oare mai exista ceva?

DA, esti o romantica, un suflet bun care se gandeste mereu la fericirea celorlalti...spune STOP si ia viata de la capat, niciodata nu e prea tarziu pt fericire, daruire...da'ti o noua sansa, sigur sunt pers in jurul tau care stiu sa te aprecieze, in timp iti vei da seama ca ai luat o decizie inteleapta, nu te uita in urma... ridica capul, zambeste, iubeste, traieste'ti viata din plin...el si'o traieste pe a lui alaturi de aleasa...TU, ce vrei sa faci? "VIATA E FRUMOASA DACA STI SA O TRAIESTI!"...iti doresc o decizie inteleapta si o viata plina de fericire si iubire!
segona
Postat pe 29 Ianuarie 2011 13:38
Este vorba de obisnuinta, comoditate si poate si de speranta. Cu siguranta ca el se simte confortabil (relatia lui extraconjugala este trecuta cu vederea de tine, el e ca un "crai" printre "crai"; instinctul de mascul dominator). Eu cred ca "confortul" tau nu mai exista de mult in ceea ce s-a numit acum ceva timp cuplu, casnicie. Personal nu as putea accepta asa ceva, dar asta este alegerea ta, numai a ta. Sfaturile nu-si au rostul intr-o astfel de situatie. Doar voi doi stiti adevarul in situatia asta... Comunicarea rezolva uneori si cele mai adanci rani... Multa bafta!
garbo050009
Postat pe 29 Ianuarie 2011 14:08
Tind sa cred ca in subconstientul tau inca mai speri ca intr-o zi se va intoarce la tine. dupa atatea luni de zile in care el vine zi de zi la acea tipa cu care sta si mai ales ca au o relatie serioasa, nu cred ca s-ar mai intoarce la tine. Un divort este extrem de dureros mai ales cand sunt multe lucruri de impartit si aici nu ma refer stric la obiecte insa un rau nu va trece daca il lasi in pace ci trebuie taiat de la radacina. De ce ai mai vrea sa contnui o relatie cu el cand deja te-a vandut pentru alta? Mai devreme sau mai tarziu ati ajunge iarasi in aceeasi situatie.
blueberry
Postat pe 29 Ianuarie 2011 14:25
Divorteaza si vezi-ti de viata ta! Cred ca nici tu nu te intelegi! A plecat, sta cu alta....crezi ca ai mai putea fi cu el? Crezi ca ai putea uita vreodata si ati putea avea iar o famile? Ce a fost , a fost! Gata!
Sa stii ca si tu poti trai o noua poveste de dragoste! Poti gasi un om minunat, potrivit pentru tine! Fii doar deschisa la nou! Refati viata! Nu te multumi cu faramituri! Doar o viata ai! Daca a plecat si te-a lasat...mai crezi ca o fi si o pati ???????? Nu cumva motivul pentru care nu divorteaza il constituie partajul? Ia gandeste-te! Ce bunuri comune aveti? Nu visa...ia viata asa cum e si traieste-ti-o din plin !!! Nu va fi chiar asa greu cum crezi! Succes!
terry70
Postat pe 29 Ianuarie 2011 14:31
Buna! Nu sint buna nici de dat sfaturi si nici de urmat sfaturile altora. Da-mi voie,te rog, sa-mi spun o parere oarecum avizata (am trait aceeasi poveste). Elibereaza-te tu. Doar asa iti vei redobandi "dreptul" de a gandi si de a hotari ce-ti face bine si ce nu. Tu singura i-ai dat putere asta. Certificatul de casatorie este doar o hartie fara valoare pt el. In realitate,sentimental el este divortat de tine. Daca este sa va impacati o puteti face si divortati dar o vei face pt ca este alegerea unei femei independente. Multa bafta!
monica_dobref
Postat pe 29 Ianuarie 2011 14:44
Pumnalul acela se numeste INVIDIE, penntru ca te-a inlocuit. Doi oameni care s-au iubit cu adevarat, NU pot ramane "prieteni". Doar indiferenta duce la a ramane prieteni!
Numauita
Postat pe 29 Ianuarie 2011 18:16
Maria, e foarte simplu !!!!!!El nu divorteaza pentru ca nu vrea sa se recasatoreasca.Stie ca la tine nu se va intoarce, dar nici de cealalta nu se leaga!
Nu-i fa jocul, fii indiferenta,gaseste-ti pe altul, fa-l gelos, apoi divorteaza cu acte in regula!!!Be strong!!!!!!!!!!!!!
garbo032492
Postat pe 29 Ianuarie 2011 19:24
da! esti rea, 060623 si nu stiu de unde atita venin? ai fost si tu schimbata cu o alta, cumva? sau ai fost data la o parte? eu macar nu pot spune asa ceva, este sotul meu, si......da! mai tinem legatura! intelegi? ma suna,se intereseaza de soarta, si sanatatea mea! si de ce ma rog, doi oameni, care au avut cindva ...ceva.... nu pot ramine amici, daca asa-si doresc? asta arata ca esti o pers rea,si incapatinata! si nu ajungi nicaieri in viata, cu asa un comportament! asculta-mi sfatul!!!intotdeauna sa lasi loc de ....buna ziua!!!!!!!!!!!!!!!
perla_negra
Postat pe 29 Ianuarie 2011 19:58
maria, depinde cum reationeaza fiecare: pe mine m-ar deranja ca mai tine legatura. Pentru ce sa o mai tina? As intelege sa o tina pentru copil - dar cu mine, personal, de ce? A considerat ca nu sint femeia lui, atunci nu sint. Sa ma lase sa imi vad de ale mele, ce il mai intereseaza? A luat o decizie, sa si-o respecte. Jumatati de masura atunci cind a fost o casnicie care s-a facut praf nu prea mai sint....A plecat, duca-se.
Nu raminem prieteni. Raminem cunostinte. Ne salutam pe strada. Atit. Si nu, nu i-as face nici eu rau... Nu i-as face nimic. I-as da ignore din toate punctele de vedere si m-as stradui sa fiu fericita fara el.
quasaria
Postat pe 29 Ianuarie 2011 20:35
De la: maria10242, la data 2011-01-29 19:58:56da! esti rea, 060623 si nu stiu de unde atita venin? ai fost si tu schimbata cu o alta, cumva? sau ai fost data la o parte? eu macar nu pot spune asa ceva, este sotul meu, si......da! mai tinem legatura! intelegi? ma suna,se intereseaza de soarta, si sanatatea mea! si de ce ma rog, doi oameni, care au avut cindva ...ceva.... nu pot ramine amici, daca asa-si doresc? asta arata ca esti o pers rea,si incapatinata! si nu ajungi nicaieri in viata, cu asa un comportament! asculta-mi sfatul!!!intotdeauna sa lasi loc de ....buna ziua!!!!!!!!!!!!!!!
delly003010
Postat pe 29 Ianuarie 2011 21:47
Maria,sant de acord cu tine,faptul ca ati ramas amici demonstreaza ca santeti pers inteligente,anii petrecuti impreuna,inteleg ca sant destui,nu-i poti sterge cu buretele........indiferent de ceea ce hotarasti ,e frumos ca va respectati!!!!
delly003010
Postat pe 29 Ianuarie 2011 21:56
Buna ,
referitor la problema ta ,as putea sa-ti raspund cu o parere.Tu inca simti ceva pentru el.
Nu stiu de ce iti mai faci iluzii avand in vedere ca el are o alta viata acum.Am si eu o experienta de viata "extraordinara" .Poveste din care multe femei ar putea sa invete ceva .E poveste lunga ,frumoasa dar se termina cu multe lacrimi si inima franta, Inca nu am povestit nimanui .Poate cinestie .Vreodata am sa scriu povestea ......Sfatul meu pt. tine este sa incerci sa iti faci ordine in viata.Sunt sigura ca meriti ceva mai mult si bun.
Daca vrei sa vorbim adresa mea de maill este minodora_dumitrescu@yahoo.com
Iti doresc numai bine.
garbo038659
Postat pe 29 Ianuarie 2011 22:26
De la: maria10242, la data 2011-01-26 15:53:23sunt casatorita. sau mai bine zis, inca-i port numele,desi el are o alta relatie. si una serioasa. nu vreau sa -i fac nici un rau doamne fereste; dar nu mai inteleg...nimic. de un an suntem separati,fiecare la casa lui. nu suntem nici macar tineri,vorba aia...dragoste inflacarata! dar!!!!!!!!! in clipa in care deschidem subiectul ...divort! simt ca si un pumnal. si iar trece o luna.doua,trei,si nimic! ne intelegem bine,chiar suntem adica am ramas amici!! dar singura nu-mi pot da un raspuns.ce inseamna asta? dati-mi un sfat va rog! totusi,unde vreau sa ajung? sau ce mai astept? sincer n-as vrea sa-i stric relatia,dar atunci de ce trag mata de coada,cind e vorba de divort? dealtfel cred ca si el trage,ca altfel de mult terminaseram si divortul. trage si el,si nu mai inteleg...........nimic! help me!!!!!!!!!!!



N-am citit celalalte comentarii, insa din ceea ce ai scris, am inteles ca nu esti singura care ezita cand vine vorba de un divort. Si nu as vrea sa-ti dau sperante false... in primul rand pentru s-ar putea sa ma insel eu, necunoscand problema in detaliu, apoi s-ar putea ca semnalele pe care le primesti de la el si care te fac sa crezi ca nu vrea sa rupeti relatia definitiv, sa te induca in eroare.

Exista mai multe posibilitati:
- fie tine inca la tine si s-a obisnuit sa fiti impreuna, iar gandul ca n-o sa mai aiba niciun drept asupra ta odata divortati, nu-i e chiar totuna. Iar asta il deruteaza si nu mai stie ce vrea: nici nu te vrea pentru e deja implicat intr-o alta relatie sau pur si simplu nu mai vrea sa continuati, dar nici nu vrea sa te piarda definitiv. In mare parte e posesivitate, mai ales daca ati fost mult timp impreuna. Dar atentie, faptul ca e posesiv din fire, nu inseamna neaparat ca spera ca pe viitor sa continuati relatia. De obicei e doar o caracteristica umana, nu o dovada de iubire.

-fie tine la tine iar de frica sa nu te piarda ca si prietena, se complace in situatia asta. Sau ii e teama de singuratate, ii e teama ca relatia in care e implicat nu va dura la nesfarsit si-atunci tu esti cea care-i va fi alaturi.

- fie mai are sentimente pentru tine si se mai gandeste uneori sa reluati relatia, dar ii e teama de un nou esec.

Si ai dreptate... singura nu poti sa-ti dai un raspuns...dar cel mai bun raspuns nu ti-l putem da noi, cei care nici nu va cunoastem, ci el. Noi doar ne dam cu parerea, analizand situatia in mod obiectiv sau raportat la experientele noastre. Insa cu el ar trebui sa discuti deschis despre ceea ce vrea, despre ceea ce simti si tu...si sa ajungeti la o concluzie.

Dar in primul rand ar trebui sa-ti pui gandurile in ordine si sa-ti dai seama de ceea ce simti si vrei cu adevarat. Pune-ti intrebari si gaseste raspunsuri... nimeni nu stie si nu poate intelege mai bine decat tine ce ai pe suflet.
Daca el ar incheia relatia in care este implicat in prezent, si ti-ar propune sa mai dati o sansa relatiei voastre, ai fi de acord? Ai fi sigura ca asta vrei cu adevarat, cu riscul ca relatia sa ajunga in acelasi punct la un moment dat?
Crezi ca merita sa risti, sa incerci?
Gandeste-te ce ai vrea sa schimbi in relatie, daca v-ati impaca, ce ai face altfel ca sa dureze de data asta? E posibil sa schimbi acel ceva?
Sau gandeste-te ce-ar fi daca el ar vrea sa divortati, ce-ai simti, te-ar durea asta? De ce? Pentru ca nu poti trai fara el, din obisnuinta, pentru ca-l iubesti sau ti-e frica de singuratate?

Raspunsurile astea, si nu numai, doar tu le poti afla, iar cand le vei stii, vorbeste cu el, nu-l lasa sa te amageasca, sa te induca in eroare prin comportamentul lui. Iar daca nu isi va dori si el sa continuati sau nu va merge nici de data asta, invata din asta, ia amintirile frumoase cu tine si mergi mai departe. Nu merita sa suferi. Nu conteaza ce varsta ai atata timp cat vrei sa te bucuri de anii care ti-au ramas. Daca el si-a putut continua relatia, poti si tu. Toti putem.. trebuie doar sa avem vointa si curajul sa continuam cu sau fara acel cineva de care credeam ca o sa fim legati toata viata...
adry25
Postat pe 30 Ianuarie 2011 01:43
Nu are nici un gand serios cu cealalta relatie.Altfel al fi dat divort,si s-ar fi recasatorit/
Si poate nici cealalta nu vrea casatorie.
Daca nu ai pe altcineva,nu da divort degeaba.
Cand vei gasi altul mai bun,atunci da,poti da divort.
Acum,pentru ce?
Chiar daca traiti separat,exista posibilitatea impacarii,si nici unul din voi nu vrea sa o inlature.
Mai mult de jumate din cei ce divorteaza,dupa un timp sunt iar impreuna,spun statisticile din judecatorii.
Asa ca nu lua tu hotararea.
Succes,d
daniilia
Postat pe 30 Ianuarie 2011 02:29
De la: maria10242, la data 2011-01-28 09:41:16multumesc tuturor prietenilor care au dat un raspuns,un sfat,in legatura problemei, cu care ma confrunt! da,asa este! in mod sigur exista ceva acolo, in sufletul meu! dar ce-a trecut, este trecut, va trebui sa ma ridic, si sa incerc sa merg mai departe .!!!!!!!!!!1 desi......recunosc.....ma doare, al naibii de tare! dar il respect pre mult, ca sa-i stric relatia,.....desi......de ce nu inainteaza el divortul? e mult pre greu,fetelor....sau eu sunt prea romantica?!!!!!!!!!!!!!!!!1




draga mea,indiferent cat te doare,trebuie sa ai grija si de tine.apuca taurul de coarne,adica fa-ti curaj si rezolva-ti situatia.nu sta legata de trecut.tu de fapt traiesti in trecut ,pentru ca nu vrei sa iti faci alt prezent.initiaza tu divortul,implica-te ,fa ceva,nu astepta de la altul sa iti rezolve problema(adica de la el).iti este frica de singuratate.traiesti cu speranta de intoarcerea lui.daca pe el il respecti,de ce nu te respecti si pe tine?si ce daca esti romantica ,sa zicem?crezi ca esti singura?iti place ciorba reincalzita?iti place ca el are o viata activa si tu nu?deci nu ai prezent si viitor.scumpo divorteaza,fii independenta si gandeste-te la viitorul tau.te-ai gandit la surprize din punct de vedere juridic?am o vecina exact in situatia ta si cu 3 copii.sta cu chirie pt ca actuala stie cum sa se impuna.daca vecina mea nu astepta prea mult,,nu pierdea atatea pe parcursul divortului si partajului.pt ca cealalta a fost isteata.a stat cativa ani cu el si s-a ridicat cu pretentii.uiti ca si ea se poate ridica ,cu pretentii ca tot ce are in casa sunt facute pe spinarea ei,ca el ducea banii la fosta....si uite asa cere partaj in concubinaj,de 'bietul'sot trebuie sa ceara nevestei de care divorteaza,sa ii plateasca amantei ce a cheltuit cu el.sigur ca este chichita avocateasca,pt ca tipul se apucase de bautura si nu mai lucra.asa ca este bine sa mergi la un avocat,sa ii platesti o consiliere,sa te invete ce sa faci,sa nu ramai de mila.pune-te la adapost.atata timp cat nu este legat de tine,vei fii sigura pe lucrusoarele tale.mila, mila,da branza este pe bani! sa iti dea Dumnezeu intelepciune.
vuvuzela
Postat pe 30 Ianuarie 2011 03:10
Sint un barbat,care-si respecta mult familia ,sotia .Ea este iubirea vietii mele asa am dorit si asa isi doreste si Domnul Dumnezeu.Fara respect,dragostesi intelegere nu mai este nimic. Te depersonalizezi,te complaci intro situatie penibila. Doresteti mai mult de la viata,forteaza si ia-ti cu mai multa determinare ceea ce meriti.Sint sigur din rindurile pe care le-am citit,ca esti o femeie care merita respect.CURAJ.
garbo097923
Postat pe 30 Ianuarie 2011 10:43
divoreaz, dac n-ai copii ! Dar inainte de asta, f-i viaa un calvar, fiindc te consider un gunoi, trind cu alt femeie, fiind cstorit cu tine. Dac avei copii, f tot posibilul s-i distrugi relatia cu femeia aia, apoi, alege. Dac dai mcar doi bani pe persoana ta, d-i un ut nenorocitului, i ref-ti viaa cu un om care s te iubeasc i s te respecte aa cum merii de fapt !
calimera70
Postat pe 30 Ianuarie 2011 13:43

Gandire de nevertebrata... adica inexistenta
Thor_again
Postat pe 30 Ianuarie 2011 13:45
Apropo ! E tipul de brbat care (TE) va nela mereu. AA C D-I CE MERIT !
calimera70
Postat pe 30 Ianuarie 2011 13:45
Si da-i, si lupta!...
Thor_again
Postat pe 30 Ianuarie 2011 14:34
De la: si_totusi, la data 2011-01-29 12:07:30mai, voi gantiti?

gabrielo, adica, tipa sa nu divorteze pentru ca, asa, il face pe ala sa nu se poata casatori. il tine incurcat, carevasazica ete,na !

ce spui tu acolo, se numeste milogeala la bufetul din colt, unde se pierde prestanta .si nu. nu fetele tinere gandesc asa ci, femeile care stiu ce vor de la viata. miloagele, da. se transforma in penelope de ocazie

pe mine, altceva ma mira. oricat ai tine la un om, cand acesta te-a tratat ignore si s-a dus la alta, il mai vrei? l-ai mai poti primi in viata ta? tare va place sa fiti niste caini batuti cate lingeti mana stapanului ,asteptand ca acesta sa-si aminteasca de voi . [/quo


cam ai tu dreptate!.....nici eu nu inteleg cum poti sa-l mai iubesti si sa astepti sa se intoarca , dupa ce a plecat la alta!!!...si nu inteleg nici un barbat care te asteapta sa te intorci la el......


povestea asta cu intorsul si revenitul mi se pare nereala!


nu cred ca poti sterge nemultumirile care te-au determinat sa iei o hotarare....si nici nuu pot sa cred ca ierti!...si hai sa spunem ca ierti si uiti.....dar e pentru moment...oamenii nu se schimba radical.......si daca din relatie a disparut total interesul afectiv pentru celalalt,gata!!!

chiar nu mai e nimic...
mara_alexandru
Postat pe 30 Ianuarie 2011 19:16
ai o singura viata ca sa-ti permiti sa pierzi timp cu un barbat care nu te iubeste, nu te respecta si nu-ti da voie sa-ti mai acorzi o sansa la fericire.Prea multa ingaduinta din partea ta nu e buna (pentru tine).El a gresit, nu-i ia nimeni gatul, dar mai greseste inca o data ca te tine incurcata. Divortul nu inseamna numai libertate pentru amandoi, dar mai inseamna si partaj, si responsabilitatea asumarii esecului, si planuri pentru viitor.Gandestete bine,sa stai fara sa faci nimic inseamna ca viata ta este inchisa, nu ai nici un statut.In fata prietenilor ,a cunoscutilor,a rudelor tu nici nu esti libera dar nici maritata.Nu poto sa-ti faci nici macar un prieten, de iubit nici nu mai vorbesc. Cine ar indrazni sa te abordeze cand tu suspini dupa fostul-actualul?
E greu, dar nu imposibil,iti trebuie curaj si hotarare.BAFTA!
nacu_violeta
Postat pe 30 Ianuarie 2011 20:12
va multumesc,tuturor careati dat o parere, un sfat,in legatura cu problema mea! dar cred ca m-at inteles,gresit! total,gresit! nu sunt femeia, care sa cerseasca dragoste, si indurare, de la un sot, care nu ma merita! nici nu ma gindesc la o posibila convietuire! nu se poate da timpul inapoi! de ce? pentru ca nu ma merita! dar asta nu inseamna ca nu-l respect, ca om1 asta nu inseamna ca nu ma doare,pentru faptul ca totusi sint cativa ani, frumosi, in care am format o familie! dar el i-a dorit mai mult ;mai multe; adica, si asta n-am mai acceptat. toate trec. sunt o femeie curajoasa, nici de aruncat nu sunt, si stiu sigur, ca acolo undeva, exista si al meu. acel cineva care ma va iubi,si respecta pt. adevarata mea valoare! va multumesc inca o data, si sa aveti parte de multe bucurii si fericire in viata!!!!!!!! .........maria.
perla_negra
Postat pe 30 Ianuarie 2011 20:12
Incearca sa gasesti o persoana alaturi de care sa mergi inainte......Nu-ti va mai pasa de divort,daca vei avea alaturi de tine o persoana draga.....
garbo105616
Postat pe 30 Ianuarie 2011 20:14
Draga mea..eu stiu ca e greu, dar ..parerea mea este ca trebuie sa faci ceva, asa nu esti nici in car nici in carutza! e VIATA TA in joc, si numai tu poti sa faci ceva sa fii fericita asa k ia o decizie! trebuie sa ghandesti obiectiv, nu cu sufletul, pentru ca lumea e egoista chiar si face numai ce e mai bine pt ea nu pt tine. Eu stiu k sa divortezi e pacat, dar... sunt convinsa in acelasi timp k meriti sa fi cu mult mai fericcita decat akum, ia o decizie. ori alba ... ori alba! iar.. daca sotul tau nu e convins sa divorteze..e tot cam degeaba, trebuie sa te iubeasca si sa fie alaturi de tine, nu sa te iubeasca doar pe jumatate si sa stea cu alta.. MERITI CEVA MAI BUN, ASA CRED SI TU TREBUIE SA IEI O DECIZIE.dak nu risti nu castigi.
eU ITI DORESC TOT BINELE DIN LUME, SI SPER K DUMNEZEU SA TE AJUTE SA IEI CEA MAI INTELEAPTA DECIZIE.
DOAMNE AJUTA!
garbo162477
Postat pe 30 Ianuarie 2011 20:31
simplu...OBISNUINTA,atat si poate multe altele:)))...imi permit sa ti dau un sfat..nu trata cu paastile ceea ce inevitabil va duce la interventie chirurgicala!In alta ordine de idei,extirpa sau amputeaza pt ca sa eviti o cangrena!adica ce dracu,va lega o hartie,dar fiecare geme deasupra/dedesuptul/altuia/alteia???e dizgrazios,oribil..pffffuuuuu....intoarce te in timp,aminteste ti atunci cand el iti spunea.."only you.."....scuza ma,are orgasm cu o femeie,si scuza ma din nou,aceea femeie nu esti tu!!!desi,ti a promis!!!...
e simplu:ai o rana netratabila in locul in care suntem...ca sa traiesti,iti amputam piciorul,sau in cateva ore dai in primire...!!!ALEGE!!!agonie,traind cu ceva ce nu mai e al tau,sau.....profita de fiecare zi,ora din viata ta..si nu te mai agita inutil sa arati bine pt unul care e"bine"..!!!ala e bine,tu esti cea care nu esti,ascunsa dupa un nick name,ceri sfaturi!!!:)
yourdream
Postat pe 31 Ianuarie 2011 05:25
atat de mult zgomot si neuroni in actiune,......pentru nimic


trebuie sa recunosc ca numai femeile sunt in stare de asa ceva


divorteaza,.....oricum acum nu ai nimic


dar dupa divort, vei avea un nimic care poate sa-ti recreeze viata acum inexistenta
casperphantom
Postat pe 31 Ianuarie 2011 08:27
Scumpa mea d c nu incerci sa iti refaci tu VIATA alaturi de altcineva? Mai crede-ma ca nu te pot intelege...sincer esti chiar asa de DEPENDENTA de el? NU pot sa cred asta....incearca sa te rupi de EL pt a fi mai fericita...ZAU asa!!!
Yellowrose
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:53
Draga mea, daca el are o relatie serioasa cum spui tu, tu ce mai astepti, inainteaza divort, tu nu ai viata ta, el de ce mai e in ea, a... el inca vine la tine? inseamna ca el vrea doua femei, nu una, de aceea nici nu vrea sa divorteze, vrea doua femei cu care sa se culce, nu-i ajunge una, ce n-ai inteles, asa sunt multi barbati, de ce sa fie fidel unei singure femei, e plictisitor, o viata intreaga cu o singura femei, iti dai seama ce chin e pe el, saracul?! O singura femeie pe viata! Termina o data cu el, nu te merita, nu mai astepta, divort si gata, si nu e o hartie, cum nici casatoria nu e o hartie, e o institutie, daca v-ati casatorit si religios, v-ati jurat ca doar moartea va va desparti, trist, dar v-a despartit o alta femeie, lasa-l cu aceea femeie, daca i se pare mai interesanta. Cand ii va parea rau, poate va fi prea tarziu, tu poate iti veti gasi fericirea in bratele altui barbat, care te va aprecia mai mult decat asta.
fania1972
Postat pe 31 Ianuarie 2011 15:06
m'am convins
fleurdelis
Postat pe 31 Ianuarie 2011 16:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme de familie - sotia tatalui meu 5 De la: CoKNeZa 6 Iulie 2012 15:12
Subiect pentru cei pusi mereu pe scandal... 856 De la: anaROBERT 27 Februarie 2011 23:44
Ce se intampla? Vrea sa ma paraseasca? 64 De la: garbo_405132 13 Octombrie 2014 07:56
l-am cunoscut pe net...nustiu ce sa fac acum...dar il iubesc!!am nevoie de ajutor 362 De la: garbo032800 7 Aprilie 2010 16:03
credeam c fac bine. dar mi-am fcut ru mie 102 De la: garbo001386 10 August 2011 10:28
Setari Cookie-uri