iubirea si diferentele mari de varsta

BUNA ....indiferent ce vei decide sa ramai cu tatal copilului sau cu sotul , cineva tot va avea de suferit .......chibzuieste bine ........ca gura lumii nimeni nu o potoleste .........desi eu sincer eu nu inteleg,cum ai putut sta cu sotul , daca nu va lega nimic nu tu iubire , nu tu sex ...... :doar pt pozitie sociala .
garbo116458
Postat pe 14 Martie 2011 13:03
ooo..,ce mirarea dreaq..
pai nu asa face-ti majoritatea..?
cat va e bine..,ramane-ti in relatie..
cum va ridicati un pic(profesional)..,cum aveti impresia ca sunteti "miez"..,si vezi doamne aveti "balast" legat de voi..
roby_cado
Postat pe 14 Martie 2011 13:49
roby? asa fac?
pai cuuuum??? nu-s virgine - eroine si victime pe deasupra?
Thor_again
Postat pe 14 Martie 2011 14:00
pentru garbo116458'

Nu a existat nicio pozitie sociala de care sa beneficiez prin casatoria cu sotul meuuuuuuuuuuuuuu!!!! Azi daca divortez pentru adevartaul motiv ma gandesc cati oameni ranesc,cum imi pun un transfer ...si nicidecum la ce as pierde material. din acest punct de vedere, nu mi se ofera nimic ..
filakia
Postat pe 14 Martie 2011 14:54
De la: Thor_again, la data 2011-03-14 14:00:54roby? asa fac?
pai cuuuum??? nu-s virgine - eroine si victime pe deasupra?


Veteran pe site cu sceptru-n umblet...m-asteptam sa dai verdicte dure ! nu doar interogatii galese! hai, pregateste tolba cu pietre si a ta sa fie zarea toata!
filakia
Postat pe 14 Martie 2011 14:57
io stiu, bre roby...unele isi ajuta barbatul sa " creasca "


cat despre diferente...foarte rar...eu nu cred in ele.
Freya__
Postat pe 14 Martie 2011 14:58
face-ti-ai culcus in pom...
ramane-ti-ar gustul tradarii...

faceti loc ca vine primavara
ramaneti in asteptarea ei...
crilore
Postat pe 14 Martie 2011 15:01
care-i treaba, crilore ? ai dat-o in versificatie ?
Freya__
Postat pe 14 Martie 2011 15:19
filakia,
pentru verdicte dure, apasati tasta 1
pentru verdicte si atat, apasati tasta 2
pentru anularea interogatiilor galese, apasati Alt+F4
Thor_again
Postat pe 14 Martie 2011 15:28
De la: Thor_again, la data 2011-03-14 14:00:54roby? asa fac?
pai cuuuum??? nu-s virgine - eroine si victime pe deasupra?


ba daaaa...,dar dupa..
roby_cado
Postat pe 14 Martie 2011 15:32
De la: Freya__, la data 2011-03-14 15:19:09care-i treaba, crilore ? ai dat-o in versificatie ?


nu Freyuto, ma verificam doar daca mai stiu cum e cu gramatica asta, bre, ca tot citind ajung si eu sa scriu "voi face-ti" sau "voi ramane-ti"
crilore
Postat pe 14 Martie 2011 15:44
ptiu
acusi imi spune cineva "desteapt-o"

nu ma bagati in seama
crilore
Postat pe 14 Martie 2011 15:47
las-o, bre, focului gramatica, c-o nimerisi!
Thor_again
Postat pe 14 Martie 2011 15:52
Freya__
Postat pe 14 Martie 2011 16:04
Buna filakia,

Numele pe care l-ai dat subiectului tau de discutii m-a facut sa deschid si sa citesc toate mesajele postate de catre toata lumea, inclusiv de catre tine. Ceea ce ai scris tu,in special, m-a facut sa nu fiu indiferenta la problemele tale si sa iti scriu si eu. Ai scris multe aici si cauti rezolvare in ceea ce au scris altii, ba chiar inteleg ca esti hotarata sa faci pasul despartirii de sotul tau. Chiar crezi ca merita sa risti sa iti schimbi viata in modul in care te gandesti tu? Il acuzi pe sotul tau ca nu vorbeste cu tine, ca nu aveti o relatie adevarata, ca sta toata ziua cu castile pe urechi, dar tu ce faci pentru a schimba acest lucru? Pentru ca spui ca stati fiecare in fata calculatorului lui. Deci si tu faci acelasi lucru ca si el, adica: nimic. De ce nu crezi ca acum, cand aveti fetita, pe care el zici ca o adora si care pare sa-l incante atat de mult, nu incerci sa schibi lucrurile. A venit caldura, zilele frumoase de primavara; ia-ti sotul si copilul si iesiti la plimbare in parc, roaga-l sa te ajute in treburile legate de copil si poate ca si el se va schimba, va avea alta motivatie sa nu mai stea in fata calculatorului. Inteleg ca ti-ai facut singura cariera, dar asta nu inseamna ca tot timpul va fi bine. In viata, poti pierde usor tot ce ai castigat in timp, iar domnul de care te-ai indragostit tu este intr-o familie deja. Ce stii tu (adevar sa fie) despre sotia lui si familia pe care o are? De ce crezi ca va dura relatia voastra? Cand eu aveam cam 19 ani (acum sunt putin mai mare decat tine), la locul unde abia ma angajasem, am cunoscut o femeie casatorita care nu putea avea copii cu sotul ei, iar sotul ei a fost de acord ca ea sa aiba un copil cu electricianul din fabrica in care lucram. Da, cu stirea sotului... Dar ea si-a vazut de casnicia ei, chiar daca tatal copilului mergea in vizita sa-si vada copilul. Tu spui ca esti fata de preot si ma mira sa ai astfel de principii. Copilul tau nu are nici o vina, dar nu cred ca este corect ceea ce vrei sa faci; esti vinovata pe de o parte ca ai acceptat sa mergi asa de departe, dar dintr-un alt punct de vedere, ai reusit sa devii mama si eu inteleg fericirea ta... Dar, eu zic sa mergi mai departe asa cum esti, ca viata are multe surprize...
garbo119137
Postat pe 14 Martie 2011 16:04
nu prea cred in diferentele mari de virsta. depinde de cei doi parteneri. va pup dulce. reini.
reini_
Postat pe 14 Martie 2011 19:08
Cite persoane trebuie sa sufere ca sa fi tu fericita ? Ai vre-un defect fizic sau esti urita de nu ai fost in stare sa-ti gasesti unul mai tinar si necasatorit sau oricum fara obligatii familiare ca sa nu trebuiasca sa divorteze ca ma gindesc ca a stat ceva ani cu actuala sotie.Pare sa fie o persoana serioasa ,de nadejde daca a ajuns in aceasta situtie cu tine.Ai grija in ce ape te scalzi sa nu ramii fara sot si fara tata la copilul tau.. intr-o zi.Cum se zice "Din lac in put".
12081957
Postat pe 14 Martie 2011 20:41
hodoronc-tronc!
michelle_
Postat pe 14 Martie 2011 20:48
si eu sunt mai in varsta decat sotia mea cu 14 ani , oare asa ca si tine gandeste si ea ?
mihai07
Postat pe 14 Martie 2011 20:51
tac pac
mihai07
Postat pe 14 Martie 2011 20:54
viata este scurta si de aceea bucurate de ea si nu cere sfaturi celor din jur care intodeauna stiu numai critica si batjocura .Singurul lucru important in viata e sa nu iti para rau de ceea ce ai facut
Ia de la viata si din viata numai bucuriile si numai ce este bun
Priveste partea buna a lucrurilor
asa vei fi fericita
corina_carmen26
Postat pe 15 Martie 2011 02:14
De la: 12081957, la data 2011-03-14 20:41:47Cite persoane trebuie sa sufere ca sa fi tu fericita ? Ai vre-un defect fizic sau esti urita de nu ai fost in stare sa-ti gasesti unul mai tinar si necasatorit sau oricum fara obligatii familiare ca sa nu trebuiasca sa divorteze ca ma gindesc ca a stat ceva ani cu actuala sotie.Pare sa fie o persoana serioasa ,de nadejde daca a ajuns in aceasta situtie cu tine.Ai grija in ce ape te scalzi sa nu ramii fara sot si fara tata la copilul tau.. intr-o zi.Cum se zice "Din lac in put".



WOW! cate aspecte pot fi ridicate ...De ce tb sa fie ceva f complicat???Nu draga, e simplu...m-am indragostit de el...nu l-am ales ca e batran si nici nu am cautat ..ceva anume...am vrut doar un suflet cu care sa vb..
filakia
Postat pe 15 Martie 2011 13:14
De la: mihai07, la data 2011-03-14 20:51:58si eu sunt mai in varsta decat sotia mea cu 14 ani , oare asa ca si tine gandeste si ea ?

Biuna,
nu tb sa te raportezi la situatia ta din prisma celei de aici..Suntem persoane diferite, relatiile sunt speciale..
filakia
Postat pe 15 Martie 2011 13:17
"..WOW! cate aspecte pot fi ridicate ...De ce tb sa fie ceva f complicat???Nu draga, e simplu...m-am indragostit de el...nu l-am ales ca e batran si nici nu am cautat ..ceva anume...am vrut doar un suflet cu care sa vb.."

...,si uite asa din vorba in vorba...
roby_cado
Postat pe 15 Martie 2011 13:47
Draga mea, alegerea este doar a ta. Mie, personal, nu-mi plac barbatii de varsta tatalui meu sau pe aproape, ma marit cu tata?! Nici cei care pot fi copii mei, cel mai bine e sa-ti alegi un barbat apropiat de varsta ta. Tu decizi, oricate sfaturi ti-am da noi, fiecare priveste prin prisma experientelor lui si depinde ce principii de viata are fiecare.
fania1972
Postat pe 15 Martie 2011 15:51
Sti de ce nu te dai despartita de sot? Din cauza ca,linga el ai ceea ce nimeni nu iti va mai putea oferii in cazul in care te vei despartii de el,,,,,,,RATIUNE.desi tu in interiorul tau ai darima orice zid,ai vrea sa faci muuulte vrute si ne vrute din cauza asta ai si dat friu liber imaginatiei si ai facut un copil adulterin,dar........din pacate nici acel copil nu a reusit sa iti aduca in vreun fel fericirea de care ai atit de mare nevoie,dupa cum am inteles eu tu nu ti-ai iubit sotul atunci cind v-ati luat si tot asa o tineti in continuare,ce te face sa crezi ca si in casnicia cealalta pe care tu momentan ti-o doresti nu o sa intervina aceeasi monotonie mai ales ca,dl.e mult mai in virsta decit actualul ,la 61 de ani deja monotonia e la ea acasa,credema ca,si pe acel om in timp il vei insela si nu pentru ca nu ai avea ceva pentru el ci pentru ca o sa iti doresti altceva o sa simti ca,nu e ceea ce cauti in scurt timp si sti de ce? ptr, ca acum in mintea ta FRUCTUL OPRIT E CEL MAI MULT DORIT ,dar...dupa ce vei musca din el si ai sa vezi ce gust are in timp nu o sa iti mai placa si ai sa iti doresti o altfel de experienta si tot asa....eu zic sa nu te ascunzi dupa acel copil si sa il ai mereu ca pe o motivatie in viata ta ptr. ca,o sa fie posibil sa mai faci copii in viata,eu zic sa incerci sa faci ceva pentru tine si pentru RATIUNEA ta,incearca sa gasesti singura calea spre ceeace te caracterizeaza si te face fericita asa cum acel om are 61 de ani asa poti gasi unul care sa iti fie mai de virsta apropiata si in alta stare matrimoniala si care sa iti ofere exact ceea ce iti doresti tu,eu nu zic sa ramai in casnicia pe care o ai momentan si asta nu din cauza ca tu ai un copil cu altul ,,,nu.....ci din cauza ca acest barbat nu te caracterizeaza pe tine ca femeie nu te pune in valoarea de care tu ai nevoie sa existi sa supravietuiesti,ptr. o femeie e foarte important sa se simta iubita,respectata,si sa fie pusa in valoare de partenerul ei,ea daca nu le are pe astea devine ceea ce tu ai inceput sa devi un om debusolat si lipsit depropria vointa si asta e foarte periculos nu doar pentru ea ci si pentru cei din jurul ei cum ar fi copii,parintii etc.o mama care e monotona credema ca nu e buna de nimic ,daca tu vei fi fericita atunci si cei dragi tie vor fi altfel....ai ocazia sa cazi in mari probleme cum ar fi cele de sanatate si sa sti ca,in aceea sanatate in proportii destul de mari intra si partea sexuala a vietii,poti devenii depresiva ,totul se leaga in viata noastra chiar daca vrem sau nu,noi femeile suntem diferite de barbati la noi dragostea si sexul vine de sus in jos,trece de la cap la inima si apoi la sex,eu zic sa nu te legi de acel barbat de 61 de ani chiar daca ai un copil cu el si sti de ce? pentru ca,el are deja o casnicie si copii si fam.si credema ca nu te-ar face fericita pe termen lung si asta datorita faptului ca,virsta nu il ajuta chiar daca el momentan este activ din toate punctele de vedere,tu ai spus ca,ce se va intimpla cu tine si copilul peste 40 de ani ,credema ca,daca ai sa stai linga tatal fetitei e putin probabil sa fi fericita ca,vei ramine o femeie vaduva ptr. ca,asa vrea Dumnezeu,toate sunt orinduite pe pamintul asta,eu zic sa faci ceva cu tine insati fara a te lega de ceva anume fara a cauta vina in ceva anume,incearca sa devi tu ceea ce iti doresti cu adevarat si eu nu cred ca,iti doresti sa devi sotia unui barbat batrin ptr. ca in timp de cel putin 5 ani nu vei sti de cine trebuie sa ai grija mai multa de copil sau de el ca va deveni fara puteri,si........atunci ce vei face? Daca ar fi miliardar ai avea un motiv dar eu nu cred ca,tu asta e tot ce iti doresti de la viata ptr. ca,am inteles ca,si tu ai un servici bun.Eu am 41 de ani si o casnicie de 23 de ani si doi copii,stiu.....casnicia nu se maninca cu miere in fiecare zi dar credema ca,atunci cind esti hotarita sa faci o schimbare in viata ta,fao doar ca asa iti doresti tu si pentru ca,asta simti ca te caracterizeaza si nu o face doar de dragul copilului su a lumii,copii induferent ce le-ai face sau le-ai da in viata ei au viata lor si noi ii facem ptr. societate nu ptr. noi,presupune ca,acel copil l-ai facut pentru ca asa ai vrut tu si pentru tine si urmeazati viata asa cum iti doresti,despartate de sot doar atunci cind consideri ca,de partea cealalta de baricade te asteapta un viitor mai stralucit,ori in ceea ce te priveste stralucirea linga un om de peste 60 de ani fericirea va dura foarte putin si tu vei ramine tot o nefericita,asa ca..........ia vezi se merita?
garbo006071
Postat pe 16 Martie 2011 09:06
"..despartate de sot doar atunci cind consideri ca,de partea cealalta de baricade te asteapta un viitor mai stralucit,.."

he he..
roby_cado
Postat pe 16 Martie 2011 19:09
De la: filakia, la data 2011-03-14 14:54:19pentru garbo116458'

Nu a existat nicio pozitie sociala de care sa beneficiez prin casatoria cu sotul meuuuuuuuuuuuuuu!!!! Azi daca divortez pentru adevartaul motiv ma gandesc cati oameni ranesc,cum imi pun un transfer ...si nicidecum la ce as pierde material. din acest punct de vedere, nu mi se ofera nimic ..

NU A FOST NIMIK?DA, DIN PACATE EU SUNT SOTUL INCORNORAT...E SITUATIE?EU AM STAT IN ACESTI ANI CU CASTILE PE URECHI?CAND EA STA NUMAI SI NUMAI LA LAPTOP?NU FACE MANCARE , NU CURATENIE NIMIK...NIMIK....SI NU AVEA CU CINE VORBI....PROSTIA A FOST DE PARTEA MEA DEOARECE AM FACUT APROAPE DE TOATE...EA FIIND PRINTESA PRINTESELOR...SI UITE CU CE MA ALEG ACUM...CU LAURI SI.....COPIII INTRADEVAR IMI PLAC F MULT....NU AM FOST LA NICI O CLINIK SI NICI NU AM FACUT ANALIZE INAINTE...AM BANUIT CEVA DOAR CAND A APARUT UN TELEFON PE VODAFON PE CARE IL TINEA ASCUNS SAU DE ERA LA VEDERE ERA INCHIS...CAT ERA LA SERVICI...ERA TELEFONUL DE SERVICI....ACUM NU AM MAI INSISTAT PT NICI O EXPLICATIE....NU IMI PLAC CERTURILE...
silvius76
Postat pe 17 Martie 2011 00:33
Si-acum, daca ai aflat atatea, ce ai de gand sa faci?
garbo119137
Postat pe 17 Martie 2011 13:49
oare e adevarat???
cricat
Postat pe 17 Martie 2011 13:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce se intampla oare cu mine...hmm..chiar nu ma inteleg..:(..De ce ma mai gandesc la EL... 25 De la: garbo_10965 18 Februarie 2013 19:01
relatie cu o femeie proaspat divortata 1 De la: cristi_cristi 23 August 2019 17:36
oare oamenii au fost de dintodeauna asa rai? 34 De la: ingerasulluptator 6 Iunie 2011 21:32
decizia lui: s-a terminat! 213 De la: burghy 24 Aprilie 2010 11:24
Despartirea de amant! 4 De la: elisabeta_boia 4 Decembrie 2011 12:41
Setari Cookie-uri