Dragoste sau nebunie ??

Anii nu reflecta intotdeauna virsta.Depinde cum te simti,depinde ce vezi in oglinda sufletului.Incearca sa-ti dai seama daca in realitate situatia nu e chiar inversa.In ciuda celor 35 de ani poate fi un barbat mai matur si mai responsabil decit unul la virsta de 50 de ani..Sa ai o viata minunata !http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/14428.html#
Johann
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:49
Draga mea,
si eu am trecut de curand printr-o asemenea situatie si culmea diferenta de varsta este la fel iar personajul este tot din Galati.Pura coincidenta sau? am avut o relatie de 3 ani timp in care acum realizez ca s-a folosit tot timpul de mine atait in sens sentimental cat si sau poate cel mai mult material pana s-a atins scopul de a devenii o persoana importanta.
Am fost fff dezamagita dar mai ales foarte pagubita in toate sensurile .
Te rog sa te gandest foarte bine este efemer totul iar daca ai precizat ca ai o situatie materiala si profesionala mai mult dect normala nu te indoi ca nu se foloseste de tine .
daca este o intimplare sau coincidenta de date nu stiu dar tare mult seama datele problemei cu ale tale cumplit de tare .
daca vrei sa vorbim mai multe trimite-mi mesaj pe acest site si iti voi trimite adresa mea de mail
Mai bine renunta acum pt ca este mult mai usor decat sa suferi sa sa te doara ingrozitor mai tarziu.
Mult noroc si curaj!!!!!!
zidevara23
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:53
E frumos, incurajator si un stimulent psihic cand primnesti aprecieri, mai ales ca nu ai fost obisnuita cu asa ceva. Daca aveti preocuparicomune, totul este frumos, dar, mai devreme sau mai tarziu, se va incheia frumoasa poveste. La varsta care o ai stii bine lucrul acesta, dar nu este de pierdut o frumoasa relatie careia trebuie sa-i dai o sansa, oricat de scurta ar fi ea. Important este sa simti ca traiesti, ca esti iubita si dorita. Mult succes si bucura-te cat mai mult de tot ceea ce ti se ofera!
reli
Postat pe 16 Aprilie 2011 12:00
de ce nu incercati si tu... si iubitul tau... sa traiti momente intime deosebite si cu partenerii de viata ? sunt atitea metode si ati putea sa fiti profesorii ideali.
garbo183924
Postat pe 16 Aprilie 2011 12:26
Scumpa mea iubirea nu are varsta....important este ca tu sa fii fericita.Viata merita traita din plin si crede-ma ca nu esti singura care traiesti o astfel de experienta.Ca sa poti fi convinsa cu adevarat ca acest om te merita sau ca sta cu tine din n motive este greu de aflat,dar nu imposibil.Daca crezi ca pt tine aceasta relatie este o "nebunie" fa-o sa se transforme treptat in dragoste,incerca sa o privesti pt un inceput ca o relatie de prietenie si abia in momentul in care esti constienta de faptul ca merita cu adevarat sa depasesti acest prag incearca sa o transformi in dragoste.Analizeaza totul si pune-ti mai intai ordine in ganduri,vb cu tine insuti si intreaba-te dc esti pregatita sa poti avea o relatie speciala cu un om mai tanar decat tine...dc neincrederea in el iti da tarcoale si ai impresia ca poti fi ranita, fa din aceasta relatie ceva frumos si din care sa poti iesi oricand fara sa suferi si fara sa regreti nimic.MULTA BAFTA!
Yellowrose
Postat pe 16 Aprilie 2011 12:28
Asculta-ti inima si daca l-ai intalnit... si va iubiti... inseamna ca Asa a vrut Dumnezeu.
Nu uita ca nimic nu ne este permis daca NU VREA EL!
garbo072285
Postat pe 16 Aprilie 2011 13:00
cine, EL?
dor72
Postat pe 16 Aprilie 2011 13:05
nebunie...:))))))))))
garbo186374
Postat pe 16 Aprilie 2011 13:22
draga mea sau dragele mele,fitzi ratzionale!...uitati-va in buletin!....vad ca a intrat diavolul in creierul vostru rau de tot...imi este mila de voi,asa de neinsemnate suntetzi?incat cei de o seama cu voi nici nu va observa ca existatzi...daca este , pai legea firii , nu permite relatzii cu asa diferentze de varsta!spune-mi ce asteptari ai tu de la un asa tanar?nu e clar ca se foloseste de tine?dar ma mir la creierul lui pai sunt atatea fete de varsta lui,de ce nu cauta una si sa se insoare cu ea,sa se aseze la casa lui,ce umbla dupa babe...asta nu iti pune un semn de intrebare?...sau chiar crezi ca tu esti zeitza intruchipata?hai fii serioasa...problema este ca si voi cu o anumita varsta , suntetzi femei fara creier si stim ca cine se aseamana se aduna!daca ai vreun pic de credintza ortodoxa ati sti ca sufletul nu este al vostru , este al lui dumnezeu!...trupul ramane in pamant de unde a si venit!este postul sfintului Paste,in loc sa va ganditzi sa va marturisitzi ,sa va ingrijitzi sufletul ca nimeni nu stie cand vine sfarsitul , voi, va afundatzi si mai tare in iad...credetzi ca nu o sa datzi socoteala in fatza lui dumnezeu pentru faptele voastre?va inselatzi!.macar nu va este rusine de copii?de oamenii din jur?de neamuri?
garbo173229
Postat pe 16 Aprilie 2011 14:13
TRAIESTE CLIPA!si atat...nu mai analiza...nu te mai gandi cum va fi...acum ai langa tine un om pe care-l poti iubi!IUBESTE!
Axl_22
Postat pe 16 Aprilie 2011 14:16
oooo da...vine Pastele, deci fiti pioase, ganditi-va la suflet, si la rai, si la iad, hehehe...
ce bine de mine ca sunt agnostica! am scapat de dilemele si de dramele astea infantile

auzi, 229...daca m-ai vedea acum, asa baba cum sunt...ce sexy arat cu fusta mea scurta si cismele de piele, peste genunchi si cu tocuri inalte, crez ca ti-ai baga unghiuta in beregata
michelle_
Postat pe 16 Aprilie 2011 14:22
De la: Thor_again, la data 2011-04-16 11:47:55diferenta in plus, ori in minus? adica, dintre voi, care-i mai mare? si ce conturi are-n banca?
Eu am inteles ca ea e mai mare..Si apoi ..nu contul conteaza {uneori ,e bun si ala..} ci..PAULA daca e ..lunga-inalta,groas-sanatoasa si mai ales vesela,vesela...!!Si de obicei o paula tanara e buna la casa unei d-ne mai mare ca ea{paul} cu 8,10-15 ani!!Cititi blogul lui Eu-Geminy..sa vedeti ce zice el despre femeile trecute de 40 de ani ...!!Dupa aceea toti cei tineri...numai d-ne trecute ati cauta..!!!De aia il iubesc eu pe Eu-Geminy..platonic..hei!!Voi stiti de gluma?Da?E bine,ca eu am glumit cand am spus ca-l iubesc,e mai tanar decat mine ...cu 13 ani..!!Glumesc!!Stiti voi!
elisabeta_boia
Postat pe 16 Aprilie 2011 14:43
Ce ziceti?Am reusit sa-l ..provoc pe....Eu_Geminy ??Sau sa-l fac sa zica :E nebuna!!??
elisabeta_boia
Postat pe 16 Aprilie 2011 14:46
Draga mea ...eu traiesc aceste clipe minunate de aproximatv 6 ani...nu ne-am promis unul la altul absolut nimic ...dar ne iubim si atat , traim clipa.. dupa aceia ...chiar nu stiu ce va fii ...dar trebuie sa fii pregatita ,si nu visa prea mult finca vei suferi amarnic si doare al naibi de rau ai mare grija finca vorbele dulci sant doar vorbe nimic alceva !
Ai grija de tine si nu uita sa-l antrebi ce ganduri are de viitor sau e doar distractie ...!
Cu respect iulia
dani_35
Postat pe 16 Aprilie 2011 15:16
Acum te simti bine,dar peste vreo 10 ani-tu vei fi o pensionara,iar el un barbat care umbla cu altele.
Traieste clipa si nimic mai mult,nu te indragosti de el!
garbo162553
Postat pe 16 Aprilie 2011 15:22
eu zic ca nu ai de ce sa te temi
traieste clipa cu intensitate si fara prejudecati
nu in fiecare zi ti se intampla ceva frumos
ciobanu_oana
Postat pe 16 Aprilie 2011 15:42
Daca tu esti fericita, traieste prezentul, ENJOY THE MOMENT!
Ti-e teama ca este cu tine pentru bani? Atunci nu il lasa sa profite de tine. Iti vei da curand seama care este adevarul...te place pe tine sau situatia ta?
Indiferent de rezultat pastreaza amintirea lucrurilor bune, a faptului ca ti-ai simtit inima tanara si ai avut parte in sfarsit de putin romantism, care nu strica la nici o varsta...Apropo de varsta, daca pe el nu il deranjeaza, nu-ti mai bate capul :)

Iti tin pumnii sa iasa asa cum iti doresti!
Kardula
Postat pe 16 Aprilie 2011 16:18
Pentru moment esti o alegerebuna pentru el dar peste 10 ani?Din moment ce esti realizata din punct de vedere material si profesional banuiesc ca iti permiti sa te intretii ,sa arati bine ,e normal sa il atragi dar revin cu intrebarea :Cum vezi relatia voastra peste zece ani cand el o sa aiva 45 si e varsta periculoasa pentru barbati ,varsta la care incep sa alerge dupa trufandale?
garbo092553
Postat pe 16 Aprilie 2011 16:21
Stimata doamna, ganditi ca in Evul Mediu! Fiecare are dreptul la fericire, iar in caz ca nu ai iubit, afla ca iubirea nu are varsta, prejudecati, ifose si superstitii! Daca am face toti ce vor altii, de ce mai traim, putem merge direct la inchisoare, nu?
Nu incurajez iubirile "nebunesti" (chiar daca sunt cele mai frumoase, pentru ca par imposibile), incurajez IUBIREA!
Kardula
Postat pe 16 Aprilie 2011 16:26
Buna. Te felicit. Nu/i nici o nebunie. Cine o numeste asa e doar invidios si fie singur singur, fie se simte singur intr-o relatie. Sa ai un iubit mai tanar iti face foarte bine atat psihic cat si energetic. Asa-i ca simti ca traiesti, ca esti vie ca intineresti? Stiu cum e si am auzit si din experienta alteia. Traieste clipa, cat o sa tina sa fii fericita si multumita si sa nu regreti niciodata ca ai avut asa o sansa. Nu multe o au. Noroc.
garbo189029
Postat pe 16 Aprilie 2011 17:12
De la: garbo173229, la data 2011-04-16 14:13:41draga mea sau dragele mele,fitzi ratzionale!...uitati-va in buletin!....vad ca a intrat diavolul in creierul vostru rau de tot...imi este mila de voi,asa de neinsemnate suntetzi?incat cei de o seama cu voi nici nu va observa ca existatzi...daca este , pai legea firii , nu permite relatzii cu asa diferentze de varsta!spune-mi ce asteptari ai tu de la un asa tanar?nu e clar ca se foloseste de tine?dar ma mir la creierul lui pai sunt atatea fete de varsta lui,de ce nu cauta una si sa se insoare cu ea,sa se aseze la casa lui,ce umbla dupa babe...asta nu iti pune un semn de intrebare?...sau chiar crezi ca tu esti zeitza intruchipata?hai fii serioasa...problema este ca si voi cu o anumita varsta , suntetzi femei fara creier si stim ca cine se aseamana se aduna!daca ai vreun pic de credintza ortodoxa ati sti ca sufletul nu este al vostru , este al lui dumnezeu!...trupul ramane in pamant de unde a si venit!este postul sfintului Paste,in loc sa va ganditzi sa va marturisitzi ,sa va ingrijitzi sufletul ca nimeni nu stie cand vine sfarsitul , voi, va afundatzi si mai tare in iad...credetzi ca nu o sa datzi socoteala in fatza lui dumnezeu pentru faptele voastre?va inselatzi!.macar nu va este rusine de copii?de oamenii din jur?de neamuri?
garbo192031
Postat pe 16 Aprilie 2011 17:51
Am 33 de ani st intr-o relatie de 5 ani ne iubim mai mult ca la inceput nu cred ca vom fi impreuna dar imi traiesc viata .
Ne mai certam uneori dar am cu cine sa-mi impartasesc necazurile si fericirile zilnice de care sotul e total indiferent .nu ma intreaba de 6 ani unde plec ,ce-am facut sau ce am de gand sa fac, am incetat sa-l mai intreb si eu .
Iubitul meu e mai mare cu 7 ani ca mine ne intelegem din priviri nu avem curajul nici sa ne suparam dar nici sa ne cladim o alta viata impreuna avem copii si poate asa suntem lasati de D-zeu sa ne chinuim.
Dar sfatul meu daca crezi ca e un barbat care nu are alte interese se merita sa simti ca traiesti eu am avut sansa sa fie un barbat foarte bun care nu ma dezamagit timp de 6 ani iti doresc din suflet sa ai parte de acelasi lucru.
garbo084674
Postat pe 16 Aprilie 2011 18:10
Eu cred in D-zeu ma rog in fiecare seara sa ma ierte am incercat sa ma rup mam rugat la D-zeu sa-mi dea putere sa renunt tin si post si-mi respecta dorintele dar oare cine mi la scos in cale nu destinul .Cand mam casatorit nu mia trecut prin cap nici macar odata ca am sa-l insel vredata si nici nu am plecat in viata cu acest gand .SI am spus si la peot si ma impartasit acum 2 ani dar cine stie mai bine pacate ai facut si tu sa o judeci ptr. ca legea divina nu-ti da acest drept oameni trebuiesc iubiti , iertati si ajutati mai ales in saptamana patimilor.
garbo084674
Postat pe 16 Aprilie 2011 18:21
Pentru ceva pasager, distanta e nemaipomenita. Din propria mea experienta(si am vreo 5 ani la activ de relatii la distanta infiripate pe net), te sfatuiesc sa...nu te ambalezi spre ceva foarte serios. Cu cat distanta fizica e mai mare, cu cat focul e mai mare...Asta sa tii minte. Dar, din pacate, nu tine. E o chestie de pasiune care nu poate fi pusa in practica prea des si asa cum trebuie. Ai sa fii dezamagita. Eu as lua experienta asta drept o consolidare de casnicie...La varsta ta, cred ca stii sa faci diferenta intre fluturasi(care vin si pleaca), si intre iubire fata de aproape...aia sufleteasca. Nu gresi prea mult...si mai ales...nu lua decizii pripite .In afara fluturasilor si vorbelor frumoase , ar fi un sot mai bun? Mediteaza la asta...MULT!
Te pup.
BondarelBzz
Postat pe 16 Aprilie 2011 18:23
Nu ai cum sa faci diferenta. Pentru ca pe cel de la distanta nu il poti cunoaste suficient doar prin sms-uri si telefon. Sper sa sesizezi chestiunea asta detasandu-te de simturi.
BondarelBzz
Postat pe 16 Aprilie 2011 18:25
Salut ! Numele meu este Dan , nu sunt bagagios in seama , dar problema ma incita si pot sa-ti spun doar o parere , sfaturile sunt ale celor care se vor "lindendi" , citeste lideri ! Am fost casatorit multi ani cu o femeie mai in varsta ca mine ! Nu a contat nimic , ani , sfaturi , parinti sau copii ! Cand iubesti un om i-l iei asa cum este ! In dragoste nu exista varsta ! O dragoste traita , simtita cu capul , este o dragoste mecanica ! Totusi , trebuie vazut care este interesul ! Traim intr-o lume interesata ! Sunt din ce in ce mai putini "cavaleri si domnite"! Testeaza ! Ce nu te omoara , te face mai bun ! Dupa o anumita varsta nu se mai moare din dragoste ! Doar ramai mai putin !
robyr
Postat pe 16 Aprilie 2011 18:38
draga mea nu am citit toate mesajele celorlalti dar iata ce-ti spun eu TRAIESTE clipa te simti iubita ?bravo te simti alintata? mai bine cine suntem noi sa-ti dam sfaturi fara sa traim ceea ce traiesti tu ?ai iubit si ai fost dezamagita ,soo what? ce-ar fi viata fara iubire si fara suferinta ?simte-te femeie din cap pana in picioare fara reprosuri fara sa te gandesti la consecinte cat ti-e dat sa fii fericita fii din inima ,nu conteaza ce-o sa urmeze fii fericita cat poti ! si iubeste asa cum doar o femeie poate iubi! sunt ADINA din p-neamt si asa gandesc eu cand iubim o facem fara jumatati de masura ca doar o viata avem!!!!!!!!!!!!!!
garbo178456
Postat pe 16 Aprilie 2011 18:53
Acel barbat oricand va putea pleca dupa alta mai tanara mai ales dupa ce tu vei ramane fara bani. Sau poate deja este si cu tine si cu alta, mai ales ca sinteti si la distanta unul de altul. Te-ai gandit cum arati tu pe langa una de 25 ani? Trezeste-te tanti.
cviorica71
Postat pe 16 Aprilie 2011 18:53
sau poate e deja insurat si are o liota de copii
sau poate a inventat apa calda si mersul pe jos

da' io ma gandesc, ca sa fie sigura ca nu pleaca...sa-l lege de picioru' patului...sau sa-l castreze, dupa reteta de succes a irinucai, hehehe
michelle_
Postat pe 16 Aprilie 2011 18:57
hai mai fetelor...ce exemplu de'' implinire'' dati lui ashton kutcher si demi moore?!
namyi
Postat pe 16 Aprilie 2011 19:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stau cu el dar nu il iubesc 12 De la: garbo_485032 29 Aprilie 2018 02:31
dak imi puteti spune parerea voastra 7 De la: me_reloaded 15 Octombrie 2010 17:35
sa il mai ert sau nu? 23 De la: Tiffany 4 Octombrie 2009 09:02
prietenia eu sau el 17 De la: Jojolin 26 Februarie 2011 12:01
Am nevoie de un sfat 7 De la: Simonnne 1 Septembrie 2015 17:40
Setari Cookie-uri