oare sunt insarcinata?

parca ai fi de la tarus!...proasta ca noaptea!....
garbo002251
Postat pe 5 Februarie 2011 20:23
cinci luni zici hah? fatoooooooo pana acum erai superumflata ,aveai burta la gura si poate ca ala micu'/aia mica dadea deja din picioare.daca nu esti grasa,nu ai greata,nu ai ameteli,nu esti insarcinata.e bine totusi sa faci un control.sa te asiguri ca nu s-a strecurat nici un care sa rezulte cu un copil.

si ptr toate fetele:FOLOSITI FOITA CHINEZEASCA daca:
-aveti un partener fara boli
-nu suportati prezervativul sau anticonceptionalele
-si mai ales daca NU VRETI SA RAMANETI GRAVIDE!

ptr ca e urat si e si cel mai mare pacat sa faci copil si sa il dai afara.
babbytzza_cariba
Postat pe 6 Februarie 2011 16:35
nu-i asculta pe ceilalti!sincer si eu am patit ceva in genul,tot asa la pa 19ani,la primul meu contact sexual,am zis ca am ramas insarcinata si facusem 2 teste si tot mi-era frica incat m-am dus la doctor si nu am avut nimic,eu avant problema ca nu-mi venea lunar ciclul si m-am speriat.Mai fa si tu un test-2 si scapi mai ieftin.
mariana3003
Postat pe 7 Februarie 2011 17:34
De la: mariana3003, la data 2011-02-07 17:34:37nu-i asculta pe ceilalti!sincer si eu am patit ceva in genul,tot asa la pa 19ani,la primul meu contact sexual,am zis ca am ramas insarcinata si facusem 2 teste si tot mi-era frica incat m-am dus la doctor si nu am avut nimic,eu avant problema ca nu-mi venea lunar ciclul si m-am speriat.Mai fa si tu un test-2 si scapi mai ieftin.





esti o desteapta, manca-o-ar tata de zgubilitica, auzi ??/ cand iti mai fata mintea un pui sa mi-l dai sa-l sugrum cu mana mea swa fiu sigur ca nu se raspandeste, multe gauri are gardu ala, dom'le
casperphantom
Postat pe 7 Februarie 2011 18:01
Nu esti insarcinata....... dar, era mai bine sa nu deschizi acest topic.
mmiriam
Postat pe 10 Februarie 2011 20:11
Doamne, daca as avea cate un banut pentru fiecare fata care debordeaza de inteligenta si pune asemenea intrebari pe forum cred ca as fi foarte instarita acum :)

Lasand gluma la o parte sper sa nu ramana insarcinata prea curand. Poate i se mai coace miezul crud din cap si mai are o sansa. De data asta a ratat, dar cine stie... maine poimaine o vedem pe fi-sa ca pune intrebari d-astea pe site.

Bine ca se intreaba daca e gravida si nu se intreaba de vreo BTS...
Gmihaela
Postat pe 15 Februarie 2011 19:40
Draga mea.nu veni aici cu problemele tale ca vei fi luata in ras....asa am crezut si eu la inceput si am fost dezamagita.Doar cateva persoane am gasit cu care am vb serios orice,in rest m-au ironizat....acum intru o data PE AN PE AICI....
marianela
Postat pe 16 Februarie 2011 08:05
ms mult(mariana3003)...esti singura care a luat in considerare cv ce am scris.intradevar nu sunt insarcinata am fost la doctor si mi a confirmat...sper ca acest topic sa ajute si pe alte fete si sa nu fie tratate asa cum am fost eu aici...majoritatea is niste inculti care nuu stiu nici sa citeasca cu atentie sa nu mai spun ca vor sa si spuna"parerile" mai bn si ar vedea de viata lor...ms inca odata;)


si marianela ai dreptate aici n ai ce cauta decat daca vrei sa cunosti niste idioti care cred k sunt de ajutor cu ironiile lor...se cred mari destepti...hai k v am pupat pe cei care merita si nu mi mai bat capu cu incultii din tara asta ca n ai ce face...
aida_girl
Postat pe 16 Februarie 2011 23:41
De la: esme, la data 2011-01-31 23:49:40casper, m-ai dat pe spate! ...de ras, mai! nu mai pot, rad cu zece randuri de lacrimi!



aida_girl
Postat pe 16 Februarie 2011 23:48
De la: maitanicoleta, la data 2011-02-03 16:05:26ori nu am inteles eu bine, ori tu ai mari probleme! cum poti sa-ti pui o astfel de intrebare la cinci luni dupa acel eveniment? de ce nu te-ai intrebat la prima menstruatie care ti-a intirziat?! cum poti crede asa ceva? mai ales ca spui ca ai ciclu regulat! fata mea, ai acces la net, da? deci, nu esti rupta de realitate si de nou! nu stiu ce sfat sa-ti dau! dar, intrebarea ta m-a socat, pur si simplu!



mai desteapt o daca ai fi citit cu atentie ai fi vazut ca am scris ca ciclu mi a venit normal pana luna asta...dar daca la voi e greu sa cititi nu stiu de ce va mai bagati in seama...mari probleme ai tu cu vederea
aida_girl
Postat pe 16 Februarie 2011 23:51
De la: casperphantom, la data 2011-01-31 23:26:59esme, pai, de aia si-a luat un nick, si poate din cauza pudorii nu merge nici la medic, ca ii este rusine, dar acum fetitzo, cand ai desfacut picioarelenu ti-a fost ??/

sa te luminez eu, un ginecolog este specializat in a depista probleme genitale feminine, nu probleme de conduita si nici de ordin psihic, deci daca mergi la el, nu te va judeca pentru ce ai facut si nu trebuia, ca nu e treaba lui, poate daca mergi la preot s-ar putea sa ai sau sa primesti niste restrictii morale si niste afurisenii daca ii da cumva cu zecimale, pooate mai trebuie sa desfaci picioarele o data.


pe mine insa ma socheaza infantilismul tau, intr-o era in care ai la dispozitie mijloace avansate de comunicare, alegi sa intrebi niste profani pe un forum de socializare pe "n" diversitati de teme, mai putin cele medicale, si nu alegi mijlocul direct, medicul, poti merge intr-un oras unde nu te cunoaste nimeni, dar iti repet, medicul nu te judeca pentru sex , ci pentru intarziere eventual

eu te judec pentru prostie




cand ai sa faci dreptul atunci sa ma judeci tu mai "domnule bun la toate"...
aida_girl
Postat pe 16 Februarie 2011 23:53
Aido, nu imi spune ca ai reusit sa termini cele 8 clase ale gimnaziului, ca nu te cred. Mai degraba spune ca ai fugit cu hotii de cai, fiindca esti de-a dreptul neverosimila, asa ceva chiar nu poate exista..

anakin
Postat pe 16 Februarie 2011 23:57
Cel mai probabil este sa nu fii insarcinata;
se mai intampla sa iti intarzie, chiar daca ai ciclul regulat din diverse motive; stiu eu... schimbare de mediu ( clima), raceli de toate tipurile, tratamente pentru diverse probleme ( antibioticele luate pt durere de masea, de pilda).

Daca ai fost la prima experiena, este de inteles sa ti se modifice ciclul.
Ce e drept, ar fi bine sa iti faci un control ca sa scapi de neliniste...adica sa nu ai probleme de sanatate, nu pentru ca ar exista sarcina; iti dadeai seama in 5 luni sigur daca erai insarcinata!

Aa...si nu lua in seama toate magariile pe care ti le-au spus acestia pe aici; sunt oameni care nu au ce face si nu e problema lor cand iti desfaci tu picioarele sau nu, la ce varsta, daca ti-a fost rusine atunci etc...
Nu e problema lor si ma intreb (retoric, bineinteles) :daca nu stiu sa dea un raspuns sau un sfat concludent pe aceasta tema de ce au mai intrat pe acest topic???




`Cine dintre voi este fara pacat, sa arunce cel dintai cu piatra in ea`. (Ioan 8,7)
sayuri_m
Postat pe 17 Februarie 2011 01:52
De la: aida_girl, la data 2011-02-16 23:51:45
De la: maitanicoleta, la data 2011-02-03 16:05:26ori nu am inteles eu bine, ori tu ai mari probleme! cum poti sa-ti pui o astfel de intrebare la cinci luni dupa acel eveniment? de ce nu te-ai intrebat la prima menstruatie care ti-a intirziat?! cum poti crede asa ceva? mai ales ca spui ca ai ciclu regulat! fata mea, ai acces la net, da? deci, nu esti rupta de realitate si de nou! nu stiu ce sfat sa-ti dau! dar, intrebarea ta m-a socat, pur si simplu!



mai desteapt o daca ai fi citit cu atentie ai fi vazut ca am scris ca ciclu mi a venit normal pana luna asta...dar daca la voi e greu sa cititi nu stiu de ce va mai bagati in seama...mari probleme ai tu cu vederea


ai prins curaj? bag sama
nu inteleg de ce ti-a sarit asa mustarul?
ca tine sunt "N" care isi pun intrebari de genul asta dar nici o data nu isi pun intrebarea oare am luat vreo boala? doar la sarcina va ganditi
ce de prezervativ nu s-a auzit
in momentul in care ti-ai desfacut picioarele nu te-ai gandit ?

tusi_Oli
Postat pe 17 Februarie 2011 10:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rezista o femeie fara sex un an 51 De la: drago 4 Ianuarie 2010 14:43
"Femeia Izvor" - visul barbatilor...dupa ce-i dau de gust! 140 De la: garbo090662 3 Martie 2017 14:17
De ce santem superficiali? Mai avem valori adevarate? 2 De la: garbo093004 25 Ianuarie 2010 13:14
ajungi sa faci orice pt bani 45 De la: elle 24 Iunie 2011 13:55
buna 43 De la: ollyy 14 Iulie 2011 14:12
Setari Cookie-uri