Ideea ca el are un copil...

ce e ironic - involuntar, desigur - este ca "au o relatie extrem de frumoasa si profunda" in situatia in care ea nu accepta un adevar de baza despre el. Cum o fi profunzimea aia?O fi masurata in centimetri?

fetita, un copil nu e doar "o siituatie neplacuta". E o parte inseparabila din viata lui tat-su. Cind faci un copil ala ramine, e definitiv, nu e ca si cum ai avea o pisica. Inseparabila nu esti tu. Ca tine pot fi mii. Inseaparabil si de neinlocuit este copilul. Nu esti la competitie cu copilul, pentru ca intotdeauna copilul va fi mult mai important. Sau accepti lucrul asta, si poti iubi omul respectiv impreuna cu particica din el care e copilul, sau nu-l mai incurca degeaba, ia-ti profunzimile si du-te.
quasaria
Postat pe 16 Decembrie 2010 19:36
Problema asta e de cand lumea. Si are o rezolvare foaarte simmpl. Ai de ales. Ori stai cu el si accepti ca isi va iubi vesnic copilul, care e carne din carnea lui, iar tu (si eventual si copilul tau) veti fi pe planul 2 indiferent ce vei face. Si e posibil sa se mai si ''intalneasca'' cu fosta din cand in cand (crede-m tiu ce spun). Sau, iti gasesti pe altul fara obligatii, dac te simi c nu poti suporta o via acest duplex. Vb din proprie experient !
calimera70
Postat pe 18 Decembrie 2010 22:24
daca il iubesti il accepti asa cum este. si eu m am casa torit cu el avind 2 copii cu 2 femei. asa ca am trecut cei 20 de ani cu brio si sper si-n continuare sa fie la fel. e putin mai greu la inceput dar cu timpul te obisnuiesti cu ideea. acum avem o fetita de 4 ani si sintem impliniti restul nu ne mei intereseaza. succes
garbo170522
Postat pe 19 Decembrie 2010 07:48
Poate fata nu a stiut de la inceput ca omul a mai fost casatorit si are si copil. Poate a aflat tarziu, si de la altcineva, nu de la el. Atunci este indreptatita sa aiba temeri. Cred totusi ca temerea ei este legata de fosta nevasta. Draga mea, un copil este un miracol, o bucurie. Poti incepe sa-ti dezvolti aptitudinile materne cu acest copil. Accepta-l si iubeste-l ca si cum ar fi al tau si astfel iti va fi mai usor cand veti avea voi un copil. In plus, vei vedea ca tatal acestui copil te va iubi si mai mult, te va respecta si mai mult, iar de fosta nevasta nu-l va mai lega decat acest copil. Nu cred ca va dori sa fie cu ea, cand are alaturi o femeie care il iubeste si pe el si pe copilul lui. Iar tu, nu vei avea decat de castigat. Vei fi iubita, vei fi fericita, iar lumea va fi mai buna. Este mai usor sa oferi iubire. Cu totii ar trebui sa oferim iubire, asta ne aduce doar beneficii.
anomisana
Postat pe 19 Decembrie 2010 08:13
De la: garbo179679, la data 2010-12-14 17:02:52Buna seara la toata lumea...sunt intr o situatie neplacuta si simt nevoia sa imi impartasesc ideile cu cineva...v-am gasit pe voi si, asa cum reiese din titlul topicului, am o relatie -extrem de frumoasa si de profunda, cu un barbat, care a mai fost casatorit si are un copil.
Dupa cum am spus, relatia dintre noi este minunata, consider ca este tot ceea ce mi am dorit vreodata INSA...nu pot, imi este cumplit de greu sa accept existenta copilului...imi e greu sa accept faptul ca va avea in permanenta doua familii...ca in permanenta in viata lui va mai exista alta femeie...imi este greu si ma doare foarte tare...
thrillia
Postat pe 19 Decembrie 2010 20:13
Atunci trebuie sa te gandesti ca un copil e tot un copil,nu e el de vina,si vei fi prietena lui cea mai buna,si atata.
In viata nimic nu este perfect....
Ia pune-te in locul copilului,e in situatie dificila,are nevoie de ajutorul tau,lumea lui s-a rupt in doua....asta va avea efecte la adolescenta.
Nici o relatie nu e perfecta...intotdeauna e ceva,incearca sa ai inima mare,si sa ajuti copilu,e cel mai bun lucru pe care il poti face in situatia asta.
Succes,D
daniilia
Postat pe 19 Decembrie 2010 20:37
De la: garbo179679, la data 2010-12-14 17:02:52Buna seara la toata lumea...sunt intr o situatie neplacuta si simt nevoia sa imi impartasesc ideile cu cineva...v-am gasit pe voi si, asa cum reiese din titlul topicului, am o relatie -extrem de frumoasa si de profunda, cu un barbat, care a mai fost casatorit si are un copil.
Dupa cum am spus, relatia dintre noi este minunata, consider ca este tot ceea ce mi am dorit vreodata INSA...nu pot, imi este cumplit de greu sa accept existenta copilului...imi e greu sa accept faptul ca va avea in permanenta doua familii...ca in permanenta in viata lui va mai exista alta femeie...imi este greu si ma doare foarte tare...
thrillia
Postat pe 19 Decembrie 2010 20:37
De la: garbo179679, la data 2010-12-14 17:02:52Buna seara la toata lumea...sunt intr o situatie neplacuta si simt nevoia sa imi impartasesc ideile cu cineva...v-am gasit pe voi si, asa cum reiese din titlul topicului, am o relatie -extrem de frumoasa si de profunda, cu un barbat, care a mai fost casatorit si are un copil.
Dupa cum am spus, relatia dintre noi este minunata, consider ca este tot ceea ce mi am dorit vreodata INSA...nu pot, imi este cumplit de greu sa accept existenta copilului...imi e greu sa accept faptul ca va avea in permanenta doua familii...ca in permanenta in viata lui va mai exista alta femeie...imi este greu si ma doare foarte tare...
thrillia
Postat pe 19 Decembrie 2010 20:39
Buna!
Copilul,crede-ma nu are nici o vina ....si ,apoi,un copil iti schimba sentimentele?Daca era invers?Sotul,meu a mai fost castorit si are un baietel,dar totul este OK...Daca il iubesti cu adevarat,acesta nu este un impediment.
gratziela_73
Postat pe 19 Decembrie 2010 20:50
De la: garbo179679, la data 2010-12-14 17:02:52Buna seara la toata lumea...sunt intr o situatie neplacuta si simt nevoia sa imi impartasesc ideile cu cineva...v-am gasit pe voi si, asa cum reiese din titlul topicului, am o relatie -extrem de frumoasa si de profunda, cu un barbat, care a mai fost casatorit si are un copil.
Dupa cum am spus, relatia dintre noi este minunata, consider ca este tot ceea ce mi am dorit vreodata INSA...nu pot, imi este cumplit de greu sa accept existenta copilului...imi e greu sa accept faptul ca va avea in permanenta doua familii...ca in permanenta in viata lui va mai exista alta femeie...imi este greu si ma doare foarte tare...[/quot


Ai pus si in alt mod problema: dac tu ai fi avut un copil dintr-o esuata casnicie ...si noul partenerul al tau ar fi deranjat de acest "bagaj" ???...nu te-ar deranja acest lucru???...ce vina are un copil??...intrand intr-o relatie...daca ceea ce simt partenerii este la acelasi nivel: sentimente, iubire , comunicare , intelegere, respect, etc....de ce sa iti faci griji si sa te streseze existenta trecutului iubitului/iubitei tale....Cand doi oameni incep o relatie....ambii avand un trecut ( casnicie, copii, ...) trebuie sa lase acel trecut in urma pt a putea sa traiasca prezentul....si a avea un viitor impreuna....dar daca nu poti sa depasesti ...acel sentiment de "gelozie " manifestat pt "perioada de dinainte de a va cunoaste, (de trecutul lui sau a ei ) ".... mai bine te retragi....nu merita sa iti distrugi nici tu viata si nu ai dreptul sa o distrugi nici pe a celeilalte persoane!!!!!!!!!!!!! Cu speranta ca nu am jignit pe nimeni, sa urez o seara linistita....
garbo043830
Postat pe 19 Decembrie 2010 20:57
De la: garbo179679, la data 2010-12-14 17:02:52Buna seara la toata lumea...sunt intr o situatie neplacuta si simt nevoia sa imi impartasesc ideile cu cineva...v-am gasit pe voi si, asa cum reiese din titlul topicului, am o relatie -extrem de frumoasa si de profunda, cu un barbat, care a mai fost casatorit si are un copil.
Dupa cum am spus, relatia dintre noi este minunata, consider ca este tot ceea ce mi am dorit vreodata INSA...nu pot, imi este cumplit de greu sa accept existenta copilului...imi e greu sa accept faptul ca va avea in permanenta doua familii...ca in permanenta in viata lui va mai exista alta femeie...imi este greu si ma doare foarte tare...
Eu ,as putea spune,sunt in situatia mamei acelui copil.Doar ca ,de cand am aflat de existenta amantei,sta mai mult acasa(pleca de luni pana vineri in alt oras,unde a locuit cu amanta,iar eu cu soacra,care m-a pizmuit de cand ma stiu)Nu ma mai vrea,dar nici nu divorteaza,are grija sa nu se apropie nici un barbat de mine.Am avut in tot acest timp parte de crize de gelozie sau de orgoliu masculin,urmate de sex patimas,ca pe vremuri.Eu mi-am reluat cariera de unde am lasat-o(am noroc ca in meseria mea se poate),in 2 ani trebuie sa ajung acolo unde trebuia sa fiu,el mi-a taiat toate alocatiile si sta acum mai mult cu copilul.Eu fac deplasari ,sunt inconjurata de barbati cu care se merita sa faci o tranta(scuza-mi exprimarea),si sunt o femeie care primeste complimente.As fi fericita sa plece la ea ,nu mi-ar fi frica sa-i las copilul pe perioade mai lungi de timp pt.ca-l iubeste ff mult,si ar lua-o si pe muma.Ce sa-ti spun?Eu,daca mi-as reface viata,as vrea un barbat si cu 2 copii,caci mi-am dorit 3.Nu m-ar impiedica cu nimic sa fiu fericita.Daca ai avea macar un copil,ai intelege.bafta!
thrillia
Postat pe 19 Decembrie 2010 21:07
foarte tare.
Thrillia,

quasaria
Postat pe 19 Decembrie 2010 21:14
De la: thrillia, la data 2010-12-19 20:13:40
De la: garbo179679, la data 2010-12-14 17:02:52Buna seara la toata lumea...sunt intr o situatie neplacuta si simt nevoia sa imi impartasesc ideile cu cineva...v-am gasit pe voi si, asa cum reiese din titlul topicului, am o relatie -extrem de frumoasa si de profunda, cu un barbat, care a mai fost casatorit si are un copil.
Dupa cum am spus, relatia dintre noi este minunata, consider ca este tot ceea ce mi am dorit vreodata INSA...nu pot, imi este cumplit de greu sa accept existenta copilului...imi e greu sa accept faptul ca va avea in permanenta doua familii...ca in permanenta in viata lui va mai exista alta femeie...imi este greu si ma doare foarte tare...
inteaba-te daca pentru nevasta esta sau nu dureros,daca il mai iubeste sau nu daca sufera sau nu,daca il maivrea sau nu.vei fi si tu sotie intr-o zi,vei renunta mai mult sau mai putin la tine pentru a avea o familie ,vei avea 1 sau 2 copii.cum t-ai simti sa ti sa intample asta?iarta-mi subiectivitatea.te-as ruga din suflet sa-mi raspunzi sa-mi raspunzi.
thrillia
Postat pe 19 Decembrie 2010 21:19
De la: quasaria, la data 2010-12-19 21:14:28 foarte tare.
Thrillia,

salut!multumesc pentru apreciere.ar fi frumos sa ne putem pune putin in pielea celuilalt,daca nu din umanitate,macar din curiozitate.Eu nici macar nu vreau sa stiu cine e acea femeie.Nu ma cobor sa fac anchete.Nu l-am verificat nici macar cand am avut indoieli in privinta fidelitatii lui.Nu tii un barbat langa tine daca ai un copil,dar nici daca nu-i supoti copilul.Mai ales daca e fetita.Eu aproape ca ma consider libera.Daca ma mai vrea trebuie sa ma recucereasca,daca nu ,sa plece la ea,chiar daca inca il mai iubesc si ma doare cumplit.Stii ce,nimeni nu a murit din asta.Am sansa sa descopar cat de incitanta poate fi viata,mai am putintel timp.
thrillia
Postat pe 19 Decembrie 2010 21:34
Buna! Voiam sa-ti spun ca si eu trec prin aceiasi situatie ca si tine, e cumplit uneori sa accepti atatea....pt el nu exista doar copilul(un drac de copila) de care mai are si grija uneori, desi e majora, ea(fosta)- pentru el e ca si moarta. Fa-i si tu un copil si altfel vor sta lucrurile....Mult succes!
LaryseeZ
Postat pe 19 Decembrie 2010 21:34
Thrillia, te inteleg perfect.
Nici eu nu i-am cunoscut exele si actualele - ironic este ca noi ne cunoastem de 10 ani. Cu ele sta un an, maxim doi... de obicei, cite o noua achizitie apare dupa ce ne certam si e hotarit sa "se detaseze".
Si de fiecare data incearca. Si de fiecare data revine. Si revine ca in prima zi, cu flori in brate si serenade la balcon, de parca atunci ne-am vazut pentru prima oara. Dar parca obosesti si de recuceritul asta la un moment dat - atunci cind istoria incepe sa se repete de prea multe ori.

Si, da... are aceeasi problema cu faptul ca am un copil.
Cu el.
quasaria
Postat pe 19 Decembrie 2010 21:54
Si eu am un copil(sunt mamica-aproape 24 ani :D) si sunt singura(aproximativ :P) momentan... sincer nu mi s-a parut ca vreun barbat ar fi deranjat de faptul ca am un copil, credca si unul mai traditionalist ar putea sa accepte... si credeam ca barbatii sunt mai incuiati la minte decat femeile in privinta asta... dar se pare ca m-am inselat :D
revin mai tarziu
vanina
Postat pe 21 Decembrie 2010 14:03
De la: Ciresica, la data 2010-12-15 21:47:01lasati mai fata in pace. ea de fapt se teme pe termen lung ca respectivul s-ar putea intoarce la sotie.
nu ati inteles mai nimic din ce a spus ea. eu sunt sigura ca nu e nici egoista nici rea nici imatura.
iar voi ati sarit la jugulara ei saracuta.

fata draga, daca te iubeste si esti sigura ca si tu il iubesti existenta/prezenta copilului nu e nici o problema iar cu ex-a....daca s-a despartit de ea inseamna ca nu o mai vrea.


Pai da... dar cum de ce ti-e frica nu scapi.... Eu as sfatui-o sa fie tot timpul cu ochii in patru ca nu se stie niciodata... Cred ca ar trebui sa ia in seama serios oferta lui Thor. Poate greseste tinta si face un bine omenirii...
Lidiaolteanu
Postat pe 21 Decembrie 2010 17:07
Lidio...adica sa nu greseasca cand isi tinteste capatana???
de la mica distanta nu cred ca poate da gres...

eladaela
Postat pe 21 Decembrie 2010 17:17
Ideea e ca el a trait si inainte de a te cunoaste pe tine. Asta o fi problema?
Doara
Postat pe 21 Decembrie 2010 18:18
Un sfat prietenesc...........nu e vb.de o alta femee, DAR FII SIGURA CA DACA-SI IUBESTE COPILUL.........ACESTA VA FI INTOTDEAUNA PE PRIMUL LOC INDIFERENT DE CE VE-I FACE TU....si cu atat mai mult ca nu suporti ideea ca el are un copil......mai bine las=o balta pana nu iti va fi tarziu.SARBATORI FERICITE!
garbo168107
Postat pe 24 Decembrie 2010 22:10
Dragostea parinteasca e diferita de cea pentru un iubit/ o iubita... nu exista comparatie intre cele doua! De ce sa ne gandim la podiumuri ??? :))
vanina
Postat pe 25 Decembrie 2010 17:40
pentru ca sint situatii in care intervin podiumuri. SI trebuie sa fii din start constient de asta. Daca vrei exclusivitate la atentia si afectiunea celuilalt, nu il iei cu copil si nu iti faci copil.
Altfel frumusetea de nevasta o sa aiba niste cearcane cit casa dupa ce isi pazeste copilul bolnav, si daca pe tine de doare in vf. fundului s-ar putea sa nu sare sa sufle...ca are trebuiri mai importante: cum ar fi sa schimbe bebelusul. Frustrant, dar asta e.
Idem - ai o zi proasta, daca si copilul LUI are o zi proasta in acelasi timp, asteapta-te sa iti intoarca spatele sa se duca la copil. Asa e normal sa faca, si o femeie cu capul si inima la locul lor l-ar aprecia, nu l-ar blama pentru asta.
Un barbat care e in stare sa isi neglijeze copiii pentru o femeie este in mod cert in orice moment in stare sa neglijeze si orice femeie pentru o alta femeie. E ceva gresit in modul in care se raporteaza la ceilalti, daca poti deveni mai importanta decit copiiii lui. E el gresit.
Dar ca sa intelegi asta iti trebuie ceva mai multa minte decit hormoni.
quasaria
Postat pe 25 Decembrie 2010 17:45
De la: eladaela, la data 2010-12-21 17:17:25Lidio...adica sa nu greseasca cand isi tinteste capatana???
de la mica distanta nu cred ca poate da gres...


Sa speram....
Lidiaolteanu
Postat pe 25 Decembrie 2010 17:51
daca tu ai avea un copil ce ai face? el nu are nici o vina,,Se vede ca nu esti mama,...Cauta un barbat fara obligatie, ca nu o fi timpit sa renunte la copil pentru o femeie.[pt tine] eu una daca as fi in locul lui nu te as accepta daca tu imi urasti copilul,daca il iubesti pe el ii iubesti si copilul..
garbo077921
Postat pe 25 Decembrie 2010 20:58
SPUI CA IL IUBESTI.....DACA ASA ESTE ATUNCI IL IUBESTI ATAT CU TRECUTUL LUI CAT SI CU PREZENTUL IN CARE ESTI INCLUSA SI TU....CA MAI EXISTA O FEMEIE IN VIATZA LUI E O IDEE GRESITA.....IN VIATZA LUI A EXISTAT INAINTEA TA ALTA FEMEIE...MAMA COPILULUI LUI CU CARE IN MOD FIRESC AR TREBUI SA FIE IN RELATII DE PRIETENIE....CA POTZI ACCEPTA SAU NU E DOAR O CHESTIUNE DE VOINTA SI MATURITATE....DACA NU POTI ACCEPTA INSEAMNA CA NU ESTI PREGATIT PENTRU O RELATIE CU EL SI VA TREBUI SA CAUTI UN BARBAT FARA OBLIGATII.....DAR VEZI SA NBU CUMVA SA-L GASESTI SI SA CONSTATI CA NU-TI POATE OFERI SPIRITUAL SAU SENTIMENTAL NICI MACAR 0,1 % DIN CEEA CE-TI OFEREA EL...MATURIZEAZA-TE SI INTELEGE CA IN VIATZA GASESTI O DATA SAU CEL MULT DE 2 ORI BARBATUL POTRIVIT....BAFTA
garbo032118
Postat pe 26 Decembrie 2010 13:44
De la: garbo179679, la data 2010-12-14 17:02:52Buna seara la toata lumea...sunt intr o situatie neplacuta si simt nevoia sa imi impartasesc ideile cu cineva...v-am gasit pe voi si, asa cum reiese din titlul topicului, am o relatie -extrem de frumoasa si de profunda, cu un barbat, care a mai fost casatorit si are un copil.
Dupa cum am spus, relatia dintre noi este minunata, consider ca este tot ceea ce mi am dorit vreodata INSA...nu pot, imi este cumplit de greu sa accept existenta copilului...imi e greu sa accept faptul ca va avea in permanenta doua familii...ca in permanenta in viata lui va mai exista alta femeie...imi este greu si ma doare foarte tare...


Sunt exact in situatia ta de 2 ani, si iti spun ca am ajuns intr-o mizerie: certuri si discutii fara sir. Orice as face, copilul si nesimtita aia sunt pe primul loc. Si am incercat, cu toata maturitatea sa ne fie bine. Insa fosta nu ne lasa sa traim. Copilul trebuie vazut numai in prezenta ei, la ea acasa, nu i-l da niciodata nici macar pentru 2 ore, asta de cand a aflat ca, dupa 2 ani de cand nu mai sunt impreuna, el a indraznit sa fie cu alta femeie. Nu munceste de foarte multi ani, ci practic ea traieste pe spatele copilului din banii tatalui : chirie, mancare, hrana, vacante si tot felul de pretentii. Cand s-a incurcat cu vreunul i-a pus copilul in brate (asta in urma cu ceva timp), fara sa o intereseze ce planuri aveam noi, gen la 9 seara vino sa iei copilul, ca eu am treaba. Pe urma 2 zile telefonul inchis.Am incercat sa ma apropi de fetita, sa ma joc cu ea, sa ne plimbam in parc, sa o spal si sa ne fie bine. Dar nici asta nu se poate, ca nu i-o mai da. Si atunci el se duce acolo, la 2-3 zile, cateodata foarte tarziu si eu nu mai suport ca mereu aia sa tot incerce sa-l oblige sa vina la ea si la copil. Bine, toata povestea asezonata cu tot felul de insulte si blesteme la adresa mea si a lui (calitate indoielnica) .Drept urmare, m-am hotarat sa ne despartim, fiindca, pe langa multi bani si nesimtire, orice efort de-al meu de a intra intr-o normalitate este supus esecului, motivatia lui fiind invariabil ca face totul ca sa ii fie bine copilului, si nu poate sa se certe cu ea, ca orice stare de tensiune se rasfrange asupra copilului. Deci, tu (eu), vei trasa intotdeauna pe linia de asteptare, pentru simplu motiv ca-l iubesti si ca trebuie sa-l intelegi, ce D-zeu, stiai ca are copil, nu? Tu vei fi mereu datoare sa faci compromisuri, de multe ori sa te descurci singura, pentru ca in alta parte e reclamata prezenta lui. Asta-i podiumul, daca vrei sa-l accepti bine, daca nu vezi-ti de viata ta, oricat de mult i-l iubesti, in cazul meu nu s-a intamplat nimic de atat timp, nici un copil, nici o logodna/casatorie, nimic, desi niciodata nu mi-a zis decat ca asta vrea, dar lunile trec si el isi vede de munca lui, de vizitele si cumparaturile cu fosta si copilul si seara, dupa toate acestea, frant, vine acasa lui. Unde nu mai are chef sa faca nimic. Nu am fost niciodata plecati mai mult de 24 de ore, pentru ca aia face crize si il ameninta sau nu mai raspunde la telefon cu saptamanile. Eu am ales, tu?
rionero
Postat pe 26 Decembrie 2010 14:22
Buna seara,


Eu cred ca nu ai prea multa incredere in tine, si asta este adevarata ta problema nu mama sau copilul.
Doamna este fosta sotie, dar v-a fii vesnic mama copilului si este normal sa se intalneasca si sa-si vb.
Asa cum am mai spus problema ta este nesiguranta, si la ea trebuie sa lucrezi, nu sunt ceilalti de vina.
Sper ca vei trece peste aceasta nesiguranta cat mai repede si veti putea fii cu totii mai fericiti
mag1983
Postat pe 26 Decembrie 2010 20:46
tu n-ai sa te impaci cu gandul ca el trebuie sa se ocupe de copil . n-ai sa accepti faptul ca el se va intalni cu fosta sotie ( pentru binele copilului , desigur ) , n-ai sa te simti bine nici daca-si va lua copilul la el din cand in cand , iti va fi greu sa-i gatesti , sa-i dai sa manance , sa strangi dupa el , sa-l culci , sa-l trezesti , sa-l invelesti , sa-l speli , sa-i dai pastiluta , sa-l impaci cand plange ...
relatia nu va merge , chiar si daca faci un copil , tu , cu el . dar eu nu cred ca relatia voastra va ajunge pana acolo .
nu esti vinovata , sunt unele femei care nu pot . si-n acest caz , ai incercat , nu s-a putut , pleci , nu mai astepta ca tot acolo ajungi : va renunta el la tine
lasa , gasesti unul fara obligatii si fii fericita !
liaiedera
Postat pe 28 Decembrie 2010 08:56
De la: quasaria, la data 2010-12-25 17:45:11pentru ca sint situatii in care intervin podiumuri. SI trebuie sa fii din start constient de asta. Daca vrei exclusivitate la atentia si afectiunea celuilalt, nu il iei cu copil si nu iti faci copil.
Altfel frumusetea de nevasta o sa aiba niste cearcane cit casa dupa ce isi pazeste copilul bolnav, si daca pe tine de doare in vf. fundului s-ar putea sa nu sare sa sufle...ca are trebuiri mai importante: cum ar fi sa schimbe bebelusul. Frustrant, dar asta e.
Idem - ai o zi proasta, daca si copilul LUI are o zi proasta in acelasi timp, asteapta-te sa iti intoarca spatele sa se duca la copil. Asa e normal sa faca, si o femeie cu capul si inima la locul lor l-ar aprecia, nu l-ar blama pentru asta.
Un barbat care e in stare sa isi neglijeze copiii pentru o femeie este in mod cert in orice moment in stare sa neglijeze si orice femeie pentru o alta femeie. E ceva gresit in modul in care se raporteaza la ceilalti, daca poti deveni mai importanta decit copiiii lui. E el gresit.
Dar ca sa intelegi asta iti trebuie ceva mai multa minte decit hormoni.

Absolut corect ! e cel mai destept comentariu pe care l-am citit pana acum la acest subiect, si cel mai obiectiv. Mai ales ca am trecut de nenumarate ori prin toate variantele din ce spune d-ra, si, pe bune,chiar asa s-a intamplat. A ignorat copilul nostru pentru o alta femeie, apoi a ignorat-o pe aia pentru alta, apoi pentru mine, s a m d. Cu astfel de barbat, tradarea nu se termina decat cand ii pui tu punct.
calimera70
Postat pe 28 Decembrie 2010 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
soacra,soacra...poama acra rau 283 De la: adelina20 3 Octombrie 2012 14:21
WORKSHOP DORINTA SEXUALA IN CUPLU: 24 OCT. 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 11 Octombrie 2010 15:37
continare la infidelitate 6 De la: ramoclau 11 Februarie 2010 20:22
cum ti-ai cunoscut fat frumosul ? 2 De la: vuvuzela 29 Ianuarie 2011 18:40
Delegatie 28 De la: Zgloby_34 18 Decembrie 2015 12:49
Setari Cookie-uri