Dragoste sau nebunie ??

Iubita mea, sfatul meu e sa traiesti momentul si sa profiti la maximul de acest moment, pentru ca lucrurile nu stii ce intorsatura pot lua si ....te trezesti la realitate si iti dai seama de adevar si va durea groaznic ...crede-ma.succes si traieste intens ca si cum ar fi ultima clipa ....pupici
Anel
Postat pe 17 Aprilie 2011 09:01
De la: garbo133325, la data 2011-04-16 07:54:39Draga mea,s tii c de cele mai multe ori n via dragostea adevrat vine de la cine nu te atepi.i eu am avut fa de cineva dragoste la prima vedere,suntem cstorii amndoi dar suntem foarte buni prieteni intimi,ne ntlnim ,ne iubim,fr ca consorii notri s sufere.Asta depinde de iubitul tu.Sfatul meu este s-i gseti un iubit cstorit i de o vrst apropiat sau cel puin s aib experiena unei csnicii.i doresc s fii fericit.
gratziela_73
Postat pe 17 Aprilie 2011 09:03
buna. ca raspuns la inrebarea ta eu as spune ca diferenta de varsta nu poate fi un obstacol! mai nou se pare ca lumea a inebunit! sunt si eu divortata si vreau sa-ti spun ca toti cei care incercau sa-mi faca curte erau tineri intre 23 si 28 de ani! perechea mea actuala cu care traim impreuna de un an, are 23 de ani adica acum in 26 el face 24 iar in 27 eu fac 39. La inceput am avut si eu indoieli pt am si eu o situatie bunicica si o fc destul de buna, dar acuma deja stiu ca ma vrea pe mine si nu banii mei. Aceste relatii nu cred ca pot fi de durata dar traiesc momentul cat pot. Iti mai spun in schimb sa fi totusi pe faza pt sunt si tineri care vaneaza femei mai in varsta si le zapacesc cu vb frumoase dar daca esti atenta sau il pui la incercare po-ti sa-ti dai seama cu usurinta ce urmareste! Iti urez mult noroc si fericire!
garbo200302
Postat pe 17 Aprilie 2011 11:49
"po-ti"?... ce-i aia?!:P
:))
eu_geminy
Postat pe 17 Aprilie 2011 12:01
multumesc mult pentru sfaturi si incurajare !
garbo028614
Postat pe 17 Aprilie 2011 12:40
dragostea nu are varsta...traieste intens...lasa te iubita si iubeste....in fiecare moment al vietii este cate un risc...asuma ti toate riscurile
...numai bine!
garbo186319
Postat pe 17 Aprilie 2011 19:46
TE-AI INDRAGOSTIT ? VA TRECE REPEDE... PENTRU CA INDRAGOSTIREA SAU DRAGOSTEA E SUPERFIICIALA!!!??? DACA-L IUBESTI ? IUBIREA NU TRECE REPEDE PENTRU CA ESTE PROFUNDA SI DUREAZA CHIAR SI O VESNICIE...ACEASTA E VALABIL PENTRU AMBELE SEXE...
Draga mea nu este importanta varsta absolut deloc ci doar sufletul si spiritul acelui barbat sunt cele mai importante diferenta poate sa fie si de 20 de ani mai mult sau mai putin nu are absolut nici o importanta...adica barbatii pot si la 80 de ani sa ia una de 20 de ani sau mai mica sau mai mare eu zic ca se poate fantastic de mult si invers...EGALITATE IN TOATE DREPTURILE NU???...dar nu le convin la majoritatea barbatilor lucrul acesta de aceea sunt dusi foarte multi cu PLUTELE...
Eu zic ca e totul cat se poate de normal si sa fii iubita cu adevarat te pup dulce...
garbo173858
Postat pe 18 Aprilie 2011 09:25
Incearca sa traiesti momentul........nu se stie cat va dura aceasta dragoste .....ea incepe super dar in timp anii se simt. Mereu vei sta cu teama ca undeva e o femeie care mai apropiata de varsta lui. Nu-ti fa griji in plus! Iar daca te indragostesti e pericol.......
garbo197427
Postat pe 18 Aprilie 2011 11:01
Buna ca il incanta situatia ta actuala sau nu ,zic sa nu pui suflet , foloseste-l ca pe o portita de scapare , permite sa te iubeasca . daca nu va dura relatia ori ba .. . esti destul de puternica sa mergi inainte si fara el .
garbo191318
Postat pe 18 Aprilie 2011 21:59
se pare ca iti este frica de concurenta
garbo181143
Postat pe 18 Aprilie 2011 22:36
De la: MARILENA_25, la data 2011-04-17 08:55:25
De la: garbo173229, la data 2011-04-16 14:13:41draga mea sau dragele mele,fitzi ratzionale!...uitati-va in buletin!....vad ca a intrat diavolul in creierul vostru rau de tot...imi este mila de voi,asa de neinsemnate suntetzi?incat cei de o seama cu voi nici nu va observa ca existatzi...daca este , pai legea firii , nu permite relatzii cu asa diferentze de varsta!spune-mi ce asteptari ai tu de la un asa tanar?nu e clar ca se foloseste de tine?dar ma mir la creierul lui pai sunt atatea fete de varsta lui,de ce nu cauta una si sa se insoare cu ea,sa se aseze la casa lui,ce umbla dupa babe...asta nu iti pune un semn de intrebare?...sau chiar crezi ca tu esti zeitza intruchipata?hai fii serioasa...problema este ca si voi cu o anumita varsta , suntetzi femei fara creier si stim ca cine se aseamana se aduna!daca ai vreun pic de credintza ortodoxa ati sti ca sufletul nu este al vostru , este al lui dumnezeu!...trupul ramane in pamant de unde a si venit!este postul sfintului Paste,in loc sa va ganditzi sa va marturisitzi ,sa va ingrijitzi sufletul ca nimeni nu stie cand vine sfarsitul , voi, va afundatzi si mai tare in iad...credetzi ca nu o sa datzi socoteala in fatza lui dumnezeu pentru faptele voastre?va inselatzi!.macar nu va este rusine de copii?de oamenii din jur?de neamuri?

comunisto invidioasa mica ce esti...fugi la cratita...altceva nu ai de spus
garbo181143
Postat pe 18 Aprilie 2011 22:38
De la: MARILENA_25, la data 2011-04-17 08:55:25
De la: garbo173229, la data 2011-04-16 14:13:41draga mea sau dragele mele,fitzi ratzionale!...uitati-va in buletin!....vad ca a intrat diavolul in creierul vostru rau de tot...imi este mila de voi,asa de neinsemnate suntetzi?incat cei de o seama cu voi nici nu va observa ca existatzi...daca este , pai legea firii , nu permite relatzii cu asa diferentze de varsta!spune-mi ce asteptari ai tu de la un asa tanar?nu e clar ca se foloseste de tine?dar ma mir la creierul lui pai sunt atatea fete de varsta lui,de ce nu cauta una si sa se insoare cu ea,sa se aseze la casa lui,ce umbla dupa babe...asta nu iti pune un semn de intrebare?...sau chiar crezi ca tu esti zeitza intruchipata?hai fii serioasa...problema este ca si voi cu o anumita varsta , suntetzi femei fara creier si stim ca cine se aseamana se aduna!daca ai vreun pic de credintza ortodoxa ati sti ca sufletul nu este al vostru , este al lui dumnezeu!...trupul ramane in pamant de unde a si venit!este postul sfintului Paste,in loc sa va ganditzi sa va marturisitzi ,sa va ingrijitzi sufletul ca nimeni nu stie cand vine sfarsitul , voi, va afundatzi si mai tare in iad...credetzi ca nu o sa datzi socoteala in fatza lui dumnezeu pentru faptele voastre?va inselatzi!.macar nu va este rusine de copii?de oamenii din jur?de neamuri?

comunisto invidioasa mica ce esti...fugi la cratita...altceva nu ai de spus




invidioasa,imatura,frustata..............
garbo181143
Postat pe 18 Aprilie 2011 22:40
De la: garbo028614, la data 2011-04-11 08:38:28 Buna tuturor,
Am 48 ani, am avut o casnicie nu prea fericita, am o situatie materiala si profesionala buna.
Am cunoscut un tip mult mai tanar decat mine , el are 35 ani, a fost la mine, am fost plecati impreuna, ne-am simtit foarte bine. Distanta dintre noi este mare, eu sant in Timisoara el in Galati, vorbim tot timpul la telefon , imi scrie mereu mesaje cu vorbe tare frumoase, vorbe pe care fostul meu sot , nu mi le-a adresat niciodata . Voi ce credeti, ce ma sfatuiti este posibila o adevarata dragoste cu 13 ani diferenta, sau este ceva de moment, il incanta situatia mea actuala ??
Multumesc pentru sfaturi

e cam dificila situatia...oare nu a gasit pana la Timisoara pe altcineva? oare nu cumva il atrage doar situatia materiala? e dispus sa se mute la tine? esti tu dispusa pt a pleca la el? sunt atatea intrebari la care nu stiu daca-ti va raspunde cineva asa cum ar trebui sa fie... numai tu poti sa-l testezi ce are in cap si in suflet...dar e bine sa fii mai rezervata si din p de v material dar si sufletesc, pana te vei convinge ca merita sa i le oferi.
garbo-mira
Postat pe 19 Aprilie 2011 00:25
De la: garbo181143, la data 2011-04-18 22:40:47
De la: MARILENA_25, la data 2011-04-17 08:55:25
De la: garbo173229, la data 2011-04-16 14:13:41draga mea sau dragele mele,fitzi ratzionale!...uitati-va in buletin!....vad ca a intrat diavolul in creierul vostru rau de tot...imi este mila de voi,asa de neinsemnate suntetzi?incat cei de o seama cu voi nici nu va observa ca existatzi...daca este , pai legea firii , nu permite relatzii cu asa diferentze de varsta!spune-mi ce asteptari ai tu de la un asa tanar?nu e clar ca se foloseste de tine?dar ma mir la creierul lui pai sunt atatea fete de varsta lui,de ce nu cauta una si sa se insoare cu ea,sa se aseze la casa lui,ce umbla dupa babe...asta nu iti pune un semn de intrebare?...sau chiar crezi ca tu esti zeitza intruchipata?hai fii serioasa...problema este ca si voi cu o anumita varsta , suntetzi femei fara creier si stim ca cine se aseamana se aduna!daca ai vreun pic de credintza ortodoxa ati sti ca sufletul nu este al vostru , este al lui dumnezeu!...trupul ramane in pamant de unde a si venit!este postul sfintului Paste,in loc sa va ganditzi sa va marturisitzi ,sa va ingrijitzi sufletul ca nimeni nu stie cand vine sfarsitul , voi, va afundatzi si mai tare in iad...credetzi ca nu o sa datzi socoteala in fatza lui dumnezeu pentru faptele voastre?va inselatzi!.macar nu va este rusine de copii?de oamenii din jur?de neamuri?

comunisto invidioasa mica ce esti...fugi la cratita...altceva nu ai de spus




invidioasa,imatura,frustata..............


cam asa ceva...
garbo-mira
Postat pe 19 Aprilie 2011 00:48
De la: garbo173229, la data 2011-04-16 14:13:41draga mea sau dragele mele,fitzi ratzionale!...uitati-va in buletin!....vad ca a intrat diavolul in creierul vostru rau de tot...imi este mila de voi,asa de neinsemnate suntetzi?incat cei de o seama cu voi nici nu va observa ca existatzi...daca este , pai legea firii , nu permite relatzii cu asa diferentze de varsta!spune-mi ce asteptari ai tu de la un asa tanar?nu e clar ca se foloseste de tine?dar ma mir la creierul lui pai sunt atatea fete de varsta lui,de ce nu cauta una si sa se insoare cu ea,sa se aseze la casa lui,ce umbla dupa babe...asta nu iti pune un semn de intrebare?...sau chiar crezi ca tu esti zeitza intruchipata?hai fii serioasa...problema este ca si voi cu o anumita varsta , suntetzi femei fara creier si stim ca cine se aseamana se aduna!daca ai vreun pic de credintza ortodoxa ati sti ca sufletul nu este al vostru , este al lui dumnezeu!...trupul ramane in pamant de unde a si venit!este postul sfintului Paste,in loc sa va ganditzi sa va marturisitzi ,sa va ingrijitzi sufletul ca nimeni nu stie cand vine sfarsitul , voi, va afundatzi si mai tare in iad...credetzi ca nu o sa datzi socoteala in fatza lui dumnezeu pentru faptele voastre?va inselatzi!.macar nu va este rusine de copii?de oamenii din jur?de neamuri?


la 48, nu are voie sa iubeasca? nici la 80 nu e interzis, darmite la 48...cum puteti sa fiti atat de ipocrite, meschine? dupa mintea ta ar trebui nici sa respire sa nu cumva sa ia aerul altcuiva pt ca e pacat... du-te, fa-te inger maicuta!
garbo-mira
Postat pe 19 Aprilie 2011 00:53
Da,pt ca doar un barbat poate da un sfat bun,doar un barbat se poate pune in locul altui barbat
garbo004228
Postat pe 19 Aprilie 2011 17:09
614...traieste momentul,nu-ti mai pune intrebari existentiale..!!Daca-o fii sa fie al tau ,bine!Daca nu,ai trait niste momente frumoase pe care nu le vei uita niciodata!Fii fericita cu prezentul,nu te uita la trecut si nici la varsta,nu te uita nici la viitor!!Doar PREZENTUL!!Oricum,ce ti-e scris-ti se v-a intampla!Si nu intamplator ti l-a scos..cineva in cale!Si ce daca-i mai tanar?Si ce daca e materialist?Sa fie BARBAT,romantic,iubaret,si cat mai mult...timp cu tine...
elisabeta_boia
Postat pe 19 Aprilie 2011 18:32
eu tot mai intind sa cred ca maica-mea a deschis topicul
namyi
Postat pe 19 Aprilie 2011 18:36
"nimic nou sub soare" ; te simti ... bine? si la propriu si la figurat ? daca raspunsul e ... DA, restul chiar nu mai conteaza; crede-ma; vazind si facind; invata sa cistigi; din orice; se pare ca pina acum doar ai pierdut; daca relatia asta iti aduce fie si numai o zi de .... beatitudine, si tot ai cistigat ... ceva; cum vor evolua lucrurile oricum n-ai de unde sti, asa ca ...
RadYKisarta
Postat pe 19 Aprilie 2011 20:53
De la: namyi, la data 2011-04-19 18:36:37 eu tot mai intind sa cred ca maica-mea a deschis topicul


ureaza-i si tu casa de piatra
si_totusi
Postat pe 19 Aprilie 2011 21:01
am inteles ,sa traiti totusico!!!
CASA DE PIATRA ,MAMA!!!
namyi
Postat pe 19 Aprilie 2011 21:15
cricat
Postat pe 19 Aprilie 2011 21:21
De la: cricat, la data 2011-04-19 21:21:55

ce m-ar mai parli mama la flacarica ta,de-ar sti ca o dau in vileag...
namyi
Postat pe 19 Aprilie 2011 21:32
Noi nu spunem nimic ....
cricat
Postat pe 19 Aprilie 2011 21:37
sigur ca nu. da-ne doar adresa ei de maill
si_totusi
Postat pe 19 Aprilie 2011 21:40
n-are rost...e prea amorezata ...ceea ce ma bucura...pramatia de care e ma infurie...
adresa de mail?ea nu mai vorbeste cu rudele si prietenii...d'apoi cu voi
cre'ca-i sechestrata de /din dragoste
namyi
Postat pe 19 Aprilie 2011 22:06
Nu exista IAD decat pe PAMANT a fost inventat de biserici ca sa manipuleze credinciosii care nu pun intrebari...la fel ca si CU TELEVIZORUL MANIPULAM POPORUL...
Si DIVINITATEA NU NE JUDECA NICIODATA NE JUDECAM DOAR NOI INTRE NOI SI ATAT...
DAR FIECARE SECUNDA A VIETII NOASTRE E TRECUTA IN CARTEA VIETII SI VOM DA SOCOTEALA DOAR DIVINITATII (VIATA NOASTRA VA FI RULATA CA UN FILM SI VOM VEDEA TOTUL SE LA PRIMA SECUNDA A VIETII NOASTRE PANA LA ULTIMA SECUNDA) SI NU OAMENILOR...
ASA CA AVIZ AMATOARELOR/AMATORILOR DE SENZATII TARI.....
VA DORESC LA TOTI SA AVETI O SAPTAMANA LUMINATA SI NU MAI JUDECATI ATAT UITATI-VA MAI INTAI LA VOI IAR CINE E FARA DE GRESEALA SA ARUNCE PRIMA/PRIMUL PIATRA????????????????
garbo173858
Postat pe 19 Aprilie 2011 22:12
asta era un hint?
namyi
Postat pe 19 Aprilie 2011 22:15
De la: Anel, la data 2011-04-17 09:01:25Iubita mea, sfatul meu e sa traiesti momentul si sa profiti la maximul de acest moment, pentru ca lucrurile nu stii ce intorsatura pot lua si ....te trezesti la realitate si iti dai seama de adevar si va durea groaznic ...crede-ma.succes si traieste intens ca si cum ar fi ultima clipa ....pupici

Da ce?...ultima clipa o traiesti in depravare?....scuteste-ma de prostiile tale...as fi curios sa-ti vad...ultima ta clipa
garbo192031
Postat pe 19 Aprilie 2011 23:49
Prostia omeneasca pe Pamant....Vino Doamne, sa vezi ce-a mai ramas din oameni
garbo192031
Postat pe 19 Aprilie 2011 23:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unde e prima postare ? 1 De la: elodia 29 Iulie 2011 16:26
Delicatee i ncrederea n relaia de cuplu 15 De la: garbo226170 1 Martie 2012 13:56
as vrea sa-mi salvez casnicia 135 De la: cory_emy 6 Octombrie 2011 10:56
soacra,soacra...poama acra rau 283 De la: adelina20 3 Octombrie 2012 14:21
sa iubesti ca o oarba iar intro zi se spulbera totul 103 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:39
Setari Cookie-uri