iubirea si diferentele mari de varsta

si pentru trei cuvinte scrise, trebuia sa citezi tot romanul autobiografic?
si_totusi
Postat pe 27 Martie 2011 21:27
De la: silvius76, la data 2011-03-17 17:35:29in momentul asta gandesc cu sadism .....chinuri psihice pt moment.......atac la coarda sensibila....


.. nu ca nu ar merita, ca prea mult a jucat teatru sub ochii tai, dar ...
Poate ca ar trebui sa i-o platesti cu aceeasi moneda! Minte-o uitandu-te gales in ochii ei ... !
Dar iarasi vin si spun ca "cea mai crunta razbunare este cand ......" restul ori il stiti ori il inventati, fiecare precum simte pana la urma!
______Never_Again
Postat pe 27 Martie 2011 21:52
De la: silvius76, la data 2011-03-17 18:19:25NU-I ASA CA VA PLACUT POVESTEA....?


parca scriai mai corect cand chiar te dadeai drept barbate-su!

Iar daca tot tu erai "ea" ... si aici chiar ai scris corect ... du-te la psiholog, dubla personalitate te mananca ...
______Never_Again
Postat pe 27 Martie 2011 21:58
Cred ca stiu ce sentiment traiesti,nu ti-e usor.
Timpul e cel ce-ti va da sfatul
garbo074580
Postat pe 27 Martie 2011 22:08
De la: si_totusi, la data 2011-03-27 21:27:01si pentru trei cuvinte scrise, trebuia sa citezi tot romanul autobiografic?


... nepriceputa, asta e! Deocamdata!
______Never_Again
Postat pe 27 Martie 2011 22:12
Nu inteleg de ce unii oameni isi complica viata, am inteles, colegi de camera, nefericiti, etc.Tu decizi sa o pui cu altu, ai pus-o asa de bine incat ai si un copilas, sa va traiasca.Si la urma urmei nu inteleg unde e hiba, zi deschis sotului tau ca vrei sa divortezi si gata. Eu nu stiu cum pot unii rezista in minciuna, poate ca doare pe moment, dar asta e viata, poate are si el dreptul de a-si reface viata.Tu nespunand nimic, suferi, poate ca si el sufera si la urma va suferi si copilasul.Parerea mea e ...Spune-i adevarul crud, nu-l mai minti frumos. Toate cele buna!!
Mihaela_ela
Postat pe 20 Aprilie 2011 23:19
Nu e tocmai bine sa-ti intemeiezi o familie cu cineva mult mai in varsta decat tine...Mai devreme sau mai tarziu problemele vor aparea ...iar tu..ori ''renunti la tine'' ,ori fugi cat mai departeee.
Si eu am cunoscut pe cineva acum ceva timp... il iubesc,stiu ca si el ma iubeste... dar ne rezumam doar la a fi unul langa altul ...atunci cand timpul ne permite.Fara planuri ,vise etc.
Jolie_M
Postat pe 27 Aprilie 2011 12:50
aceleasi probleme existentiale....parca timpul sta in loc pe aici
nelly05
Postat pe 27 Aprilie 2011 13:17
Doar o chestiune de perceptie personala! A mea este ca nu sta in loc ci ca ne invartim noi, in cerc!
As_ninge
Postat pe 27 Aprilie 2011 13:56
De la: Jago, la data 2011-03-11 10:33:40Buna,
Probabil voi fi aspru criticat de femei dupa ceea ce voi spune,insa, din punctul meu de vedere draga "filakia " ai facut ceva ce multi n-ar putea ierta indiferent cat de puternic ar iubii.

Daca ai simtit ca locul tau nu mai este langa acel barbat ,ma intreb, de ce ai ramas langa el ?Copii cu el n-ai facut, viata sexuala- pauza, fericire - pauza si lista continua, ce te-a determinat sa te complaci intr-o situatie total neprielnica,nepotrivita tie?

Sa fie teama de nou? Habar nu am....insa fiind maritata te-ai culcat cu un alt barbat plus ai facut si un copil, personal si repet, personal nu pot fi de acord cu ce ai facut.

Mergand pe ideea ca ar trebui sa fiu on topic, voi incerca sa vin si cu un sfat constructiv.Trecem peste ce s-a intamplat si ne gandim la urmatoarele aspecte :
- 61 de ani
- esti casatorita cu altu
- actualul sot nu stie de nenea de 61 si de faptul ca e tatal copilului cel ai
- cum se va simti copilul in cazul in care tu alegi sa ramai cu nenea mosu, cand la gradinita, copii fiind mai rautaciosi sau curiosi , il vor sicana cu faze gen .."ai venit cu bunicu la gradinita?", etc
- este foarte usor sa zici ( vb din punctul de vedere al domnului de 61 de ani) :Stai linistita voi avea grija de voi , nu va veti simti aiurea in societate.......insa cu siguranta te vei lovi de oameni mai puternici ca tine care in timp vor reusi sa te puna pe ganduri si astfel toata bucuria si fericirea se vor transforma in mari semne de intrebare ....


Lista poate continua - nu vreau sa te descurajez insa atunci cand iubesti ( cel putin asa am inteles ) voit sau nu vei trece cu vederea anumite aspecte ce in alta situatie nu te-ar fi coafat.
Problema ta e una complexa,complicata.

Eu am o parere foarte proasta despre barbatii in varsta care se trezesc singuri si apeleaza la experienta vietii ,sau se etaleaza cu o situatie materiala ce confera siguranta ,pentru a zapacii de cap femeile tinere

Te rog sa ma scuzi daca prin ceea ce am sps te-am ofensat ,nu asta mi-am dorit, din pacate n-am retinut ce varsta ai.

Sfatul meu e sa fi "neamt" sa te gandesti serios la ce ai de facut si sa nu uiti ca indiferent de ce vei alege iti va afecta copilul intr-un fel sau altu, ramanand sa alegi varianta cea mai buna dintre 2 rele .Te mai sfatuiesc sa te duci la un psiholog la o terapie gen psihanaliza.Cu siguranta sunt lucruri pe care nu ni le poti impartasii iar noi cu siguranta n-am fi in masura sa te ajutam asa cum probabil ti-ai fi dorit.

Sper ca vei face alegerea cea mai potrivita atat pentu tine cat si pentru copil.




un raspuns mai bun nici ca se putea.. asta e adevarul ..
garbo064536
Postat pe 14 Iunie 2011 21:02
ma doare capul dupa ce/am recitit acest topic..am divortat.cel care a scris in acest topic era chiar sotul meu, nu o fantoma! filakia
mira42
Postat pe 25 Februarie 2012 15:10
da. am recitit prima postare sa-mi aduc aminte de poveste.
Si acum esti cu tatal copilului, Filakia?
cri_cat
Postat pe 25 Februarie 2012 15:17
si in ce situatie esti acum?
desi, mi se pare bizar ce spui...
dor72_
Postat pe 25 Februarie 2012 16:25
Am evitat o vreme buna..sa intru pe acest site...da, sunt singura.am divortat.sunt mai putin incrancenata decat acum un an,copilul creste frumos...asta e singura mea bucurie..restul persoanelor implicate in aceasta istorie ...isi traiesc viata mai mult sau mai putin umbriti...
mira42
Postat pe 26 Februarie 2012 14:54
esti doar tu cu copilul?
sper ca reusesti sa treci peste greutati...
oricum, copilul este cea mai importanta realizare a ta si cea mai mare ambitie, pe care ai realizat-o cu mare curaj...
a fost dura confruntarea dintre tine si sot?
dor72_
Postat pe 26 Februarie 2012 14:59
De la: filakia, la data 2011-03-08 13:17:09da, ai inteles bine.s-a intamplat o data sa fiu cu sotul meu...desi eu cred ca a simtit ca nu este copilul lui...s-ar fi gandit mai bine. E o persoana comoda, nu a dorit niciodata sa vb deschis despre vreo problema anume.Da, evident, eu am gresit, i-am ascuns relatia, am confirmat existenta unei sarcini impreuna cu el..

Este o problema de viata sa traiesti in minciuna,mai mare chin cred ca nu exista.
http://www.trilulilu.ro/video-muzica/va-veni-o-zi
VOIAJOR
Postat pe 1 Martie 2012 03:00
Atentie! Google castiga miliarde de dolari anual din reclama fara sa imparta nimic cu noi. Insa din 9 aprilie 2012, noul motor de cautare WAZZUB va oferi 50% din profituri utilizatorilor!!! Pentru aceasta trebuie doar sa va inregistrati. Daca veti invita si alte persoane castigul dvs. va spori pe masura. Inscrierile se fac doar pana pe 9 aprilie 2012, numai pe baza de invitatii de la alte persoane inscrise deja. Cei interesati pot accesa linkul-invitatie de mai jos pentru inscriere: http://signup.wazzub.info/?lrRef=401aef4c
garbo266960
Postat pe 2 Martie 2012 21:27
De la: mira42, la data 2012-02-26 14:54:33Am evitat o vreme buna..sa intru pe acest site...da, sunt singura.am divortat.sunt mai putin incrancenata decat acum un an,copilul creste frumos...asta e singura mea bucurie..restul persoanelor implicate in aceasta istorie ...isi traiesc viata mai mult sau mai putin umbriti...


asta este, filakia. viata merge inainte cu toate intamplarile ei.
copilul este cel mai important si cred ca este lumina ochilor tai.
cri_cat
Postat pe 2 Martie 2012 22:35
De la: filakia, la data 2011-03-08 10:28:37Buna! Sunt noua pe acest site, descoperit de curand...am lansat acest subiect arhidiscutat poate ...nu doar pentru o dezbatere cu caracter general...ci pentru a gasi in eventualele raspunsuri opinii ce pot sa-mi sprijine ideile, sa mi le clarifice...
Iata problema mea:

Sunt casatorita de 9 ani.Nu cred ca l-am iubit vvreodata...(asa cum simt azi pentru un alt barbat) dar m-a flatat cu dragostea lui...pana intr-o zi cand ne-am dorit copii si eu nu puteam sa raman insarcinata. Si odata cu trecerea timpului, relatia noastra s-a racit de tot.Suntem doar colegi de camera...
Anul trecut am cunoscut un barbat mult mai in varsta decat mine (61 de ani) cu care am vorbit f multe...si am sfarsit prin a ma indragosti de el...incat azi am o fetita cu el de 3 luni, frumoasa si sanatoasa! I-am ascuns adevarul sotului meu...Sunt tot in casnicia mea...dar la fel de nefericita. Tatal fetitei mele doreste sa ne casatorim, sa recunoasca copilul oficial....si sa fim impreuna. Va divorta pentru asta.
Sunt zile in care aceasta posibilitate imi insenineaza sufletul...dar sunt si clipe cand ma indoiesc de functionalitatea acestei relatii...Mi-e greu sa deschid acest subiect cu sotul meu care evita sa fie cu mine in vreun moment mai tandru, ma gandesc la judecata celor din jur..., la parintii mei, la relatiile mele sociale si nu in ultimul rand,la fetita mea.as vrea sa-si cunoasca tatal si sa nu ma condamne pt asta. si nici sa nu fie omplexata mai tarziu de varsta lui. ce puteti sa-mi spuneti ...



http://www.youtube.com/watch?v=sXwVNy16L40&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 11 Martie 2012 14:13
Ce sa zic fratilor? Sunt socata de-a dreptul de ce am citit pe aici...Chiar are lumea probleme, nu gluma.

deea89
Postat pe 31 Martie 2012 17:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartiti sau nu? 25 De la: rcc 13 Noiembrie 2009 10:11
Se pare ca totul sa terminat.... 83 De la: little_angel1151 4 Februarie 2010 09:39
concurs-cel mai bun topic-aprilie 2010 62 De la: Achmed 31 August 2010 11:00
o mica problema...rezolvarea pt tot restul vietii 13 De la: dragu_ta74 10 Decembrie 2009 21:46
mai exista barbati romantici? 107 De la: eladaela 25 Septembrie 2009 17:17
Setari Cookie-uri