relatia indiferent de varsa..ea 34 el 61

e pe baza de probe , Ge...
reyya
Postat pe 14 Mai 2011 21:00
te cred, reyya... iar cea mai importanta proba e aia care imi convine mie...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 14 Mai 2011 21:01
asta ar fi un lucru pe care ar trebul sa-l aibe unele in vedere :-))))
reyya
Postat pe 14 Mai 2011 21:03
reyya,
remarca era referitoare la aspectul biologic pur... nu social, ci biologic. De tineretea asta era vorba, nu de "fragezimea mintii"
quasaria
Postat pe 14 Mai 2011 21:05
reyya, dah...
ar fi bine...
ca sa nu mai caute confirmari smiorcaindu-se pe-aici de cat de nedreapta a fost viatza si de cat de ticalosi si porci pot fi barbatii...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 14 Mai 2011 21:06
De la: quasaria, la data 2011-05-14 21:05:33reyya,
remarca era referitoare la aspectul biologic pur... nu social, ci biologic. De tineretea asta era vorba, nu de "fragezimea mintii"


q...daca stau bine sa ma uit in jur pe aici pe Garbo vad ca multe raman fragede la minte..mai putin la trup ..dar ce ma distreaza e acceptarea de a fi cu unul care le minte, dincolo de f-u-c-k-i-n-g sau iubire...si scuza pe care o invoca non stop cum ca ele simt ,,iubire adevarata ", daca asa arata,, iubirea adevarata " ..io ma bucur ca nu am fost prin zona cand o impartea Sf. Petru :-))
reyya
Postat pe 14 Mai 2011 21:10
aia cu iubirea adevarata cam distruge castelele de nisip, cu atit mai mult certificatele de casatorie...asa ca atita timp cit e still married, sorry, nu e deloc iubire. Sau din partea aluia insurat, nu e... Pentru ele, o fi.
quasaria
Postat pe 14 Mai 2011 21:23
nu are neaparat legatura ca ala e ,,dat , luat sub beneficiu de inventar"...adica insurat..e relativa hartoaga roz de pe rama de la toaleta..problema e ca ala e intr-o relatie..nu e mai cinstit sa se sarute fiecare pe obrajiori si sa-si vada in continuare de drum ??? speta asta in care X le minte doua , trei sau fara numar..si ele se cred iubite..ba mai mult se si implica si ajung sa-l iubeasca pe ala mi se pare idiotenie pura...parerea mea...
reyya
Postat pe 14 Mai 2011 21:28
si mie mi se pare da' na, am fost in situatia asta... deci am trecut prin perioada de idiotenie pura si am incheiat orice relatie da zau ca il iubeam in continuare.....
Pina la urma tot el m-a scos din faza de idiotenie, ca macar s-a intors. Si nici asa n-a fost bine, insa de atunci ma razboiesc cel putin cu personajul real....

So, ce sa zic...
quasaria
Postat pe 14 Mai 2011 21:33
De la: quasaria, la data 2011-05-14 21:33:59si mie mi se pare da' na, am fost in situatia asta... deci am trecut prin perioada de idiotenie pura si am incheiat orice relatie da zau ca il iubeam in continuare.....
Pina la urma tot el m-a scos din faza de idiotenie, ca macar s-a intors. Si nici asa n-a fost bine, insa de atunci ma razboiesc cel putin cu personajul real....

So, ce sa zic...


Q, nu am stiut aspectul , nu ca te-ai fi menajat Dar acum mise pare mult mai ,,fermecator " sa-i bagi un croseu de dreapta aluia real , decat aluia din poze..clar !!
reyya
Postat pe 14 Mai 2011 22:02
mda. Adica nu numai ca n-am acceptat sa fiu gasca atunci (cel putin in aparenta, ca in sinea mea.... ) - da' nu accept nici ACUM ca am fost gasca atunci cind eram eu mica.... de unde deduc ca au dreptate neste tanti pe aici: daca deja raul e produs, nici drak nu il mai sterge...

Bine, nu are legatura cu inselatul, noi ne-am certat din altele initial. Insa croseul si-l merita, oricum.
quasaria
Postat pe 14 Mai 2011 22:16
pei si ce mai astepti Q ??? ai nevoie de ajutoare sau cum ??? :-))))
reyya
Postat pe 14 Mai 2011 22:19
nope. Gasesc si ajutoare, la o adica... atitea foste...daca il dau pe mina lor... il gasesc facut salam.
quasaria
Postat pe 14 Mai 2011 22:25
mey..dar unde-i gasiti voi pe ,,vrajitorii " astia ?? ca la mine inca nu a aparut niciunul ..adica a aparut dar cred ca a intuit ca nu a nimerit bine :-))))
reyya
Postat pe 14 Mai 2011 22:29
povesti, reyya... de fapt, si eu ma gandesc sa-mi fac din timp rost de-o coada de matura...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 14 Mai 2011 22:40
dar, ca sa fiu sincer pana la capat, mi se pare oricum o mizerie sa vorbesti de rau persoana cu care esti, indiferent ce ai de impartit.

nu te pune absolut deloc pe un piedestal, postura asta... dimpotriva.


eu_geminy
Postat pe 14 Mai 2011 22:43
cine, eu? Eu il vorbesc numa' de bine... il laudam ca are succese....

Whatever, glumeam, oricum...
quasaria
Postat pe 15 Mai 2011 01:23
,,Succesul " e doar o chestiune pur sociala Q ...nu si una persoanla...asa ca totul e relativ :-)) daca tipul tine la recunoasterea lui ..nu as vrea sa ma gandesc ce parere are despre el....
reyya
Postat pe 15 Mai 2011 01:26
corect reyya,....
in plan personal, nu succesul ne face, ci STIMA DE SINE...

iar modul in care ne-o manifestam depinde numai de noi si indica exact masura ei...;)
:))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 01:29
reyya, glumeam... daca iti spun ca ai dreptate, desi tu stii ca ai, sar gardu' dintre gluma si realitate....
quasaria
Postat pe 15 Mai 2011 01:31
stima de sine Ge...nu e mereu sinonim cu succesul recunoscut social . Asta e un alt revers al medaliei dar iar revin si spun ca e o chestiune de alegere persoanala.
reyya
Postat pe 15 Mai 2011 01:32
reyya, eu asta am si incercat sa spun: succesul e una, iar stima de sine e alta!...:)
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 01:35
De la: quasaria, la data 2011-05-15 01:31:29reyya, glumeam... daca iti spun ca ai dreptate, desi tu stii ca ai, sar gardu' dintre gluma si realitate....


nu e problema Q, eu am extras doar speta cu caracter general si nu cazul particular...
reyya
Postat pe 15 Mai 2011 01:35
si oricum persoanele de fatza de exclud.
cand am sa le spun ceva, le-o spun direct, asa cum a fost si cazul "junei" ilzi...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 01:37
Sa reusesti in viata nu inseamna sa ai o viata reusita...
hop si eu...
unde va ascundeti cand vorbiti de astea...."inervante"....ca mie imi plac....
mda, ge...direct, pe drumul cel mai scurt posibil...

reyuto, stima de sine- foarte scazuta, conduce mai mereu spre esec...si nu intotdeauna tine de alegerea personala. sunt prea multi factori externi, dependenti sau independenti care pot construi o stima de sine pozitiva sau, dimpotriva o pot desfiinta...
hai,ca deja m-am bagat prea adanc in psiho....zau

@ eu asta am si incercat sa spun: succesul e una, iar stima de sine e alta!...:)

si reusita/esecul depind foarte mult de convergenta, tangenta sau divergenta lor
dor72
Postat pe 15 Mai 2011 08:23
si totusi ...din punct de vedere legal el este , desigur cu voia lui ,,prizonierul unei legaturi legalizate "....nimanui nu-i pasa de aspectul asta decat celor implicati , desigur...dar dragostea adevarata as crede ca e doar un concept inventat de unii pt a parea mai umani ...
Ai scris mai sus aceste randuri : ,,EL, minte zi de zi ca sa o pastreze cat mai mult! "...Si crezi ca e scuzabil , e exonerabila faza asta ??? eu ma tem ca nu...dincolo de casatorii , f-u-c-k-i-n-g-u-r-i intamplatoare , iubiri adevrate ( daca ele exista ) ramanem tot noi cu noi ..si atunci cand ramanem singuri intr-o camera plina de oglinzi( a se intelege si sensul figurativ !!) ar trebui sa ne placa ceea ce vedem.


N-ai sa crezi! N-a fost nici "fucking" intamplator si nici n-au fost altele "fara numar" Problema este cu totul alta, mult mai complexa si pentru unii greu de inteles. Exista oameni care de la bun inceput au avut o casnicie TOTAL nereusita, dar din cauza celor din jur, si ma refer aici la familie, n-au avut curajul sa rupa acea legatura oficializata. Si-atunci au mers fiecare pe drumuri paralele. Ceea ce este grav in aceasta tara in care traim, este faptul ca a te desparti de cineva, dureaza foarte mult dpdv legal. La asta se mai adauga si caracteristica generala a barbatilor de a imparti ceea ce au facut impreuna. N-am auzit pana acum despre nici un barbat care sa lase ceva neimpartit! In continuare, se mai adauga si FRICA . Stii cum gandeste un barbat mai in varsta decat o femeie?! Banuiesti, nu? " Ce ma fac daca peste cativa ani..." Ei si uite asa, EL ramane legat cu o hartie de cea cu care nu a avut o viata deloc frumoasa, si te rog sa ma crezi ca in cazul meu stiu exact care este adevarul! Pe scurt: Un barbat trecut de 55 de ani nu va divorta in veci! De ce? Am mai spus: din cauza banilor si a FRICII mai ales!
In aceste cazuri, ajungi sa desparti, purtand iubirea mai departe in suflet, dar ceea ce nu te lasa sau de ce nu poti merge pe acelasi drum, nu este hartia lui oficiala, ci INTREBAREA: de ce mai sta SI acolo unde nu-i e bine?! Sau: De ce nu gaseste curajul necesar? Sau: Ce anume l-ar putea face pe un asemenea om sa-si invinga frica???!
Numauita
Postat pe 15 Mai 2011 16:31
623, omul pune in balanta si vede ce conteaza pentru el.... Daca e mai important ce lasa neimpartit decit tine, atunci, da, nu va pleca. Da', in cazul asta, chiar ti-ai dori sa plece?
Ca eu nu m-as mai stradui sa il determin sa ia o decizie. In felul lui, a luat deja una. Sa ii fie de bine si sa nu ajunga sa regrete...

quasaria
Postat pe 15 Mai 2011 17:13
quasaria, sa stii ca n-are mai nimic de impartit. Am scris, dar probabil ti-a scapat: are o fata de 34 de ani care ii toaca banii. Fata sta acasa de cand se stie.El stie foarte bine ca plecand de acolo, trantorul casei nu va mai putea fi sustinut de el. Sincer vorbind, foarte sincer, crede-ma: nu m-as opune sa o ajute, dar sa faca si ea ceva! Mi-e greu sa va descriu, desi am facut facultatea de litere, repet mi-e greu sa va descriu ce iubire frumoasa a fost intre noi! Am trait cativa ani ca intr-o poveste. Am fost zi de zi impreuna, am plecat aproape in fiecare week-end impreuna, am fost in fiecare an in concedii impreuna. Acum, iubirea exista in continuare, dar a inceput sa cam doara!!! Ne dorim amandoi sa fim impreuna, dar el nu poate concepe ca fata lui la 34 de ani ar trebui sa munceasca, iar eu la randul meu nu inteleg de ce trebuie sa astept ceea ce vrea el: : "sa se marite fiimea odata! Sa scap de ea!" M-ai intrebat daca-mi doresc sa plece de acolo? NU MAI STIU! Spune-mi tu, da-mi un sfat! Mi-ai zis ca o sa ajunga sa-i para rau. Chiar crezi??? Cateodata si eu cred, alteori nu...
Numauita
Postat pe 16 Mai 2011 21:47
De la: dor72, la data 2011-05-15 08:23:26Sa reusesti in viata nu inseamna sa ai o viata reusita...
hop si eu...
unde va ascundeti cand vorbiti de astea...."inervante"....ca mie imi plac....
mda, ge...direct, pe drumul cel mai scurt posibil...

reyuto, stima de sine- foarte scazuta, conduce mai mereu spre esec...si nu intotdeauna tine de alegerea personala. sunt prea multi factori externi, dependenti sau independenti care pot construi o stima de sine pozitiva sau, dimpotriva o pot desfiinta...
hai,ca deja m-am bagat prea adanc in psiho....zau

@ eu asta am si incercat sa spun: succesul e una, iar stima de sine e alta!...:)

si reusita/esecul depind foarte mult de convergenta, tangenta sau divergenta lor


si de bisectoare, si de... mediatoare...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 16 Mai 2011 21:56
draga mea sa nu te mire la mijloc este lipsa dragostei paterne de care duce lipsa. nu pe el ii iub este.... dar tipa are o problema ..hai sa-ti povestec eu pe scurt ceva asemanator. am o prietena care a adus in casa o tipa sa le faca curat tot de 33 de ani ea are 61 si sotul 63. tipa tinara s-a dat la sotul prietenii si bine inteles ca el nu a spus nu. cind am discutat cu eli sa-i spunem ....vasile.... a spus ca el e sigur ca ea este capacul la oala lui. capac care i-a lipsit toata viata. asa ca prietena mea a divortat . el a traiat cel putin asa am aflat eu o mare dragoste cu aceea tipa chiar si sexual .tipa facea multe din lucrurile pe care prietena mea de moda veche nu indraznea sa le faca. dupa mai putin de 2 ani intr-o seara prietena mea s-a trezit cu ,,, vasile ...la usa/ imbatrinit,cocirjat,imbracat ca vai de el ,.necalcat..tot tacimul unui amarit. de ce avenit??? sa se intoarca la sotie care ii oferea tot liniste,curatenie spalat si calcat, papa bun la ore fixe . bine inteles ca noi femeile proaste si sentimentale ca si prietena mea la primit inapoi.
concuzie.. spunei prietenei tale ca acum ii place ca e imbracat curat si calcat, nu trebuie sa-i gateasca sa-i spele .. cind mosul va fi al ei si cind o sa trebuoasca ea sa-i faca toate astea nu o sa-l mai vrea.
fany
Postat pe 23 Mai 2011 08:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre banci , credite , rate 2 De la: pandora 25 Martie 2012 22:39
Compatibilitate 93 De la: ciresica21 12 Septembrie 2009 17:38
penis mic 158 De la: garbo198382 24 Iulie 2018 11:20
urgent!!!!!!! va roggg mult 7 De la: vuvuzela 4 Februarie 2011 19:42
soacra...... 31 De la: tatoo64 20 Ianuarie 2011 00:01
Setari Cookie-uri