Dl.Columbeanu versus D-na Columbeanu

Be bad!
Allegra
Postat pe 12 Martie 2011 18:54
be you
michelle_
Postat pe 12 Martie 2011 19:01
Incepe sa sune ca o reclama la spray
Allegra
Postat pe 12 Martie 2011 19:04
crilore
Postat pe 12 Martie 2011 21:55
De la: iulya022002, la data 2011-03-09 16:08:32
De la: vuvuzela, la data 2011-03-08 22:44:48
De la: iulya022002, la data 2011-03-07 15:51:16Vuvu.... am si eu o intrebare..... tu inca mai tii cu Base, nu???
Nu de alta, dar mi-a fost imposibil, in timp ce iti citeam ideile, sa nu remarc stilul pdl-ist...:D[/quote



irelevant vizavi de acest eveniment monden.



:)))) Stiam eu!!!!




cred ca habar nu ai despre ce vorbesti.datorita functiei mele sunt apolitica.asa ca nu stiai nimic.
vuvuzela
Postat pe 13 Martie 2011 04:02
De la: iulya022002, la data 2011-03-09 16:08:32
De la: vuvuzela, la data 2011-03-08 22:44:48
De la: iulya022002, la data 2011-03-07 15:51:16Vuvu.... am si eu o intrebare..... tu inca mai tii cu Base, nu???
Nu de alta, dar mi-a fost imposibil, in timp ce iti citeam ideile, sa nu remarc stilul pdl-ist...:D[/quote



irelevant vizavi de acest eveniment monden.



:)))) Stiam eu!!!!




cred ca habar nu ai despre ce vorbesti.datorita functiei mele sunt apolitica.asa ca nu stiai nimic.
vuvuzela
Postat pe 13 Martie 2011 04:02
De la: cricat, la data 2011-03-09 18:00:52Vuvu ... acum am deschis televizorul.... alt divort ..... Pepe cu Oana.... Si pe Oana o admiri???





nu.nu imi plac mahalagioaicele,neamurile proaste.
vuvuzela
Postat pe 13 Martie 2011 04:04
De la: iulya022002, la data 2011-03-09 16:11:30Vuvu......have a life! si mai pune mana din cand in cand si pe o carte de gramatica :))
Mai las-o pe Moni ...nu vezi timpul cat de repede trece? In loc sa-ti vezi de problemele tale, nu mai poti de grija Columbenilor.......nu vezi cat esti de caraghioasa cu toate comentariile tale?






multumesc.cunosc stilul tau.sunt destui de genul tau,care pt ca nu au nimic a spune,transmit tot nimic.nu incerca sa imi raspunzi.o zi placuta!
vuvuzela
Postat pe 13 Martie 2011 04:11
De la: crilore, la data 2011-03-10 22:14:21
De la: quasaria, la data 2011-03-10 19:40:18
da, vezi ca acum dispare si mesajul asta... cum ti-ai permis sa jignesti neprihanita....


jignire? mda, uneori adevarul supara si asta e "adevarul" din punctul meu de vedere!
si neprihanita??? unde, unde?





despre care adevar vorbesti?al tau,al ei,al lor?adevar si minciuna!!detin pamantenii vre-un adevar?noi ,doar am inventat un vocabular pt a comunica .de fapt ne dam cu presupusul,ba de una ba de alta,ca sa nu ne plictisim pe terra.
vuvuzela
Postat pe 13 Martie 2011 04:30
De la: anakin, la data 2011-03-11 00:54:28Nene, eu unul o astept pe aleha sa deschida un topic si despre Oana si Viorel Lis.. nu am mai discutat de multa vreme despre antichitati.





anakine,ai citit postarea de inceput ?daca o citeai intelegeai macar deschiderea acestei teme.una ca oricare alta.intrebarea initiala era:"cu ce este mai deosebit acest divort decat altul,pt a asculta si stiri despre el.....cam asta era ideea".restul sunt pareri de umplutura,unele mai "pertinente "decat altele zicem noi.dar de ce ne pasa noua?tabloide,"lume mondena" si ziaristi cu creier de mucava... in rest ... nimicuri sa ne treaca timpul ....
vuvuzela
Postat pe 13 Martie 2011 04:45
De la: anakin, la data 2011-03-11 00:54:28Nene, eu unul o astept pe aleha sa deschida un topic si despre Oana si Viorel Lis.. nu am mai discutat de multa vreme despre antichitati.




"
Avatarul lui vuvuzela
2981 mesaje
Membru din: 26/06/2010
Oras: Brasov

Postat pe: 25 Februarie 2011, ora 19:23
Citeaza Raspunde

de ce ar fii deosebit ,un divort 'Columbeanu" fata de alte divorturi ?consider ca legile sunt aceleasi si pentru cei mai bogati si cat si pt oameni fara averi exorbitante.fiecare cand ajunge la divort are de partajat cate ceva.deci in cazul de fata numai suma difera,daaaaaar sa ne amintim ca D-na Columbeanu nu vrea averea Dl-lui Columbeanu. ce isi doreste d-na Columbeanu ca orice mama,este sa i se dea custodia fetitei,ca in orice divort ,cf legilor in vigoare.referitor la moralitatea celor doi soti,nu are rost sa discutam,deoarece despre amandoi s-a barfit ca......faptul ca mama traieste intr-o alta tara,are afaceri intr-o alta tara si ca ea doreste sa duca ,copilul in tara in care traieste.presa mie imi produce sila in general,asa ca nu vom pune in discutie porcariile scrise despre amandoi parinti.legea spune ca si tatal trebuie sa fie de acord cu plecarea minorei,copilul rezultat din casatorie.insa se pare ca Dl .Columbeanu transforma intr-un meci acest divort si dorinta sotiei. ar trebui sa ii permita fetitei sa plece alaturi de mama,el avand destui bani sa isi viziteze fetita in America.nu vad nici un impediment ca fetita sa traiasca in alta tara.oricum America nu suporta comparatie cu Romania ,ca civilizatie.tot conform legilor,pot pastra impreuna custodia,cazand amandoi la o intelegere.sper sa aibe intelepciune amandoi,pt binele copilului. "

ai inteles ideea?

ce le pasa unora ce se scrie in deschiderea unei teme?insa melitzam ca nu ne doare tastatura...
vuvuzela
Postat pe 13 Martie 2011 04:54
Vuvu.... nu stiu daca te-am inteles ... in mesajul neconventional .... daca vrei poti sa-mi trimiti mesaj.
cricat
Postat pe 13 Martie 2011 23:48
maine dimineata!! vuvu ... scot restrictia, ca acum nu am chef sa caut...
cricat
Postat pe 13 Martie 2011 23:53
cri... mai bine uita...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 13 Martie 2011 23:54
De la: quasaria, la data 2011-03-10 11:09:48
da, saraca cenusareasa.
Nu e prima parvenita care s-a maritat pentru bani - n-ar spune acelasi lucru despre ea?
Saraca "fetita" nu s-a gindit ca vrea niste rochite pe care la ea la tara nu le are, deci, daca isi poate pune courul la mezat pt ele, de ce nu? Ca oricum era singura ei calitate?
Jeleste, vuvuzelo, si invata lumea sa isi trateze copilele drept o bucata de carne pe care trebe sa o vinzi cit mai scump. E educativ... Saracuta de ea....


Well done!
Ce n-a inteles doamnaMoni si nici altele ca ea, ca varianta asta e pierzatoare...
Oricat de mare ar fi miza, nu pot juca teatru la infinit... Joaca 1 an, doi, cinci, zece, pana la urma le lasa nervii si rabufnesc, isi dau arama pe fata! Iar deznodamantul va fi intotdeauna acelasi: inapoi de unde au plecat!
Handybel
Postat pe 14 Martie 2011 10:05
mare branza numele COLUMBEANU..cat a muncit el pentru averea asta????
garbo098154
Postat pe 14 Martie 2011 11:08
subiect denaturat, ca de obicei! atatea comentarii indecente, atat de multe litere insirate fara sens.... mi as dori sa fiti in locul IRINEI! nu acum, nu AZI, ci in timp! cei care, copii fiind, nu au trecut prin divortul parintilor, sa taca! maine, copii vostri ar putea fi in locul acestei micute si, abia atunci, ati putea intelege.... cat este de traumatizant un divort cu scandal pt un copil?..........nu va doriti asta pt copii pe care ii aveti, va asigur... singura, reala problema, in acest divort, nu este scandalul, Bentley ul, nu sunt sacii cu bani sau conturile umflate, ci sufletul unui copil care, fara vina, va ramane sarac....
iris_s
Postat pe 14 Martie 2011 23:26
Drama acestui copil este ca va fi intotdeauna in lumina reflectoarelor si ii va schimba codul de valori.
cricat
Postat pe 14 Martie 2011 23:33
ladyDY
Postat pe 14 Martie 2011 23:41
De la: cricat, la data 2011-03-13 23:53:22maine dimineata!! vuvu ... scot restrictia, ca acum nu am chef sa caut...




sunt la serviciu.multumesc. voi cauta comentariul meu,catre tine.rog nick name-ul masculin,care incearca sa se bage in conversatia noastra sa isi vada strict de propria persoana.
vuvuzela
Postat pe 15 Martie 2011 02:54
Bre aleho, mergi si odihneste-te, nene.
Si nu uita de pilulele alea.
anakin
Postat pe 15 Martie 2011 10:20
vuvu... nick name -ul care se baga in discutia noastra stie de ce. ... Si da . stiu cum functioneaza admimistrarea contului, nu am dat accept pentru ca nu avea legatura cu postarea mea, de aceea am cerut lamuriri.
cricat
Postat pe 15 Martie 2011 10:26
care drama copilului, de fapt? Copilul ala la 3 ani sta cu ochii in televizor sa auda de bine de mama-sa si de tat-su? Sau isi va mai aminti cineva cine or fi fost astia, peste 10 ani?
Copilul traieste exact ce ar trai orice alt copil ai carui parinti nu se mai inteleg. Universul ei oricum ar fi fost mult mai zdruncinat de scandaluri conjugale decit de faptul ca nu ii are pe amindoi 24 din 24 linga ea. La joburile si stilul lor de viata, oricum nu i-ar fi avut.
Irina va mosteni probabil banii lui tat-su si aspectul de pisi de Bamboo al mama-sii, so...succesul asigurat printre manelisti...
quasaria
Postat pe 15 Martie 2011 19:43
De la: vuvuzela, la data 2011-03-13 04:30:26
De la: crilore, la data 2011-03-10 22:14:21
De la: quasaria, la data 2011-03-10 19:40:18
da, vezi ca acum dispare si mesajul asta... cum ti-ai permis sa jignesti neprihanita....


jignire? mda, uneori adevarul supara si asta e "adevarul" din punctul meu de vedere!
si neprihanita??? unde, unde?





despre care adevar vorbesti?al tau,al ei,al lor?adevar si minciuna!!detin pamantenii vre-un adevar?noi ,doar am inventat un vocabular pt a comunica .de fapt ne dam cu presupusul,ba de una ba de alta,ca sa nu ne plictisim pe terra.


Inainte de a te repezi sa comentezi, citeste cu atentie, sau deschide ochii, nu-mi place sa ma repet
Am scris clar: "asta e "adevarul" din punctul meu de vedere!" si degeaba-mi vii cu filozofie de piata, nu imi poti baga pe gat "adevarul" tau!
Mai bine ai mai rasfoi gramatica ceea cu "vre-un" si cu reguli de punctuatie, acolo in spatiul cosmic, ca sa nu te plictisesti!...
crilore
Postat pe 15 Martie 2011 22:28
quasaria ... nu m-am referit la divort... nu stie ea ce fac parintii ... fiecare ii spune altceva ...
Ma gandeam la viata ei ! Cand ai prea multi bani ai alt sistem de valori.
cricat
Postat pe 15 Martie 2011 22:40
lucrurile sint relative.... It's not the gun, it's the gunner - nu banii schimba sistemul de valori, ci modul in care ii privesti. Pe de alta parte, cei mai meschini oameni pe care i-am intilnit erau aia care nu aveau bani nici macar pentru necesitatile primare. Sa zicem ca daca ai niste bani asigurati poti macar sa te orientezi spre alte idealuri.
Deci banii chiar nu reprezinta blestemul nimanui....
quasaria
Postat pe 16 Martie 2011 07:59
romanului ii place sa se uite peste gard ...De parca au astia vreo treaba cu noi,astia pacatosii,care se chinuie sa reziste fara sa-si piarda mintile.Pt ca nu mai pot de bine pt ca-s rupti de realitate,nu au cel mai elementar bun simt,se folosesc de copil in mod josnic.
garbo180810
Postat pe 16 Martie 2011 12:13
ideea e ca ..d-l.Columbeanu nu are dreptate...dar Monica nu are nici o shansa ...decat daca i se da voie de catre d-l.Columbeanu se subintelege...esentza este ca tot scandalul mediatic al divortului lor nu va ramane fara urmari asupra fetitei care va creste si va ajunge sa cunoasca anumite adevaruri din arhivele televiziunilor care au facut un subiect din aceasta situatie a lor...este si fetita si nu e bine ca atunci cand va fi mare...cineva sa ii rada in fata ca se svoneste ca maica-sa cand era tanara se prostitua....asta inseamna ca se considera ca si fiica ar putea urma un drum asemanator celui urmat de mama sa in vremuri ce vor deveni imemoriale
garbo171675
Postat pe 26 Martie 2011 23:37
ideea e ca ..d-l.Columbeanu nu are dreptate...dar Monica nu are nici o shansa ...decat daca i se da voie de catre d-l.Columbeanu se subintelege...esentza este ca tot scandalul mediatic al divortului lor nu va ramane fara urmari asupra fetitei care va creste si va ajunge sa cunoasca anumite adevaruri din arhivele televiziunilor care au facut un subiect din aceasta situatie a lor...este si fetita si nu e bine ca atunci cand va fi mare...cineva sa ii rada in fata ca se svoneste ca maica-sa cand era tanara se prostitua....asta inseamna ca se considera ca si fiica ar putea urma un drum asemanator celui urmat de mama sa in vremuri ce vor deveni imemoriale
garbo171675
Postat pe 26 Martie 2011 23:37
autorul moral este evident d-l.Columbeanu...de ce?!...pentru ca are o varsta la care se presupune ca ar trebui sa fie caracterizat de maturitate in gandire si prudenta in actiunile intreprinse,,,,daca Monica are o scuza pentru ca este mai tanara,d-l Columbeanu nu are nici una....
garbo171675
Postat pe 26 Martie 2011 23:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa divortez!!! 97 De la: garbo037037 25 Mai 2014 17:21
disperata 2 De la: garbo171197 8 Octombrie 2010 23:59
Dupa ce a nascut, sotia mea doreste divortul. 110 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:09
de cine sa ascult de realitatea ce se aude ,vede,sau de ceea ce este in interior adica suflet 37 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:57
Partaj Galati 1 De la: garbo253760 26 Mai 2012 18:50
Setari Cookie-uri