cum sa procedez cu un barbat care are deja o relatie??

ela poate se razgandeste si ne mai arunca niste ''vorbe'.....sa aiba oare dreptate? cand esti plecata din tara atatia ani...sa uiti sa vorbesti corect ...o fi si cum zice ea
carmen30ro
Postat pe 28 Februarie 2011 11:56
io cred ca nu a stiut nici cand era in tara
sa ma lase cu asta cu plecatu'....
o fi "plecata"...da' nu din tara
eladaela
Postat pe 28 Februarie 2011 12:02
daca as avea cu ce te-as lasa...fata draga dar nici asa.dati raspunsuri la antrebari nu faceti misto de lume naveti nimic an cap,nu mai zic de creier.daia e o tara de c....
garbo189582
Postat pe 28 Februarie 2011 14:09
De la: garbo189582, la data 2011-02-28 11:07:35VAI DE CAPU TAU DOAMNA ASTA DESTEPTA RAU -----NUMAI DESTEPTE AICI DE FAPT NU STIU DC MAI SCRIU SUNTETIII PROSTII TOTII


Thor, vin degrab' si tradu! Ai cui suntem?
dor72
Postat pe 28 Februarie 2011 15:15
Nu ma bag. Mesajul asta e prea 'telectual pentru mintea-mi limitata. Ma tem ca imi voi pune neuronul pe bigudiuri daca incerc sa inteleg ce a vrut sa spuna. Dap... unii sunt chiar genii pe aici, nu ca mine, muritor de rand.
Thor_again
Postat pe 28 Februarie 2011 15:20
M-am linistit. Credeam ca nu-nteleg io ceva. Merci!
dor72
Postat pe 28 Februarie 2011 15:24
bravo Ovidiu...SA NU NE CLADIM FERICIREA PE NEFERICIREA ALTORA!!!DE UNDE STII TU FATA CA E SINCER CU TINE?DACA TE PLACEA CU ADEVARAT ACUM ERAI CU EL SI NIU ALTA..DA-I PACE SI VEZI DE ALTUL...
ALINTATATURA
Postat pe 2 Martie 2011 16:59
De la: garbo188489, la data 2011-02-24 18:21:14Iar el nu este casatorit, nu are copii, are doar o relatie, ca noi toti probabil. Cine spune ca o relatie de un an, doi, zece sau mai multi inseamna neaparat o casnicie 'pana cand moartea ne va desparti'? Sa fim seriosi, o relatie tine atata timp cat amandoi se simt bine si impliniti in ea; cand lucrurile scartaie, fiecare are DREPTUL sa-si caute fericirea acolo unde considera de cuviinta. [quote]

Asa este, ai dreptate, o relatie inceteaza a mai fi relatie atunci cand unul din parteneri nu se mai simte implinit! Dar la fel de adevarat este si faptul ca, unii oameni se simt suficient de impliniti intr-o relatie si fara petecul ala de hartie! Are doar o relatie, ca noi toti probabil este doar punctul tau de vedere, nu si al lui! Poate nu este casatorit fiindca asa doreste!!!!! Sau poate tipul nu satisface toate criteriile statutului de sot!
Din proprie experienta iti spun ca barbatii sunt in stare sa minta si sa faca orice, dar absolut orice, atunci cand vor sa atraga o femeie in pat! Esti sigura ca ceea ce iti povesteste el despre relatia lor este adevarat? Ai fi surprinsa sa afli ca acasa este un sot exemplar, tandru si dragastos si ca sotia lui este o femeie de treaba, nu o scorpie geloasa si posesiva asa cum ti-o descrie el!
Dar daca tu vrei sa te culci cu el, fa-o! Esti libera, nu inseli pe nimeni, nu ai nimic de pierdut!
Doar sa nu fi surprinsa atunci cand iti va multumi frumos si se va intoarce la acea relatie in care nu se simte implinit...
Handybel
Postat pe 3 Martie 2011 10:57
Asa este, ai dreptate, o relatie inceteaza a mai fi relatie atunci cand unul din parteneri nu se mai simte implinit! Dar la fel de adevarat este si faptul ca, unii oameni se simt suficient de impliniti intr-o relatie si fara petecul ala de hartie! Are doar o relatie, ca noi toti probabil este doar punctul tau de vedere, nu si al lui! Poate nu este casatorit fiindca asa doreste!!!!! Sau poate tipul nu satisface toate criteriile statutului de sot!
Din proprie experienta iti spun ca barbatii sunt in stare sa minta si sa faca orice, dar absolut orice, atunci cand vor sa atraga o femeie in pat! Esti sigura ca ceea ce iti povesteste el despre relatia lor este adevarat? Ai fi surprinsa sa afli ca acasa este un sot exemplar, tandru si dragastos si ca sotia lui este o femeie de treaba, nu o scorpie geloasa si posesiva asa cum ti-o descrie el!
Dar daca tu vrei sa te culci cu el, fa-o! Esti libera, nu inseli pe nimeni, nu ai nimic de pierdut!
Doar sa nu fi surprinsa atunci cand iti va multumi frumos si se va intoarce la acea relatie in care nu se simte implinit...
Handybel
Postat pe 3 Martie 2011 10:58
Draga mea,Nu te baga. Este un neserios atata timp cat este casatorit si intra pe site-uri de socializare. Daca nu este in stare sa comunice cu propria sotie, nu va reusi cu nimeni. Inteleg ca vrei doar chimie, fa-o cu unul care este singur.
garbo186178
Postat pe 3 Martie 2011 15:37

Asa e! Mama lor de neseriosi! Porci berbatii astia, mai ales ca intra pe saiturile de socializare, 'tu-i in haripa de nesatui!
Thor_again
Postat pe 3 Martie 2011 15:42
subscriu..
roby_cado
Postat pe 3 Martie 2011 17:53
Nici nu trebuie sa intelegi TU de ce sunt eu libera de contract. Nu am nevoie sa ma justific, mai ales ca o alegere se face, nu se justifica...in special pe forumuri.
garbo188489
Postat pe 3 Martie 2011 18:23
Multumesc pentru sfat. Stiu si eu riscul pe care mi-l asum, de aceea nu iau decizii pripite.
garbo188489
Postat pe 3 Martie 2011 18:25
Stiu foarte bine cum poate un barbat sa pozeze in sotul perfect si sa caute aventuri pentru a-si umple 'golurile'. Din fericire, nu sunt naiva si nici nu mizez totul pe o singura carte. Trebuie sa vreau si eu sa imi cladesc o relatie cu el. Deocamdata ne placem, asta e tot ... Totul este demonstrat de testul timpului ...
garbo188489
Postat pe 3 Martie 2011 18:39
Eu zic sa faci fix ce iti spune inima dar sa fii constienta de la inceput ca nu poate duce departe o astfel de relatie...parerea mea e ca ai sanse 50-50....ori se indragosteste de tine si o lasa pe cea "oficiala"...ori o sa fii doar o aventura frumoasa dupa care se intoarce la ea.....Depinde de tine cat timp ai la dispozitie ca sa pierzi cu un astfel de barbat...Daca tu crezi ca ai putea sa il faci sa fie doar al tau si daca ai timpul si rabdarea necesara atunci DO IT....DACA te atrage atat de tare si vrei sa incerci orice cu el...si sa nu te gandesti la consecinte DO IT AGAIN....tu trebuie sa stii ce vrei...si apoi in viata asta e ca la loterie sau concursuri...risti si castigi...nu se stie niciodata ce intorsatura iau lucrurile :)
luly83
Postat pe 4 Martie 2011 14:14
da mey....traiti clipa
lasati-le draq de "oficiale"
voua sa va fie bine....
eladaela
Postat pe 4 Martie 2011 14:35
De la: garbo188489, la data 2011-02-19 12:07:37Buna tuturor!

Sunt curioasa daca poate cineva care a fost in situatia de mai jos sa imi dea vreun sfat. Am regasit pe un site de socializare, dupa cativa ani buni de cand nu ne-am vazut, o persoana cu care aveam o relatie profesionala dar care mi-a aratat interes la vremea aceea. Eu nu l-am incurajat in niciun fel, fiind la acea vreme casatorita. Acum eu sun 'libera de contract', cum s-ar zice, iar el imi declara ca ma place foarte mult, ca m-a placut intotdeauna, dar ca are o relatie. Tot incearca sa imi dea intalnire, ceea ce eu am tot evitat elegant. Totusi, din discutiile noastre reiese ca exista ceva chimie intre noi, dar ma impiedica sa fac ceva tocmai faptul ca are pe cineva 'oficial'. M-am gandit sa nu ii mai raspund la mesaje si sa il las in plata Domnului, dar daca atunci cand ne intalnim din nou fata in fata voi simti ca mi-am gasit sufletul-pereche si nu voi mai dori sa il pierd?? Pe de alta parte, nu sunt genul de femeie care sa accepte sa fie vioara a doua .... Si deja devine prea complicat pentru mine... Stiu ca in general facem tot cum ne taie capul, dar mi-ar placea sa citesc experiente asemanatoare, poate mai invat cate ceva, poate stiu de ce sa ma feresc ... Multumesc!
aurel_relu
Postat pe 7 Martie 2011 10:25
De la: carmen30ro, la data 2011-02-28 11:56:56ela poate se razgandeste si ne mai arunca niste ''vorbe'.....sa aiba oare dreptate? cand esti plecata din tara atatia ani...sa uiti sa vorbesti corect ...o fi si cum zice ea
aurel_relu
Postat pe 7 Martie 2011 10:26
buna!doamnelor si domnisoarelor in primul rand ar trebui sa treceti mai departe de obsesia locului 1 sau 2 ,sunt cazuri celebre de relatii duble,important e sa nu se afle.Traiti viata din plin ,daca sunt si posibilitati materiale e ok.Eu consider ca si femeia are dreptul si la alti parteneri(dar nici prea multi)Un camin ii ofera liniste,stabilitate...un amant ii ofera ceva diversitate...ce nu poate avea acasa....orice femeie normala are si fantezii...mai pica si un cadou,poate si un banutAs putea veni si eu cu un caz personal,dar cum zicea cineva..nu seamana caz cu caz,nu exista sabloane.Un singur caz ar fi de mentionat....acolo unde nu exista compatibilitate de nici un fel se impune divortul(e foarte simplu acum) IUBITIVA MULT!..(.Mircea Radu)
aurel_relu
Postat pe 7 Martie 2011 10:46
Buna ! Scuzati-ma ca ma bag dar nu mi se pare corect cum ganditi, in fond si la urma urmei sa aruce primul cu piatra cel care nu are nici un pacat , nu o mai judecati, a cerut o parere si voi a-ti sarit pe ea ca vulturii. Sa faca ce isi doreste ea...
garbo026500
Postat pe 7 Martie 2011 13:44
De la: garbo194482, la data 2011-03-07 10:46:25buna!doamnelor si domnisoarelor in primul rand ar trebui sa treceti mai departe de obsesia locului 1 sau 2 ,sunt cazuri celebre de relatii duble,important e sa nu se afle.Traiti viata din plin ,daca sunt si posibilitati materiale e ok.Eu consider ca si femeia are dreptul si la alti parteneri(dar nici prea multi)Un camin ii ofera liniste,stabilitate...un amant ii ofera ceva diversitate...ce nu poate avea acasa....orice femeie normala are si fantezii...mai pica si un cadou,poate si un banutAs putea veni si eu cu un caz personal,dar cum zicea cineva..nu seamana caz cu caz,nu exista sabloane.Un singur caz ar fi de mentionat....acolo unde nu exista compatibilitate de nici un fel se impune divortul(e foarte simplu acum) IUBITIVA MULT!..(.Mircea Radu)


esti penibil. Cu banutul tau cu tot.
Daca asteptarile tale de la persoana iubita astea sint, caut-o pe strasse. O sa o gasesti precis.
quasaria
Postat pe 7 Martie 2011 19:28
E interesant cum gandesti, desi pana la faza cu banutzul e cale destul de lunga. Nu la asta m-am gandit cand am deschis subiectul. Dar, da, e nevoie de diversitate, insa numai in cazul in care chiar asta iti doresti, nu 'ies si eu cu altul pentru ca si el ma inseala'. Oricum, se intampla mai rar ca o femeie sa se gandeasca la altul daca ii este bine cu actualul. Ceea ce in cazul unor barbati, poate multi, nu se aplica...Vezi ca exemplu relatia dintre tipul despre care vorbeam si actuala. Si a-propos, ar fi bine de stiut pentru cei care mai posteaza comments ca deja 'mi s-a cam taiat' mie. Imi place sa ma bucur si de atentia celor care nu sunt implicati in altceva, deci pana la urma 'it's not the BIG love', sau cel putin asa mi se pare acum...
garbo188489
Postat pe 9 Martie 2011 12:13
Pai daca nu au ocazia sa judece pe cineva aici, atunci unde??
garbo188489
Postat pe 9 Martie 2011 12:15
Ce poti sa spui cand citesti opinii atat de limitate?? mai bine 'no comment'
garbo188489
Postat pe 9 Martie 2011 12:17
deci pina la urma concluzia aproape unanima e sa nu procedezi.
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 19:32
POATE ITI DORESTI HAINUTZE DE CALITATE LA PRET REDUS
http://miki-shoppinghaineoutlet.blogspot.com/
bellamy
Postat pe 11 Martie 2011 06:12
Poate iti doresti sa ne enervezi
dor72
Postat pe 11 Martie 2011 22:02
De la: garbo189582, la data 2011-02-26 11:35:38anseamna ca a gasit la aia ce nu a gasit la tine daca ai dadeai atentia cuvenitaeu zic ca nu te parsea mai ales dupa 7 ani hai sa fim seriosi anvatatii sai tinetii langa voi aninte sa va plangetii ca vi fura alta.
.......................................................MAI INVATA SA SCRII,NEBUNATICO CARE STII SA FURI BARBATII
madi_m
Postat pe 13 Martie 2011 01:35

Corect
tatoo
Postat pe 13 Martie 2011 01:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat....plissssss 3 De la: Doara 9 Noiembrie 2010 05:49
Craciun si Revelion 1 De la: darico_x 27 Noiembrie 2010 17:19
va arog ajutati-ma 11 De la: iasomia 23 Martie 2010 10:36
o fosta prostiuata 47 De la: marinela_223 17 Octombrie 2010 18:26
Poti fi prieten(a) cu fostul dupa ce te-a inselat? 32 De la: Freya__ 11 Martie 2011 14:57
Setari Cookie-uri