iubirea si diferentele mari de varsta

dor, nu, nu cred, dar asta a fost de fapt pentru cei doi care -unul a crezut ca duce de nas pe cine vrea si cum vrea, iar celalalt a muscat-o pur si simplu, "din experienta" (de unde rezulta ca nu prea si-a batut capul sa citeasca pe aici)
Thor_again
Postat pe 18 Martie 2011 17:59
hai, nene la umor involuntar sa iti violam retina!
e ceva lumica p-acolo
dor72
Postat pe 18 Martie 2011 18:01
da,la 'umor' e plasma de-aia mareeee, Thor mai bine te inchizi in baie!
ufishor
Postat pe 18 Martie 2011 18:03
ufosoaro, unde pleci mami, ti-e frica de maimuta?
dor72
Postat pe 18 Martie 2011 18:18
De la: cricat, la data 2011-03-09 17:13:45Daca ai facut si un copil mi se pare corect sa ramai cu tatal copilului. Asa sunt mai putine minciuni. Lumea vorbeste .... doar pamantul o acopera, asa ca nu te gandi la ce zice lumea . Gandeste-te la sotul tau, are si el dreptul la cineva care sa-l iubeasca.


FOARTE CORECT : ACELASI SFAT SI DE LA MINE:
PENTRU PRIMA DATA IN ACEST FORUM, AM INTALNIT PE CINEVA CARE SCRIE FARA RAUTATE ,FARA SA JUDECE PE CINEVA ; SI LA OBIECT: FELICITARI Sandy Bel
sandy_bel
Postat pe 19 Martie 2011 11:11
De la: sandy_bel, la data 2011-03-19 11:11:10
De la: cricat, la data 2011-03-09 17:13:45Daca ai facut si un copil mi se pare corect sa ramai cu tatal copilului. Asa sunt mai putine minciuni. Lumea vorbeste .... doar pamantul o acopera, asa ca nu te gandi la ce zice lumea . Gandeste-te la sotul tau, are si el dreptul la cineva care sa-l iubeasca.


FOARTE CORECT : ACELASI SFAT SI DE LA MINE:
PENTRU PRIMA DATA IN ACEST FORUM, AM INTALNIT PE CINEVA CARE SCRIE FARA RAUTATE ,FARA SA JUDECE PE CINEVA ; SI LA OBIECT: FELICITARI Sandy Bel


Sandy bel cu capul chel si cu gatul subtirel??????
tatoo
Postat pe 19 Martie 2011 12:17
Dar......Filakia...unde este?Si ea ne-a facut o farsa cu topicul asta,la fel ca si presupusul sot?
garbo001934
Postat pe 19 Martie 2011 17:37
De la: sandy_bel, la data 2011-03-19 11:11:10
De la: cricat, la data 2011-03-09 17:13:45Daca ai facut si un copil mi se pare corect sa ramai cu tatal copilului. Asa sunt mai putine minciuni. Lumea vorbeste .... doar pamantul o acopera, asa ca nu te gandi la ce zice lumea . Gandeste-te la sotul tau, are si el dreptul la cineva care sa-l iubeasca.


FOARTE CORECT : ACELASI SFAT SI DE LA MINE:
PENTRU PRIMA DATA IN ACEST FORUM, AM INTALNIT PE CINEVA CARE SCRIE FARA RAUTATE ,FARA SA JUDECE PE CINEVA ; SI LA OBIECT: FELICITARI Sandy Bel


Multumesc, sandy_bel !!
cricat
Postat pe 19 Martie 2011 17:52
De la: tatoo, la data 2011-03-19 12:17:35
Sandy bel cu capul chel si cu gatul subtirel??????

io-te cum le stie el?????????????
dor72
Postat pe 19 Martie 2011 23:04
te rog sa faci ce iti cere inima.nu are rost sa stai langa cineva care nu mai simte nimic pentru tine.
chiar daca tatal copilului are 61 de ani,este mult mai " tanar " decat sotul tau( spiritual vorbind)....poti fi fericita in 10 ani cat nu ai fost in cativa cu sotul tau daca pot sa-i spun asa..si sa nu-ti pese ce spun altii despre tine,nu este treeaba ta ce gandesc ei...mult succes,dk vrei vb pe mail alinafrasineanu@yahoo.com.
alinaetern
Postat pe 20 Martie 2011 14:52
cre' ca esti un pic prea tanara
dor72
Postat pe 20 Martie 2011 15:44
Cine suntem ,noi, pamantenii sa ne judecam semenii??!! Cand nici Dumnezeu, nu ne judeca pe nici unul inainte de a muri! Este rau cand cu buna stiinta distrugem casnicii si ne face fericire pe nefericirea altora! Parca nu sunt atatia barbati singuri, fara familie fara obligatii!
Tu faci ceea ce crezi! Este decizia numai a ta! Daca ii spui sau nu copilului cine este tatal.Cam mare diferenta de iubire! Cum va fi el peste 25 ani???!! Fa ceti dicteza constiinta si apoi inima!
Jojolin
Postat pe 20 Martie 2011 17:31
Ai scris la un moment dat ca va divorta deci este casatorit? Sincer dragostea asta mi se pare aiurea erai singura, erai vulnerabila si el a profitat ....Ai cazut prea usor in plasa lui el nu mai are nimic de pierdut in viata decit o sotie de care probabil ca i s-a acrit dupa vreo 40 de ani de stat impreuna.Asta merita o sotie care l-a spalat si a avut grija de el nu? Sa ramina singura la batrinete ,ca-si merita soarta daca a avut incredere in el................Dar tu spui ca esti cadru de conducere deci un om inteligent nu? Nu i-ai stiut statutul de om casatorit ?Eu cred ca te-ai complacut in aceasta situatie care nu era de acceptat ..........si in viitor nu prea te vad fericita.... Minciuna nu a adus fericirea nimanui . Sunt genul de om care nu poate intelege asemenea situatii si te intreb.... chiar nu te-ai gindit la repercursiuni cind ai comis-o??????? Un copil puteai face si cu unul tinar si necasatorit daca asta ti-ai fi dorit.Ti-am scris asa deoarece aceasi poveste s-a intimplat si in familia mea tatal meu mintind ...ce rea era mama mea si ce femeie lipsita de caracter.Era tocmai invers si s-a casatorit cu cea care era de virsta mea.Asa ca nu pot intelege dragostea cind unul este deja casatorit si mai ales in asemenea situatie descrisa de tine.CE-SI FACE OMUL CU MINA LUI.................
fengari
Postat pe 20 Martie 2011 17:33
filakia draga, foarte grea decizie pentru tine.......eu te sfatuiesc sa te rogi mai mult, sa meditezi mai des si sigur vei primi raspunsul......in locul tau eu as alege o a treia varianta, as cauta un job in alt oras si as pleca cu fetita pe un drum nou!
daca se inchide o usa, sigur se deschide o fereastra! nu ramai blocata! bafta!
laurentia92
Postat pe 20 Martie 2011 20:40
draga mea am citit in mare parte comentariile pro si contra si diferite pareri, asa este raspunsul final tot in inima ta o sa il gasesti eu atat poti sa iti spun ca am avut aceleasi trairi dar invers :) el era cu mult mai mic ca mine a fost ceea mai frumoasa perioada a vietii mele si v-a ramane mereu mi-am urmat inima am renuntat la multe si am fost ft pusa la zid incepand de la familie pana la societate , la fel ca si tine persoana cunoscuta intr-un oras mic eu mi-am asumat un risc si sincer nu regret nimic inteleg si de ce ai ramas cu sotul devine o rutina e om bun nu poti sa il faci sa sufere...esti mama bucura-te de asta si daca alegi sa fi cu tatal ei asteapta-te si inarmeaza-te bine caci iti vor intoarce spatele si cine nu crezi traim intr-o societate unde majoritatea condamna asta este :) asa sunt obisnuiti e mai frumoasa capra vecinului pana la urma :) de aceea se uita peste gard sa vada ce mai este pe acolo:) este viata ta tu decizi depinde daca vei rezista la accea presiune si daca dragostea ta v-a invinge toate sau ... vei ajunge sa regreti eu ce pot sa iti spun ca parere lasa lucrurile sa decurga de la sine pana la urma vei vedea acel semn care sa iti deschida o poarta ca sa poti lua o decizie corecta :) nu este usor sa faci asta scrie-ti pe o foaie avantajele si pe lata dezavantajel apoi vei vedea multe oricum iti doresc toate cele bune si sa nu regreti nimic din ceea ce ai facut sau poti pleca pur si simplu:) vei vedea ce vei face iti tin pumnii:)
aniko
Postat pe 20 Martie 2011 21:36
Acum cind am citit mai multe comentarii si pe cele ale presupusului sot mi se pare ceva SF amestecat cu HORROR!!!!!!!!
fengari
Postat pe 21 Martie 2011 20:15

Mult mai realista si binesimtita e zama mea de papagal!!!
tatoo
Postat pe 21 Martie 2011 20:32
da ... ce iti facu' biata pasare?....tatoo
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 20:35
Un cuplu casatorit prin anii 70,isi sarbatoreste nunta lor de 40 de ani intr-un mic restaurant linistit si romantic.
Dintr-o data la masa lor apare o mica zina care le spune:
Pentru ca sinteti un cuplu exemplar si pentru iubirea voastra reciproca in tot acest timp ,va indeplinesc fiecaruia o dorinta!
Sotia spune:
Vreau sa calatoresc cu sotul meu drag in jurul lumii!
Zana flutura bagheta magica si apar 2 bilete de calatorie in miinile ei.
Sotul s-a gindit un moment si spune:
Ei bine,asta e o oportunitate care nu-mi va veni de 2 ori.Imi pare rau iubirea mea dar dorinta mea este de a avea o sotie cu 30 de ani mai TANARA decit mine!
Sotia si zina au ramas profund dezamagite.
Dar dorinta este o dorinta.Zina a fluturat bagheta magica si minune!....sotul a devenit de 92 de ani!.
Morala acestei povesti:Barbatii care sint nemernici si nerecunoscatori ar trebui sa nu uite ca zinele sint totusi de sex feminin!...

cricat
Postat pe 21 Martie 2011 21:04
da da..
ai vazut reclama la Banca Transilvania..?
roby_cado
Postat pe 21 Martie 2011 21:18
da, da, era in holul bancii
dor72
Postat pe 21 Martie 2011 21:19
Roby
Vesti bune
Ti-am gasit iombita , jumatatea,ingu sau iangu tau perfect...daca divorteaza e a ta.
Nu-i coorva, nu-i tarziu acasa, e gospodina, un pic perfecta dar asta e un atu in plus...ce mai ideal
E doua topicuri mai jos.
Are si un defect e geloasa si daca te prinde dzacate OO-le iti zboara ca randunelele primavara
ameno
Postat pe 21 Martie 2011 21:26
nuti_vio
Postat pe 21 Martie 2011 21:29
am spus prea mult????
ameno
Postat pe 21 Martie 2011 21:32
si eu am un iubit cu 10 ani mai mic ....eu am 35 si el 25...ne intelegem super bn....vb de 5 ani
gabigabitzu
Postat pe 22 Martie 2011 15:56
si cand treceti la fapte?
dor72
Postat pe 22 Martie 2011 21:28
Situatia ta este tare complicta. Avand in vedere ca locuiesti si cu socrii...Gandeste-te ca prin plecarea ta (despartire) ai face mai multe persoane nefericite, si de-o parte si de cealalta. Sigur,langa acel barbat de 61 de ani te-a atras ce tu nu aveai acasa (tandretea, dialogul,sarmul probabil). Gandeste-te ca nimeni nu stie situatia ta, ca altfel ar fi jale. (barfa, divorturi, scandal). Cu ce te deranjeaza ca traiesti langa el? tota lumea stie ca el este tatal. Daca nu te-ai despartit pana a se naste fetita, greu mai poti realiza ceva de acum incolo. Doar daca ai situatie financiara foarte buna, cine sa te sustina , moral , financiar, etc. Doamne, gandeste-te ca persoana respectiva peste 10 ani va avea 71 si va fi un mos. Te rog sa ma scuzi, dar este deoseama cu tatal tu. Alegerea iti apartine. Mi-a placut mesajul pertinent al NOBODY .
miorita1
Postat pe 25 Martie 2011 18:30
Situatia ta este tare complicta. Avand in vedere ca locuiesti si cu socrii...Gandeste-te ca prin plecarea ta (despartire) ai face mai multe persoane nefericite, si de-o parte si de cealalta. Sigur,langa acel barbat de 61 de ani te-a atras ce tu nu aveai acasa (tandretea, dialogul,sarmul probabil). Gandeste-te ca nimeni nu stie situatia ta, ca altfel ar fi jale. (barfa, divorturi, scandal). Cu ce te deranjeaza ca traiesti langa el? tota lumea stie ca el este tatal. Daca nu te-ai despartit pana a se naste fetita, greu mai poti realiza ceva de acum incolo. Doar daca ai situatie financiara foarte buna, cine sa te sustina , moral , financiar, etc. Doamne, gandeste-te ca persoana respectiva peste 10 ani va avea 71 si va fi un mos. Te rog sa ma scuzi, dar este deoseama cu tatal tu. Alegerea iti apartine. Mi-a placut mesajul pertinent al NOBODY .
miorita1
Postat pe 25 Martie 2011 18:31
De la: filakia, la data 2011-03-12 15:50:02
De la: cory_emy, la data 2011-03-12 13:32:30filakia daca as fi in locul tau cu certitudine as iesi din aceasta casatorie , care mie mi se pare doar formala si mi-as reface viata astfel incat sa ne fie bine mie si copilului fara a rani pe nimeni !



da. asa ar fi cel mai bine.si spre asta ma indrept inevitabil, desi sotul meu nu doreste sa ramana fara noi...,as fi vrut doar sa fie mai simplu...sa nu aj la contestarea paternitatii...,
Stie cineva daca schimbarea numelui ...unui copil se poate face si dupa un an de la nastere?/
multumesc.


Nu cred ca schimbarea numelui copilului tau ar trebui sa te preocupe ACUM! Poate ca ar fi mai bine sa o iei step-by-step:
- limpezeste-ti mintea, vezi unde ai gresit, mai da-ti o palma peste frunte ca ai "pacatuit" si ca esti in stare sa ranesti doi oameni prin dezvaluirile tale (sotia lui si sotul tau);
- dupa ce ti-ai mai facut inca o data "mea culpa", mergi si tu pe drumul tau, fara a mai apela la "umarul" nimanui (nici al sotului actual si nici al vreunuia viitor);
- dupa ce ti-ai facut curat, cat de cat, in viata, lasa lucrurile sa mearga de la sine: daca tatal copilului va dori sa fie alaturi de voi mai tarziu, cand te vei linisti, va decide el singur, fara sa fie nevoit sa ii spuna sotiei toata mizeria pe care a adus-o in casnicia lor prin legatura cu tine. Fara suparare, dar .... asa ceva chiar nu se face! Gandeste-te ca al tau copil va manca exact painea pe care tu i-ai dat-o femeii aleia, care nu a avut alta vina decat ca avea destula incredere in barbat si il trimitea la tine cu camasa calcata si apretata. Din acest motiv spun ca ar trebui, MACAR ACUM, sa ii menajezi cu adevarat pe singurii oameni care vor suferi: sotul tau si sotia lui.
- mai tarziu, poate, cand copilul va fi mai mare, ii vei spune adevarul. Sau il vei spune sotului, candva .... timpul rezolva lucrurile mai intelept decat am crede noi.
- daca divortezi si crezi ca INCA nu este cazul sa ii spui sotului adevarul, ar fi bine si frumos din partea ta sa nu ii soliciti pensie alimentara. Daca va intra la banuieli, lasa-l sa faca cum crede el de cuviinta, dar incearca sa nu te atingi prea mult de banii aia. Si cred ca nici de la tatal copilului nu ar trebui sa primesti, stiind ca rupe din contul comun cu sotia pentru a-si plati aventurile tomnatice.
- poate ca, totusi, ar trebui sa te separi de sot, sa mergi pe drumul tau, sa te dai cu capul de toate greutatile, fara divort - motivul il gasesti tu .... colegi de camera etc. - si poate vei avea curaj sa ii spui vreodata adevarul. Cred ca, mai mult decat copilul, barbatul tau este cel mai indreptatit sa stie adevarul, deocamdata! Si atunci va avea si el dreptul de A ALEGE! Pentru ca, pana acum, TU AI ALES PENTRU EL!
______Never_Again
Postat pe 27 Martie 2011 21:10
De la: filakia, la data 2011-03-14 11:42:29Simt nevoia sa mai aduc unele completari..

in privinta vinei de a fi ramas in aceasta casatorie care scartaie de f mult timp.din 2003..Atunci a fost prima data cand am vb cu sotul meu despre divort,despre relatia noastra..si asa cu cantec..Ne-am casatorit in 2001, dar de atunci si pana acum au fost multe tentative de divort din partea mea si de fiecare data am cedat in fata dorintei lui de a ramane impreuna. E un tip f comod si in afara unor aspecte, imi este destul de bine in ea...Rol covarsitor l-au avut si familiile noastre, a mea conservatoare (bunic si tata preoti...), ai lui s-au lipit efectiv de mine...in special mama lui ...si nu mi-a fost greu sa aman momentul despartirii..In afara de asta, din 2001 si pana in 2007 nu am fost mereu impreuna, fiecare a fost plecat pe linie profesionala...ne vedeam de 2 ori pe an...si atat.Din 2007 ne-am stabilit in tara la ai lui..(mama lui si-a dorit f mult asta!) si atunci am simtit cu adevarat ca lucrurile nu vor merge..Ne doream un copil...el nu m-a sustinut in demersurile mele de ordin medical..si ..asa am ajuns sa vb din ce in ce mai putin..sa comunicam..Intr-o astfel de perioada au inceput dialogurile mele pe un site de socializare cu acest domn care azi este tatal copilului meu. Am vb cu el 2 ani zi de zi...fara sa ne vedem, fara sa stim realmente nicio coordonata de ordin fizic (ma refer la date concrete varsta, localitate..)pe site eu aveam 23 de ani si el 49. In august 2009 ne-am inatlnit pentru prima oara, in urma insistentelor lui..Intre timp devenisem f buni prieteni, vb zilnic nu doar pe messenger ci si la telefon..Stia totul despre mine..si eu despre situatia lui...ma refer la probleme ce tin de familie, la visele neimplinite, la esecurile sau neajunsurile acumulate peste ani..
Restul a decurs aproape pe nesimtite...mi se parea firesc si nu m-am simtit nicio clipa vinovata..cu atat mai mult cu cat sarcina a venit f repede..Am fost f fericita...si pana s-a nascut fetita...am fost decisa sa raman cu sotul meu...desi nu era ok nimic...intre noi...Devenisem simplii colegi de camera..nu mai imparteam de multa vreme nimic..Nu am fost cu amandoi barbati ...ma indragostisem de cel cu care am ramas insarcinata. Descoperind sarcina,(aici am gresit fff mult..si m-am comportat ca o mare ticaloasa),am tinut sa o pot justifica...din punct de vedere fizic..Dar nici momentul asta nu m-a clatinat...pentru ca nu a trebuit decat sa trec o data prin calvarul respectiv...cat sa am un argument....Am incercat de-a lungul sarcinii sa-i vb sotului
sa-i marturisesc totul...,cu atat mai mult cu cat traversam perioade de mari trairi emotionale...insa nu am reusit...sa-i desprind castile...de urechi...,sa ma vada...sa simta zbuciumul meu...In ziua cand am nascut...cred ca a aflat adevarul sau macar a banuit ceva...dar nu a indraznit sa deschida acest subiect. Eu nu l-am deschis pentru ca aveam suficiente motive sa nu o fac: profesional, familial (ma refer la bucuria bunicilor..), social. In tot acest timp, tatal copilul a fost mereu alaturi de mine intr-un fel sau altul desi nu locuieste aproape de noi.
Azi sunt decisa sa-i spun sotului meu adevarul...si impreuna sa luam o decizie. pozitia mea e clara in dimineata asta:voi divorta...asta e primul pas.Voi ramane in concediu de crestere a coplilului...cel putin 1 an...cat sa ma pot detasa de tot balastul...



Asa da, mai merge! Bravo! Chiar de ai gresit, macar nu mai trage "balastul" dupa tine!
______Never_Again
Postat pe 27 Martie 2011 21:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
constatare 4 De la: Dor_marunt 7 Aprilie 2010 20:56
Vreau sa fiu libera sa traiesc viata din nou asha cum faceam candva 90 De la: garbo171675 23 Septembrie 2012 20:24
credeti ? 280 De la: pantera_neagra 24 Aprilie 2010 18:44
M-AM INDRAGOSTIT !!! 12 De la: l_flory 1 Noiembrie 2009 16:47
buna:)))))))))9 24 De la: fleurdelis 17 Martie 2010 04:02
Setari Cookie-uri