Sperante, vise si umilinta

De la: Freya_, la data 2010-12-10 19:05:47sincer mi se pare nesimtire crasa. pentru cretinul ala, ai sunat tu femeia..? ca aveai tu draci ?

desteptele dracului, eu nici pe aia cu care m-a inselat nu am sunat-o !
iar de ma suna ea pe mine, ii rupeam capatina!
si lui si ei !

sa ce ? sa-mi spuna cat sufera ea ? hai sictir !


Ce nevasta frustrata:))))

Spune-ne toata povestea s-o pun pe un site de facut caterinca(inteligenta)
garbo166924
Postat pe 11 Decembrie 2010 01:03
Asa : acum doi ani , divortata , cu un copil mare , ai plecat la munca in strainatate . Nu te intreb cu cine ti-ai lasat copilul.
Acolo ai cunoscut un barbat casatorit si cu un copil. Te-ai indragostit de UN BARBAT CASATORIT, fetito! El , singur p-acolo , si-a zis ca ar fi spre binele lui sa aiba nivelul testosteronului normal.Cu cine sa rezolve problema asta daca nu cu una disponibila si naiva , care-i ere la-ndemana ?
Nu esti , tu , chiar asa de tinerica sa mai crezi in cuvintele unui barbat singur , departe de familia lui, fara sa tii cont ca nu trecea la fapte. Adica nu facea ce-ar fi trebuit sa faca un barbat cu mari probleme in familie ,adica sa divorteze , sa-si rezolve toate problemele legate de despartirea de sotia lui si , ABIA ATUNCI, sa inceapa o relatie cu tine .
Ai sperat ca te iubeste pe tine , AMANTA, ai lasat sa creasca sarcina in speranta ca va divorta , te va lua pe tine , AMANTA, disponibila!
Eee, uite ca nu s-a intamplat ,barbatul s-a speriat si-a fugit la sotie , acolo unde i-a fost locul de la inceput .
Restul... fleacuri .
liaiedera
Postat pe 11 Decembrie 2010 08:50
lia, daca acolo ii era locul, linga sotie, raminea acolo.... Hai sa nu il facem prea alb nici pe asta.
Femeia asta nu si-a creat asteptari de nebuna, si de una singura. N-am nimic impotriva barbatilor care isi rezolva nivelul hormonal cu resursele disponibile. Dar sa o faca cu niste resurse care agreaza asta. Sint destule. Nici femeile nu vor toate sa se lege la cap cind nu le doare.
A minti e a minti, si e reprobabil sa manipulezi oameni, indiferent cit de temporar chior si prost e alalalt.
quasaria
Postat pe 11 Decembrie 2010 12:13
Ea n-a fost niciodata chioara si proasta ci a simtit ca el o minte dar a sperat ca se va schimba , asa a spus .
El , acum , este acolo unde a fost , cu sufletul , totdeauna , adica , langa sotie .
Fetelor , nici un barbat nu sta langa o femeie pe care n-o iubeste . Si fuge mancand pamantul de cele pe care nu le iubeste .
Barbatii mai ganguresc la urechile celor ca ea ca sotiile lor sunt reci , ca dorm de trei saptamani in camere separate , ca mai stau impreuna din cauza copiilor , ca-si vor lasa tarancile si le vor lua pe ele , emancipatele ... sigur , gangureala asta face parte din repertoriul lor , doar barbatii sunt niste cuceritori si gangureala este una din armele de cucerire .
Dar ele sa-i ia in serios ...
Ia sa-si fi gasit , ea , unul singur , s-o fi mintit-o ala asa cum a facut-o asta si altfel as fi vorbit eu astazi .
Deci : singura vinovata este ea .Despre consecinte nu mai vorbesc , sa si le inchipuie fiecare .

liaiedera
Postat pe 11 Decembrie 2010 14:12
Asa e. Barbatii nu sunt niciodata vinovati. Sunt cateodata victime, dar vinovati NICIODATA.
Doara
Postat pe 11 Decembrie 2010 14:21
Haideti sa va dau material ajutator.
Maxima asta o puteti denumi, simplu, "din intelepciunea popoarelor cu mintea plecata de-acasa":

De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-12-11 13:12:56...Barbatii rai nu se schimba....Latura negativa si-o schimba barbatii doar daca vor...Dar multi nu vor...Barbatii rai cauta femei cumsecade ca sa profite de pe urma lor,,ca sa ii intretina...
De asta nu mai visati voi sa schimbati pe barbati,,ci cautativa barbati inteligenti,,si lasati-i pe barbatii rai sa isi traiasca viata asa cum vor ei,,si sa isi caute femei pe masura lor...Cand vor vedea ca nu este bine sa fii rau,,ca nu ai nimic de castigat de pe urma rautatii,,,poate se vor schimba si vor lucra mai mult la latura pozitiva.



anakin
Postat pe 11 Decembrie 2010 14:29
Eu am spus : ia sa-si fi gasit ea unul singur , sa fi mintit-o ala cum a mintit-o asta , altfel vorbeam eu astazi .
Sigur , barbatii sunt de cele mai multe ori vinovati dar in cazul asteia , doar ea e vinovata .
liaiedera
Postat pe 11 Decembrie 2010 14:34
lia, Ia-te de mina cu xena, sa va impartasiti opiniile....

Pot sa iti spun mai multe povesti - oarecum triste. Cel care nu iubeste poate fi oricare. Si ala care ajunge la capatul puterilor, la fel, poate fi oricare. Cum orice nas isi are nasul, toti nenii astia pot da de fiinte care sa ii determine sa isi lege strangul de git.
Dar nu cred ca e bine sa iti spulber certitudinile - cum n-ar fi bine sa i le zdruncinam nici lui xena. Voi sinteti in echilibru asa... Keep the good work. :aia-s toti neste porci si noi toate trebe sa fim atente sa nu ne impiedecam.
quasaria
Postat pe 11 Decembrie 2010 14:48
O femeie singura NU trebuie sa se incurce cu un barbat insurat , sub nici un motiv . A facut-o , sa plateasca .
Daca Xena gandeste ca mine , cu ea ma iau de mana .
liaiedera
Postat pe 11 Decembrie 2010 14:56
o femeie SINGURA se poate incurca cu cine vrea ea, pentru ca e SINGURA.
O femeie sau un barbat aflati intr-un cuplu n-ar trebui sa se incurce cu nimeni - pentru ca sint deja cu cineva: sau "cineva"-ul ala asa crede.
Daca nu sint multumiti, pot sa se desparta si sa reia cautarea.

Iar in ce priveste plata.... evident ca al de sus nu tine contabilitatea in acelasi mod ca tine.

quasaria
Postat pe 11 Decembrie 2010 15:08
Quasaria, as vrea sa recitesti ce-am scris .
liaiedera
Postat pe 11 Decembrie 2010 15:17
n-am rabdare sa citesc aceleasi aberatii de doua ori...sorry.
quasaria
Postat pe 11 Decembrie 2010 15:26
Liaiedera , ai dreptate. Teoretic asa ar trebui sa fie.
dar in viata mai intervine si indragosteala. Aia nebuna de-ti ia mintile si simti doar fluturasi in stomac, si-atunci crezi ca te mai cramponezi de teorii?
m_ada
Postat pe 11 Decembrie 2010 15:26
Nu putem spune ca de vina e barbatul sau doar femeia...
De vina e viata ca asa e croita nedrep si uneori nu ascultam doar glasul ratiunii ci pe cel am inimii si... al hormonicilor...
m_ada
Postat pe 11 Decembrie 2010 15:29
clar, femeia de la 35 de ani in sus e mai pretentioasa, naiva (cum este cornelia de fatza) dar ori cati ani ai avea, cum poti sa crezi un barbat insurat cand iti promite marea cu sarea?! indragosteala iti vine la orice varsta si nu te intreaba daca vrei sau nu, dar nu trebuie sa crezi ca tot ce zboara se mananca, mai ales cand te gandesti ca ai niste ani si vorba aia, zici ca ai o experienta de viata si nu te legi la cap chiar asa daca nu te doare

Laura_M
Postat pe 11 Decembrie 2010 15:38
E simplu Laura , sa judeci din exterior.
Dar cand ochii vad , inima cere si mintea zburda pe campii..
m_ada
Postat pe 11 Decembrie 2010 15:44
Lia , inteleg ca tie ti se pare OK daca "Domnul " dupa ce gangureste,cum spui, in te miri ce urechi, se intoarce acasa.
Nu prea esti pretentioasa, ce sa zic..
bluelight
Postat pe 11 Decembrie 2010 15:45
ada, la ce am spus eu n-am judecat-o

si mie mi s-a intamplat sa vada ochii si sa-mi ceara inima... ziceam doar ca oricat de indragostit sa fii nu poti sa crezi chiar asa, auzim doar ce vrem noi sa auzim si sa credem si refuzam sa vedem realitatea sau sa ne gandim macar, mai, oare ala zice adevarul sau ce palaria mea vrea de la mine

chiar daca au fost doi ani impreuna, sau cat au fost, el era insurat, ca a stat cu ea nu i-a doavedit ca a luptat pentru ea, ce-i zicea de nevasta-sa asa zice si de ea
Laura_M
Postat pe 11 Decembrie 2010 15:51
De la: liaiedera, la data 2010-12-11 14:34:44Eu am spus : ia sa-si fi gasit ea unul singur , sa fi mintit-o ala cum a mintit-o asta , altfel vorbeam eu astazi .
Sigur , barbatii sunt de cele mai multe ori vinovati dar in cazul asteia , doar ea e vinovata .


liadera , draga ...m-ai facut sa rad copios. :-)) Imi place cum gandesti , cand vin sa-mi dai niste meditatii de moralitate ?? :-)))
De ce e ,,vinovata " tipa ? trebuia sa-i verifice buletinul si statutul marital unui bou ..inca unul , printre multi altii ...care s-a purtat execrabil si fara pic de consideratiune pt o relatie ce se dorea frumoasa ??
Mdea...si daca nu e OM ..poate fi oricum fie el :despartit , singur , vaduv ...scos din,, circuitul civil", etc , etc. Aici se vorbeste de CARACTERUL aluia sau mai degraba LIPSA LUI .
Mai sunt neveste de astea respectabile pe aici ? :-)))) Doream sa le intreb cand joaca Manchaester United :-))))
reyya
Postat pe 11 Decembrie 2010 16:32
De la: quasaria, la data 2010-12-11 15:26:45n-am rabdare sa citesc aceleasi aberatii de doua ori...sorry.


bine punctat Q! nici eu nu am rezistat pana la sfarsitul partidei ...de ...moralitate sau sa-i spunem ,,educatie civica "
reyya
Postat pe 11 Decembrie 2010 16:35
nu inteleg de ce se perpetueaza la infinit aceeasi eroare crasa de intelegere si judecata: intotdeauna e de vina un al treilea care vine si se insereaza cu forta, cu bocancii de o tona, tulburand armonia, echilibrul, fericirea, starea de gratie a familiei super-ultrafericite si `nenorocind-o`! ca si cum acest al treilea ar fi un fel de atotputernic, un hiperpotentat, un vrajitor, un magician, ce sa mai!, un mare nemernic, care prin simplul gest al pocnirii degetelor, vine si pune ordine asa cum isi doreste el/ea in `familia model`.
daca sinapsele neuronale ar fi functionale la parametri normali si, ca urmare, eficienti, asa cum se cade fiintei umane care se bate cu pumnul in piept ca poate si stie, in virtutea unei superioritati in raport cu celelalte creaturi, asta nu ar mai constitui un semn de intrebare pt nimeni, intrucat nu ar trebui depus un efort prea mare sa-ti dai seama, admitand fara tagada, ca cel care e deja parte a unui cuplu este la fel de `vinovat` (daca se poate vorbi de vina in asemenea context!), ba chiar mult mai `vinovat` decat asa-zisul intrus, de crearea acestui triunghi conjugal! iar asta, pt ca `cel de-al treilea` nu vine sa-l oblige, sa-i forteze mana. el isi exprima doar o dorinta, nu supune si dezbina! faptul ca cel care face parte din cuplu raspunde acestei dorinte, este, in mod real, lucrul care trebuie sa ne puna pe ganduri, cand stabilim vreo vina. daca exista vreo vina... fiindca e aberant sa spui ca a te indragosti e o culpa! exista doar un pacalici slab ca si caracter, caruia ii transpira abundent palmele cand e vorba de asumarea vreunei responsabilitati si care nu are, asadar, curajul sa se rupa dintr-o relatie ce nu-l intampina, gadilandu-si in mod fals orgoliul, adica mintindu-se si mintindu-l si pe cel de langa el in acelasi timp, ca ramane in numele sacrificului de sine intru fericirea celor de langa el.
problema e cum se gestioneaza ceea ce se produce!
esme
Postat pe 11 Decembrie 2010 16:50
E de-a dereptul hilar cum cea care e singura e pusa la colt pentru ca nu se gandeste la familia celui cu care se culca, chiar daca acela e cel care inseala. Am mai spus-o, dar in continuare barbatii sunt mangaiati pe crestet si dojeniti parinteste pentru o "greseala", in schimb femeia singura e considerata un monstru care nu se gandeste la familia bietului barbat. De ce s-ar gandi ea cand el nu se gandeste? Are cineva o explicatie logica?
Doara
Postat pe 11 Decembrie 2010 17:35
mai hilar.., e atunci cand aceeasi "singura",incepe sa verse lacrimi de crocodil,urland din toti rarunchii ca sufera cumplit, deoarece "insuratul" nu divorteaza pentru ea...
roby_cado
Postat pe 11 Decembrie 2010 18:25
Evident, n-are de ce sa se gindeasca.
Dar cum e greu de admis ca ala cu care stai in casa e un dobitoc, mai bine dai vina pe o a treia persoana....
quasaria
Postat pe 11 Decembrie 2010 18:26
a venit Roby sa apere cauza astora de si-o baga si dupa aia spun,,scuzati , am gresit adresa .....cred ca-mi iubesc sotia" :-)))) ...dati-va la o parte , ce dreaku!!! Hai Roby ,ia ma baga o ,,judecata cu valoare absoluta" :-)))
reyya
Postat pe 11 Decembrie 2010 18:35
Roby ..la pariu pe un meci la Manchaster United...ca aia de le aperi tu cauza nu dau doi bani pe sotiile pe care ,,le iubesc" atat de mult ??:-))) nu ca ar iubi prin alte parti ....exclus..as crede doar ca-si iubesc propriul EGO si cam atat.
reyya
Postat pe 11 Decembrie 2010 18:47
evident ca nu dai doi bani.... Singura calitate e ca sint supuse. Sau proaste. Sau ambele. Si macane ele ceva acolo, dar ii primesc pina la urma inapoi din toate escapadele si ii pupa in fund si mai mult ca inainte. Ca poate nu mai pleaca.
Ca poate de aia o fi plecat, nu era pupat in fund suficient.
Cam la asta se rezuma "iubirea" fata de sotie si argumentul pentru care o prefera.
quasaria
Postat pe 11 Decembrie 2010 19:00
.
cornelia_72
Postat pe 11 Decembrie 2010 19:11
ti-am spus ca o sa revina... Chestia aia cu cainele care se invirteste in jurul cozii. Si dupa ce faci avort o sa declare tot cu lacrimi in ochi ca te iubeste tare mult, si ce ar fi sa mai incercati...
Iar aia cu telefonul precis e nevasta-sa? Nu e nevasta vreunui prieten?
quasaria
Postat pe 11 Decembrie 2010 19:15
Cornelia spune-i sa te,, iubeasca" de la distanta...una cat se poate de mare, lasa-l ca e pierdere de vreme si energie.
reyya
Postat pe 11 Decembrie 2010 19:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Afecteaza distanta intr-o relatie? 47 De la: blondina_X 14 Noiembrie 2015 23:33
Povestea mea... 13 De la: garbo_433461 20 Martie 2016 07:59
CREDETI IN MONOTONIE???? 29 De la: fleurdelis 6 Februarie 2010 14:34
custodia copiilor 2 De la: nathalie 8 Ianuarie 2012 18:04
Nefericire 2 De la: garbo_501016 10 Aprilie 2020 19:27
Setari Cookie-uri