Prea confuza ca sa pot sa iau o decizie, va rog ajutati-ma!!!!!

nu-l influienta.
liaiedera
Postat pe 10 Decembrie 2010 22:22

Da' di ce?
Thor_again
Postat pe 10 Decembrie 2010 22:25
de juma' de an il salut si nu-mi rasspunde .nu i-am facut nimic da' n-are , el, chef sa vorbeasca cu mine .si nu ma las pana nu aflu ce are .da-l iau , asa , cu binisoru'
liaiedera
Postat pe 10 Decembrie 2010 22:27
Pi cum, bre? Te bagi aa, cu anasna n sufletul omului? Dac el nu vrea s i rspund, nu vrea i pace!

PS: Rooobyyyyy! Hai, tati, rspunde fietii aiestea, c uite cum se chinuie srcua de juma' de an!
Thor_again
Postat pe 10 Decembrie 2010 22:30
Eu i-as zice asa : Cado, mai astept un minut si daca nu-mi raspunzi ma supar si nu te mai salut .
liaiedera
Postat pe 10 Decembrie 2010 22:33
inca nu m-am suparat
liaiedera
Postat pe 10 Decembrie 2010 22:41
E BINE CA NU ESTI SUPARACIOASA siiiii da blu tin la glumele bune
floare_cu_colti
Postat pe 10 Decembrie 2010 22:49
Daca in urma cu doua-trei saptamani as fi pariat 1 leu pe transformarea cuiva in Supermen, ce degraba bate la poponetzul gol cativa golanshi de bad boys, as fi castigat azi o suma frumusica... cum s-ar spune, coincidentele fortate fac parte din viata, heheheee...
anakin
Postat pe 10 Decembrie 2010 23:20
De la: liaiedera, la data 2010-12-10 22:18:52Cado , te salut iar .Imi raspunzi de data asta?



te salut si eu lia..,scuze,dar in ultima perioada nu prea am avut timp de Garbo,ca atare n-am vazut salutul tau..
dar bre..,juma' de an..?
roby_cado
Postat pe 12 Decembrie 2010 18:25
Da , de juma ' de an . Cum vedeam o postare de-a ta , cum interveneam cu salutul .
Acum , , ma bucur sa te revad .
liaiedera
Postat pe 12 Decembrie 2010 18:38
Pentru Robi atitudine tipica de sado se babardea saracuta? si orbetele muncea pe zi cate 24hore sictir frate la sclave!!!revino ti !sub platosa de otel se ascunde o inimiara de iepuras!!!te a INSELAT???bine ti a facut. daca erai in zona,n apuca sa te insele!
garbo133776
Postat pe 19 Decembrie 2010 18:36
nu tre sa iei nici o decizie...decizia e deja luata...conform starii de fapt...esti plecata de langa el...si esti bine/mersi cum se zice...
....se mai zice ca ...cea mai mare dovada de dragoste este puterea de a/ti asuma libertatea celui pe care il iubesti...el daca te/ar iubi nu te/ar chema inapoi chiar daca ii este greu fara tine...
...probabil s/a obisnuit cu tine ,iar obisnuinta e mai rea decat dragostea...
...problema se pune ca daca te intorci...si constati pe propria piele ca ai gresit...ce te faci?!..
de unde pleci odata...se poate sa pleci mereu...iar cainele nu pleaca de codru pleaca de bat!
garbo171675
Postat pe 22 Decembrie 2010 07:41
Nu lua hotarari urgente,sub nici o forma.
Ca sa stii ce este corect,ca sa iti dai seama,trebuie sa il vezi.
Doar atunci iti vei da seama cu adevarat,stiu din experienta mea,si mie imi zisese cineva asta.
inainte de a-l vedea,dupa un an despartire.
Daca vei putea sa pleci pentru putin,sau sa vina el la tine pentru putin,ar fi foarte bine.
Succes,nu te grabi,vei sti ce sa faci,atunci cand il vei revedea.Cu siguranta vei sti,adica vei fi sigura,vei iesi din nehotararea asta.succes,D
daniilia
Postat pe 24 Decembrie 2010 20:39
Daca v-as intreba, probabil ca-mi veti raspunde ca sunteti credincioasa dar, aceasta afirmatie, nu se sustine in nici un mod din ceea ce povestiti. Mai intai, am sa va dau un citat din Biblie, din cartea Genezei cap. 2 cu versetul 18: "Domnul Dumnezeu a zis: "Nu este bine ca omul sa fie singur: am sa-i fac un ajutor potrivit pentru el." Deci, principiul fundamental pe care nu-l cunoasteti este: Femeia "A FI", iar barbatul "A FACE", asta insemnad ca prin prezenta ei stimulativa, il ajuta sa faca tot ce trebuie pentru a-si asuma si responsabilitatea omogenizarii relatiilor de cuplu. Rationamentele dumneavoastra sustinute de prejudecata feminismului modern, al independentei si al egoismului fervent, nu va mai permit sa intelegeti rolul femeii in viata aceasta. Exista peste 40 de atribute ale feminitatii, ca principii. Cate dintre acestea le-ati putea enumera? NU stiti si nu va intelegeti rolul de femeie decat in mod gresit. Spuneti ca ati plecat la un moment dat de langa partenerul dumneavoastra, v-ati alipit de altul care, de la bun inceput, v-a folosit ca un bun de larg consum, pentru a-si descarca in trupul dumneavoastra, surplusul de spermatozoizi ce i se inghesuiau in testicole. De fapt, si dumneavoastra tot cam asta doreati, sa schimbati partenerul de sex, deoarece va plictisisera-ti de primul. Acest comportament, se numeste TARFISM si este valabuil si pentru barbati, dar exceleaza la femei, chiar daca ele gasesc permanent justificari pentru apucaturile lor curvesti. Acum, in subconstientul dumneavoastra, regretati sentimentul profund al celui pe care l-ati parasit si, parca, ati vrea sa va reintoarceti. Daca il puteti iubi cu adevarat si-i puteti fi devotata, iar prin devotament sa-i modificati si considerentele lui in relatia cu dumneavoiastra, faceti-o. Daca nu, este bine sa va continuati periplul prin paturile barbatilor, iar in pauza dintre doua acuplari diferite, sa va argumentati ca aveti independenta financiara, iar atitudinea dumneavoastra solitara, va reprezinta personalitatea de femeie. O veti duce asa inca ceva ani, pana nurii si poftele ce le mai puteti starni celor ce va admira profilul anatomic vor mai starni interes, dupa care va puteti retrage la mal, adica sa apelati la un sexshop, iar unul, doua sau trei vibratoare de calibre diferite, va vor satisface imperativele impuse de hormonii estrogeni care, cam de pe la 40 de ani la femei, incep sa se ofileasca. Si tin sa va precizez ca un vibrator, doar penetreaza fara sa poata sa va acorde si ceva dragoste sau chiar iubire. Iar daca veti avea norocul sa ajungeti la o varsta inaintata cand putintele trupului fizic se vor fi epuizat, vibratorul nu va fi in stare sa va aduca nici macar un pahar de ceai. Deci, meditati profund si succes la cum veti hotara sa procedati. Oricum, aveti intelegerea si compasiunea mea.
garbo166076
Postat pe 25 Decembrie 2010 12:35
" v-a folosit ca pe un bun de larg consum pentru a-si descarca surplusul de ..."
76 , ti-o iei , ti-o iei asa cum si eu mi-am luat-o cand am folosit cam aceeasi expresie intr-o discutie similara .
Nu ca n-ar fi fost asa ci modul meu de exprimare a fost neplacut si ... ce-a iesit pe-aici , nu-ti mai spun .
liaiedera
Postat pe 25 Decembrie 2010 23:08
Un lucru trebuie sa intelegi, barbatii sunt precum lupul : chestia cu suferinta e doar un pretext ,de ate reantoarce pentru ase razbuna.Sunt barbat in toata firea si cunosc psihologia barbatului. Uzeaza de toate mijloacele pentru a-si pune planul in aplicare.Daca vrei mai multe sfaturi de la o persoana cu experienta maxima in viata ,noteaza ID-ul meu .marmureanu-TITI08 si vom discuta deschis ori de cate ori este nevoie, sau daca ai posibilitatea sunama la telefon ,nr 0764334812.In incheere vezi-ti de viata ta actuala ,cu bune si rele ,nu vei regreta.Timpul le rezolva pe toate .Cauta dragoste la o persoana care sa te iubeasca si sa te respecte . Nu privi inapoi ca vei gresi ,iremediabil!!!!!
garbo174195
Postat pe 26 Decembrie 2010 03:01
De la: liaiedera, la data 2010-12-25 23:08:41" v-a folosit ca pe un bun de larg consum pentru a-si descarca surplusul de ..."
76 , ti-o iei , ti-o iei asa cum si eu mi-am luat-o cand am folosit cam aceeasi expresie intr-o discutie similara .
Nu ca n-ar fi fost asa ci modul meu de exprimare a fost neplacut si ... ce-a iesit pe-aici , nu-ti mai spun .


lia, doamna 76 a argumentat bine, n-are ce sa iasa...
cu doar o corectie, una mica: spermatozoizii nu-s niciodata in surplus, daca e vorba de perpetuarea speciei....:)))
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2010 03:28
De la: garbo174195, la data 2010-12-26 03:01:42Un lucru trebuie sa intelegi, barbatii sunt precum lupul : chestia cu suferinta e doar un pretext ,de ate reantoarce pentru ase razbuna.Sunt barbat in toata firea si cunosc psihologia barbatului. Uzeaza de toate mijloacele pentru a-si pune planul in aplicare.Daca vrei mai multe sfaturi de la o persoana cu experienta maxima in viata ,noteaza ID-ul meu .marmureanu-TITI08 si vom discuta deschis ori de cate ori este nevoie, sau daca ai posibilitatea sunama la telefon ,nr 0764334812.In incheere vezi-ti de viata ta actuala ,cu bune si rele ,nu vei regreta.Timpul le rezolva pe toate .Cauta dragoste la o persoana care sa te iubeasca si sa te respecte . Nu privi inapoi ca vei gresi ,iremediabil!!!!!



si uite lupu in blanita de oaie cum aparu el sa consoleze biata miala cu tot tacamul, BAIIIIII aici nu e un site de intalniri de consolare( adica sex pe rupte din motive"umanitare" ) repede te bagi inseama, cred si eu ca esti versat,ti-ai dat seama ca fimeia sufera si hop cu consolarea, da esti bun ce sa zic
casperphantom
Postat pe 26 Decembrie 2010 05:01
Garbo 076, cand ti-au venit in cap cugetarile adanci pe care le-ai insirat pe aici? Atunci cand faceai poza asta?
http://www.garbo.ro/comunitate/garbo166076/poze/show/3/19730/poze-garbo166076.html
Da, da. Am inteles. Esti femeie maritata si serioasa.
Doara
Postat pe 26 Decembrie 2010 07:52
Stiu , Gemi , exprimarea este asemanatoare cu a mea si a deranjat doamnele . Praf m-au facut
Nu-i asa , Pandora?
liaiedera
Postat pe 26 Decembrie 2010 08:24
Gemi , modul meu de exprimare a deranjat doamnele .76 inca n-a intrat in gura lor

liaiedera
Postat pe 26 Decembrie 2010 08:30
De la: garbo174195, la data 2010-12-26 03:01:42Un lucru trebuie sa intelegi, barbatii sunt precum lupul : chestia cu suferinta e doar un pretext ,de ate reantoarce pentru ase razbuna.Sunt barbat in toata firea si cunosc psihologia barbatului. Uzeaza de toate mijloacele pentru a-si pune planul in aplicare.Daca vrei mai multe sfaturi de la o persoana cu experienta maxima in viata ,noteaza ID-ul meu .marmureanu-TITI08 si vom discuta deschis ori de cate ori este nevoie, sau daca ai posibilitatea sunama la telefon ,nr 0764334812.In incheere vezi-ti de viata ta actuala ,cu bune si rele ,nu vei regreta.Timpul le rezolva pe toate .Cauta dragoste la o persoana care sa te iubeasca si sa te respecte . Nu privi inapoi ca vei gresi ,iremediabil!!!!!




procentajul mare de infidelitati si divorturi parca va da dreptate.dar cum ramane atunci cu exceptia care....?
vuvuzela
Postat pe 26 Decembrie 2010 09:18
fa ceea ce-ti dicteaza sufletul . nu te gandi la suferinta lui , ca s-ar putea intr-o zi sa suferiti amandoi , asa ca sufletul tau e in cea mai mare masura sa ia aceasta decizie
daca l-ai inselat ,eu zic ca nu il iubesti atat de tare incat sa te intorci la el . asa ca urmeaza-ti viata
dvalentina
Postat pe 27 Decembrie 2010 11:57
draga mea stii ceva?ce spui tu ca plange dupa tine,asta este teatru ieftin,ce-a facut cu tine si mai recunoaste este ca te-a tinut inchisa,de ce?ii era frica dumnealui ca ramane fara saltea si gospodina.Deci daca-ai plecat de linga el ai stiut de ce-o faci,vroiai libertate,vroiai sa respiri si sa zburzi in aer liber,fara sa te mai lovesti de cei patru pereti in care te tinea inchisa ca pe o femeie casnica numai a lui.Sfatul meu este urmatorul,nu mai intoarce capul la trecut,priveste in viitor,poti trai fara el,esti in stare sa muncesti,nu te lua dupa parerea barbatilor din forum,fa ce-ti spune constiinta ta,poate l-ai iubiot,dar el nu te-a iubit pe tine,pentru ca nu ti-a dat șli bertatea de care aveai nevoie ,ai fost doar ametita si vrajita de el,s-a jucat cu mintea ta,acum ai scapat de influenta lui ,de ce sa te-ntorci?pt promisiunile lui?nu merita,este o luna dragut si dupa aceea i-si reia vechile obicieiuri.Lasa-l fata,distreaza-te,nu privi in urma ci numai inainte.Un an bun,si fericit,gaseste-ti un iubit care sa respecte punctul de vedere si dorinta de libertate,o sa-l gasesti,daca nu,atata paguba,fii fericita
pusy_aol
Postat pe 27 Decembrie 2010 18:55
De ce te cheam la el ? De ce nu-i propune s vin el la tine ? El d dovad de laitate (i misoginism). E la pentru c nu are curajul schimbrii , (i /sau misogin) pentru c te roag pe tine s-i schimbi serviciul.E un gen de tentativ de escrocherie sentimental asupra ta. Am mai ntlnit situaia.Oricum sunt prea puine detalii despre voi , pentru ca s se poat lua o decizie corect , n cunotin de cauz.
garbo169346
Postat pe 31 Decembrie 2010 20:17
Pt. sweety25


Parerea mea este sa-ti vezide viata ta, sa te realizezi profesional, sa fii o femeie implinita,pe picioarele tale, sa nu mai depinzi de nimeni si dupa aceea sa te gandesti la el.Nu ti-au ajuns 4 ani ca ai stat in umbra lui?Crezi ca nu-ti va reprosa niciodata ca l-ai inselat?Mai devreme sau mai tarziu o v-a face.Barbatii nu iarta asa ceva!!Doar ei au voie !!O data rupt ceva .............niciodata nu v-a mai fi la fel, oricat l-ai inoda !!! Iti spun din proprie experienta . Faci cum crezi tu....eu ti-am zis parerea mea.
Un an nou cu implimiri sa ai !!!
raulrobi
Postat pe 1 Ianuarie 2011 10:44
LA MULTI ANI IN 2011
Ti-am citit mesajul tau si ma iprensionta , nu stiu ce pregatire ai ,nu cunosc ce munca faci in strainate dar sftatul meu este sa faci ce iti spune sufletul dar tine cont si de tine ,ceea ce te face pe tine multumita sufleteste ,in viata nu le poti avea pe toate ,sfatul meu dupa 32 de ani de casnicie este sa te realizezi profesional ,sa ai libertate in toate ,sa poti sa faci tot ce iti doresti,compromisurile se fac in viata dar cu masura si pentru cine merita ,multa credinta te va ajuta mult sa poti lua o decizie ,cand barbatul nu da libertatea de care are nevoie o femeie si incredere ca nu -l va insela ,nu poti merge mai departe .Tu ai pus mult suflet si i ai acordat prea multa intelegere ,in ziua de azi nu mai poti face lucrurlle cu inima ci cu capul , sa te iubesti mult pe tine ,sa faci ceea ce crezi ca iti este bine tie,iar daca gasasesti un baiat ca sa te accepte asa si poate face si el anite copromisuri nu promiiuni , ca promisiunile sunt usor de spus greu de facut .
Eu te sfatuiesc sa stai in fata oglinzi sa vorbesti cu tine insuti sa scrii pe o hartie tot ce iti dorsti, ce nu poti sa faci, ce copromiuri esti dispunsa sa accpeti,si sa le pui in balanta sa le cataresti calitati - defecte -copromisuri pe care le poti face ,fii tare de caracter si nu lua deciziile cu inima ci cu capul .
Eu iti doresc putere multa de munca ,intelegere si sanatate in 2011
garbo171699
Postat pe 1 Ianuarie 2011 11:44
dar sa stii ca capul face, capul trage
casperphantom
Postat pe 1 Ianuarie 2011 12:26
Buna seara,nimeni nu-ti poate da un sfat,tu singura stii ce vrei sa faci cu viata ta.Eu am trecut prin ce treci tu acum un an si jum.si fosta acum imi zice ca a gresit dar mai devreme sau mai tarziu in momente de tensiune se pot zice vorbe grele care dor mai mult decat orice.Nu exista madicament pt uitare,daca crezi ca poti sta langa el zi de zi cu speranta ca nu o sa se intample inevitabilul,ok,daca nu ...imi pare rau,gandeste ca poate maine murim cu totii sau poate traim peste 100 de ani orice actiune are si reactiune,buna sau rea,tu singura trebuie sa vezi ce vrei maine nu azi.Este adevarat ca doare dar mai bine sa te doara acum decat toata viata,iar daca ai facut pasul si cu altul inseamna ca nu-l iubesti cu adevarat pe prietenul tau si nu-l meriti.Iarta-ma dar asta este adevarul.Multa bafta si gandestete de doua ori daca ,calci in acelasi loc esti raspunzatoare nu numai de viata si viitorul tau .Sa ai un an bun si fericit
garbo092772
Postat pe 3 Ianuarie 2011 20:23
Ce mie mi se pare interesant (dar nu prea) este faptul ca in loc sa dam un raspuns.... ne(sau va ) certati aici...
Ma rog, faceti schimb de replici...
Iar pentru tine Sweety, nu am o extraordinara experienta de viata... dar imi place sa intorc problema pe toate partile....
si incerc pe cat posibil sa privesc din mai multe puncte de vedere...
Ceea ce incerc sa iti spun este ca tu ar trebui sa te analizezi singurica, sa iti analizezi faptele si actiunile... dar fii subiectiva...
si apoi tot subiectiv analizeaza si ceea ce facea el...
ceea ce ne-ai povestit u e doar o mica parte din tot ce s-a intamplat...
asadar, i-a in calcul toate momentele, bune, rele...si apoi te decizi daca vrei sa o iei de la capat sau vrei sa traiesti in continuare asa cum ai inceput , fara el...
vezi cum e mai bn pt tine.
consider ca nici un sfat pe care il primesti nu este bun...trebuie sa analizezi singura... tu stii cel mai bine ce e in viata si sufletul tau...
ai grija de tineE tu contezi!
adutza_2009
Postat pe 11 Ianuarie 2011 15:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O frumoasa poveste de dragoste care s-a sfarsit cu semne de intrebare 18 De la: garbo_462578 1 Mai 2019 20:08
Ce ma fac?? 30 De la: SIMPATICILA 15 Martie 2011 03:06
versuri... 41 De la: LILO 27 August 2009 22:39
am suparat-o si m-a dat la o parte 32 De la: cricat_ 13 Noiembrie 2011 15:32
Nefericire 2 De la: garbo_501016 10 Aprilie 2020 19:27
Setari Cookie-uri