Prea confuza ca sa pot sa iau o decizie, va rog ajutati-ma!!!!!

Ce mie mi se pare interesant (dar nu prea) este faptul ca in loc sa dam un raspuns.... ne(sau va ) certati aici...
Ma rog, faceti schimb de replici...
Iar pentru tine Sweety, nu am o extraordinara experienta de viata... dar imi place sa intorc problema pe toate partile....
si incerc pe cat posibil sa privesc din mai multe puncte de vedere...
Ceea ce incerc sa iti spun este ca tu ar trebui sa te analizezi singurica, sa iti analizezi faptele si actiunile... dar fii subiectiva...
si apoi tot subiectiv analizeaza si ceea ce facea el...
ceea ce ne-ai povestit u e doar o mica parte din tot ce s-a intamplat...
asadar, i-a in calcul toate momentele, bune, rele...si apoi te decizi daca vrei sa o iei de la capat sau vrei sa traiesti in continuare asa cum ai inceput , fara el...
vezi cum e mai bn pt tine.
consider ca nici un sfat pe care il primesti nu este bun...trebuie sa analizezi singura... tu stii cel mai bine ce e in viata si sufletul tau...
ai grija de tineE tu contezi!
adutza_2009
Postat pe 11 Ianuarie 2011 15:36
zambila
Postat pe 11 Ianuarie 2011 15:56
SI eu ,sunt de acord cu tine ,..mergi numai inainte daca ai iertat odata vai de capul tau, si te-ai intors ..te joaca pe degete cum vrea el ,din vorbe te face> Faptele le-ai vazut? Trezeste=-te si lupta cu tine daca sufletul iti spune ca nu mai merita!
garbo068195
Postat pe 12 Februarie 2011 15:01
SI eu ,sunt de acord cu tine ,..mergi numai inainte daca ai iertat odata vai de capul tau, si te-ai intors ..te joaca pe degete cum vrea el ,din vorbe te face> Faptele le-ai vazut? Trezeste=-te si lupta cu tine daca sufletul iti spune ca nu mai merita!
garbo068195
Postat pe 12 Februarie 2011 15:07
SI eu ,sunt de acord cu tine ,..mergi numai inainte daca ai iertat odata vai de capul tau, si te-ai intors ..te joaca pe degete cum vrea el ,din vorbe te face> Faptele le-ai vazut? Trezeste=-te si lupta cu tine daca sufletul iti spune ca nu mai merita!
garbo068195
Postat pe 12 Februarie 2011 15:07
SI eu ,sunt de acord cu tine ,..mergi numai inainte daca ai iertat odata vai de capul tau, si te-ai intors ..te joaca pe degete cum vrea el ,din vorbe te face> Faptele le-ai vazut? Trezeste=-te si lupta cu tine daca sufletul iti spune ca nu mai merita!
garbo068195
Postat pe 12 Februarie 2011 15:07
Merci, pentru sfaturi la toti, insa deja prostia am facut-o, m-am intors la el si regret amarnic. Un lucru nu inteleg in viata asta, si sunt sigura ca nu sunt unica, de ce facem una si aceeasi greseala de mai multe ori, de ce luam decizii gresite cand sufletul si inima ne spune sa procedam altfel? eu am facut-o doar ca sunt prea slaba, si pe deoparte merit ce mi-se intampla, m-am intors la el doar ca el saracu nu poate trai fara mine......si chiar murea, o data ajunsa la el , l-am inviat dar m-am distrus pe mine....Nu stiu la dracu cat va mai continua comedia asta, insa cert e ca sunt consumata, pur si simplu nu mai am pofta de viata, si el poate acuma sa faca si imposibilul ca eu sa fiu fericita, insa nu stiu daca va reusi, tre sa fie geniu, sau pooate nu! A spus ca ne mutam in alt oras, de indata ce ma intorc la el, uite ca au trecut 3 luni si nici o schimbare, se chinuie cu niste datorii si sa stranga bani ca sa ne mutam intr-un oras mai mare......cica cu mai multe posibilitati si pentru mine.....si astept inchisa in casa iar pana cand el si-o rezolva problemele. Numai sper la nimic, caci cum sunt alaturi de el parca as fi o impiedicata. Imi e mila de el si-mi e mila de mine.......Imi cer scuze ca v-am tot umflat capul cu problemele mele.....Va multumesc la toti!
sweety25
Postat pe 18 Februarie 2011 13:20
Atata timp cat nu te iubesti nu vei putea iubi pe altul,nu poti sa stai cu cineva din mila,daca nu exista amore,respect ,complicitate din ambele parti.Prinde viata in maini si mergi mai departe,nu poti astepta ca un barbat sa faca planuri cu viata ta.Nu poti sa stai cu cineva din mila,viata e scurta si ai doar o viata, trebuie s'o traiesti acum,vei gasi in viata ta il grande amore,te asteapta undeva in questo mondo,nu astepta farame de la un om care nu te respecta.Tu crezi ca transferindu'te in altro oras viata voastra se va schimba din contra...,nimeni nu merita sa sufere pentru altul,dragostea inseamna altceva,esti vesel, fericit,sanatos mental astfel suferinta din dragoste iti va distruge sanatatea iti produce depresie.Tu nu'l iubesti el nu te iubeste,copii nu aveti,ce te retine,nu e tarziu sa'ti indrepti greseala si sa inveti din erorile tale,trebuie sa'ti recapeti increderea in propriile forte si sa nu te lasi calcata in picioare de nimeni.La vita e bella,daca te simti la pamant si crezi ca nu mai e nimic de facut,dimineata cand te scoli uitate in oglinda si spune'ti ca esti puternica, frumoasa,sanatoasa ca atata timp cat esti in viata poti lupta cu toti cei care iti fac rau.Cand pleci nu te uita in urma trage linia si mergi mai departe,daca nu ai tu grija de tine nu va avea nimeni...,Iti doresc mult succes in viata.
wiorin
Postat pe 27 Februarie 2011 02:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cea mai grea decizie din viata mea 442 De la: anisoaraf 16 Ianuarie 2010 20:03
Sfaturi pentru ingrijirea parului 15 De la: hadassa 9 Februarie 2010 08:29
promisiuni 16 De la: lady_corina 1 August 2009 22:57
Detectez un limbaj de lemn pe forumul asta... 21 De la: zambila 4 Noiembrie 2009 09:38
Intrebare intrebatoare 24 De la: Monelina 20 Februarie 2011 22:53
Setari Cookie-uri