minciuni,infidelitate

garbo200747
Postat pe 19 Aprilie 2011 19:31
De la: surpriza, la data 2011-04-02 08:55:09Buna ziua!!!
Am o relatia de 9 luni si ceva,parintii mei la inceput nu au fost de acord cu relatia noastra,mai ales tata,la numai cateva luni am plecat cu el in alta tara,fara stirea parintilor mei,insa i-am sunat knd am ajuns acolo,dupa gestul pe care l-am facut parintii mei au fost de acord cu relatia noastra ,si`au dat seama k il iubesc,am stat plecati vreo 5 luni dupa care am venit in romania,eu cu parintii iubitului meu nu ma intelegeam prea bine si nu`i dadeau voie lui sa ma primeasca sa dorm la el acasa,si nici pe el la mine,si acu dormim fiecrae la casa lui,desi are 24 de ani,dar el face cum zic ei,mama lui a zis k nu`i da niciun ban dk mai sta cu mine,sau daca ma duce acasa la el,insa el a continuat sa mai stea cu mine,dra ma mintea in fiecare zi ,vb cu fete ,se intalnea cu ele,si knd il intrebam el nega totul desi ii ziceam tot ce face el tot ma mintea..pe zi ce trece relatia noastra merge tot mai prost,imi ascunde mai multe lucruri,spune la alte fete k nu avem nimik noi doi,desi ne intalnim si facem dragoste,majoritatea timpului il petrece cu prietenii lui,cu mine nu sta decat daca faceam dragoste sau mai bine ii zic sex,k dragoste nu mai e..eu l-am iertat de o gramada de ori,i-am demonstrat k il iubesc si el tot asa se poarta cu mine,imi zice k ma iubeste si k o sa stea cu mine mai mult dar nu face nimik din ceea ce zice..va rog sa imi dati un sfat,am nevoie de asta k sa stiu ce sa fac,as vrea sa ma despart de el,dar il iubesc,si o data a dat in mine si tot am continuat sa fiu cu el,stie foarte bine k il iubesc si k fac ce zice el,de aia se poarta asa cu mine..merita sa mai stau cu el?cum sa`i zic k nu are rost?va roog ajutati`ma cu un sfat
ginadavid64
Postat pe 20 Aprilie 2011 08:06
Draga mea,daca tu asa iti imaginezi ca este viata ,atunci te inseli amarnic Acest personaj,joaca teatru si te umileste tot timpul .Tu nu mai trebuie sa-i dai nici o atentie si nici sa-i raspunzi macar la salut. Chiar nu te merita...Cu ce-ai gresit tu ca sa suferi si sa-i suoporti infidelitatile ???Cel mai bun remediu este INDIFERENTA ta ,chiar daca momentan suferi,dar el nu tb sa stie.Este prea mare razboiul ,adica sa lupti impotriva parintilor lui,dar si impotriva dorintelor lui.Cred ca mai sunt baieti in lumea asta si te rog sa te iubesti mai mult pe tine,sa fii mandra si sa gandesti pozitiv.(Este usor sa dai sfaturi,dar mai greu sa le aplici,dar trebuie,pt sufletul si linistea ta). Gina David..
ginadavid64
Postat pe 20 Aprilie 2011 08:14
De la: surpriza, la data 2011-04-02 08:55:09Buna ziua!!!
Am o relatia de 9 luni si ceva,parintii mei la inceput nu au fost de acord cu relatia noastra,mai ales tata,la numai cateva luni am plecat cu el in alta tara,fara stirea parintilor mei,insa i-am sunat knd am ajuns acolo,dupa gestul pe care l-am facut parintii mei au fost de acord cu relatia noastra ,si`au dat seama k il iubesc,am stat plecati vreo 5 luni dupa care am venit in romania,eu cu parintii iubitului meu nu ma intelegeam prea bine si nu`i dadeau voie lui sa ma primeasca sa dorm la el acasa,si nici pe el la mine,si acu dormim fiecrae la casa lui,desi are 24 de ani,dar el face cum zic ei,mama lui a zis k nu`i da niciun ban dk mai sta cu mine,sau daca ma duce acasa la el,insa el a continuat sa mai stea cu mine,dra ma mintea in fiecare zi ,vb cu fete ,se intalnea cu ele,si knd il intrebam el nega totul desi ii ziceam tot ce face el tot ma mintea..pe zi ce trece relatia noastra merge tot mai prost,imi ascunde mai multe lucruri,spune la alte fete k nu avem nimik noi doi,desi ne intalnim si facem dragoste,majoritatea timpului il petrece cu prietenii lui,cu mine nu sta decat daca faceam dragoste sau mai bine ii zic sex,k dragoste nu mai e..eu l-am iertat de o gramada de ori,i-am demonstrat k il iubesc si el tot asa se poarta cu mine,imi zice k ma iubeste si k o sa stea cu mine mai mult dar nu face nimik din ceea ce zice..va rog sa imi dati un sfat,am nevoie de asta k sa stiu ce sa fac,as vrea sa ma despart de el,dar il iubesc,si o data a dat in mine si tot am continuat sa fiu cu el,stie foarte bine k il iubesc si k fac ce zice el,de aia se poarta asa cu mine..merita sa mai stau cu el?cum sa`i zic k nu are rost?va roog ajutati`ma cu un sfat
garbo197726
Postat pe 21 Aprilie 2011 12:18
n
garbo197726
Postat pe 21 Aprilie 2011 12:19
De la: surpriza, la data 2011-04-02 08:55:09Buna ziua!!!
Am o relatia de 9 luni si ceva,parintii mei la inceput nu au fost de acord cu relatia noastra,mai ales tata,la numai cateva luni am plecat cu el in alta tara,fara stirea parintilor mei,insa i-am sunat knd am ajuns acolo,dupa gestul pe care l-am facut parintii mei au fost de acord cu relatia noastra ,si`au dat seama k il iubesc,am stat plecati vreo 5 luni dupa care am venit in romania,eu cu parintii iubitului meu nu ma intelegeam prea bine si nu`i dadeau voie lui sa ma primeasca sa dorm la el acasa,si nici pe el la mine,si acu dormim fiecrae la casa lui,desi are 24 de ani,dar el face cum zic ei,mama lui a zis k nu`i da niciun ban dk mai sta cu mine,sau daca ma duce acasa la el,insa el a continuat sa mai stea cu mine,dra ma mintea in fiecare zi ,vb cu fete ,se intalnea cu ele,si knd il intrebam el nega totul desi ii ziceam tot ce face el tot ma mintea..pe zi ce trece relatia noastra merge tot mai prost,imi ascunde mai multe lucruri,spune la alte fete k nu avem nimik noi doi,desi ne intalnim si facem dragoste,majoritatea timpului il petrece cu prietenii lui,cu mine nu sta decat daca faceam dragoste sau mai bine ii zic sex,k dragoste nu mai e..eu l-am iertat de o gramada de ori,i-am demonstrat k il iubesc si el tot asa se poarta cu mine,imi zice k ma iubeste si k o sa stea cu mine mai mult dar nu face nimik din ceea ce zice..va rog sa imi dati un sfat,am nevoie de asta k sa stiu ce sa fac,as vrea sa ma despart de el,dar il iubesc,si o data a dat in mine si tot am continuat sa fiu cu el,stie foarte bine k il iubesc si k fac ce zice el,de aia se poarta asa cu mine..merita sa mai stau cu el?cum sa`i zic k nu are rost?va roog ajutati`ma cu un sfat



BUNA
si la mine e cam aceasi situatie, numai ca eu sunt casatorita
garbo197726
Postat pe 21 Aprilie 2011 12:39
chiar cu orice as avea nevoie?
dor72
Postat pe 26 Aprilie 2011 11:18
doruleato ... uite cu dansu' vroiam sa te caut
cricat
Postat pe 26 Aprilie 2011 11:22
si crezi tu ca ti-ar implini nenea asta toate nevoile?
si parca... am zarit io in retrovizor..ieri...un bondar...hmmm
nu mai da banii...sunt aici...
dor72
Postat pe 26 Aprilie 2011 11:37
toate nevoile ....
nu mai dau .. ca te/am gasit ...



nenea cu detectivii .... sa stii ca o femeie cand vrea ... gaseste mai mult decat vrea ... ... si fara detectivi ..
cricat
Postat pe 26 Aprilie 2011 11:41
pai?... si chiar si cand nu vrea...gaseste prea mult ...uneori...
de la mine, frumoaso...
deci esti p-aci! ce faci?

dor72
Postat pe 26 Aprilie 2011 11:50
hartii .. doruleato ... daca am invatat daca nu invatam ... faceam bani

cricat
Postat pe 26 Aprilie 2011 11:55
nu, draga...tu esti de aia cu diploma...
spor...stiu ca sunt cumplite...si cumplit de enervante...si mai au si termene...he, he, he...
iar pentru a face bani...e nevoie de matrita, hartie speciala, cerneluri....prea complicat...mai bine fara...
dor72
Postat pe 26 Aprilie 2011 11:58
buna! eu te sfatuiesc sa te desparti de el ....se vede ca nu te mai iubeste si nu stie sa te aprecieze. Stiu ca poate iti va fi foarte greu sa te desparti de el dar crede-ma asa e cel mai bine, daca pana acum nu s-a schimbat atunci e clar nu ii mai pasa de tine si de relatia voastra.Sfatul meu este sa te desparti cat mai repede de el pt ca in viitor iti va fi mai bine....Baieti mai sunt ;)
garbo056592
Postat pe 9 Septembrie 2011 17:45
La 19 ani abia incepi sa cunosti realitatile acestei vieti, este clar ca iubesti pe cine nu trebuie si trebuie sa iesi din aceasta situatie cu fruntea sus .Acum prioritar pentru tine ar trebui sa fie ce vrei sa faci in viata ,sa-ti gasesti acele teluri care sa te mobilizeze : facultate , servici ,sau ce vrei tu sa faci pentru viitorul tau.Daca ai alaturi parintii nu trebuie sa disperi oricit de mult te doare ....astfel de incercari vei mai avea avea pina sa intilnesti omul potrivit.Si un sfat daca-mi permiti ,niciodata nu baga in seama ce zice lumea ,este viata ta ,tu decizi .Noi incercam sa-ti dam un sfat util dar este alegerea ta ce vei face de acum incolo.Sper sa zimbesti din nou ,viata este frumoasa !!!!
fengari
Postat pe 12 Septembrie 2011 22:23
Nu cred ca e vb.aici de iubire din partea celui ce inseala e vb.de o persoana infidela caruia ai place sa fuga dupa toate femeile pe care le vede,sau barbatii dk.e vb.de o femeie.Sant oameni egoisti si fara scrupule!

Izabell_Nicolle_1
Postat pe 3 Iunie 2014 17:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A cumparat cineva genti de pe manuels.ro?? 1 De la: garbo_506298 4 August 2020 11:31
Influenteaza oare atat de mult ajutorul financiar dat personei iubite? 60 De la: Cleopatra2010 3 Aprilie 2012 09:40
Sfat 253 De la: Dari_Daniela 25 Ianuarie 2010 13:28
credeti k relatia dintre un leu si o fecioara poate rezista mult timp?? 41 De la: KNIGHT_31 13 Decembrie 2010 01:04
are pofte 5 De la: anaROBERT 21 August 2010 01:49
Setari Cookie-uri