massturbarea la barbati

e clar ca nu are ce-i trebuie,are energie de cheltuit si tu,in loc sa actionezi te multumesti in postura de observator.urmatoarea ta intrebare va fi cum sa-ti cresti singura copilul.traversam o perioada cumplita.in lumea civilizata jumatate din cei casatoriti se despart.de multe ori e mai bine asa.oricum,cei care nu o fac sigur se gandesc la cum ar fi...
daca il iubesti fa tot cepoti sa-l ti langa tine.dar el te iubeste?
energo
Postat pe 26 Februarie 2011 20:11
De la: anaROBERT, la data 2011-02-15 23:52:26
si,....o face in fata ta????
sau de unde sti ca face ''labuta''
erjike60
Postat pe 26 Februarie 2011 21:08
Ar trebui sa te uiti si tu la filme xxxsi sa-i spui ca te excita daca si-o freaca in fata ta .
Sa vezi ca va fi bine pt amangdoi...
erjike60
Postat pe 26 Februarie 2011 21:12
De la: charmelen, la data 2011-02-24 22:50:51
De la: markon, la data 2011-02-24 22:36:48
De la: esme, la data 2011-02-24 22:18:55insa mi-e ca doar cu asta ramane! ...de cele mai multe ori! imagineaza-ti un gandacel cazut pe spate, zbatandu-se si dand din picioruse si elitre, chinuit, innebunit sa revina la pozitia oficiala. ...lucru de cele mai multe ori imposibil.


Stau si ma intreb de ce dreaq te bucuri tu de suferinta barbatului...tare as vrea sa te vad pe tine cu piciorusle in sus,cazuta pe spate...zbatandu-te si dand din picioruse sa revii la pozitia initiala...
ce poze ti-as mai trage sa le pun pe garbo...


s-o vezi pe spate, zbatandu-se si dand din picioruse, asta nu e suferinta, ba din contra as zice!
Sau n-ai vazut pana acum o femeie in orgasm , sau ii tragi clopotele la greu fatucii.


recunosc...n-am vazut o femeie in orgasm...ma ajuti? sunt dispus la orice ora din zi sau noapte...
apropos...stii care e deosebirea dintre sex si intuneric?
intunericul tine toata noaptea...
markon
Postat pe 27 Februarie 2011 00:37
De la: esme, la data 2011-02-24 21:49:37carevasazica, barbatul vrea sa creada ca, acolo sus, i se mai da o sansa! ori, poate, ca i se demonstreaza ca e imaginativ si pragmatic in acelasi timp! hahaha! cand colo, el, saracul, e doar disperat si neputincios!



maii...noi vorbeam de barbatii adevarati...nu de cei pe care-i cunosti tu...
markon
Postat pe 27 Februarie 2011 00:40
De la: ameno, la data 2011-02-26 17:42:12lasati-o draq...e doar masturbare nu autoflagelare
Omul de cand e lumea si pamantul si-o face...da se satisface singur.Atat barbatul cat si femeia.
Nu-i draga nici vina nevestei ca el isi face laba si nici vina barbatului ca ea isi face degetica
Masturbarea e ceva normal!!!!
Intr-un cuplu de genul celei care a deschis topicul cred ca daca sotul ii cere sa se atinga singura pentru ca lui i-ar face placere...EA( nevasta inchisa la minte) ar da fuga la biserica sa cheme popa sa scoata dracul din sot.

E doar o laba...




haaaaaa,super fain Ameno.sinceritatea ta e debordanta.mai ales incheierea .
vuvuzela
Postat pe 27 Februarie 2011 00:42

Stau si ma intreb de ce dreaq te bucuri tu de suferinta barbatului...tare as vrea sa te vad pe tine cu piciorusle in sus,cazuta pe spate...zbatandu-te si dand din picioruse sa revii la pozitia initiala...
ce poze ti-as mai trage sa le pun pe garbo... [/quote]

s-o vezi pe spate, zbatandu-se si dand din picioruse, asta nu e suferinta, ba din contra as zice!
Sau n-ai vazut pana acum o femeie in orgasm , sau ii tragi clopotele la greu fatucii.
[/quote]

recunosc...n-am vazut o femeie in orgasm...ma ajuti? sunt dispus la orice ora din zi sau noapte...
apropos...stii care e deosebirea dintre sex si intuneric?
intunericul tine toata noaptea...[/quote

stiu ooff!
charmelen
Postat pe 27 Februarie 2011 00:45
De la: floare_cu_colti, la data 2011-02-24 22:58:23eu spun ca nu ar trebui sa se simta ei precum niste gandacei siiiiiii daca ei se simt nu ar trebui sa fie furiosi lucrurile se pot indrepta cu o gonflabilaaa pana pun mana pe un exemplar real . nu ma bateti . am gleznele fine si se invinetesc


Atunci incearca sa nu mai faci joc de glezne...sa nu ti se invineteasca...ar fi pacat de ele si ar fi o situatie nefericita sa nu poti da niste explicatii credibile stapanulu inelelori...
markon
Postat pe 27 Februarie 2011 00:46
/>

recunosc...n-am vazut o femeie in orgasm...ma ajuti? sunt dispus la orice ora din zi sau noapte...



pai e simplu: imagineaza-ti un gandacel cazut pe spate, zbatandu-se si dand in picioruse si elitre, chinuit, innebunit sa sa revina la pozitia oficiala ... lucru de cele mai multe ori imposibil
charmelen
Postat pe 27 Februarie 2011 00:49
De la: charmelen, la data 2011-02-27 00:45:11
Stau si ma intreb de ce dreaq te bucuri tu de suferinta barbatului...tare as vrea sa te vad pe tine cu piciorusle in sus,cazuta pe spate...zbatandu-te si dand din picioruse sa revii la pozitia initiala...
ce poze ti-as mai trage sa le pun pe garbo...


s-o vezi pe spate, zbatandu-se si dand din picioruse, asta nu e suferinta, ba din contra as zice!
Sau n-ai vazut pana acum o femeie in orgasm , sau ii tragi clopotele la greu fatucii.
[/quote]

recunosc...n-am vazut o femeie in orgasm...ma ajuti? sunt dispus la orice ora din zi sau noapte...
apropos...stii care e deosebirea dintre sex si intuneric?
intunericul tine toata noaptea...[/quote

stiu ooff![/quote]

nu mai oftaa...ca aveti si voi o vina foarte mare...tineti lumina stinsa in camera toata noaptea...si luati barbatului si ultima placere...sa va vada cat inseamna el pentru voi...

cica...
din 365 de zile,o singura data te-am simtit fericita...si te-am auzit...ah,ioane...si pe mine ma cheama,gheorghe...
markon
Postat pe 27 Februarie 2011 00:54
[
apropos...stii care e deosebirea dintre sex si intuneric?
intunericul tine toata noaptea...[/quote

stiu ooff![/quote]

nu mai oftaa...ca aveti si voi o vina foarte mare...tineti lumina stinsa in camera toata noaptea...si luati barbatului si ultima placere...sa va vada cat inseamna el pentru voi...

cica...
din 365 de zile,o singura data te-am simtit fericita...si te-am auzit...ah,ioane...si pe mine ma cheama,gheorghe...[/quote]


ai dreptate, ioane
charmelen
Postat pe 27 Februarie 2011 00:58
Marconi,desi este adevarat ca masturbarea este adesea folosita de persoanele singure, ea nu este insa nici pe departe apanajul exclusiv al acestora. Poate parea surprinzator, dar multe persoane cu viata sexuala de cuplu apeleaza, din cand in cand, si la masturbare. Cu alte cuvinte, masturbarea nu reprezinta doar o alternativa "de mana a doua", la care se recurge in lipsa unui partener, ci este ea insasi o forma de explorare si implinire sexuala, diferita de activitatea sexuala traditionala a cuplului.
vuvuzela
Postat pe 27 Februarie 2011 01:02
De la: charmelen, la data 2011-02-27 00:49:38 />

recunosc...n-am vazut o femeie in orgasm...ma ajuti? sunt dispus la orice ora din zi sau noapte...



pai e simplu: imagineaza-ti un gandacel cazut pe spate, zbatandu-se si dand in picioruse si elitre, chinuit, innebunit sa sa revina la pozitia oficiala ... lucru de cele mai multe ori imposibil


Mie nu mi se pare simplu...stau foarte prost cu imaginatia...am inteles doar ca nu te bagi sa ma ajuti...oare pozitia cu piciorusele in aer este la fel precum pozitia mainilor in fata camerei de fotgrafiat? nu le gasesti niciodata pozitia potrivita?!?
markon
Postat pe 27 Februarie 2011 01:02
De la: vuvuzela, la data 2011-02-27 01:02:13Marconi,desi este adevarat ca masturbarea este adesea folosita de persoanele singure, ea nu este insa nici pe departe apanajul exclusiv al acestora. Poate parea surprinzator, dar multe persoane cu viata sexuala de cuplu apeleaza, din cand in cand, si la masturbare. Cu alte cuvinte, masturbarea nu reprezinta doar o alternativa "de mana a doua", la care se recurge in lipsa unui partener, ci este ea insasi o forma de explorare si implinire sexuala, diferita de activitatea sexuala traditionala a cuplului.


vezi care-i deosebirea dintre noi?
tu il numesti apanaj...adica ar fi un bun material sau spiritual acordat cuiva...eu il consider o mare trauma...
adica ...nu se mai pune problema a fi o alternativa de mana...a 7-ea...la viata sexuala...
cei care apeleaza la masturbare in viata familiara inca nu si-au rezolvat problemele sexuale din tinerete...
markon
Postat pe 27 Februarie 2011 01:11
De la: charmelen, la data 2011-02-27 00:58:32[
apropos...stii care e deosebirea dintre sex si intuneric?
intunericul tine toata noaptea...[/quote

stiu ooff!


nu mai oftaa...ca aveti si voi o vina foarte mare...tineti lumina stinsa in camera toata noaptea...si luati barbatului si ultima placere...sa va vada cat inseamna el pentru voi...

cica...
din 365 de zile,o singura data te-am simtit fericita...si te-am auzit...ah,ioane...si pe mine ma cheama,gheorghe...[/quote]


ai dreptate, ioane [/quote]

stiam ca am dreptate...dar tot gheorghe ma cheama...
markon
Postat pe 27 Februarie 2011 01:15
De la: markon, la data 2011-02-27 01:02:52
De la: charmelen, la data 2011-02-27 00:49:38 />

recunosc...n-am vazut o femeie in orgasm...ma ajuti? sunt dispus la orice ora din zi sau noapte...



pai e simplu: imagineaza-ti un gandacel cazut pe spate, zbatandu-se si dand in picioruse si elitre, chinuit, innebunit sa sa revina la pozitia oficiala ... lucru de cele mai multe ori imposibil


Mie nu mi se pare simplu...stau foarte prost cu imaginatia...am inteles doar ca nu te bagi sa ma ajuti...oare pozitia cu piciorusele in aer este la fel precum pozitia mainilor in fata camerei de fotgrafiat? nu le gasesti niciodata pozitia potrivita?!?


ba le putem gasi pozitia potrivita si la maini si la picioare cu putina exersare.
charmelen
Postat pe 27 Februarie 2011 01:15

ah si am uitat esentialul, ca sa vezi cum arata o femeie in orgasm, aprinde si tu lumina macar o data, mai gheorghe!
Acu ma scuzi ca trebuie sa te las, dar ma asteapta o noapte lunga .de somn.
charmelen
Postat pe 27 Februarie 2011 01:20
De la: charmelen, la data 2011-02-27 01:15:54
De la: markon, la data 2011-02-27 01:02:52
De la: charmelen, la data 2011-02-27 00:49:38 />

recunosc...n-am vazut o femeie in orgasm...ma ajuti? sunt dispus la orice ora din zi sau noapte...



pai e simplu: imagineaza-ti un gandacel cazut pe spate, zbatandu-se si dand in picioruse si elitre, chinuit, innebunit sa sa revina la pozitia oficiala ... lucru de cele mai multe ori imposibil


Mie nu mi se pare simplu...stau foarte prost cu imaginatia...am inteles doar ca nu te bagi sa ma ajuti...oare pozitia cu piciorusele in aer este la fel precum pozitia mainilor in fata camerei de fotgrafiat? nu le gasesti niciodata pozitia potrivita?!?


ba le putem gasi pozitia potrivita si la maini si la picioare cu putina exersare.


auzi...da ce tupeu ai...vrei sa ma fac de ras pe garbo? sa vorbeasca lumea de mine ca nu stiu unde sa pun piciorusele femeii?!?
stii ceva...totul pana la picioruse...
markon
Postat pe 27 Februarie 2011 01:23
De la: markon, la data 2011-02-27 01:11:35
De la: vuvuzela, la data 2011-02-27 01:02:13Marconi,desi este adevarat ca masturbarea este adesea folosita de persoanele singure, ea nu este insa nici pe departe apanajul exclusiv al acestora. Poate parea surprinzator, dar multe persoane cu viata sexuala de cuplu apeleaza, din cand in cand, si la masturbare. Cu alte cuvinte, masturbarea nu reprezinta doar o alternativa "de mana a doua", la care se recurge in lipsa unui partener, ci este ea insasi o forma de explorare si implinire sexuala, diferita de activitatea sexuala traditionala a cuplului.


vezi care-i deosebirea dintre noi?
tu il numesti apanaj...adica ar fi un bun material sau spiritual acordat cuiva...eu il consider o mare trauma...
adica ...nu se mai pune problema a fi o alternativa de mana...a 7-ea...la viata sexuala...
cei care apeleaza la masturbare in viata familiara inca nu si-au rezolvat problemele sexuale din tinerete...





nu,nu ai dreptate.pana acum se spunea ca masturbarea duce la boli psy.total neadevarat constata azi oamenii de stiinta in domeniu,
masturbarea este o foarte buna modalitate de autocunoastere.
masturbarea reprezinta o cale importanta de cunoastere a propriului organism si a propriei sexualitati. Unele dintre trairile sexuale, precum si modalitatile de inducere a acestor trairi prin diferite feluri de stimulare sexuala, pot fi ulterior transferate si impartasite cu partenerul de cuplu. In terapia sexuala, masturbarea reprezinta chiar una dintre modalitatile de vindecare a anumitor disfunctionalitati de acest tip.
vuvuzela
Postat pe 27 Februarie 2011 01:27
De la: markon, la data 2011-02-27 01:23:09
De la: charmelen, la data 2011-02-27 01:15:54
De la: markon, la data 2011-02-27 01:02:52
De la: charmelen, la data 2011-02-27 00:49:38 />

recunosc...n-am vazut o femeie in orgasm...ma ajuti? sunt dispus la orice ora din zi sau noapte...



pai e simplu: imagineaza-ti un gandacel cazut pe spate, zbatandu-se si dand in picioruse si elitre, chinuit, innebunit sa sa revina la pozitia oficiala ... lucru de cele mai multe ori imposibil


Mie nu mi se pare simplu...stau foarte prost cu imaginatia...am inteles doar ca nu te bagi sa ma ajuti...oare pozitia cu piciorusele in aer este la fel precum pozitia mainilor in fata camerei de fotgrafiat? nu le gasesti niciodata pozitia potrivita?!?


ba le putem gasi pozitia potrivita si la maini si la picioare cu putina exersare.


auzi...da ce tupeu ai...vrei sa ma fac de ras pe garbo? sa vorbeasca lumea de mine ca nu stiu unde sa pun piciorusele femeii?!?
stii ceva...totul pana la picioruse...


hai nu te infoia atata, ca esti pe drumul cel bun, daca stii unde sa pui piciorusele femeii si cum sa potrivesti mainile treaba e pe jumate facuta.
charmelen
Postat pe 27 Februarie 2011 01:28
De la: vuvuzela, la data 2011-02-27 01:27:30
De la: markon, la data 2011-02-27 01:11:35
De la: vuvuzela, la data 2011-02-27 01:02:13Marconi,desi este adevarat ca masturbarea este adesea folosita de persoanele singure, ea nu este insa nici pe departe apanajul exclusiv al acestora. Poate parea surprinzator, dar multe persoane cu viata sexuala de cuplu apeleaza, din cand in cand, si la masturbare. Cu alte cuvinte, masturbarea nu reprezinta doar o alternativa "de mana a doua", la care se recurge in lipsa unui partener, ci este ea insasi o forma de explorare si implinire sexuala, diferita de activitatea sexuala traditionala a cuplului.


vezi care-i deosebirea dintre noi?
tu il numesti apanaj...adica ar fi un bun material sau spiritual acordat cuiva...eu il consider o mare trauma...
adica ...nu se mai pune problema a fi o alternativa de mana...a 7-ea...la viata sexuala...
cei care apeleaza la masturbare in viata familiara inca nu si-au rezolvat problemele sexuale din tinerete...





nu,nu ai dreptate.pana acum se spunea ca masturbarea duce la boli psy.total neadevarat constata azi oamenii de stiinta in domeniu,
masturbarea este o foarte buna modalitate de autocunoastere.
masturbarea reprezinta o cale importanta de cunoastere a propriului organism si a propriei sexualitati. Unele dintre trairile sexuale, precum si modalitatile de inducere a acestor trairi prin diferite feluri de stimulare sexuala, pot fi ulterior transferate si impartasite cu partenerul de cuplu. In terapia sexuala, masturbarea reprezinta chiar una dintre modalitatile de vindecare a anumitor disfunctionalitati de acest tip.


Alex, eu nu as avea incredere 100% d in oamenii de stiinta, mai ales in domeniu sexologiei, unde-i un fel anatomo-fiziologie combinata cu psihologie. Chiar daca as putea accepta ideea masturbarii in pubertate sau adolescenta ca o cale de cunoastere a propriului organism si propriei sexualitati, la adulti aceasta masturbare n-ar mai avea sens sau ar semnala o disfunctie psiho-sexuala, in nici un caz o metoda de vindecare a unei disfunctii.
charmelen
Postat pe 27 Februarie 2011 01:39

Alex, eu nu as avea incredere 100% d in oamenii de stiinta, mai ales in domeniu sexologiei, unde-i un fel anatomo-fiziologie combinata cu psihologie. Chiar daca as putea accepta ideea masturbarii in pubertate sau adolescenta ca o cale de cunoastere a propriului organism si propriei sexualitati, la adulti aceasta masturbare n-ar mai avea sens sau ar semnala o disfunctie psiho-sexuala, in nici un caz o metoda de vindecare a unei disfunctii. [/quote]

Aici..fiecare vine cu experienta sexuala personala...si eu cred ca la adulti n-ar trebui sa mai apara astfel de disfunctii...iar cand apar,este cea mai buna dovada ca problema este veche...si posibil,sa nu fie rezolvata niciodata...
markon
Postat pe 27 Februarie 2011 01:51
De la: markon, la data 2011-02-27 01:51:27
Alex, eu nu as avea incredere 100% d in oamenii de stiinta, mai ales in domeniu sexologiei, unde-i un fel anatomo-fiziologie combinata cu psihologie. Chiar daca as putea accepta ideea masturbarii in pubertate sau adolescenta ca o cale de cunoastere a propriului organism si propriei sexualitati, la adulti aceasta masturbare n-ar mai avea sens sau ar semnala o disfunctie psiho-sexuala, in nici un caz o metoda de vindecare a unei disfunctii.


Aici..fiecare vine cu experienta sexuala personala...si eu cred ca la adulti n-ar trebui sa mai apara astfel de disfunctii...iar cand apar,este cea mai buna dovada ca problema este veche...si posibil,sa nu fie rezolvata niciodata...[/quote]


mai copii,noi avansam in stiinta,nu involuam.multe lucruri stiute de de mult,s-au dovedit azi a fii nereale.disfunctiile sexuale nu apar de la masturbare.la adulti masturbarea are multe avantaje in cuplu.am descris mai sus.sa va mai dau un exemplu f interesant ca si caz de studiu.in inchisori nu sunt numai inculti.nu va pot spune numele dar este un mare infractor de talie mondiala,care stia cum sa isi pastreze sanatatea si in inchisoare.a fost inchis in Romania si apoi extradat,cred, nu mai stiu exact.ei bine el a povestit,ca a studiat mai intai,apoi a pus in practica.mancare la timp,sport......si ca sa revenim la sex,o facea in fiecare zi,ca sa isi mentina mintea sanatoasa si corpul,dar nu prin sodomie ci prin masturbare.nu accepta sa o faca cu un alt barbat.sa stiti ca era mai sanatos,decat multi barbatii din libertate.a studiat mult,asa a pacalit si detectorul de minciuni.
vuvuzela
Postat pe 27 Februarie 2011 02:41
Da merge topicul asta...toti stim,cunoastem...si toti aveti dreptate! Am insa ..de corectat ceva...ma repet :nu masturbare..=Manuela! Si :nu degetica=jucaria preferata,care are totdeauna nu nume..la alegere! Julio Iglesias ,de exemplu..Si problema-i...rezolvata!!Yesss!!
elisabeta_boia
Postat pe 27 Februarie 2011 08:32
ma amestec si eu in aceasta discutzie....
Masturbarea este de preferat in schimbul abstinentei.
Consider ca celor doi, le lipseste comunicarea totala.
Doar cand nu-ti poti exprima ,, fanteziile " in cuplu, poti prefera masturbarea, in schimbul dragostei.
garbo186669
Postat pe 27 Februarie 2011 10:58
buna - am intrat si eu in discutia voastra pt. ca mi se pare interesanta mai ales ca multi nu stiu de ce fac barbatii ..o labuta - . ...
barbatii se bazeaza in experientele lor sexuale pe imaginatie. ...
femeile vor preambul iar barbatii au nevoie sa descopere situatii incitante. ...
filmele pot fi incitante pina la un punct cind ar trebui sa intervina partenerul. ...
lipsa satisfactiei din cuplu il face sa caute ceva nou. ...
multe femei maritate nu concep decit sexul normal si aici se greseste pt. ca satisfactia este si de o parte si de alta. ...
hai sa nu mai fim inhibati si sa avem restrictii si pe urma sa discutam. ...
acasa in patul nostru nu comanda nimeni si trebuie sa facem tot ce credem ca aduce placere partenerului si invers. ...
mereu a fost mai greu la inceput dar dupa ne dam seama ca trebuia sa o facem mai demult. ...
si eu cind eram tinar aveam prejudecati dar cu timpu iti trec. ...
apoi femeile de azi umbla peste tot aproape de a fi goale si aceasta imagine il face pe barbat sa nu mai aiba ce sa descopere. ...
asta e chiar f. grav - face barbatul sa fie impotent mai ales dupa o partida de sex - a doua este chiar o problema. ...
nu uitati ca voi femeile aveti posibilitatea sa alegeti. ...
ati eliminat o gramada de barbati care nu au o situatie financiara f. buna dar care poate va puteau satisface sexual f. bine. ...
in cautarea de partener, pina una - alta , este f. buna si masturbarea . ...
cind barbatul din casa ta se masturbeaza cu tine in camera cealalta este numai vina ta - sti cum se zice : fiecare primeste ce merita. ...

stop . ...
am fost prea lung si vad ca aici se poarta conversatiile scurte. ...
succes in amor. ...

Postat pe 27 Februarie 2011 11:23
..."dar gresesti, masturbare nu este ceva normal decat intr-o societate redusa...decat in randul unor indivizi inchisi la minte...fara cea mai redusa cultura sexuala..."
Markone eu cred ca gresesti aici...
Ce are sulla cu prefectura
ameno
Postat pe 27 Februarie 2011 12:00
De la: vuvuzela, la data 2011-02-27 02:41:41
De la: markon, la data 2011-02-27 01:51:27
Alex, eu nu as avea incredere 100% d in oamenii de stiinta, mai ales in domeniu sexologiei, unde-i un fel anatomo-fiziologie combinata cu psihologie. Chiar daca as putea accepta ideea masturbarii in pubertate sau adolescenta ca o cale de cunoastere a propriului organism si propriei sexualitati, la adulti aceasta masturbare n-ar mai avea sens sau ar semnala o disfunctie psiho-sexuala, in nici un caz o metoda de vindecare a unei disfunctii.


Aici..fiecare vine cu experienta sexuala personala...si eu cred ca la adulti n-ar trebui sa mai apara astfel de disfunctii...iar cand apar,este cea mai buna dovada ca problema este veche...si posibil,sa nu fie rezolvata niciodata...



mai copii,noi avansam in stiinta,nu involuam.multe lucruri stiute de de mult,s-au dovedit azi a fii nereale.disfunctiile sexuale nu apar de la masturbare.la adulti masturbarea are multe avantaje in cuplu.am descris mai sus.sa va mai dau un exemplu f interesant ca si caz de studiu.in inchisori nu sunt numai inculti.nu va pot spune numele dar este un mare infractor de talie mondiala,care stia cum sa isi pastreze sanatatea si in inchisoare.a fost inchis in Romania si apoi extradat,cred, nu mai stiu exact.ei bine el a povestit,ca a studiat mai intai,apoi a pus in practica.mancare la timp,sport......si ca sa revenim la sex,o facea in fiecare zi,ca sa isi mentina mintea sanatoasa si corpul,dar nu prin sodomie ci prin masturbare.nu accepta sa o faca cu un alt barbat.sa stiti ca era mai sanatos,decat multi barbatii din libertate.a studiat mult,asa a pacalit si detectorul de minciuni.[/quote]

pai nu mi se pare chiar o evolutie in stiinta faptul ca au ajuns sa considere masturbarea un act avantajos pentru un cuplu sau ca masturbarea ar putea avea aceleasi efecte asupra sanatatii mintale ca un act sexual in cuplu.
Iar despre ajutorul masturbarii in descoperirea propriei sexualitati, ma intreb si eu cum or descoperi unii barbati care se masturbeaza ca fundul altui barbat este preferabil sexului unei femei, pe care-l vad ca un ch.
charmelen
Postat pe 27 Februarie 2011 12:03
ia Markoane, baga un ochi aici si lumineaza-te.Nu am spus-o eu au zis-o altii

Beneficiile masturbari asupra sanatatii

"Desi toata lumea discuta si face glume pe tema masturbarii, putini sunt cei care recunosc ca o si practica. Totusi, masturbarea este, in ordinea frecventei, al doilea act sexual, practicat de oameni. Si, in ciuda miturilor care au circulat de-a lungul timpului, in ciuda tabu-urilor si prejudecatilor, se pare ca este o practica sanatoasa. Pana si animalele, de la caini pana la balene, o fac.

Oamenii au practicat masturbarea inca din cele mai vechi timpuri, dar abia recent prejudecatile au inceput sa mai dispara si ne-am dat seama ca nu este un obicei atat de rusinos pe cat credeam. Din ce in ce mai multi specialisti recunosc ca masturbarea este o practica des intalnita, normala, nepericuloasa si din ce in ce mai multe filme si seriale de televiziune abordeaza tema. De ajuns sa ne gandim la episodul din "Seinfeld" in care personajele fac pariul legat de timpul pe care il pot petrece fara sa se masturbeze.

Acesta schimbare de atitudine in legatura cu masturbarea se datoreaza si comunitatii medicale care si-a retras afirmatiile initiale conform carora obiceiul ar fi periculos din punct de vedere psihic si fizic. O lucrare din ani 1700 afirma ca masturbarea este cauza multor boli si afectiuni, printre care epilepsia, isteria, orbirea. Astazi stim foarte bine ca masturbarea nu duce nici la epilepsie, nici la orbire, nici la nebunie si nici nu face sa creasca par in palmele barbatilor. Din contra, este o practica ce iti poate imbunatati sanatatea.

Unele studii au aratat ca barbatii care se masturbeaza in mod regulat au un sistem imunitar mai puternic si o prostata mai sanatoasa. Cercetatorii australieni au aflat ca masturbarea frecventa, la barbatii intre 20 si 50 de ani, micsoreaza riscul cancerului de prostata.

Si femeile au de castigat de pe urma acestei practici controversate. Din punctul de vedere al sanatatii fizice, s-a descoperit ca masturbarea:

- mareste rezistenta la infectia cu candida.
- combate sindromul premenstrual si alte probleme asociate menstruatiei.
- usureaza nesuferitele dureri menstruale (fie crampe abdominale, fie dureri lombare), marind fluxul de sange in regiunea pelvina.
- previne incontinenta urinara si usureaza nasterea, intarind muschii planseului pelvin (muschii pubococcigieni) in acelasi fel ca si exercitiile Keggel.
- micsoreaza tensiunea arteriala.
- imbunatateste functia sexuala, ajutand la sanatatea organelor sexuale.

Nu mai trebuie sa spunem ca masturbarea este cea mai sigura forma de sex, riscul de boli cu transmitere sexuala fiind inexistent. In plus, atat pentru barbati, cat si pentru femei, autostimularea functioneaza ca un sedativ usor, numai bun pentru insomniaci. Este si o modalitate de a alunga stresul si, pentru ca elibereaza endorfine, o modalitate de a-ti imbunatati starea de spirit.

Desi pare greu de crezut, masturbarea poate sa-ti imbunatateasca viata de cuplu. Prin autostimulare, se produc cele mai puternice orgasme pe care vei putea sa le recreezi in compania si cu ajutorul partenerului. Femeile care se masturbeaza devin mai dezinhibate, mai increzatoare in propria putere de seductie. Pot sa-si cunoasca mai bine corpul, sa afle ce anume le face placere, care sunt miscarile si ritmul care le duc spre orgasm."

HAAAA deci o laba e binevenita oricand.....oriunde important e ca ti-o faci cu mana ta
ameno
Postat pe 27 Februarie 2011 12:48
in timpul masturbarii ar trebui sa intervina si partenerul. ...
sa completeze actiunea. ...
curaj . ...

Postat pe 27 Februarie 2011 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor!! 4 De la: quasaria 2 Decembrie 2009 06:00
Superstitii si traditii de Dragobete 13 De la: malinad 29 Februarie 2012 19:55
Cum e sexul dupa un divort stresant? 57 De la: garbo052263 26 Septembrie 2009 22:11
eu sunt 0 De la: 19 Iunie 2010 14:12
voi ce ati face? 74 De la: me_reloaded 11 Octombrie 2010 16:32
Setari Cookie-uri