cum sa procedez cu un barbat care are deja o relatie??

"cum sa procedez cu un barbat care are deja o relatie??"

Da' de cand ar fi nevoie de proceduri speciale in cazul unui asemenea barbat???...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Martie 2011 02:03
ah, ce greu de cap pot fi!...
intrebarea era cum sa procedeze cu ea insasi (intr-un asemenea caz)...:PPP
:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Martie 2011 02:19
ah, ce greu de cap pot fi!...
intrebarea era cum sa procedeze cu ea insasi (intr-un asemenea caz)...:PPP
:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Martie 2011 02:19
Sa il lasi sa decida singur pe care dintre voi vrea cu adevarat si sa nu al acepti doar cand se simte singur sau cand se plictiseste
Boitos_Liliana_1
Postat pe 4 Martie 2014 01:16
Este greu dar mai bine singura decat folosita, ntreaba-te cat de dorita esti, daca el nu poate renunta inca la cealalta. Lucrurile bune vin cand te astepti mai putin ai rabdare si nu distruge relatia nimanui atata timp cat el are alta relatie el trebui sa decida cu cn vrea sa ramana


Boitos_Liliana_1
Postat pe 4 Martie 2014 01:23
Ai dreptate mare si e bine ca mai exista si astfel de oameni cu astfel de sfaturi multumim
Boitos_Liliana_1
Postat pe 4 Martie 2014 01:38
Liliana , tu iti raspundeai tie ?
Rotty
Postat pe 4 Martie 2014 07:39


sau poate sunt doua persoane diferite, un barbat si o femeie cu acelasi avatar... alfel, chiar e ciudat...
barboneli
Postat pe 4 Martie 2014 07:56
De la: garbo188489, la data 2011-02-19 12:07:37Buna tuturor!

Sunt curioasa daca poate cineva care a fost in situatia de mai jos sa imi dea vreun sfat. Am regasit pe un site de socializare, dupa cativa ani buni de cand nu ne-am vazut, o persoana cu care aveam o relatie profesionala dar care mi-a aratat interes la vremea aceea. Eu nu l-am incurajat in niciun fel, fiind la acea vreme casatorita. Acum eu sun 'libera de contract', cum s-ar zice, iar el imi declara ca ma place foarte mult, ca m-a placut intotdeauna, dar ca are o relatie. Tot incearca sa imi dea intalnire, ceea ce eu am tot evitat elegant. Totusi, din discutiile noastre reiese ca exista ceva chimie intre noi, dar ma impiedica sa fac ceva tocmai faptul ca are pe cineva 'oficial'. M-am gandit sa nu ii mai raspund la mesaje si sa il las in plata Domnului, dar daca atunci cand ne intalnim din nou fata in fata voi simti ca mi-am gasit sufletul-pereche si nu voi mai dori sa il pierd?? Pe de alta parte, nu sunt genul de femeie care sa accepte sa fie vioara a doua .... Si deja devine prea complicat pentru mine... Stiu ca in general facem tot cum ne taie capul, dar mi-ar placea sa citesc experiente asemanatoare, poate mai invat cate ceva, poate stiu de ce sa ma feresc ... Multumesc!
pitiTa_
Postat pe 4 Martie 2014 10:17
A trecut cam mult, nu ti se pare?

pitiTa_
Postat pe 4 Martie 2014 10:23
buna

eu am trecut prin asta si am terminat de curindaceasta relatie datorite ei ,sunt genul de pesoana care imi place sa ajut cind cineva are nevoie de ajutor .
asa a inceptu si aceasta relatie de 5 ani intre noi,eu sunt insurat si ea era maritata dar faptl ca el se purta ff urit cu ea venea la munca nu minca fuma enorm de mult,mam apropiaat de ea mai greu pina iam aflat ce odoare si cei lipsea .am inceput usor ai reda credinta in alte persoane incet incet sa produs o apropiere intre noi fiecare inima simte ceva ca atunci cind simte o aropiere se atrag reciproc.daca tu nu simti nevoia de a sta cu el asa cum ai zis nuti place sa fii a doua spita ar fi mai bine sa nu faci acest pas de a incepe o relatie care mai tirziu vei regreta .te vei apropia mai mult si dorinta de a fii doar al tau ,daca vrei o relatie mai bine astepti pina gasesti persoana potrivita care sa fie singura sau pe cineva care va avea curajul sati zica ce are pe suflet .daca vrei sa vb mai multe ma poti gasi pe mail ,,,sanduvladulescu@ahoo.com ,nuti face probleme sau sa crezi ca vreau sa rid chiar ma bucur cind gasesc pe cineva necunoscut si pot impartasi reciproc anumite experiente placute su neplacute

multumesc si sper ca poti invata ceva din cei mai sus

sandu
garbo066099
Postat pe 4 Martie 2014 13:14
E o intrebare retorica banuiesc.
Dar fetelor din lumea intreaga un barbat care are deja o relatie si mai vrea una va mai vrea una si inca una.....
Manuela_Bombea_1
Postat pe 4 Martie 2014 15:00
pitiTa citi ani ai nu te supara?
Manuela_Bombea_1
Postat pe 4 Martie 2014 15:02
parasestel
maria_straton
Postat pe 4 Martie 2014 15:09
multi maica, multi!

ti se pare ca nu stau copacel, sau ce? :D
pitiTa_
Postat pe 4 Martie 2014 18:48
E f greu sa dai sfaturi ,mai ales sfaturi bune.Trebuie sa vezi sa incerci ce ti-se
potriveste tie.Sunt sigura ca "Cealalta " l-a pierdut deja.Daca nu-l pierdea nu-ti facea tie avansuri.Sfatul meu este sa incerci....nu se stie niciodata...poate acesta este ''BARBATUL VIETII TALE''
Olivia_Craciun_1
Postat pe 9 Martie 2014 00:13
Relatia,bate casatoria,asta am observat.El ,e deja plictisit,ai grija sa nu se plictiseasca cu tine.
ioana9o
Postat pe 9 Martie 2014 05:00
cand a intervenit plictiseala, fie in relatie fie in casnicie, aloimis!
lupta multa, satisfactie minima!(parere)
pitiTa_
Postat pe 9 Martie 2014 16:43
fugi.... e mai sigur sa scapi de complicatii! sfatul este sincer !
garbo_19362
Postat pe 9 Martie 2014 17:08
Cum sa procedezi? simplu .Il lasi in pace .Daca obisnuieste sa agate femei inseamna ca tu esti una din cele multe asa ca....vezi-ti de drum
cristina5
Postat pe 9 Martie 2014 20:41
Sunt curioasa ce vei face cand probabil o sa fii "prima" si o sa apara "cealalta" :))))))
oana4me
Postat pe 18 Martie 2014 13:23
O sa deschida un topic sa se vaite...daca nu a si deschis deja.
Rotty
Postat pe 18 Martie 2014 14:32
De la: garbo188489, la data 2011-02-19 12:07:37Buna tuturor!

Sunt curioasa daca poate cineva care a fost in situatia de mai jos sa imi dea vreun sfat. Am regasit pe un site de socializare, dupa cativa ani buni de cand nu ne-am vazut, o persoana cu care aveam o relatie profesionala dar care mi-a aratat interes la vremea aceea. Eu nu l-am incurajat in niciun fel, fiind la acea vreme casatorita. Acum eu sun 'libera de contract', cum s-ar zice, iar el imi declara ca ma place foarte mult, ca m-a placut intotdeauna, dar ca are o relatie. Tot incearca sa imi dea intalnire, ceea ce eu am tot evitat elegant. Totusi, din discutiile noastre reiese ca exista ceva chimie intre noi, dar ma impiedica sa fac ceva tocmai faptul ca are pe cineva 'oficial'. M-am gandit sa nu ii mai raspund la mesaje si sa il las in plata Domnului, dar daca atunci cand ne intalnim din nou fata in fata voi simti ca mi-am gasit sufletul-pereche si nu voi mai dori sa il pierd?? Pe de alta parte, nu sunt genul de femeie care sa accepte sa fie vioara a doua .... Si deja devine prea complicat pentru mine... Stiu ca in general facem tot cum ne taie capul, dar mi-ar placea sa citesc experiente asemanatoare, poate mai invat cate ceva, poate stiu de ce sa ma feresc ... Multumesc!
Mihrimah
Postat pe 18 Martie 2014 16:23
De la: garbo188489, la data 2011-02-19 12:07:37Buna tuturor!

Sunt curioasa daca poate cineva care a fost in situatia de mai jos sa imi dea vreun sfat. Am regasit pe un site de socializare, dupa cativa ani buni de cand nu ne-am vazut, o persoana cu care aveam o relatie profesionala dar care mi-a aratat interes la vremea aceea. Eu nu l-am incurajat in niciun fel, fiind la acea vreme casatorita. Acum eu sun 'libera de contract', cum s-ar zice, iar el imi declara ca ma place foarte mult, ca m-a placut intotdeauna, dar ca are o relatie. Tot incearca sa imi dea intalnire, ceea ce eu am tot evitat elegant. Totusi, din discutiile noastre reiese ca exista ceva chimie intre noi, dar ma impiedica sa fac ceva tocmai faptul ca are pe cineva 'oficial'. M-am gandit sa nu ii mai raspund la mesaje si sa il las in plata Domnului, dar daca atunci cand ne intalnim din nou fata in fata voi simti ca mi-am gasit sufletul-pereche si nu voi mai dori sa il pierd?? Pe de alta parte, nu sunt genul de femeie care sa accepte sa fie vioara a doua .... Si deja devine prea complicat pentru mine... Stiu ca in general facem tot cum ne taie capul, dar mi-ar placea sa citesc experiente asemanatoare, poate mai invat cate ceva, poate stiu de ce sa ma feresc ... Multumesc!
Mihrimah
Postat pe 18 Martie 2014 16:23
Draga mea, si tu ai dreptul la o relatie cu barbatul pe care il iubesti! De ce sa te gandesti la cealalta femeie? Ea s-ar gandi la fericirea sau la nefericirea ta? Sau ar pleda in favoarea ta? Sfatul meu este sa mergi inainte, altfel , cum stii daca va potriviti? In lumea in care traim nu mai exista bun simt si moralitate. Relatia lor nu este ideala din moment ce el vrea sa se intalneasca cu tine. Iti doresc mult succes!
Mihrimah
Postat pe 18 Martie 2014 16:29
Cam tarzior cu urarile , daca ne uitam cand a fost deschis topicul. Pana acum aveau timp si sa faca vreo doi copii.
Rotty
Postat pe 18 Martie 2014 18:32
Voi, femeile de teapa asta sunteti niste nesimtite care se cred experte in relatii, iar barbatii care se incurca cu voi niste jegosi care nu isi inseala doar femeia ci toata familia. Ar trebui sa iti fie rusine sa iei in calcul asa ceva.Si daca stii sa tii un barbat langa tine tu cum de ai devenit libera de contact, scuza-ma?
garbo_11225
Postat pe 16 Iunie 2014 19:03
Io n-am vazut niciuna "nesimtita", pi tati care le-am atins o tzapat!
Fss_ssu
Postat pe 16 Iunie 2014 19:11
ce sa iti cer?
garbo_11225
Postat pe 16 Iunie 2014 19:37
atat stii atat spui
garbo_11225
Postat pe 16 Iunie 2014 19:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce nu pot sa fiu mai degajata fata de el?? 43 De la: kyra 23 August 2009 11:56
unsfat 8 De la: anastasya 25 Septembrie 2010 18:52
Vreau ce nu pot avea, ajutor! 13 De la: pantera_neagra 25 Septembrie 2009 19:20
CINE ESTE VINOVAT...? EU SAU EL????? 69 De la: Thor_again 14 Martie 2011 16:07
Vreau sa-mi salvez casnicia 59 De la: linistit 27 Februarie 2011 13:49
Setari Cookie-uri