minciuni,infidelitate

Cand DUMNEZEU iti inchide o usa mica, se pregateste sa-ti deschida o poarta mare !
m_arilena
Postat pe 10 Aprilie 2011 09:35
@Surpriza ... uite e foarte simplu si nu-ti trebuie multa experienta de viata pentru a sti ce e facut in astfel de situatii. Fix prin ce treci zi de zi te poate indruma catre concluzia finala.

Ai spus ca te minte, ca sta cu tine doar pentru sex, ca te-a "lovit" si tu in continuare stai cu el ... pai .. cum sa-ti spun ... omu stie ca esti dependenta de el si "se foloseste" de tine cat tine..... nu crezi ce-ti spun ???.. nimic mai simplu, refuza sa mai faci sex cu el, vrei sa te joci cu mintea lui ? nimic mai simplu .. spune-i ca vrei sa iesi cu el .. si dupa vreo 30 minute suna'l back si spune-i ca a intervenit ceva si ca nu mai poti onora intalnirea cu el ... :) uhmmm am cam deviat....

The sfatuiesc sa te uiti la filmul The ugly truth. Oarecum ce vezi acolo se potriveste barbatilor in proportie de 70/80 % :)).


Concluzie - s-a creat un precedent intre voi iar tu esti cea "moale, folosita" asadar sfatul meu este sa te rupi cat mai repede si sa-ti vezi de viata.


Ah si da .. i'm back .. oarecum.
Jago
Postat pe 10 Aprilie 2011 09:53
Esti tanr Jago..dar uite ca am invatat ceva de la tine!Merci,si eu care credeam ca le stiu pe toate..!! E tare buna treaba aia cu telefonul,iti sunt datoare...
elisabeta_boia
Postat pe 10 Aprilie 2011 09:57
Minciuni, infidelitate....un mod usor de a privi viata, un mod de a te incarca in viitor cu energia KA. Sau mai stii, un mod de-a scapa dintr-un lat...un om minte cand are disconfort ( cand e batut la "cap") sau cand crede ca a gasit alta pereche . Cand NU E SUDATA IUBIREA patrund celelalte, sau cealalta. Nu e greu de inteles, raspunsul e la noi , nu la cel care MINTE. Intreaba-te , de ce o face, ce-i lipseste, cum va percepeti, ce fire va mai leaga...Daca esti OK, atunci nu te merita, v-ati incheiat problemele, s-a terminat iubirea...
cercelmarilena
Postat pe 10 Aprilie 2011 09:58
Depinde ce-ti doresti - dragoste sau sex. E important sa spui si NU!
garbo200612
Postat pe 10 Aprilie 2011 10:04
hmmm...a dat in tine...urat...lasa-l fata draga ...nu mai sta pe ganduri...si incearca pe cat posibil sa ai o relatie mai buna si mai apropiata cu parintii tai ..vorbeste cu mama ta ...fa-ti din ea cea mai buna prietena...cred ca e singura fiinta care te poate sprijinii in orice situatie...mama ta stie cu ce se mananca viata asta ...tu mai ai multe de invatat...esti micutza...
deschide ochii mai bine data viitoare si nu uita un lucru...unde nu exista respect ...iubire nu ai cum gasi ..nici de acum in 1000 de ani...el ...specimenul asta ..nu cunoaste ce inseamna ala respect ...de iubire nici nu poate fi vorba...
sper sa te trezesti la realitate cat mai repede posibil...daca nu ai facut-o deja...
mult noroc iti doresc ...
garbo182532
Postat pe 10 Aprilie 2011 10:05
De la: surpriza, la data 2011-04-02 09:46:16eu il iubesc iar el stie asta,de aia face toate astea,profita k il iubesc...dar am sa tin cont se sfatul tau,am sa renunt..aceleasi ganduri si ptr tine si fata ta

ca daca el se poarta anormal n-o fi ca are shi el niste chestii pe suflet de care nu indrazneste sa-ti vb...ca numai tu esti pura shi neprihanita....ca el daca nu face nimic tu tre' sa renunti asa cum stii tu sa faci mai bine, ca tu l-ai iertat shi l-ai tot iertat(?????) ca esti buna la suflet shi ca te intereseaza el ca persoana cu problemele shi imperfectiunile lui...ca daca s-a inchis in el e ca vrea sa-ti dea tie cu flit...shi sa castige de pe urma acestui fapt...da, shi eu zic sa-ti vezi de avantajele tale, mai stai cu el daca te aranjeaza :-)
iar DOAMNA care are fata de 23 de ani...misto gagica fita...fii sigura ca ai invatat-o ce trebuie :-)
garbo027507
Postat pe 10 Aprilie 2011 10:25
pff cita nostalgie cite sentimente..el e porc eu vreau sa nu mai fiu..gasesti singurica adejectivul eu ma gindeam la naiva ca sa nu fiu incisiv...trezeste-te si incepe sa traiesti pentru tine..nici unul din cei ce scriu aici, nici macar parinti tai nu pot trai in locul tau....sa ai minte
misu_79
Postat pe 10 Aprilie 2011 10:38
De la: cercelmarilena, la data 2011-04-10 09:58:17Minciuni, infidelitate....un mod usor de a privi viata, un mod de a te incarca in viitor cu energia KA. Sau mai stii, un mod de-a scapa dintr-un lat...un om minte cand are disconfort ( cand e batut la "cap") sau cand crede ca a gasit alta pereche . Cand NU E SUDATA IUBIREA patrund celelalte, sau cealalta. Nu e greu de inteles, raspunsul e la noi , nu la cel care MINTE. Intreaba-te , de ce o face, ce-i lipseste, cum va percepeti, ce fire va mai leaga...Daca esti OK, atunci nu te merita, v-ati incheiat problemele, s-a terminat iubirea...

...s-a treminat...daca esti sigura ca ceea ce ai inteles tu e ceea ce este el...ca nu te-a lasat sa vezi doar o oglinda, ca atunci cand ii faci teste, la care shi el a fost supus la un moment dat stie ca sunt teste...shi te tachineaza al naibii cu rezultatul...da, poate a mers prea departe...dar mai avea de inteles niste lucruri...despre el shi trecutul lui (asta nu inseamna ca te-a inselat sau te va insela cu trecutul lui)....oare ceea ce a inteles este in avantajul sau in dezavantajul tau? SUSPANS!!!!
garbo027507
Postat pe 10 Aprilie 2011 10:41
De la: misu_79, la data 2011-04-10 10:38:13pff cita nostalgie cite sentimente..el e porc eu vreau sa nu mai fiu..gasesti singurica adejectivul eu ma gindeam la naiva ca sa nu fiu incisiv...trezeste-te si incepe sa traiesti pentru tine..nici unul din cei ce scriu aici, nici macar parinti tai nu pot trai in locul tau....sa ai minte

ce bine ar fi, mishule, sa fie toata lumea ca tine. Serios...dar vezi tu...unii sunt mai bipolari ca altii...shi stiu sigur ca istoria se va repeta :-)...sau nu? Asta pariul1 Shi asta pentru ca...le-a omorat cineva broasca....sau nu? :-)
garbo027507
Postat pe 10 Aprilie 2011 10:50
De la: garbo200612, la data 2011-04-10 10:04:11Depinde ce-ti doresti - dragoste sau sex. E important sa spui si NU!

atunci cand mandria ranita inseamna mai mult decat visele voastre (oricat de greu realizabile ar fi acestea), te iei dupa gura lumii...shi spui Nuuuu, daca mai e ceva acolo, o scanteie...nu te lua fato dupa gura lumii...fii atenta ce-ti spun...du-te la el shi spune-i :"ba, eu te-am tot ascultat shi n-am inteles dreacu' nimic...te mai joci mult cu nervii mei? shi el o sa spuna....ceva shi o sa gandeasca altceva...ca prea te-a avut model....shi dupa ce treceti de asta...mergeti inainte maica...daca ati invatat ceva pe lumea asta...shi iti spun toate chastiile astea on line pentru ca m-a-ncurcat unu' azi, mi-a zis ca vine shi n-a mai venit...shi....m-a lasat sa-mi fac de cap
garbo027507
Postat pe 10 Aprilie 2011 11:01
Dorule 72, vd c pozezi n mare francofon, da pe unde ai pierdut accentele, c nu de alt, da mai sunt i alii care tiu francez i nu prea tiu a ce arat franceza scris de tine
garbo107912
Postat pe 10 Aprilie 2011 11:23
Ti'am urmarit postarile re-loaded....super realiste si la obiect. Bravo cu felicitari :)
Well done si pt fiica ta...Bun asha...si eu am fost odata o fiica de 19 ani da nici eu nu am facut asa ceva...Ma rog depinde de fiecarea acum...Ca vb aia never say never :)....
Problema e ca si eu am un prieten de suflet care are o probl asemantoare. Este in prag de div, are o relatzie de 1 an de zile cu cineva, da fiecare la casa lui...Adica el are apartam, sta singur si actuala sta cu parintii pt ca acestia nu sunt de acord cu rel ei...Vb ceea: el insurat cu copil...chiar si in prag de div nu pot accepta asta...Si ea il iubeste, se iubesc, insa se intalnesc in weekend...si aia e...
Ciudata rel...Adik nu inteleg dc nu se muta cu el...Sa ii fie alaturi in special ca trebuie sa solutioneze cu div...
E altceva cand simtzi pe cineva acolo cu tine neconditionat..parca ai alt curaj sa mergi inainte..
Da asta e. Fiecare face cum il tuna capul....
Numai bine!
mary180876
Postat pe 10 Aprilie 2011 11:30
Draguto, cred ca ar trebui sa nu-ti mai pui intrebarea "De ce se comporta el asa cu tine". Un lucru este cert, nu te iubeste, TE FOLOSESTE. Asta trebuie sa constientizezi. Stiu ca e greu, cand esti indragostita incerci sa inchizi ochii la multe. Intradevar, esti la o varsta frageda cand emotiile iau locul intelepciunii. Incearca sa pui pe o foaie calitatile si defectele lui (faptele care te-au facut sa plangi). Analizeaza bine lucrurile, incearca sa gasesti cel mai rau din el ca sa poti sa-l urasti. Si ar fi bine sa-ti gasesti o ocupatie ca sa nu mai ai timp sa te gandesti la el. In primul rand ti-as recomanda sa iti acorzi mai mult timp tie. Sa te duci la pe la salon, sa te faci frumoasa si sa iesi cu fetele la plimbare in cautarea altuia care te va iubi cu adevarat. Si sunt de acord cu cineva care a zis mai sus. Cand te suna si te cheama sa faceti sex zii ca iesi, si dupa jumate de ora suna-l si spune-i ca nu mai poti, ca a intervenit ceva urgent si trebuie sa pleci. O sa vezi ca o sa creasca si interesul lui pentru tine. Si sa-l mai refuzi asa in continuu. Sa-l inveti minte.Si poate intre timp o sa intalnesti pe cineva care te merita cu adevarat.
Iti urez numai bine!!! Si ramai mereu cu piciorele pe pamant!! Oricum, nu merita nici o lacrima de a ta!!
lenka
Postat pe 10 Aprilie 2011 11:35
Scumpa mea nu mai accepta "dragostea asata a lui", nu as spune ca astfel te iubeste ... se foloseste lasa-l cat inca e devreme mai tarziu va fi mai greu ...
cred ca relatia voastra s-a consumat deja....
nu te hrani cu amintiri si cu sperante goale.
Da e dureros, e dificil dar nu si imposibil .... in primul rand trebuie sa te Respecti pe tine.
Asculta un sfat de la cineva mai invarsta.
Iubirea nu inseamna sa suferi.


elisavuri
Postat pe 10 Aprilie 2011 11:39
Draga copila - la 19 ani emotional esti un copil, nu te supara pe mine am avut si eu aceasta virsta - tu ai gasit singura raspunsul in tine si sufletul tau, dar iti lipseste curajul sa-l pui in practica. Prima parte a curajului este aceasta de-a cauta confirmari de la alte persoane cu buna intentie si ceva mai multa experienta.

E firesc, e frumos sa iubesti la orice virsta dar cu atit mai frumos sa pasesti in viata c-o iubire pura. Tu traiesti o imitatie foarte nereusita de iubire: sex, dependenta emotionala, abuz, santaj - toate in numele iubirii. Da-ti voie si ofera-ti sansa sa iubesti SI SA FII IUBITA!!! Asta doar tu poti face!

Daca ai gresit fata de parintii tai, cere-le iertare - e important pentru ei sa te stie revenita la ei - iarta-te si tu pe tine si mergi mai departe. E firesc sa facem greseli la orice virsta cu atit mai mult la 19 ani.
Nu esti nici prima nici ultima care pateste ce ai patit tu. Trage invataminte din propria ta experienta, si mergi mai departe. Vei realiza cit curaj si demnitate zac in tine si tu nu le dai voie sa iasa la vedere dintr-o teama total nejustificata. Gura lumii-i sloboda, nu-ti bate prea mult capul cu asta.

Pe viitor nu mai "musca" din promisiunile primului venit. Ia-ti o perioada de "respiro" pina te linistesti si ai sa vezi viata cu alti ochi. Fiind tu cea care-i dai papucii - cineva iti dadea si o sugestie cu telefonul, etc - si vei atrage baieti veritabili nu imitatii regretabile.
Mult succes! Ai incredere IN TINE!!!


L__G_
Postat pe 10 Aprilie 2011 11:50
Eu zic k nu are rost.Mai bn stai o perioada sg.pana iti vei gasi pe cnv kre merita iubirea ta
garbo051651
Postat pe 10 Aprilie 2011 12:01
Sa stii ca relatia dintre barbat si femeie nu consta in totalitate in a face dragoste......De multe ori mi am pus intrebarea daca persoana de langa mine ma merita si o merit ...Atunci cand raspunsul a fost ca nu ma merita am rupt relatia si am constatat ca am facut un lucru bun!!!!!!!
garbo169404
Postat pe 10 Aprilie 2011 12:08
E trist si dureros ce ai scris...... iar faptul ca a dat in tine este inacceptabil.Este clar ca el doar se foloseste de tine ,poate a avut ceva sentimente pentru tine la inceput dar e clar ca ele .....au intrat pe fereastra si au iesit pe usa. Pune tu punct acestei aventuri ca de fapt asta s-a dovedit si rupe-te cit mai repede de el pentru a nu suferi si mai mult. Poti ramine insarcinata si el cred ca este ultimul care si-ar dori un copil.Esti tinara ai viata inainte si ai si posibilitatea de a alege pe atcineva care se te merite. Toti am avut poate parte de asemenea experiente ...ele te intaresc si te fac sa mergi mai departe. Dar momentul in care ii vei spune tu prima ..GATA , AJUNGE te va elibera si-ti va da putere . Nu te lasa umilita.Sunt inca destui baieti buni ,fetele mele s-au casatorit de citiva ani si au gasit asemenea baieti buni .Iti doresc si tie din tot sufletul.
fengari
Postat pe 10 Aprilie 2011 12:43
Timpul trece si realizezi un nimic langa el.ar trebui sa iti iei inima in dinti si sa spui ce ai pe suflet pt ca aici doar tu suferi si lui nu ii pasa.El are nevoie de ceva de la tine si cam atata.Aduna-ti puterile si pune punct pt ca ai permis prea multe.
blondina_X
Postat pe 10 Aprilie 2011 12:55


Ooof, of, mai, mai !!
tatoo
Postat pe 10 Aprilie 2011 13:05
De la: tatoo, la data 2011-04-10 13:05:17

Ooof, of, mai, mai !!
blondina_X
Postat pe 10 Aprilie 2011 13:10
Sfatul meu este sa il lasi pana nu este prea tarziu. La fel am patit si eu si m-am maritat cu el si au aparut si 2 copii si el a continuat sa faca la fel crezand ca am sa il iert de fiecare data pt ca il iubesc si nu pot sa stau fara el. Acum am divortat de el si ma simt foarte bine , sunt foarte fericita si regret ca nu am facut pasul asta mai devreme.Lasa-l pt ca nu te merita si va face asa toata viata si nu merita sa o irosesti pe a ta pt unul ca el care nici macar nu te respecta.
marinelaloredana
Postat pe 10 Aprilie 2011 13:11
Dragoste observi daca este deabi dupa un an ....parerea mea ....cand atratia sexuala se duce ...si ramane putin in monotonie relatia....atunci se vede daca o relatie va rezista sau nu

la 9 luni daca faceti asa ,nu aveti nicio sansa pe viitor

ai facut o mare greseala sa pleci cu un stain la drum!
Enigmaticul
Postat pe 10 Aprilie 2011 13:34
Doare, dar va trece...ocupa-ti timpul cu altceva sa poti trece mai usor peste situatie. Viata inseamna mult mai mult decat iti ofera el tie. Si nu merita toate compromisurile tale. Inchide ochii, trage aer adanc in piept, gandeste-te la ceea ce iti doresti de la viata asta...si ia decizia care te avantajeaza. Nu vei fi fericita langa el..si simti si tu asta. Din ce ai relatat se intelege ca el doar te foloseste, viata lui merge inainte..se distreaza, isi cauta prietene..locul tau care este in viata lui??...30 de min pentru sex?..lui ii convine...tie nu cred!
Nu poti face nimic pentru a indrepta situatia pentru ca totul este compromis intre voi...si el va specula tot timpul asta...
Inchide-i telefonul data viitoare cand suna si trimite-i un mesaj de genul ,, Am acceptat orice in speranta ca vom fi impreuna fericiti. Am realizat ca de fapt tu esti singurul fericit in aceasta relatie. Imi doresc altceva de la viata mea si am inteles ca tu nu imi poti oferi altceva. Mi-am facut alte planuri ...iar tu nu mai faci parte din ele.,,
Si astfel inchei elegant..fara alte discutii, pt ca nu isi au rostul...pt ca , posibil, va incerca sa te imbrobodeasca...si nu are sens sa te mai complici.
Trimite-i mesajul si atat...nu mai raspunde la tel..nu ii mai vorbi...si gata. Asa vei avea si satisfactia ca tu ai pus punct acestei relatii....
stefi_gv
Postat pe 10 Aprilie 2011 13:41
Nimeni nu este stapan pe fericirea ta, de aceea nu lasa bucuria ta, pacea ta, viata ta in mainile nimanui!
getta2011
Postat pe 10 Aprilie 2011 14:27
Nu te merita,mai ales ca te-a lovit...si te foloseste...clar...e un tip care profita ca-l iubesti si se poarta cu tine in cel mai urat fel cu putinta...doar te foloseste pentru nevoi fiziologice..si cam atat..din moment ce se intalneste cu alte fete in lipsa ta.
Esti mai buna decat el de o mie de ori,respecta-te pe tine,capul sus,lasa trecutul si priveste cu incredere inainte,viitorul conteaza...oricum tu nu ai gresit cu nimic,doar iubesti o persoana ce nu te iubeste!
garbo162553
Postat pe 10 Aprilie 2011 15:44
buna! parerea mea(nu vreau sa-l iei ca pe un sfat)...este ca acest om nu te merita..am avut si eu o problema de genul acesta...insa...a trecut! mi-am facut pe altcineva...iar acel cineva...chiar daca nu l-am iubit de la inceput k e normal...m-a inteles si m-a ajutat sa sterg toate amintirile urate cu persoana kare nu ma merita!
asa k fa-ti pe altcineva...ACEST BAIAT NU MERITA DRAGOSTEA TA! BAFTA!
m3m3lyna
Postat pe 10 Aprilie 2011 16:37
De la: garbo107912, la data 2011-04-10 11:23:04Dorule 72, vd c pozezi n mare francofon, da pe unde ai pierdut accentele, c nu de alt, da mai sunt i alii care tiu francez i nu prea tiu a ce arat franceza scris de tine


912..nu vreau sa te supar, dar eu nu pozez in nimic, niciodata
franceza mea,nu e pentru tot cititoru' e numai pentru aia care pricep unde este accentu'....
si pentru cei care stiu ce trebuie sa vada, fara sa arat prea mult...

daca vrei sa imi dai un test, nu te obosi...mi-am cam luat examenele...in viata asta...
dor72
Postat pe 10 Aprilie 2011 16:43
nu stiu cat te ajuta insa imi asum parerea mea:
1. el nu-ti respecta nevoile tale, prin urmare iertarea ta nu e o dovada de iubiri, iar atata timp cat tu nu-ti respecti nevoile e de inteles ca el nu ti le va respecta
2. pe al il vad imatur, nu isi asuma responsabilitatea pentru o relatie si nu mai are 17 ani ...asta ridica un mare semn de intrebare
3. vorbele sunt vorbe...nu incanta atata timp cat nu sunt sustinute de fapte si indefinitiv daca te vrea, chiar si pentru sex trebuie sa demonstreze
4. nu e nevoie sa-i zici ca nu are rost, parerea mea e sa-i spui exact ce vrei de la relatia respectiva si cum te face sa te simti actinand in alt mod. Mi se pare mai cinstit sa ii spui ca atunci cand sta cu tine doar pentru sex tu te simti folosita si nu-ti este comod cu aceasta stare. II poti spune ca il iubesti dar ca si pe tine te iubiesti si ca atata timp cat nu iti respecta sentimentele, CORPUL si pe tine ca om, tu nu poti da mai mult... PUR SI SIMPLU TU TE RESPECTI
5. POTI sa treci peste !!! stiu ca e greu, majoritatea am trecut, insa decat sa fim nesiguri si nerespectati mai bine singuri....
Intr-o relatie nu sunt suficiente doar sentimentele unei singure persoane...d-aia e si relatie...trebuie sa fie 2 si cu toata sinceritatea iti spun : daca simti ca nu te multumeste, pune capat !!!
bommbon
Postat pe 10 Aprilie 2011 16:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gelozie 21 De la: Adi-Valcea 17 Aprilie 2014 15:46
"diagnosticul" dragostei-exista pre multa confuzie,prea mult haos! 245 De la: Dor_marunt 25 Mai 2010 06:07
Poate un barbat iubi doua femei in acelasi timp????? 1217 De la: quasaria 27 Noiembrie 2010 20:16
Delegatie 28 De la: Zgloby_34 18 Decembrie 2015 12:49
TRADARE 111 De la: dor72 13 Mai 2011 21:43
Setari Cookie-uri