bunatatea. pentru ca daca dragostea nu ti-e impartasita, nu posezi decat o carcasa, atata timp cat fiinta celuilalt e daruita altcuiva
si pana la urma, oricum ai rasuci-o, tot tu esti marele perdant...chiar daca stii, sau nu...
michelle_
Postat pe 13 Mai 2011 19:40
da, culmea e ca o atare femeie pare sa nu priceapa in veci ca ea nu e `divina`, nu e aceea, unica, THE ONE AND ONLY! si nu pot sa nu ma intreb daca motivul nu e cumva indaratnicia impusa de vanitatea care orbeste sau chiar triumful definitiv al prostiei ce doar hiberna.
esme
Postat pe 13 Mai 2011 19:52
io cre' ca aia behaie triumful vanitatii-n ea mai ceva ca clopotele definitivei apocalipse...
sau era indaratnica behaiala vanitoasa a prostiei instalate definitiv in faza de hibernare?
precizilla
Postat pe 13 Mai 2011 21:28
na,c-am behait si io..
precizilla
Postat pe 13 Mai 2011 21:30
da, precilico, imagineaza-ti! unde mai gasesti atatea simptoAme adunate ca la sedinta?!
esme
Postat pe 13 Mai 2011 21:45
smeoanco
ba sa nici nu gasesc,mami...
ca si asa ma simpt complexata de miss perfection acilea de fatza
precizilla
Postat pe 13 Mai 2011 21:47
care-i missa aia, precilico? s-o vaz si io! sigur ii gasesc vreun defect! dar ce unul, muuulte! chit ca i-l inventez! ei, comedie!

esme
Postat pe 13 Mai 2011 21:51
eh,pune si tu ghilimele alea p'acolo pe unde ar fi trebuit sa le pun io...
ce missa?
care missa?
mai missa ca moa nu iegzista,bre!
bivolaru' ar fi mandru de mine...
precizilla
Postat pe 13 Mai 2011 21:54
si apari ca o spirala...
io zic ca ar fi invidios...
dor72
Postat pe 13 Mai 2011 21:59
carevasazica, precilico, tu erai za oan! si te ascundeai asa de bine! cat daduram noi in bobi p-aici sa aflam adevaru` si consfintiram, zau, ca nu se iegzista!
esme
Postat pe 13 Mai 2011 22:03
zac zau lui dumnezau ca nu sa ezista,mami...
da' stati numa' oleaca,sa ma vedeti integrandu-ma in absolut!
precizilla
Postat pe 13 Mai 2011 22:13
sa nu te des (z) integrezi...las-o mai moale....
si mai da drumul la spirala...
dor72
Postat pe 13 Mai 2011 22:18
ce-i asta,doaro?
modus operandi?!
precizilla
Postat pe 13 Mai 2011 22:23
egzact...de ce?
nu-i musai sa te formalizezi...ziceam si io asa...
dor72
Postat pe 13 Mai 2011 22:30
De la: esme, la data 2011-05-13 19:14:43cred ca e, mai degraba, obsesia iluzorie, inchipuita de minti ratacite, ca nu cumva sa ia altul/alta `bunul` `detinut` si care e, in consecinta, `al meu`. pt ca ele cred ca omul e un obiect in posesia caruia intra in momentul in care s-a contractat cu parafe pe la primarii, oaresce legatura cu celalalt. ca si cum iubirea se poate cumpara si vinde. si mai cred cu incapatanare ca e vorba si de o propensiune catre victimizare la modul propriu, caci femeile astea isi doresc suferinta fizica si psihica, umilinta si degradarea personala. e o vocatie a inducerii chinului, a nefericirii. si culmea e ca ele chiar se cred martire, undeva deasupra sfintilor.

me_, profunzimea cugetului ei m-a lovit, precum barda, de la primel ei postari citite de mine!


aici ar fi ceva variante posibile : fie se mint singure. fie sunt mult prea complexate pentru a mai avea puterea sa renunte..., fie au fost victime de la bun inceput si predispuse la victimizare..prin ceea ce au vazut in familia de origine si apoi au urmat inconstient ,modelul " vazut acasa...fie accepta ca atare situatia ca fiind convenabila din cu totul alte motive care nu au legatura nici cu dragostea, nici cu implicarea..nici cu relatia in sine. Cat despre el...,,un mare caracter " ! :-))))
reyya
Postat pe 14 Mai 2011 11:48
De la: esme, la data 2011-05-13 19:52:43da, culmea e ca o atare femeie pare sa nu priceapa in veci ca ea nu e `divina`, nu e aceea, unica, THE ONE AND ONLY! si nu pot sa nu ma intreb daca motivul nu e cumva indaratnicia impusa de vanitatea care orbeste sau chiar triumful definitiv al prostiei ce doar hiberna.


cat de adevarat !!! dureros de adevarat ,pt multe insa greu de vazut ( cu ochii mintii )si acceptat ! Tine de fiecare ce prefera sa fie IN OCHII EI , nu ai lui..
reyya
Postat pe 14 Mai 2011 11:52
reyya...

eu as cita o amica de-a mea, care vazandu-se curtata de un moshulica generos, i-a raspuns simplu:

"am tot respectul pt. dvs, insa 30 in 60 intra de 2 ori... dar invers, nici macar o data...:D"
:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 14 Mai 2011 12:32
ea s-a indragostit de un barbat mai mare cu 19 ani mai mare si acum il mai iubeste,2 ani a facut numai nebunii ,doar pentru a face dragoste cu el
garbo107589
Postat pe 14 Mai 2011 12:55
Am citit povestea prietenei tale si parca am citit-o pe a mea! Eu am 47 de ani si am trait timp de aproape 6 ani o poveste de iubire cum multi ar vrea sa traiasca. El are acum 64 de ani. Eu nu am fost casatorita niciodata, iar el are si nevasta si o fata de 34 de ani. Situatia lui financiara nu este demna de invidiat, il roade fiica-sa de aproape toti banii, ea neavand nici o ocupatie, sta acasa de cand se stie. Deci nu a fost vorba de bani! Despre relatia intima nu intru in amanunte. Ceea ce vreau sa intelegi tu si cei care mai citesc randurile scrise de mine, e urmatorul lucru: iubirea adevarata, sincera nu are limite, nici de varsta, nici de bani. Te intrebi ce a vazut prietena ta sau ce-am vazut eu la un om cu mult mai mare? E vorba de aceleasi afinitati, degeaba stau doi de aceeasi varsta impreuna daca nu au aceleasi afinitati. Ar fi mult de scris, mult de povestit, de comentat, dar... Prietena ta, ca si mine il va vedea ea singura INTR_O ZI pe acel domn cu alti ochi. Si retine: nu din cauza varstei! NU! Prietena ta, ca si mine, va vedea ca doar ea iubeste! EL, minte zi de zi ca sa o pastreze cat mai mult! Acum, nu vede, iar tu si nimeni nu o poate face sa vada. INTR_O ZI... va vedea singura! Pana atunci, nu risca sa-i atragi atentia, pentru ca te va trata urat!
Numauita
Postat pe 14 Mai 2011 16:07
Eu n-as intreba cat mai poate el ci cat il va mai suporta ea. Un barbat de 60 si ceva de ani, dezbracat, unduindu-si languros soldurile, nu-i o priveliste indicata cardiacilor si nici femeilor de 36 ani.
Calliope
Postat pe 14 Mai 2011 16:08
calliope, eu zic ca te uiti in jur cum arata mare parte din femeile de 30 si ceva de ani. Care unduiesc cel putin 30 de kg in plus. Si mai discutam...
quasaria
Postat pe 14 Mai 2011 16:17
Macar e carne frageda.
Varsta de 60 de ani o avea si ea farmecul ei dar cu siguranta nu include senzualitatea trupului.
Calliope
Postat pe 14 Mai 2011 16:26
carne frageda e la 18 ani. O avea femeia de peste 30 avantajele ei, dar nu "fragezimea" e pe primul loc. Pina la urma de pe la 30 poti, biologic, sa fii bunica. Iar fertilitatea scade dramatic dupa virsta asta. Deci, sa lasam ifosele astea....
Sa gasim alte argumente.
quasaria
Postat pe 14 Mai 2011 16:31
Hai, nu ma deprima! Eu ma simt inca frageda... Lasa asa.
Cred ca asa s-a terminat si relatia columbenilor. S-au iubit ei ce s-au iubit, sincer si dezinteresat, fireste, pana cand, intr-o seara Iri a spus: in seara asta o s-o facem cu lumina aprinsa!
Proasta idee!!!!
Calliope
Postat pe 14 Mai 2011 17:11
bine, intotdeauna persoanele de fata se exclud....
Eu am copil la gradi si am avut un soc cind am realizat ca fie-mea ar fi putut sa aiba vreo 20 de ani....
quasaria
Postat pe 14 Mai 2011 19:00
Q, a fi mama doar din punct de vedere biologic si atat ...e simplu , teoretic toate am fi putut avea copil inca de la 17 ani , chiar mai devreme ...insa nu sunt sigura ca postura de mama , cu tot tacamul de asumari ni l-am fi permis..( noi ..femeile , ma refer aici la cele preponderent cerebrale ).asa incat eu cred ca nu varsta e cea care creeaza probleme mereu ci un ,,grad de luciditate" prea mare...perfectionismul asumarii statutului de mama....sau un grad de luciditate nepermis de mic....( cand e cel mai probabil si bun moment de a deveni mame din punct de vedere biologic.Regretele nu ar trebui sa apara dar ele apar...atunci cand nu avem copil...dar privind retrospectiv e o chestiune asumata ca nu ar fi fost potrivit sa-l avem ATUNCI...Teoretic la 34 ani poti avea un copil aproape de majorat ....dar oare asta e ce ce ar fi fost de dorit ??oare astea au fost aspiratiile , oare spre asta s-a tins ???!! Discutabil...
reyya
Postat pe 14 Mai 2011 20:45
De la: garbo060623, la data 2011-05-14 16:07:34Am citit povestea prietenei tale si parca am citit-o pe a mea! Eu am 47 de ani si am trait timp de aproape 6 ani o poveste de iubire cum multi ar vrea sa traiasca. El are acum 64 de ani. Eu nu am fost casatorita niciodata, iar el are si nevasta si o fata de 34 de ani. Situatia lui financiara nu este demna de invidiat, il roade fiica-sa de aproape toti banii, ea neavand nici o ocupatie, sta acasa de cand se stie. Deci nu a fost vorba de bani! Despre relatia intima nu intru in amanunte. Ceea ce vreau sa intelegi tu si cei care mai citesc randurile scrise de mine, e urmatorul lucru: iubirea adevarata, sincera nu are limite, nici de varsta, nici de bani. Te intrebi ce a vazut prietena ta sau ce-am vazut eu la un om cu mult mai mare? E vorba de aceleasi afinitati, degeaba stau doi de aceeasi varsta impreuna daca nu au aceleasi afinitati. Ar fi mult de scris, mult de povestit, de comentat, dar... Prietena ta, ca si mine il va vedea ea singura INTR_O ZI pe acel domn cu alti ochi. Si retine: nu din cauza varstei! NU! Prietena ta, ca si mine, va vedea ca doar ea iubeste! EL, minte zi de zi ca sa o pastreze cat mai mult! Acum, nu vede, iar tu si nimeni nu o poate face sa vada. INTR_O ZI... va vedea singura! Pana atunci, nu risca sa-i atragi atentia, pentru ca te va trata urat!



si totusi ...din punct de vedere legal el este , desigur cu voia lui ,,prizonierul unei legaturi legalizate "....nimanui nu-i pasa de aspectul asta decat celor implicati , desigur...dar dragostea adevarata as crede ca e doar un concept inventat de unii pt a parea mai umani ...
Ai scris mai sus aceste randuri : ,,EL, minte zi de zi ca sa o pastreze cat mai mult! "...Si crezi ca e scuzabil , e exonerabila faza asta ??? eu ma tem ca nu...dincolo de casatorii , f-u-c-k-i-n-g-u-r-i intamplatoare , iubiri adevrate ( daca ele exista ) ramanem tot noi cu noi ..si atunci cand ramanem singuri intr-o camera plina de oglinzi( a se intelege si sensul figurativ !!) ar trebui sa ne placa ceea ce vedem.
reyya
Postat pe 14 Mai 2011 20:52
si daca ne place, asta e!:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 14 Mai 2011 20:58
De la: Calliope, la data 2011-05-14 16:26:27Macar e carne frageda.
Varsta de 60 de ani o avea si ea farmecul ei dar cu siguranta nu include senzualitatea trupului.


ei nah... da tu de unde stii?:D
:))
eu_geminy
Postat pe 14 Mai 2011 20:59
si daca nu e frageda, nu-i bai,
o punem la fezandat...:D
:P
=))=))
eu_geminy
Postat pe 14 Mai 2011 21:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
drum inchis 16 De la: carmlinda 11 Octombrie 2014 04:01
cum sunt 144 De la: liaiedera 30 Mai 2010 19:25
NEMULTUMIRE ! 44 De la: bya-bya 21 Septembrie 2013 15:05
buna. am si eu o problema dk ma poate ajuta cineva 51 De la: nelly05 27 Februarie 2010 14:37
Nu ma mai cauta 14 De la: garbo_7796 5 Februarie 2015 21:49
Setari Cookie-uri