Sperante, vise si umilinta

vai bietu, ii dadeam hartia de smirghel sa-si stearga lacrimile
Laura_M
Postat pe 11 Decembrie 2010 19:22
Lasa, Laura, ca si le stergea - cu smirghel, nici o problema. Se si tira pe jos, daca era cazul. Np.
Si a doua oara va pleca la fel. Tot de mult ce iubeste.

Asta e specia....
quasaria
Postat pe 11 Decembrie 2010 19:24
Ironia soartei. Aseara cand am iesit din casa"iubitul" meu era la usa. Spunea ca a venit sa vorbim. De fapt a vorbit doar el: imi spunea ca vrea sa mergem la Bucuresti sa fac avort. Si ca a mintit cand a zis ca nevasta lui e gravida - credea ca asa ma voi supara si voi face avort. I-am spus ca nu-l mai cred nimic. la care o suna pe nevasta si pune speaker: el o intreaba daca e gravida, ea spune ca nu , mai...daca eram tu erai primul care afla. Cat de ordinar e...sa inteles cu ea..sa o sune cand e la mine ca sa raspunda ca nu e gravida....I-am spus sa plece: a plecat si cu lacrimi in ochi mi-a spus ca ma iubeste.
cornelia_72
Postat pe 11 Decembrie 2010 19:31
De la: quasaria, la data 2010-12-11 19:00:50evident ca nu dai doi bani.... Singura calitate e ca sint supuse. Sau proaste. Sau ambele. Si macane ele ceva acolo, dar ii primesc pina la urma inapoi din toate escapadele si ii pupa in fund si mai mult ca inainte. Ca poate nu mai pleaca.
Ca poate de aia o fi plecat, nu era pupat in fund suficient.
Cam la asta se rezuma "iubirea" fata de sotie si argumentul pentru care o prefera.


Victime...ce mai! Iar acasa intotdeauna e mai bine... mai ales ca e mult mai comod, fara dureri de cap... si cu portile deschise...
Acum, sincer...
Ce barbat ar renunta la asa ceva?
Sa isi mai piarda nu stiu cati ani din viata sa o "educe" si pe cea noua? Si daca nu "tine"?
Muult prea complicat...
De responsabilitati nici nu poate fi vorba.., cred ca nici nu cunosc termenul.
picaturaderoua
Postat pe 11 Decembrie 2010 19:32
da cum sa nu, si i se uneau lacrimile sub barbia tremurand-a, ei la naiba


spune-i ca te duci numai tu sa faci avort ca n-ai nevoie sa fie si el, si vezi cum o sa fie vreo cateva zile, cred ca ar fi cu gura pana la urechi de fericire
Laura_M
Postat pe 11 Decembrie 2010 19:33
mama, ce mai telenovela...deci, lacrimile au venit dupa ce nevasta i-a spus ca nu e gravida...asta-i! el vroia copil cu nevasta, nu cu tine!
sora_ilsi
Postat pe 11 Decembrie 2010 19:36
Eram sigura ca nevasta-sa nu e insarcinata! Astea sunt tertipuri de oameni fara caracter.. Care incearca sa manipuleze pe oricine, prin orice, oricum, oricand... pentru ca situatia sa se intoarca in favoarea lui. Egoism exagerbat. Calca pe cadavre. Nu ii da stisfactia asta. S-a vazut clar, ce fel de om e. Chiar daca el spune ca te iubeste.
Vorbe... vorbe..., dar fapte?
picaturaderoua
Postat pe 11 Decembrie 2010 19:37
De la: quasaria, la data 2010-12-11 12:13:19lia, daca acolo ii era locul, linga sotie, raminea acolo.... Hai sa nu il facem prea alb nici pe asta.
Femeia asta nu si-a creat asteptari de nebuna, si de una singura. N-am nimic impotriva barbatilor care isi rezolva nivelul hormonal cu resursele disponibile. Dar sa o faca cu niste resurse care agreaza asta. Sint destule. Nici femeile nu vor toate sa se lege la cap cind nu le doare.
A minti e a minti, si e reprobabil sa manipulezi oameni, indiferent cit de temporar chior si prost e alalalt.



Da, dreptul la replica...il are fiecare asa ca ma folosesc si eu de el...Copilul meu e mare , a crescut langa mine, pana la 16 ani, iar can deu am decis sa plec..am luat hotarare impreuna cu ex-sotul meu ca baiatul sa locuiasca acolo. dar nu cred ca trebuie sa deviem de la subiectul principal....Eu "amanta" el insurat. Intr-adevar ...nu mai sant de 20 de ani, dar se intampla in viata sa intalnesti un om, langa care sa simti ca ai mai dori sa ai inca doua vieti ca sa traiesti langa el. ..El---casatorit - de noua(9) ani pe-aici singur, Deci...daca totusi ....iar fi pasat chiar asa demult la sotie de el....ar fi avut grija sa stea langa el, oriunde si indiferent de conditii.
cornelia_72
Postat pe 11 Decembrie 2010 19:41
ca-i pasa ca nu, conteaza felul in care s-a comportat cu tine, nu-ti cauta scuze sa-l iubesti, sau ca-m mai iubesti, asta nu e o scuza ca taranca lui o durea si pe aia in 14 ca umbla in tarile calde, fapta deja e consumata si n-are rost sa te mai amagesti sau sa-ti rasucesti singura cutitul in rana

tu singura vei decide daca vei pastra copilul sau nu
Laura_M
Postat pe 11 Decembrie 2010 19:44
De la: liaiedera, la data 2010-12-11 08:50:57Asa : acum doi ani , divortata , cu un copil mare , ai plecat la munca in strainatate . Nu te intreb cu cine ti-ai lasat copilul.
Acolo ai cunoscut un barbat casatorit si cu un copil. Te-ai indragostit de UN BARBAT CASATORIT, fetito! El , singur p-acolo , si-a zis ca ar fi spre binele lui sa aiba nivelul testosteronului normal.Cu cine sa rezolve problema asta daca nu cu una disponibila si naiva , care-i ere la-ndemana ?
Nu esti , tu , chiar asa de tinerica sa mai crezi in cuvintele unui barbat singur , departe de familia lui, fara sa tii cont ca nu trecea la fapte. Adica nu facea ce-ar fi trebuit sa faca un barbat cu mari probleme in familie ,adica sa divorteze , sa-si rezolve toate problemele legate de despartirea de sotia lui si , ABIA ATUNCI, sa inceapa o relatie cu tine .
Ai sperat ca te iubeste pe tine , AMANTA, ai lasat sa creasca sarcina in speranta ca va divorta , te va lua pe tine , AMANTA, disponibila!
Eee, uite ca nu s-a intamplat ,barbatul s-a speriat si-a fugit la sotie , acolo unde i-a fost locul de la inceput .
Restul... fleacuri .



Pai ...tocmai asta e...nu a plecat umbla disperat pe-aici, si ma suna incontinuu.
cornelia_72
Postat pe 11 Decembrie 2010 19:57
cand unul inainteaza, celalalt da inapoi, si invers...
sora_ilsi
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:00
De la: Laura_M, la data 2010-12-11 19:44:50ca-i pasa ca nu, conteaza felul in care s-a comportat cu tine, nu-ti cauta scuze sa-l iubesti, sau ca-m mai iubesti, asta nu e o scuza ca taranca lui o durea si pe aia in 14 ca umbla in tarile calde, fapta deja e consumata si n-are rost sa te mai amagesti sau sa-ti rasucesti singura cutitul in rana

tu singura vei decide daca vei pastra copilul sau nu



http://www.youtube.com/watch?v=r5RZuoTqVP4
cornelia_72
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:01
macar va potrivitzi la cioc-cioc?
iasomia
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:06
Laura_M
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:08
ce razi laurache?

nu vazusi ce spuse sorela?ea e de vina....
iasomia
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:11
De la: iasomia, la data 2010-12-11 20:06:32macar va potrivitzi la cioc-cioc?



E buna intrebarea....probabil ca da...altfel nu-mi facea capul calendar.
cornelia_72
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:11
sigur ca e buna intrebarea, si chiar directa
casperphantom
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:12
dar asta nu are legatura cu capul Cornelia
reyya
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:12
aha..
tu nu stii..nashpa,mami...

lasa ca se rezolva cumva...
iasomia
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:13
Cornelia, n-a plecat la brat cu cineva si te-a lasat suferind, era de mult la brat cu altcineva dar tu ai vrut sa crezi vorbele lui,

da, e frumos sa crezi ca iubesti din nou, erai singura, copilul era la tatal lui, dar cum naiba sa crezi in vorbele unui barbat insurat cand din start ai fost a "doua" si nu poti sa-ti faci sperante ca va fi al tau cu tot cu ambalaj... asta se intampla doar in telenovele si in filmele alea siropoase de dai in spume pe afara (pe care nu le suport :D)
Laura_M
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:15
voi deja o dati in fantezii, sunteti in Post, Irinuca stie ce vorbiti?
Laura_M
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:16
adica sa intaleg ca numa ai stat cu el si l-ai iubit asa pentru mecla lui placuta ??
casperphantom
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:16
mai rarutz ca-i mai dragutz si atunci dragostea-i mai faina si mai dulce, si cu cioc cioc, e suficient sa scuipe odata si iata, barza e pe drum
Laura_M
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:18
laurica, si daca suntemin post se mai pune ca e insarcinata ??? ca asta a fost si inainte de post
casperphantom
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:18
barza avea oricum cazul pe rol, acum om videa cum stam cu infatisarile
casperphantom
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:20
De la: Laura_M, la data 2010-12-11 20:18:35mai rarutz ca-i mai dragutz si atunci dragostea-i mai faina si mai dulce, si cu cioc cioc, e suficient sa scuipe odata si iata, barza e pe drum


io vreau cu schema , cu desene si carti de colorat :-))))
reyya
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:23
uite ce ascult eu de vreo saptamina.
http://www.youtube.com/watch?v=naGt-FFL7Ww

D'aia sint asa intelegatoare.
quasaria
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:26
nu se pune Casper, au stiut cand sa pacatuiasca, nu fusa post acu 3 luni

uite, cum zice Reyya, acu doar o desenati, faceti harta pe unde s-o ia si atat, e semaforul rosu pana dupa post, acu mere coloratu' si atat, numa sa nu depasiti linia
Laura_M
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:28
nu se pune ca vrea sa scape
Laura_M
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:29
ioai Q, asta-i melodie de taiat venele, nu da idei

uite, il apuca plansul pe fii-meu
Laura_M
Postat pe 11 Decembrie 2010 20:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-am saturat de toate 3 De la: Eliza_andrea 10 Aprilie 2020 19:19
sotul meu ma abusa verbal..........cum il confrunt???? 8 De la: eu_geminy 16 Decembrie 2011 00:18
primul meu mesaje ever so please be gentle!!! 24 De la: zina03 31 August 2010 15:25
Nu ma mai suna, nu-mi raspunde... 164 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:11
caut de lucru 2 De la: ingerasulluptator 21 August 2011 21:42
Setari Cookie-uri