de ce sunt unii oameni rautaciosi?oare la ce este folositoare rautatea? Oare tine de foame?

Da, recunosc, dar nu-i pt rautaciosi aici?
Si nu m-am adresat cu "doamna"? Te mai pui pt 2 litere?
Si nu ma iubeste Bettysor a mea si eu pe dansa?
tatoo
Postat pe 3 Aprilie 2011 22:30
La intrebarile astea existentiale nu-ti mai raspund...
E drept ca-i tarcul rautaciosilor aici.
Allegra
Postat pe 3 Aprilie 2011 22:35
Tatoo, lasa ca pe tine te laud io. nu esti invidios, nu?
ia fa-te tu mandru de Veronique...

si cum ale cui? ale tale nu esti decat la 36...
am vrut sa iti arat ca te iombesc

ba, da ia lumineaza-ma. n-am vazut p-aci , pe cineva...batran... de un secol ... sa se fi pierdut in neant?! stii ceva?
Allegrina, ce cauti in tarc?
dor72
Postat pe 3 Aprilie 2011 22:40


Ale a venit la mine,ce, nu stii?? Frumoasa si bestia volumu' 2

cum sa ma fac mandru de tine?? sau sa te fac pe tine mandra de mine??cum vrei, ha???
Daaa, daca-mi dau pleata pe spate ,asa, cu un gest de don juan,e bine,ha???
si ce-i aia 36?
tatoo
Postat pe 3 Aprilie 2011 22:44
Ma dau si eu pe topogane,dor...
Allegra
Postat pe 3 Aprilie 2011 22:48

Vezi sa nu aluneci nashpa de pe vreun tobogan, ca rautaciosii astia abia asteapta!!!
Stii ce zace in ei??? Oaliuuuu
tatoo
Postat pe 3 Aprilie 2011 22:50
Ce pot sa spun? Lasati oamenii rai sa vina la mine!
Sau semnatura mea e chiar atat de invizibila?

Apropo de semnaturi - acum o vazui si pe a ta,tatoo...
Allegra
Postat pe 3 Aprilie 2011 22:54
da-te alle, da-te! ca viu si io...
te lauzi fata, te lauzi... ca toti de pe-aici...
si mie ce-mi reprosezi, ha?

36=treizecisisase, ce, faci pe betty? ( sa nu te superi betty, cu tatoo am io treaba...si asa intelege. e cu referire la o alta postare )
dor72
Postat pe 3 Aprilie 2011 22:55

Am simtit,cumva,un atentat in desfasurare la jugulara mea delicata,dor?!
Spui tampenii mai,ce sa-ti reprosez?!

Cat priveste partea cu laudarosenia...prefer sa n-o dezvolt. Poate o sa dai candva peste niste postari mai vechi de-ale mele,care o sa te edifice.
Allegra
Postat pe 3 Aprilie 2011 23:02
io pe 1 aprilie am facut o gluma si m-am vacsit blond...da vezi? cum scrie la profilul meu???tre sa ai grija...acu am ramas blond... si nu inteleg cu 36 ala

Zau, fetele...ajutati un biet batran!!!
tatoo
Postat pe 3 Aprilie 2011 23:03
allegra, te-ai vopsit? ce treaba are jugulara cu toboganul?
si ma refeream doar la semnatura...io ma laudam
si ziceam ca te lauzi tot cu referire la semnatura
Tatoo, =profil=emin=probleme psi...vrei mai clar?
ti-ai pierdut antrenamentul, sau ce? te iau la alergat
dor72
Postat pe 3 Aprilie 2011 23:09

Se vede treaba ca mi s-a terminat ratia de gandeala pe ziua de azi, ca tot nu pricep 36-le!!
Mi-a stors inteligenta azi o doamna deosebita, cu care m-am intretinut in privat...un deliciu!!!eeeh...
tatoo
Postat pe 4 Aprilie 2011 00:11
sa-ti fie de folos!
da altadata cauta una care sa iti stimuleze gandirea, nu sa te prosteasca...
dor72
Postat pe 4 Aprilie 2011 12:15
:sml-love0064LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE AU NUME DE FLOARE!!:
Jojolin
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:15
Ii dau mare dreptate lui Ingerasulluptator.Parerea mea pe langa cele spuse este ca sunt si alte nenumarate motive ptr rautatea oamenilor.eu sunt rai ptr a iesi in evidenta si ptr a se integra ''mai repede'' dar prost.Se etcheteaza din start ca si ,,mascarici''.Un om adevarat este cel care respecta ptr ca atunci cand ii respectii pe ceilalti te respecti pe tine insuti ptr ca stii ca tu nu vei suferi fiindca nu ai de pe urma carei rautati sa suferi daca nu ai infaptuit-o.stii ca daca ti se va intampla ceva va fi pe nedrept si vei fi capabil sa vezi care e cauza si vei stii ca ejti nevinovat..Asa este cel mai usor sa cunostii pe cel de langa tine.Iti vezi de treaba ta si te concentrezi asupra armelor cu care te ataca el.Vezi punctele lui slabe si de ce face acele lucruri.Rautatea poate fi rezultatul multor experiente din viata noastra:fie doar ca avem momente proaste,fie ca vrem sa ne amuzam pe seama cuiva,fie ca nu ne mai incanta viata si nu avem ce face cu ea,fie ca suntem invidiosi si orgoliosi si vrem sa il punem pe celalalt intr-o lumina proasta ptr ca noi sa iesim in evidenta prin acest lucru,fie sa ne aparam si ''cica''sa aratam ca avem demnitatea noastra,fie ca am fost jicniti si vrem sa jicnim la randul nostru.Dar daca tinem atat de mult la persoana noastra si ne iubim atat de mult ,cand vom avea timp sa ii iubim si pe cei din jurul nostru?pentru ca nu ne-am nascut sa fim rai.Nu este in firea omeneasca rautatea.Rautatea este pentru cei slabi care se lasa invinsi usor de aceasta patima.De aceea eu respect oamenii optimisti,plini de viata care te ajuta fara a astepta ceva in schimb:acei oameni sunt prietenii adevarati.Aici depinde de sufletul nostru,de cat de inimosi suntem capabili sa fim,pentru ca nu e nimeni oprit din a face fapte bune,si nu ne obliga nimeni sa ne injuram sau sa ne certam sau sa ne batem.Alegera sta in mainile noastre.E adevarat ca e foarte usor sa facem rautati si chiar acesta este motivul ptr care ii admir atat de mult pe oamenii buni:ptr ca a fi bun nu e usor.Ca sa fii bun trebuie sa renunti la multe din capriciile tale ,trebuie sa lasi de la tine .Dar daca esti rau inseamna ca te iubesti prea mult si ai impresia ca tie ti se cuvine totul.Deci asta este o parte din multele opinii pe care le am chiar daca am vorbit si despre bunatate.
garbo103282
Postat pe 24 Aprilie 2011 16:47
hmmm... oare unde-o fi plecat vuLvuzela, de Paste?!...
ca uite cum intalnesti pe cate cineva care seamana cu ea, si n-ai cum sa nu te intrebi...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 24 Aprilie 2011 16:52
corect
Mielutza
Postat pe 24 Aprilie 2011 16:56
"ptr" ala si cu "jicniti" sunt o dovada crasa de rautate si lipsa de respect!!!
sora_ilsi
Postat pe 24 Aprilie 2011 18:10
rautatea nativa sau capatata pe parcursul vietii,se trateaza daca stii cum sa procedezi.dar parerea mea este ca nu merita sa raspunzi unor astfel de provocari.Cristos a inviat!Paste fericit! tuturor.
ratuscaceaurata
Postat pe 24 Aprilie 2011 18:45
vezi ca amesteci conturile:P
:))
eu_geminy
Postat pe 24 Aprilie 2011 20:43
Pai oamenii au vazut bunatatea ca slabiciune pt ca oamenii buni nu au stiut niciodata sa isi impuna punctul de vedere...Pt ca bunatatea nu inseamna prostie.A fii bun nu inseamna sa fii prost si sa lasi pe altii sa profite....A fii om bun inseamna,,,sa inveti oamenii de bine,cum sa evolueze sa devina mai buni mai umani...Chiar daca unii or sa te invete de rau si or sa rada...Tu trebuie sa ii inveti de bine,chiar daca nu primesti recunostinta de la ei....Trebuie sa ii inveti de bine,,,dar nu sa ii lasi sa profite de tine,,,Pt ca si ei trebuie sa isi puna osul la munca,daca vor sa manance....Pt ca daca tolerezi lenea si ii lasi sa profite...Dumnezeu nu te va ajuta sa inaintezi duhovniceste...Pt ca Dumnezeu nu vrea ca sa ii inveti pe altii lenesi,,,Fiecare trebuie sa isi puna mintea si osul la munca....
ingerasulluptator
Postat pe 24 Aprilie 2011 22:19
Asa sunt creiati! Unii oameni sa fie rai!
Jojolin
Postat pe 28 Aprilie 2011 18:39
PAROL! La Marea Creatie, furnizorii Creatorului aveau deficiente in organizarea fluxului de distributie a componentelor. Si uite-asa au aparut oamenbii buni si oamenii rai!
As_ninge
Postat pe 29 Aprilie 2011 10:29
yeap!... a dreaq logistica!
Thor_again
Postat pe 29 Aprilie 2011 10:31
Si ca sa fiu on-topic, nu tine de foame rautatea asta dar asa o senzatie de satietate satisfacuta iti da cand o aplici pe unii...!
As_ninge
Postat pe 29 Aprilie 2011 10:34
satietate satisfacuta...hmmm ...aplicata...unora...
adanc....de tot...
dor72
Postat pe 30 Aprilie 2011 13:04
sau satisfactie satioasa...la topicul asta inseamna cam acelasi lucru!
As_ninge
Postat pe 1 Mai 2011 00:16
De la: dor72, la data 2011-04-30 13:04:11satietate satisfacuta...hmmm ...aplicata...unora...
adanc....de tot...


dah... cu zvacniri orgasmatice...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 1 Mai 2011 03:28
Sunt asa pt, ca le place sa fie asa!
Jojolin
Postat pe 17 Mai 2011 22:24
De obicei barbatii sunt acei care cred ca lor li se cuvine totul si femeile sunt servitoarele lor....asa au fost invatati de mici,,,sa li se faca totul de-a gata,,,sa fie egoisti,,sa primeasca totul de-a gata si nu au invatat ca trebuie sa si ofere daca vor sa primeasca..In mare parte sunt vinovate si femeile ca nu s-au impus...Dar cand ai barbat rau,,este normal ca copiii il copie pe barbat,,si fetele si baietii...Asa ca si femeile daca au ajuns asa usuratice este pt ca au vazut asa la tatii lor....
ingerasulluptator
Postat pe 17 Mai 2011 23:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nedrept... 107 De la: quasaria 13 Mai 2010 12:59
Viatza ca o ceasca de cafea... 10 De la: vuvuzela 30 Ianuarie 2011 01:30
forum 6 De la: garbo193766 23 Iulie 2011 11:46
eUniversum - Clarvazatori, cartomantie, preziceri, tarot 1 De la: eUniversum 30 Ianuarie 2012 18:37
Sunt confuza, in ce parte sa merg, unde sa privesc....?! 29 De la: Mia_Ella 28 Mai 2015 10:46
Setari Cookie-uri