Dragoste sau nebunie ??

Buna tuturor,
Am 48 ani, am avut o casnicie nu prea fericita, am o situatie materiala si profesionala buna.
Am cunoscut un tip mult mai tanar decat mine , el are 35 ani, a fost la mine, am fost plecati impreuna, ne-am simtit foarte bine. Distanta dintre noi este mare, eu sant in Timisoara el in Galati, vorbim tot timpul la telefon , imi scrie mereu mesaje cu vorbe tare frumoase, vorbe pe care fostul meu sot , nu mi le-a adresat niciodata . Voi ce credeti, ce ma sfatuiti este posibila o adevarata dragoste cu 13 ani diferenta, sau este ceva de moment, il incanta situatia mea actuala ??
Multumesc pentru sfaturi
garbo028614
Postat pe 11 Aprilie 2011 08:38
nu cred ca varsta e problema(sau nu doar varsta)
bucura-te de moment si nu pune prea mult suflet(cel putin deocamdata)
nu de alta...dar sa nu constati ca a fost doar o frumoasa...iluzie..
e normal ce simti,daca ai fost mai mult timp lipsita de unele lucruri...
dar cred ca sti si tu ca vorbele sunt vorbe....avem nevoie de ele,dar nu putem trai doar cu ele
fac bine la corason...
si de spus,putem spune multe....
eladaela
Postat pe 11 Aprilie 2011 08:48
eu nu pot sa zic nimic...sunt prea mica pentru subiectul asta...am spus destul?!
dor72
Postat pe 11 Aprilie 2011 13:59
de mai,norocul nu s-a impartit in mod egal...

vous comprenez?
eladaela
Postat pe 11 Aprilie 2011 14:26
trop peu...
dor72
Postat pe 12 Aprilie 2011 00:54
eu am incredere
eladaela
Postat pe 12 Aprilie 2011 12:47
in ce..?..,sau..cine..?
roby_cado
Postat pe 12 Aprilie 2011 14:37
asa cum ai spus si tu , e mai mult nebunie, dragoste e ,dar nu pentru mult timp, in primul rand dif de varsta ,distanta sa zicem ca ar mai fii cum ar fii, dar nu ti face iluzii prea mari, si daca nu ne crezi pe noi femeile , cel mai bune sfaturi le vei primi de la barbatii
ASIS
Postat pe 12 Aprilie 2011 14:57
aham..,pai da..,de la barbati..
sho pe el bre.,.
roby_cado
Postat pe 12 Aprilie 2011 15:13
Buna!

Ca de obicei, cam 50% din raspunsurile de pe forum n-au nicio legatura cu subiectul; oamenii nu mai socializeaza 'pe viu' si au gasit aici spatiu.

Draga mea, consider ca ai o varsta si, mai ales o experienta care iti permit sa analizezi singura situatia. Sigur, diferenta este destul de mare, dar e bine sa nu judeci oamenii in functie de varsta, ci in functie de propria lor experienta de viata si chiar de caracter. Daca e mai mult decat faptul ca te simti bine cand iti spune vb frumoase, merita sa mai faci sapaturi, sa vezi ce e de capul lui; asta inseamna ca trebuie sa iti tii capul pe umeri si sa fii putin detasata, sa nu te ia valul. E flatant sa te placa un barbat mult mai tanar decat, dar e bn sa fii cu ochii in 4, mai ales ca se pare ca ai avut o casnicie nefericita. Nu merita sa suferi din nou si sa cazi in plasa. Important e sa te bucuri de viata incercand sa fii cat de cat precauta.

Mult noroc!
garbo188489
Postat pe 12 Aprilie 2011 22:28
De la: garbo028614, la data 2011-04-11 08:38:28 Buna tuturor,
Am 48 ani, am avut o casnicie nu prea fericita, am o situatie materiala si profesionala buna.
Am cunoscut un tip mult mai tanar decat mine , el are 35 ani, a fost la mine, am fost plecati impreuna, ne-am simtit foarte bine. Distanta dintre noi este mare, eu sant in Timisoara el in Galati, vorbim tot timpul la telefon , imi scrie mereu mesaje cu vorbe tare frumoase, vorbe pe care fostul meu sot , nu mi le-a adresat niciodata . Voi ce credeti, ce ma sfatuiti este posibila o adevarata dragoste cu 13 ani diferenta, sau este ceva de moment, il incanta situatia mea actuala ??
Multumesc pentru sfaturi
garbo200550
Postat pe 13 Aprilie 2011 17:05
tu esti sotul? sau iubitul? sau ce ai vrut sa zici?

robytza, in tine avem cea mai mare incredere
elutica, daca ti-a revenit increderea...e de bine...
dor72
Postat pe 13 Aprilie 2011 17:14
De la: dor72, la data 2011-04-13 17:14:08tu esti sotul? sau iubitul? sau ce ai vrut sa zici?

robytza, in tine avem cea mai mare incredere
elutica, daca ti-a revenit increderea...e de bine...


noroc c-a specificat 48 de ani si judetul galati,ca as fi bagat mana-n foc ca-i maica-mea
namyi
Postat pe 13 Aprilie 2011 18:07
De la: garbo028614, la data 2011-04-11 08:38:28 Buna tuturor,
Am 48 ani, am avut o casnicie nu prea fericita, am o situatie materiala si profesionala buna.
Am cunoscut un tip mult mai tanar decat mine , el are 35 ani, a fost la mine, am fost plecati impreuna, ne-am simtit foarte bine. Distanta dintre noi este mare, eu sant in Timisoara el in Galati, vorbim tot timpul la telefon , imi scrie mereu mesaje cu vorbe tare frumoase, vorbe pe care fostul meu sot , nu mi le-a adresat niciodata . Voi ce credeti, ce ma sfatuiti este posibila o adevarata dragoste cu 13 ani diferenta, sau este ceva de moment, il incanta situatia mea actuala ??
Multumesc pentru sfaturi
garbo105616
Postat pe 13 Aprilie 2011 20:55
Poate fi dragoste,dar o dragoste pe care nu vei putea cladi o relatie de durata.
La varsta ta doar dragoste-ti doresti?
garbo105616
Postat pe 13 Aprilie 2011 20:58
pai cam ce ...altceva?
dor72
Postat pe 14 Aprilie 2011 23:53
dragostea nu are varsta ....fa ce iti spune inima tot timpul ca nu o sa regreti:)
alizee_bv2000
Postat pe 16 Aprilie 2011 03:11
Traesc ceva asemanator,ei bine la mine a durat 2 ani...minunati adevarat ,dar cand te obijnuiesti cu fericirea realizezi ca nu duce mult ...fi pregatita doare la dracului de tare ...iar la varsta asta sti ca poate fi ultima ocazie ...pentru el nu esti nici inceputul nici sfarsitul ...daca poti nu te gandi la nimic si bucura-te de tot ce ai...cel mai important lucru iubeste-te pe tine ,sti bine ca nimic nu e vejnic .... si gandeste ca altele nu au fericirea pe care o traiesti tu ,fi mandra de tine meriti sa fi fericita chiar si pentru putin timp
adela2009
Postat pe 16 Aprilie 2011 03:26
Omul, nu conteaza ca e barbat sau femeie are nevoie de dragoste la orice varsta! Adica de ce, daca are 48 ani este intrebata daca la varsta ei doar la dragoste se gandeste ! Cariera si-a facut, situatie materiala la fel, nu credeti ca e timpul sa se mai gandeasca si la sufletul ei? Daca domnul are 20,30 si chiar mai multi ani decat doamna nu socheaza pe nimeni , dar daca e invers........ Nu e drept!
Sygryd
Postat pe 16 Aprilie 2011 03:29
....stimabila doamna, eu nu cred ca e dragoste, nici nebunie, ....e un vis care se va termina... cand unul din voi se trezeste....cand veti descoperi , ceea ce ascund, gandurile si inimile voastre, e o crunta amagire.......
... ca forma care o ia .... e pasiune carnala... sau cuvinte amagitoare, frumos , ambalate si livrate, cu fundita rosie, prelungesc...visul sau agonia.........
......buna dimineata....trezeste-te!
dang
Postat pe 16 Aprilie 2011 04:22
Buna, am 47 de ani, am fost casatorita 15 ani cu sotul meu care este mai mic cu 11 ani decat mine...Toata lumea ma compatimea ca va trece timpul si ma "va lasa cu ochii in soare" ceea ce nu a fost cazul pentru ca eu am renuntzat din plictiseala....sau probabil ca "m-am saturat de bine"...chiar a fost minunat...dupa toti anii petrecuti impreuna, m-am indragostit de cineva , mult mai tanar decat mine si suntem de doi ani impreuna. Raspunsurile se afla la tine draga mea...cum te simti tu...Tu esti matura si responsabila nu poti castiga fara sa risti...si la urma urmei de ce iti pasa ce crede lumea? Important este ce vrei tu si ce simti tu....Oamenii care nu s-au aflat intr-o situatie similara nu sunt "calificati" sa dea sfaturi!

In cazul in care ti se pare nebunie iti spun doar atat...multumeste-i lui Dumnezeu ca iti permiti!
garbo082779
Postat pe 16 Aprilie 2011 05:28
Gresala, cu dezamagiri mai devreme sau mai tarziu. Poti gasi pe cineva apropiat sufleteste cu varsta apropiata si care sa locuiasca in apropiere. Succes si noroc.
Cu bine, C.
garbo051610
Postat pe 16 Aprilie 2011 06:09
nu te imbata cu apa rece.....sigur intelegi,sa nu ajungi mai tirziu sa iti para rau,simtete bine dar ai grija,dragostea nebuna nu aduce fericire.....decit pt. moment,o zi minunata
marinica62
Postat pe 16 Aprilie 2011 06:16
draga mea just go for it
poate o sa suferi mai tarziu, dar suferi si stand singura, nu vad nici o diferenta
fa doar ca toata suferinta de dupa sa merite:)
asta daca o sa fie cazul, e posibil si sa traiesti o poveste frumoasa
si eu sunt intr-o poveste asemanatoare, sunt constienta ca se poate termina, dar lucrurile frumoase nu dureaza la nesfarsit
ia ce e mai frumos din viata si bucura-te de fiecare moment, oricare poate fi ultimul
lasa lumea cu vorbele si sfaturile lor
cu siguranta au si ei problemele lor si ar trebui sa-si vada de ele
fa ce simti, e prea scurt timpul pentru atatea analize
sper din tot sufletul sa iasa bine:)
garbo182748
Postat pe 16 Aprilie 2011 06:37
Buna,traiesc ceva asemanator,si totul este perfect,nu te speria de iubire,este asa frumos sa iubesti,si poate ca nu o sa suferi,si ai credenta ca vei traii pana la adanci batranetii fericita.
getastanciu222222_yahooo_com
Postat pe 16 Aprilie 2011 06:42
buna
sunt untr-o situatie asemanatoare si ti dau un sfat
"TRAIESTE CLIPA " sa nu suferi prea mult daca o sa fie sa se intimple
am trait doi ani exceptionali alaturi de "ea"
si s-a sfirsit la fel cum a inceput
diferenta era de 12 ani
las-te iubita si iubeste
si vezi ce se va petece ?
eu sunt din oradea ea din timisoara
coincidenta
sa fii fericita
garbo168321
Postat pe 16 Aprilie 2011 07:33
Despre el nu ne-ai spus foarte multe. Care e situatia lui materiala? Probabil ca nu foarte buna...atata timp cat te-ai gandit ca asta ar putea sa-l intereseze la tine. Aici ai putea sa-ti raspunzi singura...cine a platit cand ati fost plecati impreuna...sau daca iti cere bani...cine suna mai mult la telefon...tu sau el (adica la cine se incarca factura?) La asta gandeste-te si poti afla tu raspunsul, fara sa ni-l spui noua pe forum...ca daca tu esti cea care plateste...sigur te-ai jena s-o spui. Dar starea lui civila, care este?? E casatorit? Are copii (si...daca da...inseamna ca sunt mici, pt ca el e destul de tanar). Nu stiu de ce am senzatia ca ai vrut sa spui mult mai multe prin ceea ce ai scris dar ai preferat sa fii un pic evaziva. Daca vrei raspunsuri si sfaturi care sa te ajute, cred ca ar trebui sa fii un pic mai explicita. Pentru ca daca ai scris aici, eu inteleg ca ai niste semne de intrebare, esti nesigura, ai anumite indoieli si vrei sa mai vezi si alte pareri. Dar...daca ecuatia nu este completa...raspunsul pe care il astepti nu va fi concludent si nu te va ajuta cu nimic...din contra...vei intra si mai rau in ceata.
Asterias
Postat pe 16 Aprilie 2011 07:46
De la: garbo028614, la data 2011-04-11 08:38:28 Buna tuturor,
Am 48 ani, am avut o casnicie nu prea fericita, am o situatie materiala si profesionala buna.
Am cunoscut un tip mult mai tanar decat mine , el are 35 ani, a fost la mine, am fost plecati impreuna, ne-am simtit foarte bine. Distanta dintre noi este mare, eu sant in Timisoara el in Galati, vorbim tot timpul la telefon , imi scrie mereu mesaje cu vorbe tare frumoase, vorbe pe care fostul meu sot , nu mi le-a adresat niciodata . Voi ce credeti, ce ma sfatuiti este posibila o adevarata dragoste cu 13 ani diferenta, sau este ceva de moment, il incanta situatia mea actuala ??
Multumesc pentru sfaturi
garbo133325
Postat pe 16 Aprilie 2011 07:48

draga mea ,traieste clipa, in rest nu calcula, nu gandi prea multe. Dar abtine-te de la daruri scumpe, masini cumparate / date cadou, bijuterii scumpe , sejururi platite numai de tine . in rest - nu esti nici tanara, nici trecuta de sperante ... simte-te bine in pielea ta si BAFTA
kaszon
Postat pe 16 Aprilie 2011 07:54
Draga mea,s tii c de cele mai multe ori n via dragostea adevrat vine de la cine nu te atepi.i eu am avut fa de cineva dragoste la prima vedere,suntem cstorii amndoi dar suntem foarte buni prieteni intimi,ne ntlnim ,ne iubim,fr ca consorii notri s sufere.Asta depinde de iubitul tu.Sfatul meu este s-i gseti un iubit cstorit i de o vrst apropiat sau cel puin s aib experiena unei csnicii.i doresc s fii fericit.
garbo133325
Postat pe 16 Aprilie 2011 07:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
continare la infidelitate 6 De la: ramoclau 11 Februarie 2010 20:22
Un accident poate schimba un om??? 80 De la: D_Emy 5 Octombrie 2013 19:36
Cum e cand te culci cu cineva prima data ? 50 De la: pik_nik 20 Ianuarie 2010 10:06
cum poti ajuta un om sa isi revina dupa o cadere .....care a trait o dezamagire si a considearat ca viata nu exista si nici motiv pt a trai 8 De la: betty37 21 Aprilie 2011 22:57
Remedii impotriva caderii parului! 35 De la: Mastrokosta 21 Decembrie 2019 17:09
Setari Cookie-uri