minciuni,infidelitate

Buna ziua!!!
Am o relatia de 9 luni si ceva,parintii mei la inceput nu au fost de acord cu relatia noastra,mai ales tata,la numai cateva luni am plecat cu el in alta tara,fara stirea parintilor mei,insa i-am sunat knd am ajuns acolo,dupa gestul pe care l-am facut parintii mei au fost de acord cu relatia noastra ,si`au dat seama k il iubesc,am stat plecati vreo 5 luni dupa care am venit in romania,eu cu parintii iubitului meu nu ma intelegeam prea bine si nu`i dadeau voie lui sa ma primeasca sa dorm la el acasa,si nici pe el la mine,si acu dormim fiecrae la casa lui,desi are 24 de ani,dar el face cum zic ei,mama lui a zis k nu`i da niciun ban dk mai sta cu mine,sau daca ma duce acasa la el,insa el a continuat sa mai stea cu mine,dra ma mintea in fiecare zi ,vb cu fete ,se intalnea cu ele,si knd il intrebam el nega totul desi ii ziceam tot ce face el tot ma mintea..pe zi ce trece relatia noastra merge tot mai prost,imi ascunde mai multe lucruri,spune la alte fete k nu avem nimik noi doi,desi ne intalnim si facem dragoste,majoritatea timpului il petrece cu prietenii lui,cu mine nu sta decat daca faceam dragoste sau mai bine ii zic sex,k dragoste nu mai e..eu l-am iertat de o gramada de ori,i-am demonstrat k il iubesc si el tot asa se poarta cu mine,imi zice k ma iubeste si k o sa stea cu mine mai mult dar nu face nimik din ceea ce zice..va rog sa imi dati un sfat,am nevoie de asta k sa stiu ce sa fac,as vrea sa ma despart de el,dar il iubesc,si o data a dat in mine si tot am continuat sa fiu cu el,stie foarte bine k il iubesc si k fac ce zice el,de aia se poarta asa cu mine..merita sa mai stau cu el?cum sa`i zic k nu are rost?va roog ajutati`ma cu un sfat
bibitza991
Postat pe 2 Aprilie 2011 08:55
Nici pe departe nu merita dragostea ta ,,prietenul,, asta al tau! Dragostea adevarata este frumoasa sa o traiesti atunci cand este venita din ambele parti. Nu merita sa-ti consumi energia pe asa ceva. Cand am citit ca a mai dat si in tine..........Nu!!!!!!!!!!! Am si eu o fata de 23 de ani si sincer,m-as ingrozii daca as stii ca iubeste o persoana cum este cea de care ne vorbesti tu! Fiecare are o sansa in viata. Fi sigura ca si tu o sa gasesti persoana potrivita! RENUNTA! Si stii cum? Fara sa-i dai nici o explicatie! Sa fi iubita de cine meriti iti doresc!
crissti
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:24
deci...tu esti constienta ca nu are un comportament normal...esti constienta ca nu e ok ce face...iti dai seama ca esti nefericita...si inca te mai intrebi ce sa faci???!!!
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:37
eu te-as intreba cum te intelegi cu parintii tai??
Mielutza
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:39
eu il iubesc iar el stie asta,de aia face toate astea,profita k il iubesc...dar am sa tin cont se sfatul tau,am sa renunt..aceleasi ganduri si ptr tine si fata ta
bibitza991
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:46
De la: rainbowdash, la data 2011-04-02 09:39:19eu te-as intreba cum te intelegi cu parintii tai??



ma inteleg bine cu parintii mei,dupa ce k am fugit de acsa cu el,parintii mei m-au primit inapoi si m-au sprijinit...
bibitza991
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:47
De la: me_reloaded, la data 2011-04-02 09:37:44deci...tu esti constienta ca nu are un comportament normal...esti constienta ca nu e ok ce face...iti dai seama ca esti nefericita...si inca te mai intrebi ce sa faci???!!!


eu il iubesc iar el stie asta,de aia face toate astea,profita k il iubesc...dar am sa tin cont se sfatul tau,am sa renunt..aceleasi ganduri si ptr tine si fata ta
bibitza991
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:47
De la: crissti, la data 2011-04-02 09:24:26Nici pe departe nu merita dragostea ta ,,prietenul,, asta al tau! Dragostea adevarata este frumoasa sa o traiesti atunci cand este venita din ambele parti. Nu merita sa-ti consumi energia pe asa ceva. Cand am citit ca a mai dat si in tine..........Nu!!!!!!!!!!! Am si eu o fata de 23 de ani si sincer,m-as ingrozii daca as stii ca iubeste o persoana cum este cea de care ne vorbesti tu! Fiecare are o sansa in viata. Fi sigura ca si tu o sa gasesti persoana potrivita! RENUNTA! Si stii cum? Fara sa-i dai nici o explicatie! Sa fi iubita de cine meriti iti doresc!


eu il iubesc iar el stie asta,de aia face toate astea,profita k il iubesc...dar am sa tin cont se sfatul tau,am sa renunt..aceleasi ganduri si ptr tine si fata ta
bibitza991
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:48
am mai continuat cu el k il iubesc si imi era rusine de ceea ce zice lumea,k am fugi cu el si uite acu ne despartim,stiu k nu trebuie sa tin cont de vb lumii dar ma doare:(((
bibitza991
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:49
aaa...hello...pisi...traim in 2011, nu in epoca victoriana
ce naiba iti pasa tie de ce zice lumea? ha?
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:51
De la: me_reloaded, la data 2011-04-02 09:51:58aaa...hello...pisi...traim in 2011, nu in epoca victoriana
ce naiba iti pasa tie de ce zice lumea? ha?


mda ai dreptate...am sa incerc sa imi ocup timpul cu ceva util,am facut prea multe ptr el,i-am dat si bani,si el tot nu sta cu mine mai mult,sta numai cu prietenii,imi zicea k ma iubeste ,iar knd ii ziceam eu sa stea si cu mine el spunea k de ce sa stea zi de zi cu mine dk nu ii dau zi de zi p...a
m-am simtit nasol knd a zis asta,imi este greu sa trec peste asta..am facut prea multe ptr el,si sunt sigura k nici o fata nu va face atatea ptr el
bibitza991
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:56
ai naibi adminii astia, nu ma lasa sa postez ca am bagat o expresie licentioasa...no bine, am sa folosesc initialele atunci

pisi, hai sa o luam metodic

1. renunta sa mai scrii cu k. e obositor de citit, si te face sa semeni cu o pitzi retardata
2. wtf it's wrong with you? esti spalata pe creier?
3. si cati ani zici ca ai? ca sa stiu cum te abordez
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 10:04
De la: me_reloaded, la data 2011-04-02 10:04:30ai naibi adminii astia, nu ma lasa sa postez ca am bagat o expresie licentioasa...no bine, am sa folosesc initialele atunci

pisi, hai sa o luam metodic

1. renunta sa mai scrii cu k. e obositor de citit, si te face sa semeni cu o pitzi retardata
2. wtf it's wrong with you? esti spalata pe creier?
3. si cati ani zici ca ai? ca sa stiu cum te abordez


scuze ca scriu asa,dar asa m-am obisnuit de la mess...am 19 ani
bibitza991
Postat pe 2 Aprilie 2011 10:05
eu cred ca nu asta e problema.
daca vezi ca ceea ce primesti nu te face fericita , e de ajuns.
Mielutza
Postat pe 2 Aprilie 2011 10:07
well, hai ca m-am lamurit! varsta cea mai periculoasa
move on! esti prea tanara ca sa faci asemenea compromisuri
iar parintii aia stiau ei ce stiau cand nu erau de acord cu relatia voastra. comportomentul lui mi se pare ca le-a confirmat cele mai negre asteptari
so...renunta! te asigur eu ca peste 1 an nici nu ai sa-ti mai amintesti de existenta lui
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 10:10
De la: me_reloaded, la data 2011-04-02 10:10:52well, hai ca m-am lamurit! varsta cea mai periculoasa
move on! esti prea tanara ca sa faci asemenea compromisuri
iar parintii aia stiau ei ce stiau cand nu erau de acord cu relatia voastra. comportomentul lui mi se pare ca le-a confirmat cele mai negre asteptari
so...renunta! te asigur eu ca peste 1 an nici nu ai sa-ti mai amintesti de existenta lui


multumesc pentru sfat!!
bibitza991
Postat pe 2 Aprilie 2011 10:12
you're welcome

am o fiica cu 8 ani mai mare decat tine. din fericire, nu mi-a facut asemenea surprize
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 10:14
De la: me_reloaded, la data 2011-04-02 10:14:37you're welcome

am o fiica cu 8 ani mai mare decat tine. din fericire, nu mi-a facut asemenea surprize


ma bucur..va doresc tot binele din lume
bibitza991
Postat pe 2 Aprilie 2011 10:20

Uita ca exista si ia-ti o pauza.
Data viitoare, cand accepti prietenia,iubirea unui baiat, asigura-te ca nu urmareste doar sex.
Mult succes!
garbo118527
Postat pe 4 Aprilie 2011 17:28
Nu stiu altii cum sunt,dar eu la 19 ani traiam cele mai cutremuratoare drame existentiale!
De exemplu : mai trece si weekendul asta fara sa ma invite cineva la un film si la o savarina?
Ce-i drept,cred ca as fi fost mult mai activa social daca-i invitam eu la savarina...
Da' ma rog,nu asta-i subiectul aici. Iar am derapat...
Allegra
Postat pe 5 Aprilie 2011 21:59
De la: surpriza, la data 2011-04-02 09:46:16eu il iubesc iar el stie asta,de aia face toate astea,profita k il iubesc...dar am sa tin cont se sfatul tau,am sa renunt..aceleasi ganduri si ptr tine si fata ta

buna"surpriza"...iubire iubire...dar urat tratament din partea lui..stii ceva nu trebuie sa asculti gura lumii asa e...dar daca tot ai cerut un sfat...eu una ti-l dau...fa bine si lasa-l...si nu cu regrete...ca te vei intoarce la el...gandeste din afara relatiei...daca ai fin in locu meu mi-ai da acelasi sfat...si ai privi la fel ca mine problema....inca esti mica...nu se termina lumea la el...iti mai spun ceva am avut o rel de 3 ani jumate...ma vedeam maritata cu acel baiat....dar ne-am despartit si viata a mers inainte,am mai avut una de 2 ani...si la fel am spus...un om care ma face sa sufar inseamna ca nu ma iubeste indeajuns de mult...nu cer sa imi cada la picioare...asteptam respect...si iti spun sincer sunt intr-o relatie cu un baiat de aproape un an...si n-am trait in rel de 3 ani jum sau in aia de 2 ce a trait in asta...nu sa-mi laud eu barbatul de langa mine...dar respect...si a doua la mana stii cum se spune ne intelegem din priviri...asa ca gandeste-te bine...eu am pierdut 2 ani langa ala...si mi-as fi dorit sa ma fi trezit mai devreme..dar vezi tu...daca se termina mai devreme poate nu il intalneam pe "el"..cel actual...mai e o vorba...Dumnezeu ne da mai intai rele...sa stim cum e si atunci dupa care...ne da si ceva bun...bafta..inainte de toate fericirea ta si respectul tau;)
ingerash4u
Postat pe 5 Aprilie 2011 22:41
chiar ca lipseai...acut...
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 22:44


Who? Me?
tatoo
Postat pe 5 Aprilie 2011 22:48
neanmoins, tu pourrais me repondre...quelquefois...
je suis restee poire, depuis tant de jours...helas!
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 22:56
Chiar nu pot sa inteleg....O fata tanara....cum poti iubi pe cineva cine nu te iubeste...cine te foloseste doar pentru sex, cine nu are grija de tine...ii mai dai si bani...cine e intretinut de mama lui la 24 de ani...si timpul lui e pentru prieteni si alte fete....Unde ti-e mandria fatuco!!!!!Ce crezi ca va fi peste 10 ani daca acum se comporta ca atare?Deschideti ochii si cauta un barbat care te va pretui.....
garbo102495
Postat pe 10 Aprilie 2011 03:08
Sper ca ai citit cu atentie ce a scris fiecare,RENUNTA LA EL,MERITI CEVA MAI BUN,si crede-ma ca vei gasi,D-zeu are ceva pus deoparte si pt tine.Stiu ca iti e greu,ca il iubesti,cand simti sentimentul asta pt el,pune problema in fata si analizeaza.Gandeste-te de una singura,vorbeste cu tine insuti.Si pune problema asa: Mai 100% ma inseala,de iubit,nici vorba,daca ma iubea nu imi facea toate astea,cand vrea s facem sex,un doi ii prezent,si in plus a mai dat si in mine.,,Gandeste-te ca esti o fiinta si spre deosebire de barbati,noi suntem mai finute,gingase,si ei trebuie s aibe grija d noi,s ne ocroteasca,asta nu inseamna s ne faca chiar pe plac orice pipita de-a noastra.DAR,scumpa mea omul acela nu te merita,e un om d nimic,fara scrupule.Si te rog din tot sufletul gandeste-te ce face el pt tine si ce facii tu pt el,si ai s vezi k nu merita.Desparte-te d el,stiu ca doare,dar nu poti trai asa.Viata merge mai departe,si cum ne-o facem asa o vom avea.Nu astepta s treaca timpul,stiu ca mai tarziu iti vei aduce aminte de aceste momente si vei zice singura cat d naiva ai fost,cat ai putut s induri pt un asemenea om.Ce faceai acum daca parintii nu te mai primeau ianpoi,nu te mai sprijineau?Era vai si amr d tine,nici nu vreau sa imi imaginez ce viata ai fi putut duce alaturi d el.TE FOLOSESTE.Deschide-ti bine ochisorii,sunt si alti baieti,car vor sti s te aprecieze pt ceea ce esti,si nu numai s te iubeasca mai mult decat il iubesti tu
elena_lenu
Postat pe 10 Aprilie 2011 03:50
te minte, te loveste...de ce mai stai cu el...adica nici nu stai cu el, numai va intalniti si faceti sex...
fata draga,lumea e plina de BARBATI,care sunt capabili sa TE IUBEASCA!
LASA-L si cu timpul poate vei simti si tu ce inseamna SA FI IUBITA
Axl_22
Postat pe 10 Aprilie 2011 07:06
nu ai spus unde ai fugit cu el,ai spus doar ca mama lui nu ii mai da bani daca se mai vede cu tine,deci sigur este un arab!!!!daca mama lui i a interzis sa se mai vada cu tine,atunci sa stii ca asta este lege ptr el!lasa ca lasa-l in pace si nu mai spune ca il iubesti!nu poti iubi un om care te ignora,care te insala si care doar te foloseste!viata merge inainte,uita l si vezi ti de viata ta!te rog!
umsabagh
Postat pe 10 Aprilie 2011 08:34
daca ne luam dupa faptul ca mama i-a interzis sa se mai vada cu ea si nu-i mai da bani- acest lucru fiind numai un obicei al arabilor- atunci, da. avem multi arabi in romania.
si_totusi
Postat pe 10 Aprilie 2011 09:14
Cred ca cel mai bine ar fi sa-i spui :Drum bun!
La 24 de ani nu e pe picioarele lui, dupa comportamentul lui nu te iubeste, e clar....Fii mai exigenta in primul rand cu tine.
Invata din aceasta greseala, sfatuieste-te si cu mama ta. Nu te risipi.
sosuhno
Postat pe 10 Aprilie 2011 09:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INALTIMEA DACA CONTEAZA 8 De la: jeje2011 4 Iulie 2011 10:54
dragoste impartita:( 32 De la: garbo208934 15 Iulie 2011 10:56
Antibiotice in sarcina 4 De la: garbo_384649 7 Octombrie 2013 22:45
Cum iti dai seama ca el te va parasi? 129 De la: tutankhamon 24 Octombrie 2009 23:46
Prietenul meu are probleme cu implicarea afectiva intr-o relatie 26 De la: garbo_433712 9 Octombrie 2016 11:41
Setari Cookie-uri