Va rog ajutor

Relația mea începe acum 1 an si 2 luni . Eu veneam după o despărțire ea la fel, ne-am completat aman2 foarte bine cum o facem si acuma . Eu am 24 ani iar ea 19 este inca la școala . Dupa 5 luni de relație am cerut-o de soție , a acceptat si după 3 luni am programat nunta ca fiind anu asta in Septembrie . După o 2 -3 cerți ultima fiind acuma 2 zile ea a anulat nunta , pe lângă asta imi adunde telefonul iei . Primește diferite sms si spune Ca are viața ieri proprie ( intimitatea iei) nu mi-a dovedit niciodată ca nu m-a iubește , stand aman2 împreuna cu gazda . Întrebarea mea e ce sa fac de acuma încolo ? Ea plânge si spune ca nu vrea despărțire doar ca a anulat nunta si atât , . Eu nu m-a pot împăca cu ideia , ajutați-mă ce sa fac de acuma înainte , sa o înțeleg sau da ne despărțim . ?
Marian_Ignat_1
Postat pe 25 Martie 2016 20:06
" pe lângă asta imi adunde telefonul iei ."

Ce face ??? ...`Tui mama ei de limba romana ! Ca mai uiti o virgula, ca mai pui una in plus, ca mai tastezi vreo litera aiurea din greseala, e una....Dar sa scrii ca la balamuc e pur si simplu dovada de analfabetism.
Vrei un sfat ? Vedeti-va "aman2" de drumul vostru...separat. Punct, next.
Rotty
Postat pe 26 Martie 2016 00:14
Ești prost punct . NexT
Marian_Ignat_1
Postat pe 26 Martie 2016 06:25
De-mi mai faci cainele "prost", te bat de nu te vezi. Clar ?
Rotty
Postat pe 26 Martie 2016 08:14
Bietul Rotty,ce ai o mai încasează nevinovat!
Băiatul e deprimat, si pe buna dreptate, de asta nu a scris bine.
Urâtă treaba,lăsând gluma.
Schmetterling
Postat pe 26 Martie 2016 08:30
Lasand gluma, ai dreptate. E suparat rau de tot baiatul daca a uitat sa mai scrie corect si imi mai si face cainele prost. De zicea "proasta" , macar stiam ca are treaba cu mine.
Rotty
Postat pe 26 Martie 2016 08:39
O fi facut greseala si i-o fi trimis iubitei un sms. Fatuta o fi inteles ca o injura si asa s-au despartit.
Dumnezeule, baiatu' asta o fi avut profesor de romana unul care si-a luat definitivatul cu 3 si iata rezultatul.
Daca scriam asa la 14 ani, profa mea de romana m-ar fi trimis inapoi la clasa a IV-a sa mai invat.

Buna dimineata dragelor!
Tommy_Boy
Postat pe 26 Martie 2016 09:02
Neata Tommy.
Cica nu s-au despartit, doar a anulat fata nunta. Eu o inteleg ca nu vrea sa se lege la cap de la 19 ani.
Rotty
Postat pe 26 Martie 2016 09:50
Pai este cam repede pt căsătorie, mai ales ca poate vati certat urat, si în vati spus vorbe urate, și poate ca nu este încă sigura ca vrea sa își petreacă toată viața cu tine
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2016 18:20
Căsătoria este un pas important, plus ca divorțul costa mult, Stress,
eu zic ca este cam repede, trebuie sa va cunoașteți mai bine, și sa funcționeze bine relația fără certuri prea multe și vorbe prea dure
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2016 18:23
Băiatul a cerut ajutor și sfaturi, nu analiza pe text. Sunt convinsa ca ati înțeles exact ce a scris. În loc sa l trageți de urechi, mai bine i ați da câteva sfaturi.
Catalina2003
Postat pe 16 Aprilie 2016 03:40


Ca de exemplu... ? Cum se scrie corect romaneste ?
barboneli
Postat pe 16 Aprilie 2016 07:34
Sunteti cu totii niste nebuni placuti!
garbo044913
Postat pe 16 Aprilie 2016 10:35
De la: Catalina2003, la data 2016-04-16 03:40:26Băiatul a cerut ajutor și sfaturi, nu analiza pe text. Sunt convinsa ca ati înțeles exact ce a scris. În loc sa l trageți de urechi, mai bine i ați da câteva sfaturi.



Parerea mea sincera e sa nu soliciti ceva ce si de unde nici Dumnezeu nu cere!

Ooops!, iar am uitat, unii dintre astia 'e' ... atei.
Si e doar ... clantza de ei!
garbo101426
Postat pe 16 Aprilie 2016 10:46
tineri in care ne punem "sperante"
... absolut tipici.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 16 Aprilie 2016 12:11
De la: garbo101426, la data 2016-04-16 10:46:40
De la: Catalina2003, la data 2016-04-16 03:40:26Băiatul a cerut ajutor și sfaturi, nu analiza pe text. Sunt convinsa ca ati înțeles exact ce a scris. În loc sa l trageți de urechi, mai bine i ați da câteva sfaturi.



Parerea mea sincera e sa nu soliciti ceva ce si de unde nici Dumnezeu nu cere!

Ooops!, iar am uitat, unii dintre astia 'e' ... atei.
Si e doar ... clantza de ei!


De ce nu dai un sfat, daca tu crezi ca-i cazul

Bilan_Matkotvschi
Postat pe 16 Aprilie 2016 12:32
De la: Marian_Ignat_1, la data 2016-03-25 20:06:51Relația mea începe acum 1 an si 2 luni . Eu veneam după o despărțire ea la fel, ne-am completat aman2 foarte bine cum o facem si acuma . Eu am 24 ani iar ea 19 este inca la școala . Dupa 5 luni de relație am cerut-o de soție , a acceptat si după 3 luni am programat nunta ca fiind anu asta in Septembrie . După o 2 -3 cerți ultima fiind acuma 2 zile ea a anulat nunta , pe lângă asta imi adunde telefonul iei . Primește diferite sms si spune Ca are viața ieri proprie ( intimitatea iei) nu mi-a dovedit niciodată ca nu m-a iubește , stand aman2 împreuna cu gazda . Întrebarea mea e ce sa fac de acuma încolo ? Ea plânge si spune ca nu vrea despărțire doar ca a anulat nunta si atât , . Eu nu m-a pot împăca cu ideia , ajutați-mă ce sa fac de acuma înainte , sa o înțeleg sau da ne despărțim . ?


Ba marene, pune mana pe fro carte sau almanahe, ai timp pana in Septembrie ...
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 16 Aprilie 2016 12:36
De la: Rotty, la data 2016-03-26 00:14:43" pe lângă asta imi adunde telefonul iei ."

Ce face ??? ...`Tui mama ei de limba romana ! Ca mai uiti o virgula, ca mai pui una in plus, ca mai tastezi vreo litera aiurea din greseala, e una....Dar sa scrii ca la balamuc e pur si simplu dovada de analfabetism.
Vrei un sfat ? Vedeti-va "aman2" de drumul vostru...separat. Punct, next.


Nu stiu sa scrie, dar stiu sa desfaca picioarele, saraciile (aceleasi sau altele, permutat si de maxima actualitate)
rebuturile naibii
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 16 Aprilie 2016 12:48

Fa-ti freza, unde vrei. Da-te cu parfum peste balega , du-o in fan si ranjeste mamaliga cu fasole.
Daca nu te ia de barbat, impusca-te din dragoste.
pinkrainbow
Postat pe 16 Aprilie 2016 13:16
Despartiti-va cat mai este timp, ce incepe prost se termina prost.
Si apoi, nu zici nimic de relatia voastra vis-a-vis de Dumnezeu. Casatoria este si un angajament fata de Cel de Sus, nu numai fata de oameni. Voi unde va situati?
garbo070728
Postat pe 16 Aprilie 2016 17:20
Marian ! Dacă vă iubiți e suficient.
Încrederea reciprocă e foarte importantă.
Gelozia, invidia, subjugarea - controlul persoanei iubite, bârfa necontrolată judecata omului fără să fie și el prezent. e dușmanul cel mai de temut intr-o căsnicie, e creeat de acele forțe distructive pentru a subjuga ființa umană, pentru a distruge armonia unei familii.
Așa că evitați căt se poate de mult acele neajunsuri negativiste.
Dacă unul e nervos, celălalt e bine să asculte calm și după ce se calmează spiritele analizați de unde sau de la ce au provenit certurile între voi.
După aceea de comun acord alegeți calea cea mai bună pentru creearea unei armonii fără limite.
Important e să analizați cauza discuțiilor contradictorii ,,,
Căsătoria e bine să fie făcută pentru întemeierea unei familii, nicidecum pentru a avea o persoană-n pat lăngă tine.
Cred că ar fi foarte bine să vă consultați cu părinții chiar ș cui un preot cu har pentru a discuta planul vostru inainte de a face un asemenea pas maret.
Să fiți iubiți
GHEORGHITA
Postat pe 7 Mai 2016 09:29
Faptul ca nu vorbiti si scrieti corect romaneste, face ca sa nu va intelegeti, iar de la neintelegere la cearta este un pas, care il faceti cu o mare usurinta.Chiar daca sunt solicitate sfaturi acestea sunt nule, deoarece cauza nu se gaseste la noi sa o rezolvam ci la Dvs. Discuta cu prietena si roag-o sa iti spuna intentiile ei si fa-i cunoscute intentiile tale.Daca nu te gasesri in intentiile ei, fie ca iti place sau nu, gaseste-ti o alta partenera pe potriva sentimentelor si intentiilor tale.
garbo_1713
Postat pe 7 Mai 2016 11:25
Hello,dacă are 19 ani e normal sa aibă temeri și sa anuleze nunta.Cat despre telefon...nu uita...fiecare are dreptul la intimitate și nimeni nu are dreptul sa o incalce.Insa trebuie sa comunicați,sa vorbiți sincer unul cu celălalt de la bun inceput.Daca trebuie sa anulați nunta...cred ca e mai ok decât sa treceți peste un timp printr-un eventual divort.Intreab-o ce vrea ea...ce o face fericita...de ce îi este teama și trage singur concluziile.Nu te gândi ca e un capăt de lume..nu...ci doar o situație prin care mai devreme sau mai târziu cu toți trecem...Cumpana....Cum sa fac..și ce sa fac...
Vorbiți...ăsta este sfatul meu!
Kitty_Leonte_1
Postat pe 7 Mai 2016 13:19
Ce sa faci? In primul rand sa te reintorci la scoala! Faci greseli gramaticale nepermise, acorduri gresite...!!! Daca ea este la scoala inca, nu ar trebui sa se casatoreasca. Mai degraba ar trebui sa termine scoala, sa inceapa o facultate sau o scoala tehnica si apoi, sa-si gaseasca un barbat istet, cu scoala si o meserie buna care sa-i permita sa intretina o familie.
Sper sa intelegi si sa faci ceva pentru viitorul tau! Scoala este prima treapta spre viitor!
garbo340690
Postat pe 7 Mai 2016 17:13
De la: Marian_Ignat_1, la data 2016-03-25 20:06:51Relația mea începe acum 1 an si 2 luni . Eu veneam după o despărțire ea la fel, ne-am completat aman2 foarte bine cum o facem si acuma . Eu am 24 ani iar ea 19 este inca la școala . Dupa 5 luni de relație am cerut-o de soție , a acceptat si după 3 luni am programat nunta ca fiind anu asta in Septembrie . După o 2 -3 cerți ultima fiind acuma 2 zile ea a anulat nunta , pe lângă asta imi adunde telefonul iei . Primește diferite sms si spune Ca are viața ieri proprie ( intimitatea iei) nu mi-a dovedit niciodată ca nu m-a iubește , stand aman2 împreuna cu gazda . Întrebarea mea e ce sa fac de acuma încolo ? Ea plânge si spune ca nu vrea despărțire doar ca a anulat nunta si atât , . Eu nu m-a pot împăca cu ideia , ajutați-mă ce sa fac de acuma înainte , sa o înțeleg sau da ne despărțim . ?


E clar ca sunteti necopti pentru casatorie. Cel putin ei trebuie sa-i lasi timp sa se coaca... asta e si mai evident. Caut-o peste 5 ani. Sau mai bine nu. Sa n-ai un soc. Ca daca e sa va casatoriti, o sa va intalniti peste o vreme de la sine...
zaraza26
Postat pe 8 Mai 2016 15:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata este un calvar...:( 1 De la: garbo067987 1 Martie 2011 12:22
sa te indragostesti de un barbat , fara sa stii ca e insurat...? 30 De la: ingerasulluptator 18 Noiembrie 2011 20:13
sa ii spun ce simt sau nu? 19 De la: Anilus 2 Decembrie 2010 20:25
Îmi dați un sfat va rog frumos! 27 De la: gabriela_g1979 9 Octombrie 2014 22:41
buna... 27 De la: viorica_tzuca 16 August 2012 11:24
Setari Cookie-uri