massturbarea la barbati

vad toata lumea aprinsa si prinsa de subiect!!! doar cine la dechis nu mai da nici un semn!! ..sa se fi rezolvat situatia sau a renuntat la cablu...sic?? sper macar "o mana de ajutor" daca nu altfel!!
andaluzia
Postat pe 28 Februarie 2011 23:40
treci la treaba! "dai o mana de ajutor" sau foloseste altceva in loc de mana!! spalate inainte ...si pe dinti....poate asta e motivul!! copilul creste si odata cu el trece si libidoul!! sunt barbat si am 2 copii! treceti la lucruri mai serioase!!
andaluzia
Postat pe 28 Februarie 2011 23:45
De la: markon, la data 2011-02-27 00:46:52
De la: floare_cu_colti, la data 2011-02-24 22:58:23eu spun ca nu ar trebui sa se simta ei precum niste gandacei siiiiiii daca ei se simt nu ar trebui sa fie furiosi lucrurile se pot indrepta cu o gonflabilaaa pana pun mana pe un exemplar real . nu ma bateti . am gleznele fine si se invinetesc


Atunci incearca sa nu mai faci joc de glezne...sa nu ti se invineteasca...ar fi pacat de ele si ar fi o situatie nefericita sa nu poti da niste explicatii credibile stapanulu inelelori...
floare_cu_colti
Postat pe 1 Martie 2011 01:07
De la: Thor_again, la data 2011-02-28 20:53:36Cine doreste detalii si, mai mult, cine le si pricepe, ii recomand cartea Universul holografic a lui Michael Talbot. Nu e nici de sf, nici de paranormal, e fizica pura. Sa nu ziceti ca nu v-am avertizat





sincer ma uimesti.credeam ca nu te intereseaza fizica,cuantica si faptul ca gandul are viteza mai mare ca a luminii(deoarece si noi suntem particole dintr-un intreg,numit si univers)si inainte sa vorbim,gandim(informatie primita si stocata).
vuvuzela
Postat pe 1 Martie 2011 11:42
De la: charmelen, la data 2011-02-27 18:25:30
De la: Thor_again, la data 2011-02-27 18:12:27la astea nu pot sa va contrazic. nici pe tine, esme, nici pe tine, charmelen. doar ca eu, charmelen, ma refeream la o codificare, adica la o lege cu caracter universal pe tot teritoriul imperiului roman de rasarit.
in cazul evreilor n-o fi vorba de fapt de o cutuma? (adica un obicei al locului, practicat indelung, fara variatiuni, acceptat de toata lumea existenta in acel loc). bine, in timpurile moderne nu se mai poate vorbi de cutuma, raportat strict la cazul respectiv.


got your point! omul a codificat in lege ceea ce altii descoperisera cu mult inainte.
E posibil ca la evrei sa fie vreo cutuma, n-am citit Talmudul, nici Misna si Ghemara, cred ca la ei codul juridic era organizat diferit de cel roman.
Iudeii au avut mult timp un stat teocratic, legile divine aveau valoare juridica absoluta, cel putin asa reiese din Vechiul Testament. Dupa distrugerea completa a Ierusalimului si imprastierea evreilor in toata lumea, formele si regulile de organizare ale comunitatilor evreiesti au variat ceva. Dar cutuma asta s-a pastrat.

Cat despre Justinian Biserica l-a canonizat pentru aportul lui la combaterea ereziilor, organizarea si promovarea deciiziilor luate la sinodului al V lea ecumenic.





carmela,f interesant,ca intre timp mi se da dreptate la comentariul meu referitor la descoperirile mai avansate ale stiintei,despre beneficiile masturbarii.uite ca disparitia mea de 2 zile,a fost benefica pt studierea mai aprofundata a masturbarii,cauze,anomalii,beneficii......trecand prin vechi culturi si ajungand la stiinta cea mai avansata de azi,fizica,cuantica..
vuvuzela
Postat pe 1 Martie 2011 12:06
De la: vuvuzela, la data 2011-02-27 01:02:13Marconi,desi este adevarat ca masturbarea este adesea folosita de persoanele singure, ea nu este insa nici pe departe apanajul exclusiv al acestora. Poate parea surprinzator, dar multe persoane cu viata sexuala de cuplu apeleaza, din cand in cand, si la masturbare. Cu alte cuvinte, masturbarea nu reprezinta doar o alternativa "de mana a doua", la care se recurge in lipsa unui partener, ci este ea insasi o forma de explorare si implinire sexuala, diferita de activitatea sexuala traditionala a cuplului.
vuvuzela
Postat pe 1 Martie 2011 12:09
reluare comentariu Alexandra

nu,nu ai dreptate.pana acum se spunea ca masturbarea duce la boli psy.total neadevarat constata azi oamenii de stiinta in domeniu,
masturbarea este o foarte buna modalitate de autocunoastere.
masturbarea reprezinta o cale importanta de cunoastere a propriului organism si a propriei sexualitati. Unele dintre trairile sexuale, precum si modalitatile de inducere a acestor trairi prin diferite feluri de stimulare sexuala, pot fi ulterior transferate si impartasite cu partenerul de cuplu. In terapia sexuala, masturbarea reprezinta chiar una dintre modalitatile de vindecare a anumitor disfunctionalitati de acest tip.
vuvuzela
Postat pe 1 Martie 2011 12:14
Thor_again
Postat pe 1 Martie 2011 12:14
Thor_again
Postat pe 1 Martie 2011 12:14

tu citesti din trei in patru? postari, la ele ma refer.
oricum, am ramas de-a dreptul siderat keep walking
Thor_again
Postat pe 1 Martie 2011 12:15
De la: Thor_again, la data 2011-03-01 12:15:47
tu citesti din trei in patru? postari, la ele ma refer.
oricum, am ramas de-a dreptul siderat keep walking





am citit comentariile interesante.al tau care sustii cuantica si ale Carmelei care usor ,osor a revenit la ganduri mai bune despre masturbare.(asta apropo de topic).uite ca si pauzele scurte si dese duc la PROGRESE.sper sa mai plec pe teren,in cazul acesta.
vuvuzela
Postat pe 1 Martie 2011 12:24
Dar initiatoarea topicului a disparut ? vad ca noi ne-am dat cu parerea dar 'mneaiei nimikuta
cory_emy
Postat pe 1 Martie 2011 23:54
si-o fi rezolvat femeia problema, si-am ramas noi s-o frecam pe-aici cu descoperirile fizicii cuantice si holograme.
charmelen
Postat pe 2 Martie 2011 00:31
De la: charmelen, la data 2011-03-02 00:31:44si-o fi rezolvat femeia problema, si-am ramas noi s-o frecam pe-aici cu descoperirile fizicii cuantice si holograme.[/quote



este un subiect scumpa mea,pe care multi tineri il evita de rusine.ceea ce nu este normal.atata timp cat se vb in termeni civilizati ,subiectul nu are interdictie.tinerii sunt atat de debusolati si datorita maturilor de azi,care traiesc inchistati inca in cutuma fecioriei,fara amantlac,stai cu sotul indiferent de trai pt ca ai copii si multe alte motive din trecutul rural.
vuvuzela
Postat pe 2 Martie 2011 01:01
markoane...din pacate nu mai pot sa-ti arat de unde am scos faimosul citat pentru ca au sters postari intregi.Inclusiv postarea mea la care ai dat tu citeaza si ai raspuns.
cum ti-am raspuns si in mesaj, daca ai nelamurire scrie aici, nu-mi umple mesageria
ameno
Postat pe 2 Martie 2011 14:32
De la: roby_cado, la data 2011-02-16 00:26:41"..dar daca noi sotiile ne limitam gandirea doar la "ce e bine" sau" la ce se cuvine " si nu facem ceea ce simtim de aia incep si barbatii sa se plimbe pe la alte femeiusti mai deschise la nou sa zicem.."


haleluia..,sa luminat cory..
garbo000199
Postat pe 2 Martie 2011 15:35
...........mai da , m-am luminat
cory_emy
Postat pe 2 Martie 2011 15:39
De la: charmelen, la data 2011-02-27 19:53:46Hagia Sofia era cunoscuta inca de pe atunci ca o perla arhitectonica a Orientului, sultanul Muhammad Cuceritorul era un om cultivat si aprecia operele de arta.
.................................................................................................................................

Doamnee...ce ati facut din topicul asta !!!!!!! L-ati transformat in lacas de cult_uraaa....

Dar...apropos de masturbare...tot citind postarile voastre am ajuns la cele in care pomeneati de Catedrala Sfanta Sofia din Istanbul (in greceste,Aghia Sofia = Biserica Sfintei Intelepciuni),azi muzeu,si mi-am amintit ca in urma cu cativa ani am vazut un film documentar, pe Discovery-parca,despre aceasta bijuterie arhitectonica bizantina...cu certitudine l-au vazut si altii,ma pot completa daca simt asta...

Si m-am gandit ca poate ar merita sa ne oprim putin asupra istoriei uneia din cele mai mari cladiri ale lumii...



Prima biserica a fost ridicata de fiul lui Constantin cel Mare,Constantziu al II-lea dar a fost arsa in urma unei rascoale in anul 532.

Apoi,intre anii 532-537, Imparatul Iustinian cel Mare supravegheaza personal reconstruirea completa a bisericii,arhitectii ei fiind doi profesori de geometrie de la Universitatea din Constantinopol...Se pare ca la sfarsitul lucrarilor,templul era atat de frumos incat Iustinian ar fi exclamat: "Solomon,te-am intrecut!".Coloanele si acoperirile cu marmura,interiorul decorat cu mozaicuri face din aceasta biserica apogeul arhitectural al antichitatii tarzii cat si prima capodopera a arhitecturii bizantine ce a influentat puternic in anii urmatori in Biserica Ortodoxa,Biserica Romano-Catolica, chiar si cea musulmana.

Timp de peste 900 de ani, Biserica Sfanta Sofia (nici o legatura cu vreo Sfanta..) a fost scaunul Patriarhiei de Constantinopol dar si locul de desfasurare al ceremoniilor imperiale.

In anul 1453 odata cu Caderea Constantinopolului,turcii lui Mehmed al II-lea transforma biserica in moschee pentru aproape 500 de ani.Abia in 1934,sub presedintele Kamal Atatrk,socotit parintele Turciei moderne dar si dusmanul islamului de multi compatrioti,Sfanta Sofia a fost secularizata si transformata in Muzeul Ayasofya.



Filmul de care va pomeneam,pe langa faptul ca prezenta frumusetea deosebita a arhitecturii bizantine, mai sublinia ceva, ingineria care a stat la baza constructiei astfel incat sa reziste atatea secole...o cupola centrala cu diametrul de 31 de metri acopera catedrala...

"Acest dom pare a fi "suspendat in vzduh" de ctre o arcad nentrerupt ce se situeaz pe ferestre arcuite. Aceste ferestre ajut ca interiorul plin de culori s fie inundat de lumin. Bolta este sprijinit de pandantive, i anume, patru seciuni triunghiulare de zidrie ce rezolv problema aezrii unei baze rotunde pe o form ptrat. Greutatea domului se transmite prin pandative ctre patru piloni masivi ce se afl n coluri. ntre acetia, cupola pare c plutete deasupra a patru arce uriae. "

Realizarea este cu atat mai mareata cu cat Istambulul este capitala europeana cea mai expusa din punct de vedere seismic,aflandu-se pe falia nord-anatoliana,una din cele mai active.De altfel se pare ca in 553 si 557 doua cutremure au dus la prabusirea uimitoarei cupole...

Realizatorii filmului chiar se intrebau si se minunau cum a fost posibil la acea data o atat de mare inginerie a constructiei...

Din pacate,dei Turcia, i mai ales Istanbulul, este mai secularizat de ct majoritatea statelor musulmane, statutul bisericii Sfnta Sofia rmne un subiect sensibil. Semnele ce conin caligrafie islamic rmn in continuare agate de cupola principal. Mozaicurile au nceput s ias cu ncetul la iveal.




O_K
Postat pe 2 Martie 2011 22:45
dap... eu unul nu am nimic de completat aici. mi-am amintit insa de un avertisment pe care l-am primit intr-un avion al Turkish Airlines, apropos de Kamal Atatrk. In mare, era ceva de genul "nu aveti voie sa insultati in vreun fel, prin vorbe sau gesturi, numele sau memoria marelui presedinte Kamal Atatrk". Sanctiunea era puscaria. E un adevarat simbol al Turciei, si da, toata lumea il considera parintele statului turc modern.
Thor_again
Postat pe 2 Martie 2011 22:57
Interesanta personalitate intr-adevar, cand te gandesti ca in Franta femeile n-au capatat drept de vot decat in 1944, si ce e mai socant, dreptul de a avea un cont bancar pe numele lor abia in anii 70. In plus, autoritatea parentala era exclusiv paterna (conform dreptului Napoleonian) in caz de divort copiii reveneau automat tatalui.

In paralel cu modernizarea institutiilor Turciei, Ataturk a incercat si dezislamizarea poporului sau, din pacate o sarcina prea grea chiar si pentru o personalitate ca a sa.
Este urat pana in ziua de azi de toti fundamentalistii musulmani caci a abolit califatul in Turcia si a vrut sa-si elibereze compatriotii de "Islam, this absurd theology of an immoral Bedouin, a rotting corpse which poisons our lives ..."
Si mai interesanta pentru timpurile in care a trait si activat mi se pare urmatoarea asertiune a lui Kemal:
" I have no religion, and at times I wish all religions at the bottom of the sea. He is a weak ruler who needs religion to uphold his government; it is as if he would catch his people in a trap. My people are going to learn the principles of democracy, the dictates of truth and the teachings of science. Superstition must go. Let them worship as they will; every man can follow his own conscience, provided it does not interfere with sane reason or bid him against the liberty of his fellow-men."

Se pare ca Ataturk si-a dat seama cu mult inaintea europenilor de potentialul nociv al acestei religii, care de fapt nu este atat o religie ci o ideologie religioasa bazata pe sharia un cod de reguli etice juridice, care pretind sa reglementeze toate aspectele vietii sociale si personale.
Nu stiu daca mai exista o religie in care umanul si sacru sa interfere in asemenea masura.
Islamul reglementeaza pana si cele mai intime acte fiziologice, de exemplu daca te duci la toaleta, musai sa te stergi cu mana dreapta, cu un numar impar de foi sau pietre. Si bineinteles sa nu te puna seitan sa te pisi inspre Mekka!
charmelen
Postat pe 4 Martie 2011 10:47
pe lumea asta a barbatilor sunt doua tipuri CEI CARE O FAC SI CEI CARE NU RECUNOSC......FII LINISTITA AL TAU O FACE si ce daca ?
mugur_10
Postat pe 5 Martie 2011 11:33
De la: O_K, la data 2011-03-02 22:45:17
De la: charmelen, la data 2011-02-27 19:53:46Hagia Sofia era cunoscuta inca de pe atunci ca o perla arhitectonica a Orientului, sultanul Muhammad Cuceritorul era un om cultivat si aprecia operele de arta.
.................................................................................................................................

Doamnee...ce ati facut din topicul asta !!!!!!! L-ati transformat in lacas de cult_uraaa....

Dar...apropos de masturbare...tot citind postarile voastre am ajuns la cele in care pomeneati de Catedrala Sfanta Sofia din Istanbul (in greceste,Aghia Sofia = Biserica Sfintei Intelepciuni),azi muzeu,si mi-am amintit ca in urma cu cativa ani am vazut un film documentar, pe Discovery-parca,despre aceasta bijuterie arhitectonica bizantina...cu certitudine l-au vazut si altii,ma pot completa daca simt asta...

Si m-am gandit ca poate ar merita sa ne oprim putin asupra istoriei uneia din cele mai mari cladiri ale lumii...



Prima biserica a fost ridicata de fiul lui Constantin cel Mare,Constantziu al II-lea dar a fost arsa in urma unei rascoale in anul 532.

Apoi,intre anii 532-537, Imparatul Iustinian cel Mare supravegheaza personal reconstruirea completa a bisericii,arhitectii ei fiind doi profesori de geometrie de la Universitatea din Constantinopol...Se pare ca la sfarsitul lucrarilor,templul era atat de frumos incat Iustinian ar fi exclamat: "Solomon,te-am intrecut!".Coloanele si acoperirile cu marmura,interiorul decorat cu mozaicuri face din aceasta biserica apogeul arhitectural al antichitatii tarzii cat si prima capodopera a arhitecturii bizantine ce a influentat puternic in anii urmatori in Biserica Ortodoxa,Biserica Romano-Catolica, chiar si cea musulmana.

Timp de peste 900 de ani, Biserica Sfanta Sofia (nici o legatura cu vreo Sfanta..) a fost scaunul Patriarhiei de Constantinopol dar si locul de desfasurare al ceremoniilor imperiale.

In anul 1453 odata cu Caderea Constantinopolului,turcii lui Mehmed al II-lea transforma biserica in moschee pentru aproape 500 de ani.Abia in 1934,sub presedintele Kamal Atatrk,socotit parintele Turciei moderne dar si dusmanul islamului de multi compatrioti,Sfanta Sofia a fost secularizata si transformata in Muzeul Ayasofya.



Filmul de care va pomeneam,pe langa faptul ca prezenta frumusetea deosebita a arhitecturii bizantine, mai sublinia ceva, ingineria care a stat la baza constructiei astfel incat sa reziste atatea secole...o cupola centrala cu diametrul de 31 de metri acopera catedrala...

"Acest dom pare a fi "suspendat in vzduh" de ctre o arcad nentrerupt ce se situeaz pe ferestre arcuite. Aceste ferestre ajut ca interiorul plin de culori s fie inundat de lumin. Bolta este sprijinit de pandantive, i anume, patru seciuni triunghiulare de zidrie ce rezolv problema aezrii unei baze rotunde pe o form ptrat. Greutatea domului se transmite prin pandative ctre patru piloni masivi ce se afl n coluri. ntre acetia, cupola pare c plutete deasupra a patru arce uriae. "

Realizarea este cu atat mai mareata cu cat Istambulul este capitala europeana cea mai expusa din punct de vedere seismic,aflandu-se pe falia nord-anatoliana,una din cele mai active.De altfel se pare ca in 553 si 557 doua cutremure au dus la prabusirea uimitoarei cupole...

Realizatorii filmului chiar se intrebau si se minunau cum a fost posibil la acea data o atat de mare inginerie a constructiei...

Din pacate,dei Turcia, i mai ales Istanbulul, este mai secularizat de ct majoritatea statelor musulmane, statutul bisericii Sfnta Sofia rmne un subiect sensibil. Semnele ce conin caligrafie islamic rmn in continuare agate de cupola principal. Mozaicurile au nceput s ias cu ncetul la iveal.










super fain.dar cine se masturba,ca nu prea ai explicat.turcii nu erau cu spatele?
vuvuzela
Postat pe 7 Martie 2011 06:12
daca ea nu se culca cu el
garbo093934
Postat pe 7 Martie 2011 15:17
pai din ce povesteste.... ea ar vrea numai ca lui nu-i mai place
cory_emy
Postat pe 8 Martie 2011 16:24
Din experienta pot sa spun ca un pic de lenjerie si fantezie poate ajuta
garbo195305
Postat pe 14 Martie 2011 01:20
Are dreptate 305!Si muzica ,si lumanarele ,si...DA!!
elisabeta_boia
Postat pe 14 Martie 2011 16:40
De la: betty37, la data 2011-03-14 16:40:43Are dreptate 305!Si muzica ,si lumanarele ,si...DA!!


bre..,lumanari da..,da' muzica la priveghi...?
roby_cado
Postat pe 15 Martie 2011 15:38
va rog,doresc desabonare de la acest subiect.multzumesc.
energo
Postat pe 16 Martie 2011 18:54
energo .... ai butonul rosu .. de dezabonare ... daca vrei ...
poti sa inchizi si site-ul ... poate nu ne mai vezi ...
cricat
Postat pe 16 Martie 2011 19:08
De la: garbo195305, la data 2011-03-14 01:20:55Din experienta pot sa spun ca un pic de lenjerie si fantezie poate ajuta


fara sex oral si masturbare, viata e ca si cum nu ar fi. ia ziceti voi, fara soare o zi, nu s-ar raci pamantul? nu s-ar usca norii, n-ar prinde luna musteti de gheata?

asa-i si cu oamenii. faci program ca sa nu uiti. mai bine, scrii pe tabila patului. daca omiti sa faci aste trebusoare, o sa ai mare un necaz. ma ia cu frisoane cand ma gandesc cine poate sa-ti bata la usa.parca si aud:

-cioc,cioc, cioc!
-cine bate la usa, la asa ora tarzie de noapte?
- sunt eu, divortul. n-ai facut sex oral, n-ai practicat masturbarea, nu te-ai imbracat in lenjerie cu fantezii, hushcheala !
si_totusi
Postat pe 16 Martie 2011 19:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as dori un sfat 11 De la: rautatemika 16 Februarie 2010 21:44
Ce face un barbat care se gandeste la... viitor? 158 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:38
A cumparat cineva genti de pe manuels.ro? 4 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:42
Stau cu el dar nu il iubesc 12 De la: garbo_485032 29 Aprilie 2018 02:31
caut relatie serioasa 20 De la: garbo099582 19 Februarie 2010 09:25
Setari Cookie-uri