gene false?

fetelor, am o intrebare la voi. v-ati pus vreodata gene false?
dar nu ma refer la cele cumparate din magazin, care se lipsec, ci la acelea care se monteaza fir cu fir.
Sicera sa fiu, sunt in urmatoarea situati: am o colega care poarta asa ceva si pur si ismplu are o privire.... nu stiu, o schimba foarte mult.

acum 3 ani am purtat o vreme unghii falase pt ca deh, in jobul meu nu am voi sa nu arat impecabil, iaru eu imi doream uncghiiile (De mica). am purat unghii cu gel vreo 2 luni si cand mi le-am dat jos, eram feriicta ca unghiile mele naturale crecusera si am renuntat la prostul obicei, insa unghia a fst foarte afectata.

De la genele false montate asa, fir cu fir, se poate sa sufere genele naturale?

multumesc frumos fetelor!
cristi_iordache
Postat pe 20 Februarie 2011 12:50
unghi false am purtat dar gene false as purta pt iuby
ana_veronick
Postat pe 22 Februarie 2011 17:32
Faci bine ca te documentezi inainte de a-ti pune gene false eu zic nu... nu....nu-ti pune pt ca in cativa ani ramai fara gene . Pe mine m-a convins cosmeticiana mea care nu este de acord nici cu tatuarea sprancenelor nici cu genele false , tu faci cum vrei .
garbo_Nico
Postat pe 24 Februarie 2011 23:40
De la: ana_veronick, la data 2011-02-22 17:32:58unghi false am purtat dar gene false as purta pt iuby


miscator... !!! si unghile false... ptr. cine le-ai purtat... ????
barboneli
Postat pe 24 Februarie 2011 23:46
Unghile false?Ptr. a te zgaria cand o aduci la orgasm!!Asta ai intrebat,nu?
elisabeta_boia
Postat pe 25 Februarie 2011 00:31
genele false????eu zic sa nuuuuuuuuuu....crede-ma ca nu iti trebuie cativa ani ca sa ramai fara ale tale...poti sa te uiti la cateva din pozele mele si sa faci diferenta...Mi-am pus gene "fir cu fir" si probabil din cauza adezivului care este f puternic am ramas fara ale mele...Da,ai dreptate ai o alta privire,sunt superfrumoase,te schimba mult doar ca in mom in care le-am dat jos (de prima data) am observat ca ale mele sunt mult mai scurte...a trecut ceva timp dupa care mi-am pus iar pt o petrecere ...am zis o zi si gata...le-am lasat din nou cam 4 sapt (cam atata tineau ale mele) si iar am vazut genele mele mult mai scurte...nu mai zic ca au inceput sa se rareasca....si am continuat...mi-am pus de 10 ori max cred,nu imi amintesc exact....ma bate gandul sa o fac iar (pt vreo ocazie speciala) dar cu siguranta o sa raman fara gene...cred ca o data si gata...atat imi mai trebuie...deci daca vrei sa asculti un sfat NU ITI PUNE...sau macar fa-o pt o ocazie speciala (sa vezi cum e,sa iti iasa din cap) si gata...pup
luly83
Postat pe 5 Martie 2011 02:18
cristache...

hai sa ti-o servesc eu,pt ca de fapt asta se cerea,este?ia fii antena...

cristi_iordache

a! fir cu fir?!eu nu stiam ca exista aceasta metoda,te rugam sa ne dai amanunte,unde ni le putem aplica?
ehe,he,he...


si la subiect
dap..

si cu genele astea e o cestiune,ori ai,ori n-ai...un lucru e sigur,sa-si puna doar cine nu are...
iasomia
Postat pe 5 Martie 2011 08:35
eu mi-am pus si gene tip banda si gene individuale,fir cu fir..conteaza foarte mult ce tip de adeziv se foloseste la aplicarea acestora dar si cum sunt ele lipite.la mine genele individuale au inceput sacada singure dupa 4 saptamani...poae sa tina intre 5-6 saptamani dar depinde de adeziv...cel mai bun aeziv ese cel de la duo si l-am folosit atat penru ene banda ca si pentru cele individuale...important este ca genele mele nu au patit nimic...
marilenac
Postat pe 10 Martie 2011 15:59
iasomie, poti sa dai fata draga un rapsuns ok? stii ceva de genele asea ori ba????
chiar as vrea sa imi pun, dar imi e frica. mi-am pus mai demult unghii false si am suferti destul de tare dupa ce le-am dat jos. gelul ala a "lucrat" bine de tot unghiile mele si le-a facut oribile. mi-a luat multa vreme sa le repar, insa si acum am ramas cu niste straitii cam urate.

nu as vrea sa am o experienta neplacuta dupa ce folosesc gene false. si da, ma interesau alea fir cu fir de ti le pune un spceialist, pt ca ma gadnesc ca alea arata mai bine si nu mi-as pune din alea de se lipesc pe pleoape singure,e pt simplul motiva ca la cat de de neindemanatica sunt eu, nu as reusi sa le pun si sa arate frumos.

cristi_iordache
Postat pe 3 Aprilie 2011 09:44
acuma.... o intrebare... ashe de curiozitate.... chiar asa nasol arati de vrei sa-ti pui numai lucruri false pe tine.... ???? nu-mi raspunde.... raspundeti tie !!!
barboneli
Postat pe 3 Aprilie 2011 15:24
cristache..
ce zici tu,mami?ca asa si pe dincolo?ehe,he,he...

acum sa nu zici ca-s rea,nu te mai complica,ti-ai face rau la ochi,si sunt atat de importanti...

barbone..

nu vezi nene ca le renega?haleluia!
iasomia
Postat pe 3 Aprilie 2011 16:21
Fetelor, vrem gene sanatoase si cat mai frumoase?

5 sfaturi buuune pentru gene perfecte
(eliminati eventualele spatii libere ce pot aparea in link) :

http://www.verze.ro/Moda-si-Frumusete/Frumusete-femei/5-sfaturi-pentru-gene-perfecte.html
icecream
Postat pe 14 Aprilie 2011 10:57
Gene false..Unghii false..Sani falsi..Buze false..Par fals...Si ne mai miram ca suntem de ..poveste??!!Fiti cat mai NATURALE,aduceti-va ceva retusari,pe ici col,dar pastrati-va cum v-a facut mama natura!E mai sigur,mai sincer,mai curat si..mai ales..lipsit de griji!!Oare nu -mi cad genele false?Oare nu mi se rupe unghia falsa?Oare nu mi se sparge siliconul?Oare nu-mi zboara peruca?Oare?Oare? Oare nu am fii mai atragatoare..naturale??!!
elisabeta_boia
Postat pe 14 Aprilie 2011 18:52
Buna fetelor, va pot indruma in cazul in care doriti sa va puneti gene false si de calitate Mac
O prietena de-a mea si-a pus si va pot recomanda sit-ul de unde le-a luat, acolo puteti gasi si farduri make-up, pensule profesionale, etc...
http://magazinulmeu.blogspot.com/2011/06/gene-false-mac-5-perechi-adeziv-cadou.html
Georgia77
Postat pe 8 Iunie 2011 16:05
ma intreb cind va aparea si ideea sa iti scotii ochii si sa iti pui cristale swarovski, ca dau alea o privire.... te schimba RADICAL.
quasaria
Postat pe 31 Mai 2012 14:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A incercat cineva produsele de la Macrovita Grecia ? 1 De la: cosmina_cosmi 4 Iulie 2017 14:37
Creme pentru pete pigmentare datorate expunerii la soare 13 De la: Leona_Forever 16 Mai 2012 19:21
spuma de par 7 De la: garbo183346 16 Mai 2012 19:22
produse oriflame 1 De la: lilly26 5 Septembrie 2010 01:05
NOU IN ROMANIA! TRATAMENTE DE INDREPTARE A PARULUI 3 De la: ihair 4 Decembrie 2011 11:01
Setari Cookie-uri