minciuni,infidelitate

De la: garbo107912, la data 2011-04-10 11:23:04Dorule 72, vd c pozezi n mare francofon, da pe unde ai pierdut accentele, c nu de alt, da mai sunt i alii care tiu francez i nu prea tiu a ce arat franceza scris de tine


Puica mica, franceza ei arata a franceza, pt cine o cunoaste, da'...n-ai tu treaba!!!
Treaba ta e sa te bagi ca chiloti-n... si anume, cour...
tatoo
Postat pe 10 Aprilie 2011 17:26
draga mea, ROAGA-TE!!! ROAGA-TE CA DUMNEZEU SA TI LUMINEZE CALEA, SI AI SA VEZI CA TOATE OR SA SE REZOLVE
garbo190189
Postat pe 10 Aprilie 2011 17:47
vuvuzela
Postat pe 10 Aprilie 2011 17:48
care te iei de francofoni, ia vino incoace !
elodia
Postat pe 10 Aprilie 2011 17:58
noi nu suntem in masura sa dam sfaturi,dar putem discuta despre situatia prezentata de tine.de ce crezi ca exista psihologi,in cazul tau pe probleme de cuplu?acolo primesti sfaturi specializate,aici primesti doar pareri.acum imi permit sa emit si eu o parere despre situatia in care spui ca te afli.intotdeauna primul compromis aduce dupa el o viata plina de alte compromisuri,adica o viata promiscua.daca te complaci in aceasta situatie ramai cu el.daca esti decisa sa schimbi ceva in viata ta spre binele tau,paraseste-l cat mai urgent.sau preferi sa fii doar folosita?trebuia sa pleci de la prima palma,sau o astepti si pe a doua?iti doresc sa iti gasesti si tu persoana cu care sa fii fericita!
vuvuzela
Postat pe 10 Aprilie 2011 18:10
De la: elodia, la data 2011-04-10 17:58:38care te iei de francofoni, ia vino incoace !


912, daca tot stii franceza asa bine, cum naiba de nu ai recunoscut dialectul ?











elodia
Postat pe 10 Aprilie 2011 18:21
de ce trebuie sa ne impiedicam in totdeauna de concepte idioate de genul : te foloseste pentru sex sau ca nu-ti respecta nevoile tale ... in fine de ce trebuie sa fie cineva vinovat? de ce trebuie sa trecem prin filtrul individual orice problema a unui semen de-al nostru? Sunt foarte distrat cand vad cum dati sfaturi care mai de care mai psihologice. Majoritatea facem comparatie cu frustrarile personale si dupa ce analizam un mesaj ne spunem : "la fel m-i s-a intampat si mie". Si ne punem pe dat sfaturi. Care mai de care mai logice si mai intelepte, gandindu-ne ca toate parca ar fi rupte din realitatea noastra. Stam si ne gandim cum sa creem tot felul de frici de genul: ' dar daca....?, dar oare nu..?, nu crezi ca..?.....si pot continua pana la sfarsit. Asa ca identifica-ti frica interioara (si enumar aici frica de al pierde, frica de a ramane singura, frica lipsei de sex, si la fel nu stiu de ce ti-e frica tie ) si incearca sa iti intelegi aceasta frica. In momentul in care iti vei depasi aceasta teama si vei stii cum sa o depasesti, cu alte cuvinte sa nu iti mai fie frica, atunci vei vedea ce frumoasa va fi viata ta in viitor. Gandeste-te la tine ca si cum ai fi ce-a mai tare femeie din lume si ca toti barbatii sunt la picioarele tale. Concentreaza-te asupre acestui lucru si nu te lasa roasa de teama care te bantuie. Infrunta situatia cu o atitudine pozitiva. Chiar de nu te vei simti excelent, dar macar joaca rolul acesta o perioada de timp, acela de a nu te mai interesa nimic din ceea ce se petre ce in relatia voastra.Te va ajuta cu siguranta sa iti gasesti fericirea.
garbo176374
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:14
Gashca mea nu poate sa stea...linistita...nicio clipa...
Hei si tu...ce nu simti asa...da-te-n gashca mea....
va pup...
912...mi-ai aparut accentele...diacritice...le vezi?
dor72
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:36
Stii ce a zis o persoana inteleapta? "Daca vrei sa fii fericita in viata,(tu, ca femeie) lasa barbatul sa fie nebun dupa tine si nu invers". SIncer, are dreptate, si cred ca asta ar trebui sa faci si tu, ca oricum relatia asta nu v-a merge
Helensist
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:36
Stii ce a zis o persoana inteleapta? "Daca vrei sa fii fericita in viata,(tu, ca femeie) lasa barbatul sa fie nebun dupa tine si nu invers". SIncer, are dreptate, si cred ca asta ar trebui sa faci si tu, ca oricum relatia asta nu v-a merge
Helensist
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:36
De la: Helensist, la data 2011-04-10 21:36:28Stii ce a zis o persoana inteleapta? "Daca vrei sa fii fericita in viata,(tu, ca femeie) lasa barbatul sa fie nebun dupa tine si nu invers". SIncer, are dreptate, si cred ca asta ar trebui sa faci si tu, ca oricum relatia asta nu v-a merge



tu de ce repeti ce a spus o persoana desteapta???crezi ai vreo contributie???din pacate subliniezi cit de mare este diferenta intre afirmatiile persoanei destepte si imitatiile tale fara ghilimele. : helen-esti cumva benzinaria de pe DN 71?si esti sistera deghizata?
garbo011266
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:51
De la: dor72, la data 2011-04-10 20:36:58Gashca mea nu poate sa stea...linistita...nicio clipa...
Hei si tu...ce nu simti asa...da-te-n gashca mea....
va pup...
912...mi-ai aparut accentele...diacritice...le vezi?



daaa, dar cred ca trebuie sa te referi la 112, restul nu conteaza
garbo011266
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:59
112 adica ...............SA VINAAAA POLITIAAAAA
floare_cu_colti
Postat pe 10 Aprilie 2011 22:01
De la: floare_cu_colti, la data 2011-04-10 22:01:58 112 adica ...............SA VINAAAA POLITIAAAAA



si salvarea si pom-piarii
garbo011266
Postat pe 10 Aprilie 2011 22:03
De la: surpriza, la data 2011-04-02 08:55:09Buna ziua!!!
Am o relatia de 9 luni si ceva,parintii mei la inceput nu au fost de acord cu relatia noastra,mai ales tata,la numai cateva luni am plecat cu el in alta tara,fara stirea parintilor mei,insa i-am sunat knd am ajuns acolo,dupa gestul pe care l-am facut parintii mei au fost de acord cu relatia noastra ,si`au dat seama k il iubesc,am stat plecati vreo 5 luni dupa care am venit in romania,eu cu parintii iubitului meu nu ma intelegeam prea bine si nu`i dadeau voie lui sa ma primeasca sa dorm la el acasa,si nici pe el la mine,si acu dormim fiecrae la casa lui,desi are 24 de ani,dar el face cum zic ei,mama lui a zis k nu`i da niciun ban dk mai sta cu mine,sau daca ma duce acasa la el,insa el a continuat sa mai stea cu mine,dra ma mintea in fiecare zi ,vb cu fete ,se intalnea cu ele,si knd il intrebam el nega totul desi ii ziceam tot ce face el tot ma mintea..pe zi ce trece relatia noastra merge tot mai prost,imi ascunde mai multe lucruri,spune la alte fete k nu avem nimik noi doi,desi ne intalnim si facem dragoste,majoritatea timpului il petrece cu prietenii lui,cu mine nu sta decat daca faceam dragoste sau mai bine ii zic sex,k dragoste nu mai e..eu l-am iertat de o gramada de ori,i-am demonstrat k il iubesc si el tot asa se poarta cu mine,imi zice k ma iubeste si k o sa stea cu mine mai mult dar nu face nimik din ceea ce zice..va rog sa imi dati un sfat,am nevoie de asta k sa stiu ce sa fac,as vrea sa ma despart de el,dar il iubesc,si o data a dat in mine si tot am continuat sa fiu cu el,stie foarte bine k il iubesc si k fac ce zice el,de aia se poarta asa cu mine..merita sa mai stau cu el?cum sa`i zic k nu are rost?va roog ajutati`ma cu un sfat



Buna....as putea sa iti dau un sfat desi nu cred sa iei in considerare ce zic altii,deoarece nici eu nu am facut-o....am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare cu a ta,numa ca eu am suportat asa o situatie timp de 2 ani.nu cred ca se merita sa suferi si sa suporti felu cum se comporta cu u.sigur iti poti gasi pe cineva care sa te merite si sa iti ofere toata dragostea,nu vad rostu sa mai ramai cu el.cu cat trece timpul ai sa regreti ca ati ramas impreuna,daca nu isi schimba comportamentu fata de tine.Gandeste-te bine.
ang33l
Postat pe 10 Aprilie 2011 22:09
DRAGA MEA , ACEST INDIVID, NU MERITA DRAGOSTEA TA . RENUNTA ACUM CAT NU E PREA TARZIU. ESTI TANARA , AI VIATA INNAINTE, DE ASTFEL DE SPECII TE IMPIEDICI LA TOT PASUL. LASA-L FARA NICI UN REGRET. MULTA BAFTA IN VIATA SI ASCULTATI PARINTII CA TE IUBESC SI TE SUSTIN ORICE AR FI .
mirela_milea2000
Postat pe 10 Aprilie 2011 22:18
DAP ..... NU MERITAAAA
floare_cu_colti
Postat pe 10 Aprilie 2011 22:35
buna am inteles prin ce treci dar poate rex are o sotie un copil si pe tine te foloseste dor pt sex doar atit nimic mai mult mai ales ca tu acasa la el nu te duci nare rost sa mai continui gindestete la tine ca tu suferi si nu el pt el esti omasinarie de sex doar atit ar trebui sa te gindesti mai mult la tine ,totul depinde numai de tine ce vrei sa faci mai departe si pe parcurs daca mai gasesti asfel de specimente gindestete de 3 ori inainte sa faci din nou pasul
garbo183685
Postat pe 11 Aprilie 2011 09:11

mama lor de cratime,puncte si alte virgule
si de dileme existentiale

ce-or fi bre alea "specimente"????
ca-l dadui draq de DEX rasfoindu-l si nimicuta
si nici Gogu care-i tare dastept nu stie el d'astea
eladaela
Postat pe 11 Aprilie 2011 09:27
De la: surpriza, la data 2011-04-02 08:55:09Buna ziua!!!
Am o relatia de 9 luni si ceva,parintii mei la inceput nu au fost de acord cu relatia noastra,mai ales tata,la numai cateva luni am plecat cu el in alta tara,fara stirea parintilor mei,insa i-am sunat knd am ajuns acolo,dupa gestul pe care l-am facut parintii mei au fost de acord cu relatia noastra ,si`au dat seama k il iubesc,am stat plecati vreo 5 luni dupa care am venit in romania,eu cu parintii iubitului meu nu ma intelegeam prea bine si nu`i dadeau voie lui sa ma primeasca sa dorm la el acasa,si nici pe el la mine,si acu dormim fiecrae la casa lui,desi are 24 de ani,dar el face cum zic ei,mama lui a zis k nu`i da niciun ban dk mai sta cu mine,sau daca ma duce acasa la el,insa el a continuat sa mai stea cu mine,dra ma mintea in fiecare zi ,vb cu fete ,se intalnea cu ele,si knd il intrebam el nega totul desi ii ziceam tot ce face el tot ma mintea..pe zi ce trece relatia noastra merge tot mai prost,imi ascunde mai multe lucruri,spune la alte fete k nu avem nimik noi doi,desi ne intalnim si facem dragoste,majoritatea timpului il petrece cu prietenii lui,cu mine nu sta decat daca faceam dragoste sau mai bine ii zic sex,k dragoste nu mai e..eu l-am iertat de o gramada de ori,i-am demonstrat k il iubesc si el tot asa se poarta cu mine,imi zice k ma iubeste si k o sa stea cu mine mai mult dar nu face nimik din ceea ce zice..va rog sa imi dati un sfat,am nevoie de asta k sa stiu ce sa fac,as vrea sa ma despart de el,dar il iubesc,si o data a dat in mine si tot am continuat sa fiu cu el,stie foarte bine k il iubesc si k fac ce zice el,de aia se poarta asa cu mine..merita sa mai stau cu el?cum sa`i zic k nu are rost?va roog ajutati`ma cu un sfat
garbo007205
Postat pe 11 Aprilie 2011 13:52



Scumpete,

Oricat de URIASA apreciezi ca este iubirea ta pentru el si iubirea lui pentru tine, .... aceasta IUBIRE nu are niciun viitor daca familiile voastre nu o agreaza..!
Tu, el apartinei si familiei care va adus pe lume, va crescut, ingrijit, educat,.... etc.
Tu vei dori sa fii prezenta la ziua mamei tale, in timp ce el va dori sa fie prezent in casa parintilor sai atunci cand va fi ziua mamei sale (am dat un exemplu) .... sau cu alte ocazii...
Ce veti face?
Dar la ziua ta cine ati vrea sa fie prezenti?.... Dar la ziua lui?....
Vor veni nepotii... (sa aveti cati copii va doriti).... Unde vor fi dusi in vacante?... La parintii tai sau la parintii lui?....
Discutati cu parintii vostri,... cu rudele,... cu vecinii,... cu prietenii,.... si daca dupa lungi si anevoioase discutii si medieri se va ajunge la aceeasi concluzie : NU : .... apreciez ca este cazul ca fiecare sa mearga pe alt drum,...
Pa.
garbo007205
Postat pe 11 Aprilie 2011 14:00
Uita relatia si vezi-ti de viata ta. Esti tanara si nu trebuie sa te opresti la el..daca de acum ai indoieli si nemultumiri..mai tarzu se vor agrava si vei ajunge la situatia de despartire. Sincer. Cauta-ti alta relatie ai tot timpul inainte! Succes
crissgheorghiu
Postat pe 11 Aprilie 2011 19:48
SPUNE-I CA VREI O PAUZA IN RELATIA VOASTRA,ca sa isi dea seama ce pierde.
succes,d
daniilia
Postat pe 11 Aprilie 2011 20:23
pentru iubire este nevoie de 2
adina_mili
Postat pe 12 Aprilie 2011 10:05
cel putin...
dor72
Postat pe 12 Aprilie 2011 20:45
daca e gen "baiatu lui mamicuta" lasal sa traiasca cu ea tara e plina de alti baieti care te merita
andrutza448
Postat pe 13 Aprilie 2011 00:58
tatoo...ce spuneai de victime?
michelle_
Postat pe 13 Aprilie 2011 01:04
Am 2 copii .
Baiatul are 26 ani fata are 25 ani.
Amandoi sunt casatoriti.
Daca as folosi cuvintele lor as zice ca esti o FRAIERA.
Insa iti spun cu cuvintele mele ca gresesti foarte FOARTE MULT.
NU O SA FII NICIODATA FERICITA CU UN ASEMENEA OM
Chiar daca TU il iubesti pe el .
Chiar nu pot intelege cum nu poti renunta la asemenea relatie.cand esti tanara ai toata viata inainte ai o familie care te sprijina si cand sunt atatia baieti .
Ce te face sa te agati de unul care nu te respecta acum??????????
Daca o sa ajungeti sa va casatoriti cum o sa fie viata ta?????????????
UN CALVAR!!!!!!
ASTA ITI DORESTI TU DE LA VIATA????????????
garbo176391
Postat pe 13 Aprilie 2011 13:10
Fugi de el cat vezi cu ochii.Daca acum ,ca sunteti la inceput se poarta asa,ce poti sa speri pe mai departe?Crede-ma nu se va schimba.Poate in mai rau.Eu sunt casatorita de 9 ani si pot sa-ti spun ca obiceiurile proaste nu se schimba,decat din rau in mai rau.Cauta-ti pe cineva care sa te iubeasca si sa te respecte.La inceput o sa te doara despartirea, dar crede-ma iti va trece.Daca a inceput sa dea in tine,indiferent de motivul pt care a facut-o nu merita sa iti mai irosesti timpul cu el.
garbo181261
Postat pe 13 Aprilie 2011 17:26
draga "surpriza", te felicit pt parintii care ii ai , si ii felicit pe ei ca sunt asa , iubitori , si de la ei invata adevarata dragoste , iar acest episod din viata ta lasa'l sa fie doar o lectie de viata . El e inca un bait care prinde fluturi , depinde de parinti si inca va depinde mult , poate toata viata nu fi in stare sa decida singur , si atunci e cel mai greu .
Stiu cum e sa iubesti la varsta ta , dar crede-ma , nu se merita sa te umiliesti , mai tarziu o sa=ti para rau ca ai dat voie sa ti se intamle asa ceva, daca nu te opresti acum .
Ia aceste momente ca pe niste lectii si gata :"Nasul sus ! Viata merge mai departe ! E foarte frumoasa , interesanta iar norocul abia asteapta sa te prinda de mana !
Te pup!
Sarah
marisaluk2001
Postat pe 18 Aprilie 2011 19:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gelozie, posesivitate sau doar mi se pare 21 De la: r_ioana 15 Noiembrie 2009 20:25
indragostit vesnic de aceeasi femeie 210 De la: quasaria 22 Noiembrie 2009 22:52
buna casatoria dintre un crestin si o muslumanca 23 De la: VABRE 27 Decembrie 2009 20:44
minciuni,infidelitate 107 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:37
manipulare sentimentala? 10 De la: Filipa 17 Iulie 2009 10:52
Setari Cookie-uri