Dl.Columbeanu versus D-na Columbeanu

nu este prima si ultima cenusareasa ajunsa printesa,maritandu-se cu un personaj infect si mitocan.fetita trebuie sa ramana mamei.insa se schimba codul civil si penal,iar Columbeanu stie ca nu va mai fii nevoie de apropbarea lui ca sa plece fetita in America.in toate filmuletele tv Monica era cu Irinuca,insa Columbeanu aparea foarte rar.numele lor este de fapt Golumbeanu si si-a schimbat tasu numele dupa lui Columb.habar nu au de familia din Gorj, ce le apartine traieste in saracie.nu isi recunoaste neamurile,nea Ion Columbeanu(schimbat din Golumbeanu).a facut Irinel averi la toate femeile cu care a trait si a casunat pe Monica sa nasca un copilas sanatos.inainte sa vina in Bucuresti aceasta familie nu avea nici o avere si acum nu isi recunoaste originile.in comuna Capreni.
vuvuzela
Postat pe 8 Martie 2011 23:27
De la: anakin, la data 2011-03-08 23:07:29Da' cine puii mei sunt Columbenii astia de merita sa discut despre ei? au castigat vreun Nobel, vreun Pulitzer, vreun Nebula ori Hugo? sunt cumva niste marcante personalitati culturale, istorice, care au facut ceva marcant pentru contemporaneitate?




stii ce este important? trecutul familiei Golumbeanu actuala (Columbeanu),care se trag din Gorj comuna Capreni,niste sarantoci care nu isi mai cunosc neamurile.averea se pare ca are o provenienta murdara.
vuvuzela
Postat pe 8 Martie 2011 23:37
Vuvu ... parca este primul .... crezi ca toti bogatasii sunt de vi nobil?
Asta a vrut un copil ... a crezut ca Monica este copilul lui... a si spus la un moment dat ca vrea sa faca cu Irina ca nu a putut sa faca cu Monica. Sa o formeze cum vrea el. Ea se foloseste de copil pentru a avea venitul asigurat. Totul circul are un scop.... distreaza poporul cu televizorul si vinde tabloidele.
cricat
Postat pe 8 Martie 2011 23:56
De la: cricat, la data 2011-03-08 23:56:14Vuvu ... parca este primul .... crezi ca toti bogatasii sunt de vi nobil?
Asta a vrut un copil ... a crezut ca Monica este copilul lui... a si spus la un moment dat ca vrea sa faca cu Irina ca nu a putut sa faca cu Monica. Sa o formeze cum vrea el. Ea se foloseste de copil pentru a avea venitul asigurat. Totul circul are un scop.... distreaza poporul cu televizorul si vinde tabloidele.





atunci de ce este criticata Monica,ca a vrut sa parvina?eu nu ma distrez.eu in general sunt f serioasa indiferent de subiect.
vuvuzela
Postat pe 9 Martie 2011 00:05
De la: cricat, la data 2011-03-08 23:56:14Vuvu ... parca este primul .... crezi ca toti bogatasii sunt de vi nobil?
Asta a vrut un copil ... a crezut ca Monica este copilul lui... a si spus la un moment dat ca vrea sa faca cu Irina ca nu a putut sa faca cu Monica. Sa o formeze cum vrea el. Ea se foloseste de copil pentru a avea venitul asigurat. Totul circul are un scop.... distreaza poporul cu televizorul si vinde tabloidele.
+>as fii curioasa sa stiu si eu cine este "dintre bogatasii tarii "de vita nobila ..?=>ADEVARAT ! asta="iri" a vrut un copil !>>DAR> nu se foloseste de pui MONI>.pentru ca ARE bani lui iri >ca 5 luni >in america s-a intretinut singura >> nu si-a ajutat cu nici un 1 euro >PUIUL SI sotia !! >iri adora sa fie in centrul atentiei >DAR> ESTE O MIZERIE SA-TI DENIGREZI MAMA COPILULUI TAU !! si ca fapt divers :pe nici-o naiva n-a imbogatit-o >>apartamentul A FOST INTAI A LUI ANA LESCO >l-a luat ,l-a dat lui Moni si l-a luat si de la ea >> si la o alta naiva >cand l-a lasat >pana si prizele le-a luat ... eu ii gasesc o scuza lui "iri" > PROBABIL neuronii nu m-ai functioneaza ...
garbo001084
Postat pe 9 Martie 2011 14:50
De la: vuvuzela, la data 2011-03-08 22:44:48
De la: iulya022002, la data 2011-03-07 15:51:16Vuvu.... am si eu o intrebare..... tu inca mai tii cu Base, nu???
Nu de alta, dar mi-a fost imposibil, in timp ce iti citeam ideile, sa nu remarc stilul pdl-ist...:D[/quote



irelevant vizavi de acest eveniment monden.



:)))) Stiam eu!!!!
iulya022002
Postat pe 9 Martie 2011 16:08
Vuvu......have a life! si mai pune mana din cand in cand si pe o carte de gramatica :))
Mai las-o pe Moni ...nu vezi timpul cat de repede trece? In loc sa-ti vezi de problemele tale, nu mai poti de grija Columbenilor.......nu vezi cat esti de caraghioasa cu toate comentariile tale?
iulya022002
Postat pe 9 Martie 2011 16:11
Vuvu ... acum am deschis televizorul.... alt divort ..... Pepe cu Oana.... Si pe Oana o admiri???
cricat
Postat pe 9 Martie 2011 18:00
di ce nu? ce, oana aia nu e si ea un suflet de caine amarat? ea n-are voie la o bucata de admiratie?
da', de fapt, cine-i oana? da' pepe?
Thor_again
Postat pe 9 Martie 2011 18:15
Merita si ea o bucata :P.. de admiratie ... da mica.... ca are ea destula pentru imaginea din oglinda.
Dar Pepe m-a distrat ... avea o atitudine de .... 'scapat de sub papuc'..... si nici nu ascunde asta.
cricat
Postat pe 9 Martie 2011 18:21
sa inteleg ca pe aceste caricaturi trebe sa le vorbim numai de bine, ca altfel ne dispar mesajele.... Ok... o nulitate rurala si un complexat e suficiiiiiieeeeeent de elegant?
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 19:29
Daaa
cricat
Postat pe 9 Martie 2011 19:38
De la: vuvuzela, la data 2011-03-08 23:27:42nu este prima si ultima cenusareasa ajunsa printesa,maritandu-se cu un personaj infect si mitocan

da, saraca cenusareasa.
Nu e prima parvenita care s-a maritat pentru bani - n-ar spune acelasi lucru despre ea?
Saraca "fetita" nu s-a gindit ca vrea niste rochite pe care la ea la tara nu le are, deci, daca isi poate pune courul la mezat pt ele, de ce nu? Ca oricum era singura ei calitate?
Jeleste, vuvuzelo, si invata lumea sa isi trateze copilele drept o bucata de carne pe care trebe sa o vinzi cit mai scump. E educativ... Saracuta de ea....
quasaria
Postat pe 10 Martie 2011 11:09
De la: quasaria, la data 2011-03-09 19:29:04sa inteleg ca pe aceste caricaturi trebe sa le vorbim numai de bine, ca altfel ne dispar mesajele.... Ok... o nulitate rurala si un complexat e suficiiiiiieeeeeent de elegant?


ba o c.....tina de mahala (cumparata de cine trebuie, care nu s-a sfiit sa se vanda pentru a parveni si care acum vrea mai mult si mai bun) si unul care crede ca poate cumpara orice cu bani si nesatul de "prospaturi" (ajuns la varsta cand trebuie sa-si demonstreze ceva foarte important pentru el...) suficient?
crilore
Postat pe 10 Martie 2011 16:16

da, vezi ca acum dispare si mesajul asta... cum ti-ai permis sa jignesti neprihanita....
quasaria
Postat pe 10 Martie 2011 19:40
De la: quasaria, la data 2011-03-10 19:40:18
da, vezi ca acum dispare si mesajul asta... cum ti-ai permis sa jignesti neprihanita....


jignire? mda, uneori adevarul supara si asta e "adevarul" din punctul meu de vedere!
si neprihanita??? unde, unde?
crilore
Postat pe 10 Martie 2011 22:14
Nene, eu unul o astept pe aleha sa deschida un topic si despre Oana si Viorel Lis.. nu am mai discutat de multa vreme despre antichitati.
anakin
Postat pe 11 Martie 2011 00:54
Columbeanu...nu potzi sa-i spui mos k are fatza de baba,pe bune.Bine i-a facut Moni.
garbo025131
Postat pe 11 Martie 2011 21:51
De la: Thor_again, la data 2011-03-09 18:15:14di ce nu? ce, oana aia nu e si ea un suflet de caine amarat? ea n-are voie la o bucata de admiratie?
da', de fapt, cine-i oana? da' pepe?


E un fel de fasole cu crnat; acu fasolea face fsuri pe la televiziuni c a rmas fr crnat, iar crnatul sfrie si el s-i fac in ciud.
charmelen
Postat pe 12 Martie 2011 16:02
mda...topic tipic alexandrei

iote de ce-o tin shelele pe ea...de soarta columbenilor
michelle_
Postat pe 12 Martie 2011 16:09
Vai Corumbeanu sus , Corumbeanu jos ..

Daca tasu n-ar fi cladit un imperiu mr C era un neica nimeni :)) cat despre cotoharla de cum o cheama , doh ... Corumbeanca sau uatevar :) ... e mult prea departe de a fi o doamna si o mama responsabila

vai de capu meu .. am ajuns sa dau commenturi la chestii din lumea mondena :))

"o mai gad - slap mi ... slap mi fast" :)
Jago
Postat pe 12 Martie 2011 16:17


o sa-ti cer drepturi de autor

numai io folosesc engleza asta pe garbo
michelle_
Postat pe 12 Martie 2011 16:20
De la: me_reloaded, la data 2011-03-12 16:20:05

o sa-ti cer drepturi de autor

numai io folosesc engleza asta pe garbo


Imi fac mea culpa dar iarta-ma de data asta pls
Jago
Postat pe 12 Martie 2011 16:26
hmmm...sa nu se mai repete
michelle_
Postat pe 12 Martie 2011 16:32
"I am not what I am" - says Jago...

Beware,fair Michelel,for his tongue is poisoning your ear!
Allegra
Postat pe 12 Martie 2011 16:46
Oh you, Desdemona ...
michelle_
Postat pe 12 Martie 2011 17:41
De la: Allegra, la data 2011-03-12 16:46:50"I am not what I am" - says Jago...

Beware,fair Michelel,for his tongue is poisoning your ear!


Dulce femeie, te rog inlight me :)) jur ca azi nu bunghesc nimic :)

cred ca am fumat tigari stricate
Jago
Postat pe 12 Martie 2011 17:49
cita din Othelo...Shakespeare, deh
michelle_
Postat pe 12 Martie 2011 17:52
Aolo - merci pt directie ....

"yo" mai bine ma retrag - simt ceva in aer si nush n'as vrea sa ma pun intre natura si restu'

Pace voua , caci eu azi sunt above si totusi neinteles, multumescu-ti tie Mare Alb .... :)
Jago
Postat pe 12 Martie 2011 17:55
be good
michelle_
Postat pe 12 Martie 2011 18:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum e mai bine, casatorit sau...pacsat? 81 De la: yanyacharberet 13 Septembrie 2009 13:15
am facut bine??? 118 De la: liaiedera 11 Aprilie 2010 21:55
el berbec eu taur 5 De la: mia79x 1 Iulie 2009 12:04
Ink nu a divortat 25 De la: garbo171197 9 Octombrie 2010 00:00
helicobacter pylori:( 40 De la: hermosa20 26 Decembrie 2013 15:24
Setari Cookie-uri