relatia indiferent de varsa..ea 34 el 61

vai de capu' tau
michelle_
Postat pe 23 Mai 2011 15:24
fany, barbatul s-a intors, nu din iubire vesnica si nepervertita, din recunostinta, cainta si pocainta, ci din nevoia de a fi `servit`, `slujit`. el avea nevoie de o femeie care sa-i substituie mama, care sa-l hraneasca, adica sa-i duca tava la gura, sa-l spele, sa-l calce, sa-i cante ca sa-l doarma, sa-l perie, sa-i gadile orgoliul si sa nu cracneasca in fata lui.
esme
Postat pe 23 Mai 2011 15:41
....plus, fata de mama, sa sa cracaneasca cand si cat are tom degetel chef....
daria_
Postat pe 23 Mai 2011 18:28
De la: fany, la data 2011-05-23 08:25:38draga mea sa nu te mire la mijloc este lipsa dragostei paterne de care duce lipsa. nu pe el ii iub este.... dar tipa are o problema ..hai sa-ti povestec eu pe scurt ceva asemanator. am o prietena care a adus in casa o tipa sa le faca curat tot de 33 de ani ea are 61 si sotul 63. tipa tinara s-a dat la sotul prietenii si bine inteles ca el nu a spus nu. cind am discutat cu eli sa-i spunem ....vasile.... a spus ca el e sigur ca ea este capacul la oala lui. capac care i-a lipsit toata viata. asa ca prietena mea a divortat . el a traiat cel putin asa am aflat eu o mare dragoste cu aceea tipa chiar si sexual .tipa facea multe din lucrurile pe care prietena mea de moda veche nu indraznea sa le faca. dupa mai putin de 2 ani intr-o seara prietena mea s-a trezit cu ,,, vasile ...la usa/ imbatrinit,cocirjat,imbracat ca vai de el ,.necalcat..tot tacimul unui amarit. de ce avenit??? sa se intoarca la sotie care ii oferea tot liniste,curatenie spalat si calcat, papa bun la ore fixe . bine inteles ca noi femeile proaste si sentimentale ca si prietena mea la primit inapoi.
concuzie.. spunei prietenei tale ca acum ii place ca e imbracat curat si calcat, nu trebuie sa-i gateasca sa-i spele .. cind mosul va fi al ei si cind o sa trebuoasca ea sa-i faca toate astea nu o sa-l mai vrea.


...asa ma gandesc si eu la partea cu lipsa dragostei paterne pt ca tot timpul isi critica tatal care acum e mort si daca ar fi sa ma gandesc cam atunci a inceput relatia si ar mai fi si lipsa increderi pt ca am icercat sa o ajut chiar facand-ui cunostinta cu cineva de varsta apropiata care se purta frumos cu ea dar ia imi zicea ca nul merita si normal nu a mers,zice ca vrea sa il uite dar nu poate...tote am iubit inteleg dar nici asa....ma gandesc cum so simti cand stie ca el este cu nevasta si fac sex si ea plange ca proasta sau o mintio ca nu mai exista nimic intre ei si cat de nefericit este...doar asa fac toti pana gasesc si pe cineva sai creada....problema e ca nu prea pot sa o ajut ca daca ii dau sfaturi se supara si nu mai imi vorbeste...am ajuns sa cred ca nu o pot ajuta cu nimic trebuie doar sa o las sa isi da seama singura in timp,timp care la varsta ei este foarte important si nu o sa il mai poata intoarce cand va realiza si se va trezi....
nicoleta_79_12
Postat pe 24 Mai 2011 23:24
nicoleta draga mea

am citit raspunsul tau. ai dreptate principalul lucru pe care ea nu il realizeaza este tic..tac...tic...tac. timpul pierdut peste 2 ani am inteles ca tipul va avea cca 65 de ani. si ea ???? 35. .. e deja batrina .. noul vas de tineret frumos,sanatos,... se rididica si ce va face??? cine are nevoie de o tipa de 35 numai tot un bosolog trecut de 45 divortat cu 1 s-au chiar cu 2 pensii alimentare, schirbit deja de viata asta amara si........ nu te lasa daca iti este prietena adevarata. incearca sa o convingi sa ia cuteva ore de sustinere la un psholog ca o sa-i prinda bine.
fany
Postat pe 25 Mai 2011 06:27
laq 35 de ani o femeie este inca tanara,,,,isi poate gasi un barbat de varsta ei sau cu cativa ani mai mare da nu un bosorog.........pe femeia de 35 de ani o vaiti u?vaita l pe bosorog
estela
Postat pe 13 Iunie 2011 22:04
estela...vorbesti din experienta, nu?
dor72
Postat pe 13 Iunie 2011 22:34
Dor,ma intreb,ai si u experienta in ceva?
estela
Postat pe 14 Iunie 2011 15:41
Te inseli domnul profesor Cornel Codita este nascut in 1951 si este o persoana foarte amabila, inteligenta si cu bun simt.Multe studente il curtau, dansul fiind mai timid din fire . Dar niciodata nu a iesit cu studentele dumnealui undeva pentru ca nu e deontologic. Este un om integru. Cine spune altceva, se lauda sau mai rau cand nu ajunge la struguri spune ca sunt acri.

Nu mai este casatorit de multa vreme. Toate studentele erau speriate de dansul pentru ca era foarte exigent dar il si admirau profesional. Eu am avut multe de invatat profesional de la dansul, este un fel de tata al meu spiritual desi dansul nu stie acest lucru dar odata mi-a spus ca i-ar fi placut ca fiica dansului, Alina, sa fi studiat ca mine Relatii Internationale. Fiica dansului si-a dat doctoratul in medicina.
Nu isi arata varsta si va fi mereu tanar sufletetse pentru ca este un om insetat de adevar, bine si frumos.Eu il admir foarte mult. Putini profesori am intalnit in occident, care sa se compare cu domnia sa, ca nivel de pregatire si umanism. Este genial. Toata stima.
In ceea ce priveste viata privata a dansului nu ar trebui sa reprezinte subiect de discutie pe acest forum. Fiecare e liber sa faca ce simte pentru ca nu da seama decat in fata lui Dumnezeu.
garbo092460
Postat pe 22 Ianuarie 2012 09:55
Cineva este interesat/a sa lezeze reputatia domnului profesor Cornel Codita, general in rezerva! Nu cred ca este o idee buna...sa dai informatii eronate cand nu esti sigur de ceva.
Eu va pot spune ca dansul e sagetator, nascut in 1951 si nu poate fi decta curtat de fete tinere pentru ca este genial, manierat si iubitor de frumos. Nu mai este casatorit. In rest este problema dansului personala, are libertate deplina in optiunile pe care le face profesional, afectiv sau de alta natura.
garbo092460
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:03
Dragostea nu are varsta!
garbo092460
Postat pe 22 Ianuarie 2012 10:05
bre, da` a dat foamea-n voi rau de tot.....
ufishor
Postat pe 31 Ianuarie 2012 10:12
Poate ca a gasit la el intelepciunea, respectul si rabdarea pe care cu greu le gasesti la un tanar... poate ca o afce sa se simta cu adevarat iubita. Eu zic sa o sustii, dar sa ii explici ca trebuie sa vada si dincolo de el viata...
andradatudor80
Postat pe 31 Ianuarie 2012 10:15
De la: garbo092460, la data 2012-01-22 10:05:35Dragostea nu are varsta!


Dar intelepciunea are varsta?
Cum sa pot crede ca niste studente tinere pot sa se indragosteasca sincer de un barbat trecut de 63 de ani?|
V-am mai spus eu ca interesul poarta fesul!
Sunt convins ca o studenta ce invata si isi ia examenele pe bune, nu se indragosteste de dom` profesor ci doar leprele. S-au vazut destule cazuri in care profesorul cazut in mrejele unor fatuci, a fost filmat si santajat si ulterior reclamat.
SAL
Postat pe 31 Ianuarie 2012 14:09
he he he, carco... stiu eu o tuta, mai disperata ca asta.
si e cu mullt mai batrana...;)
:))))
eu_geminy
Postat pe 5 Februarie 2012 15:10
Si eu am fost studenta domnului profesor Codita si la inceput imi era teama de dansul dar dupa ce am audoat cursurile m-am indragistit de dansul. o iubire platonica...care dureaza si azi dupa 25 ani. Va ramane un model de profesor si om. Probabil ac eu sunt si indragostita de materia relatiilor internationale, subiect comun....In astrograma ese un fel de parinte spiritual al meu...asaq se explica probabil. Si tatal meu a amurit cand aveam 13 ani.
garbo092460
Postat pe 14 Februarie 2012 11:32
pentru ca nu are ea experienta de viata.
el are destula,si stie cum sa se poarte,a fraierit-o.
o minte ca o iubeste,bineinteles.
cui pe cui scoate,sfatuieste-o sa iasa in oras,la disco,sa cunoasca si sa accepte si alta legatura,ca sa se poata descotorosi de insurat.
ii mananca tineretea degeaba,pierde timp cu el.
singura de sarbatori,etc.
am eu o prietena care chiar s-a maritat cu un bosorog,l-a despartit de sotie.....
se poate si mai rau,deci...
daniilia
Postat pe 14 Februarie 2012 15:37
Poate tie ti-a spus ca nu este sau nu mai este casatorit... verifica pentru ca este foarte casatorit, desi mai are un copil prescolar cu altcineva...Asadar e treaba ta cu iubirea ta ...dar el este casatorit.
garbo05102009
Postat pe 3 Martie 2012 13:27
Deci si pe tien si pe eroaian topicului va minte. Pe tine de 25 de ani....
garbo05102009
Postat pe 3 Martie 2012 13:31
Cel putin in 2002 nu mai era casatorit...poate s-a recasatorit sau s-a impacat cu prima sotie. Nu cred ca e treaba mea sa verific pentru ca nu ma intereseaza statutul social. Noi avem o relatie speciala, spirituala ce nu implica aspectul fizic, numai intelectual...desi poate mi-as fi dorit sa fie altfel . Si eu am aflat ca erau multe studente care il curtau. Oricum e un tip foarte carismatic si sensibil.
garbo092460
Postat pe 3 Martie 2012 16:30
Eu nu am intrebat despre statut niciodata pentru ca nu se cade.,,intr-o relatie profesionala. Secretara dumnealui m-a informat si o alata scertara din facultate, desi eu nu am intrebat. Fiecare e liber s afaca ce-i dicteaza constiinta...si de dat seama vom da cu totii in fata lui Dumnezeu.
garbo092460
Postat pe 3 Martie 2012 16:34
Te-au informat ce? ca face sex cu studentele lui si tu nu erai pe lista lui desi tu ti-ai fi dorit? .....Sau ca desi are o sotie si copii adulti are si un copil prescolar cu...o fosta studenta?

Credem ca din 2002 pana acum nu sunt 25 de ani...Dar merita sa mai incerci inca 25de ani poate iti va trata si frustrarea ta..
garbo05102009
Postat pe 3 Martie 2012 22:49
Poate ca daca nu i-ai asculta secretarele, chiar de unde erau acestea?, si i-ai intreba sotia direct ai afla ca tot timpul a fost foarte casatorit....
garbo05102009
Postat pe 3 Martie 2012 22:54
Ai dreptate..Mare dreptate!Nu a iesit cu studentele lui pentru ca pentru sex el a intrat cu ele/ in ele si, dupa cum singura spui, este o persoana decenta, deci nu face sex in public. Iar tehnic nu trebuia sa iasa, ci sa intre..si o face destul de des is de mult.
garbo267409
Postat pe 5 Martie 2012 09:31
Si cand dragostea e mare, genul/ sexul nu mai conteaza! Asa ca mai completeaza si cu sexul opus , din cand in cand , pentru diversitate.
garbo267409
Postat pe 5 Martie 2012 09:35
De la: fany, la data 2011-05-25 06:27:22nicoleta draga mea

am citit raspunsul tau. ai dreptate principalul lucru pe care ea nu il realizeaza este tic..tac...tic...tac. timpul pierdut peste 2 ani am inteles ca tipul va avea cca 65 de ani. si ea ???? 35. .. e deja batrina .. noul vas de tineret frumos,sanatos,... se rididica si ce va face??? cine are nevoie de o tipa de 35 numai tot un bosolog trecut de 45 divortat cu 1 s-au chiar cu 2 pensii alimentare, schirbit deja de viata asta amara si........ nu te lasa daca iti este prietena adevarata. incearca sa o convingi sa ia cuteva ore de sustinere la un psholog ca o sa-i prinda bine.

Ai dreptate,daca femeia nu reuseste pina la 30 de ani sa-si faca familie devine mingie de pim-pong pentru toti babalcii !Chiar daca arata bine si are impresia ca o curteaza barbatii,totul este de moment,astfel ca nu reuseste decit sa cresca kilometrajul sau sa fie banc de probe.
VOIAJOR
Postat pe 7 Martie 2012 08:28
http://www.youtube.com/watch?v=T6MifRd2htE&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 9 Martie 2012 02:28


Salomeeeo, pai ar tebui sa te intrebi de ce e daor platonica de 25 de ani....si dupa cum se vede treaba, nu din cauza faptului ca el nu ar depasi fazele paltonice daca are o motivatie de vreo 30 si un pic de ani......si probabil chiar 20 si un pic de ani...Mai intreaba-i secretarele sa afli si tu si apoi poate vei intelege de ce cu tine nu....Adica, "doar paltonic de 25 de ani"
garbo267409
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:15
Ei ...Te-ai lamurit cum e cu ......Salomeea si peste 60 de ani?
garbo267409
Postat pe 9 Septembrie 2012 11:04
De la: nicoleta_79_12, la data 2011-04-30 22:21:03Am deschis subiectul pentru ca nu reusesc sa inteleg un lucru.
Am o prietena ,are 34 de ani si este nemaritata si are o relatie de 5 ani cu un barbat de 61 de ani care este insurat.Nu o inteleg pentru ca il iubeste si sufera pentru el pe cand el o vede doar ca o amanta si ea realizeaza ca nu va renunta niciodata la familie pentru ea dar se complace in situatia asta care nu se va schimba niciodata si vrea sa il uite dar nu poate.Sincer nu vad ce vede la unul de 61 de ani can are atati doritori mai tineri si mai de treaba si din cate am inteles de la ia nici multumita sexual nu este de el.....mai poate la 61 de ani?pana la ce varsta pot barbati...


Opsss , mosuletul atomic se hraneste cu hormoni tineri !!!
Fata_Morgana
Postat pe 9 Septembrie 2012 18:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Au trecut 6 luni de la nasterea copilului nostru! 7 De la: alex_4174 31 Octombrie 2015 17:55
iubirea fara nici o speranta 29 De la: garbo100975 29 Ianuarie 2011 19:12
dragoste sau...?! help ! 55 De la: Dsoara_T 18 Iulie 2013 17:46
nepotrivire de caracter si totusi impreuna de 28 ani 66 De la: quasaria 25 Noiembrie 2009 08:16
sunt absurda? 44 De la: mirajdan 3 August 2011 04:29
Setari Cookie-uri