cum sa procedez cu un barbat care are deja o relatie??

gand la gand cu bucurie,esme
eladaela
Postat pe 27 Februarie 2011 21:55
despre imaculatul, in general....
quasaria
Postat pe 27 Februarie 2011 22:00
esme, subiectu' nu e pe placu' initiatoarei...
pentru dansa ...ele e niste proaste care nu stiu sa-i tina... si el nu se lasa.. ca acasa nu are nik...nik
si io-s UNICA si singura si sublima
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 22:00
Q, din tot cuvantul as pastra 'macula' si tabloul lui esme e gata
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 22:02
mey...io recunosc...sunt (di)vina
si da...am fost o proasta...da acu' stiu "ce ma fac"
eladaela
Postat pe 27 Februarie 2011 22:03
di(vina) e cel putin 2
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 22:04
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 22:09
Sunt mii de motive, justificari, etc. pentru care o femeie alege/se complace intr-un anume fel
Poate fi educatia...precara/inexistenta, un stil de viata, anumite dependente...complicat
Cred ca sistemul de valori pe care fiecare il are (sau nu) are un rol foarte important, ce zici?
Mai este si personalitatea, temperamentul....multe, inexplicabile la un moment dat.
Statutul intr-o ierarhie sociala, nu stiu...
Nu se poate generaliza.
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 22:16
dor...lista poate continua...
dar si eu zic ca nu trebuie generalizat
eladaela
Postat pe 27 Februarie 2011 22:26
dor, ma intreb daca tine de capacitatea de vindecare - de a ierta, deci a uita asemenea episoade.
Dincolo de sistemul sclavagist, probabil pe undeva pe acolo trebuie sa fie explicatia - si e greu de spus daca e mai bine sa ai memorie buna sau e mai bine sa nu.... fie ea si afectiva.
Probabil e ca suportabilitatea la durere fizicia: fiecare are un grad diferit de suportabilitate a traumelor emotionale.
quasaria
Postat pe 27 Februarie 2011 22:28
poate fi o lista interminabila...si fiecare sa regaseasca 1 singur punct pe lista
Totusi cred ca totul depinde in mare parte de experientele acumulate pana la o anumita varsta, in stransa legatura cu personalitatea si valorile morale pe care le poseda femeia
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 22:30
De la: garbo189582, la data 2011-02-27 21:46:26nam stiut ca se comenteaza de gramatica aici ,eu sunt plecata de foarte mult timp din tara asta nu anseamna ca nu stiu sa scriu cat despre povestea ta nu ma intereseaza,doar am dat raspuns,fiecare e liber sa gandeasca ce vrea si sa spuna ce vrea nu team obligat sa raspunzi,si nu mai dati voi directive de mari doamne ce subtetii astea cu GRAMATICA, DACA ATI FII TOATE DESTEPTE CEAR MAI FII FOST AN LUMEA ASTA .


Daca ar fi toate destepte,cine ti-ar mai trage tie ciubotele?(de la CREANGA citire).
Vai de capul tau,sa te invete o unguroaica limba romana!! Off...
tatoo
Postat pe 27 Februarie 2011 22:34
de acord, nivelul de perceptie este diferit...
si fiecare isi construieste un turnulet de fildes in care se izoleaza la un moment dat...fie pentru a uita, fie pentru a se convinge ca nu s-a intamplat nimic
e total gresit sa afirmam cu tarie ca "au nu as accepta asa ceva, 1 secunda"
sunt atat de multe implicatii incat nu cred ca suntem capabil sa gasim solutii intotdeauna. Sau daca le gasim, pot sa nu fie cele bune
aici pe Garbo a fost un subiect f interesant despre faptul ca rostul vietii este sa inveti...erau 10 lectii dar ultima era edificatoare: lectia 10 " le uiti pe celelalte 9 atunci cand te nasti din nou"
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 22:37
De la: tatoo, la data 2011-02-27 22:34:31[quote name='garbo189582' date='2011-02-27

Daca ar fi toate destepte,cine ti-ar mai trage tie ciubotele?(de la CREANGA citire).
Vai de capul tau,sa te invete o unguroaica limba romana!! Off...

Ai aparut maimutoiule?
Unde umbli? N-am stiut ca reactionezi la gramatica CA loam masuri
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 22:39


Cum nu stiai???N-ai vazut ca ma iau toti dracii cand masacreaza lb romana??
Si pe Garbo si in viata reala ma oftic pe aia care n-o cunosc si mai ales ,se dau si rotunzi!!!!
tatoo
Postat pe 27 Februarie 2011 22:42
nica nu stiu....
si daca te iau dracii, toti, cum sa te mai vad?
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 22:45
stii, dor - asta relativ la lectii! -, nu informatia in sine ar trebui sa ne fascineze si sa ne seduca, ci modul in care reusim s-o integram in sistemul propriu de intelegere, asimilare si gestionare a ceea ce numim valori si repere axiologice! ce facem cu ea, astfel incat sa fie exploatata eficient, benefic, si nu inutil, eronat, depreciativ.
esme
Postat pe 27 Februarie 2011 22:47

Daaa...
Nashpa,aiurea,nasol...ca daca eu intru mai mult noaptea...la cat is de blond...cum naiba sa ma mai vezi in intunericul asta???
tatoo
Postat pe 27 Februarie 2011 22:50
ei, tatoo, lumina poate avea si alte surse!
esme
Postat pe 27 Februarie 2011 22:54
esme, nu am expus foarte clar, dar ideea asta era. Era mult de explicat si eu urasc postarile lungi.
lectiile la asta se refera:primesti aceeasi lectie pana cand o inveti... sunt multe de spus...subiectul e pe Garbo
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 22:54
De la: tatoo, la data 2011-02-27 22:50:07
Daaa...
Nashpa,aiurea,nasol...ca daca eu intru mai mult noaptea...la cat is de blond...cum naiba sa ma mai vezi in intunericul asta???


Bey, romanasule, esti NEVOS ?( vorba lu' fiu-meu, pe la 1 jumate)
Nici nu ma mir, daca te-au luat toti dracii!!!!!
Si sa stii ca s-a mai luat ceata... Uneori e chiar senin si luminos pe-aici
De aia ma vezi si tu pe mine
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 22:59
mda. eu nu afirm ca n-as face asa ceva, afirm ca n-am facut - deci de aici deducem ca n-as face. Si nu e neaparat bine sau rau asta - e doar un mod de a reactiona.

Si nu neaparat pentru ca mi-am sumetit orgoliu si gata, brusc nu mi-a mai pasat.... Probabil asa s-a vazut doar din exterior, in realitate n-are cum sa fie asa.
quasaria
Postat pe 27 Februarie 2011 23:26
Dar vad ca va place gramatica..Dor 72,nu m-am ofticat pe nimeni ca se ia de unguri...dau lectii multora de politica pasi;or marunti,de rabdare,de frate cu ...pana treci puntea,de lb. romana chiar...dar ma oftic ca imi zici "tanti"...zi-mi doar Betty,zi-mi nebuna,zi-mi nonconformista,zi-mi blonda ...dar NU TANTI !! fii buna ,buna si NU...am o oroare de acest termen,suna a...BABA!Nu ma simt,nu accept!Multumesc!Nici un comentariu la noul meu avatar?Ce m-am mai chinuit o data sa-l schimb,ba m-a ajutat mult,mult si Thor,ii muktumesc si acum!Credeam ca sunt..blonda,dar NU!Avea ceva calculatorul,l-a reparat cuscrul meu!Si numele ce are?Vine de la Elisabeta,asta ca sa nu-mi mai zicz Tatoo:Vetuta...maimutoi mic si vesel,vezi ca zic ceva cu rima..la Vetuta?!Dar nu meriti,ca esti un dulce,numa poza-i de tine..!!
elisabeta_boia
Postat pe 27 Februarie 2011 23:49

Hai,Vetuta,baga ceva cu rima,hai baga,hai baga,nu bagi,nu bagi???



Am ceva pe limba,da-s prea bine crescut ca sa-i dau drumul.

O pastrez pt cand ai sa ma enervezi...
tatoo
Postat pe 28 Februarie 2011 00:13
De la: tatoo, la data 2011-02-28 00:13:49
Hai,Vetuta,baga ceva cu rima,hai baga,hai baga,nu bagi,nu bagi???



Am ceva pe limba,da-s prea bine crescut ca sa-i dau drumul.

O pastrez pt cand ai sa ma enervezi...
Nu bag..dar poate tu..ceva?ceva?cumva?candva?Hai ca glumesc!1Tu nu stii de gluma?Maimutoi ...mic si dragalas!
elisabeta_boia
Postat pe 28 Februarie 2011 01:09


Heheeeei,Vetuto,pai eu ce ziceam????
Dar m-am abtinut eu... ...si ai trantit-o tu??
tatoo
Postat pe 28 Februarie 2011 01:14
Multumesc! Am sa incerc sa-ti urmez sfatul, mai ales ca si eu gandesc cam acelasi lucru. Doar ca mai e si chestia aia de a nu pica in plasa unui barbat. Stii cum se spune, barbatul e dator sa incerce, ramane de vazut ce face femeia. Imi spunea cineva de pe aici sa nu ma arunc din prima in patul lui. Nu numai ca nu voi face asta, insa voi si astepta sa ma obisnuiesc cu situatia si sa ma detasez putin, in sensul de a ma pregati psihic astfel incat sa nu-mi pese ce va face el next.
garbo188489
Postat pe 28 Februarie 2011 10:06
VAI DE CAPU TAU DOAMNA ASTA DESTEPTA RAU -----NUMAI DESTEPTE AICI DE FAPT NU STIU DC MAI SCRIU SUNTETIII PROSTII TOTII
garbo189582
Postat pe 28 Februarie 2011 11:07
ce de "i".....
are multi fata

si sa sti ca ai luat o hotarare foarte buna
eladaela
Postat pe 28 Februarie 2011 11:12
De la: garbo189582, la data 2011-02-28 11:07:35VAI DE CAPU TAU DOAMNA ASTA DESTEPTA RAU -----NUMAI DESTEPTE AICI DE FAPT NU STIU DC MAI SCRIU SUNTETIII PROSTII TOTII


fata nu urla ca ma doare capul
tusi_Oli
Postat pe 28 Februarie 2011 11:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Idei preconcepute despre dragoste, sex si casnicie 474 De la: garbo055472 5 Octombrie 2009 17:45
Buna seara 1 De la: garbo_493339 30 Septembrie 2018 20:25
Mesajele in cuplu 28 De la: narcysa 19 Ianuarie 2011 06:30
ne iubim.. dar nu suntem impreuna 106 De la: Ioana007 20 Septembrie 2009 21:07
A doua casatorie 56 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:38
Setari Cookie-uri