Tuse urata la bebe 10 luni

mey vuvu, unde esti?...
iar te-au solicitat in misiune de noapte?:P
:))
eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 23:02
dap... s-a dus sa aprinda felinarele rosii de la intrarile stabilimentelor
Thor_again
Postat pe 19 Octombrie 2010 23:14
ce vorbesti mey thorule... s-a dus ca organu', cum e normal in misiune, ca sa reduca raspUndirea bolilor, a infractiunilor si a bagabontzilor suPT media pe kilometru patrat la nivel mondial...:P
eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 23:20
Ge, asa e, cum zici tu! Deci ramane cum am stabilit eu
Thor_again
Postat pe 19 Octombrie 2010 23:23
breh thorule, incercam si eu sa ma adaptez la vocabularu' meritocratic...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 23:27
De la: vuvuzela, la data 2010-10-19 21:34:22Aly,am facut sesizare catre institutiile abilitate,referitor la tratarea copiilor (bebelusi)bolnavi ,dupa recomdari date de useri care nu sunt medici si in afara cabinetelor medicale de pe site-uri de relationare.in primul rand nu ai un diagnostic stabilit,dupa cum singura recunosti.daca se intampla ceva rau,vei da vina pe medici.este ultimul meu comentariu ,catre tine,referitor cu acest subiect.sfatul meu a fost sa mergi la alt medic.sanatate copilului si faci ce vrei.



vuvu, am tot tacut pana acum, da acum crede-ma ca nu ma pot abtine, no, nu ma pot abtineeeeeeeee! ce mama dreaq!
da-mi si mie 2 raspunsuri
1. ce ti-au zis institutiile abilitate? ti-a recomandat vreun medic pentru a te trata?
2. spune cati copii ai crescut tu?

sa-i dai unui copil miere si lamaie, ridiche neagra e grav ai? da sa-i dai tot felul de "siroape" facute sintetic nu e grav ca ti le-a dat medicul.....tulai doamne!
ui aci pentru linistea ta sufleteasca, medicul meu de familie, de...... cum vrei tu sa-i zici, ne trateaza pe noi toata familia mai mult naturist, decat cu pastile, baga in noi la ceaiuri si propolis si miere si lamaie si fructe de vai de ceasul nostru......si daca vede ca nu ne trece, poate ne da o pastila acolo de pamplezie, si uite tu vuvu ca traim.

si sa-ti spun ceva, cand te vad ce scrii, crede-ma ca ma apuca o stare de......"excitatie" maxima, asa imi vine sa dau cu.....monitoru pana la ct sau unde te aflii, zici ca te-ai nascut pe alte vremuri, tie nu ti-o fi dat ai tai naturiste si babesti, cu tine au fugit ai tai la 10 doctori pentru o o tuse...ia mai lasa`ne ca ne tampesti. N-am nimic cu tine da tu te vezi ce scrii? sau dai numa drumu asa ca.....sa nu zic ca ce.


mamico aly, si al meu baiat era ca al tau, dar al meu facea foarte des faze de genul de il luam noaptea in brate si fugeam cu el afara la aer, ca aveam impresia ca se sufoaca, si am facut toate testele, ajunsesem sa dormim fara perne si fara nimic ce continea fibre groase ca na, facea alergie, si cate si mai cate, dar eu il tratam de mic de la 6 luni cu miere, lamaie, ceai de ceapa si coji de nuca, cartof ras in compresa la gat, si ridiche neagra. Si n-a patit nimic doamne multumescu`ti tie.
Asa ma speriam si eu ca si tine, de zici ca eram bolnava de necajita, dar trece mamica, ca asa fac toti copii. Daca nu trece mergi la ORL ca mie ORL-istul mi l-a dat pe calea cea buna. Aerosol si alte smecherii de genul.
Multa sanatate la bebicu si tie multa multa rabdare si incredere ca trece.


va pe amandoi!
emory
Postat pe 20 Octombrie 2010 00:21
De la: me_reloaded, la data 2010-10-19 21:38:46 no shit! si ce ti-au zis institutiile abilitate?

ioi, mi-e rau...




ai sa iti spun eu ceva ,de care ar trebui sa tina multi cont;CEL MAI MARE DUSMAN AL OMULUI NU ESTE DIAVOLUL,CI IGNORANTA.nu incerca sa faci pe isteata ,in astfel de cazuri.nu te joci cu sanatatea mai ales a copilasilor,care nu se pot apara singuri si sunt in ingrijirea unor parinti inconstienti,uneori.orice boala se trateaza la medic,.nu pe internet.copii sunt diferiti,unii au alergii la diferite medicamente,bolile desi au aproape aceleasi manifestari,au cauze diferite.in orice boala mai intai tratezi cauza si apoi efectul.cam atat si pt tine.poate nu te intereseaza aceste lucruri.insa cu viata si sanatatea copiilor este o incostienta,sa ne jucam.


pentru cei cu tratamentul babesc,le atrag atentia ca aici nu este vb de tratamentul in sine,ci de tratarea cauzei bolii pt a scapa de efecte.altfel boala va recidiva.
vuvuzela
Postat pe 20 Octombrie 2010 10:41
io astept raspunsul institutiilor abilitate
michelle_
Postat pe 20 Octombrie 2010 10:45
De la: emory, la data 2010-10-20 00:21:30
De la: vuvuzela, la data 2010-10-19 21:34:22Aly,am facut sesizare catre institutiile abilitate,referitor la tratarea copiilor (bebelusi)bolnavi ,dupa recomdari date de useri care nu sunt medici si in afara cabinetelor medicale de pe site-uri de relationare.in primul rand nu ai un diagnostic stabilit,dupa cum singura recunosti.daca se intampla ceva rau,vei da vina pe medici.este ultimul meu comentariu ,catre tine,referitor cu acest subiect.sfatul meu a fost sa mergi la alt medic.sanatate copilului si faci ce vrei.



vuvu, am tot tacut pana acum, da acum crede-ma ca nu ma pot abtine, no, nu ma pot abtineeeeeeeee! ce mama dreaq!
da-mi si mie 2 raspunsuri
1. ce ti-au zis institutiile abilitate? ti-a recomandat vreun medic pentru a te trata?
2. spune cati copii ai crescut tu?

sa-i dai unui copil miere si lamaie, ridiche neagra e grav ai? da sa-i dai tot felul de "siroape" facute sintetic nu e grav ca ti le-a dat medicul.....tulai doamne!
ui aci pentru linistea ta sufleteasca, medicul meu de familie, de...... cum vrei tu sa-i zici, ne trateaza pe noi toata familia mai mult naturist, decat cu pastile, baga in noi la ceaiuri si propolis si miere si lamaie si fructe de vai de ceasul nostru......si daca vede ca nu ne trece, poate ne da o pastila acolo de pamplezie, si uite tu vuvu ca traim.

si sa-ti spun ceva, cand te vad ce scrii, crede-ma ca ma apuca o stare de......"excitatie" maxima, asa imi vine sa dau cu.....monitoru pana la ct sau unde te aflii, zici ca te-ai nascut pe alte vremuri, tie nu ti-o fi dat ai tai naturiste si babesti, cu tine au fugit ai tai la 10 doctori pentru o o tuse...ia mai lasa`ne ca ne tampesti. N-am nimic cu tine da tu te vezi ce scrii? sau dai numa drumu asa ca.....sa nu zic ca ce.


mamico aly, si al meu baiat era ca al tau, dar al meu facea foarte des faze de genul de il luam noaptea in brate si fugeam cu el afara la aer, ca aveam impresia ca se sufoaca, si am facut toate testele, ajunsesem sa dormim fara perne si fara nimic ce continea fibre groase ca na, facea alergie, si cate si mai cate, dar eu il tratam de mic de la 6 luni cu miere, lamaie, ceai de ceapa si coji de nuca, cartof ras in compresa la gat, si ridiche neagra. Si n-a patit nimic doamne multumescu`ti tie.
Asa ma speriam si eu ca si tine, de zici ca eram bolnava de necajita, dar trece mamica, ca asa fac toti copii. Daca nu trece mergi la ORL ca mie ORL-istul mi l-a dat pe calea cea buna. Aerosol si alte smecherii de genul.
Multa sanatate la bebicu si tie multa multa rabdare si incredere ca trece.


va pe amandoi!



esti inconstienta,trimite mamica cu copilul la medic,el este singurul in masura sa dea diagnostic si tratament deoarece are pregatire de specialitate,apoi poti merge si la homeopat care iti va da tratamentul adecvat.si sa stii ca bolile nu au aceleasi cauze.las-o pe mamica sa mearga la medic.poti sa-i spui cazul tau,dar nu o obliga sa isi trateze copilul la fel.cauzele bolii pot fii diferite.am un copil de 14 ani f sanatos si multumesc divinitatii,ca am medic pediatru chiar in familie,pe mama mea.sanatate tuturor copiilor !
vuvuzela
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:07
si te pomeni ca ti-au facut vreoi statuie ceva, sau vin aia si ne duc la politie la ce am zis noi aici?
esti cu capu rau de tot, cred, sigur, ar trebui sa te duci si tu sa-ti faci un control, dar nu stiu sigur ce sfat sa-ti dau, unde sa te duci, ca ai la multe cabinete de umblat... tineti parerile la institutie fata draga, si lasa-ne lasa-ne
Laura_M
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:14
vuva, dar de ce tre' sa copiezi si atata amar de fext?...:O
faci nota distincta in peisaj si fara el...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:15
Laura, tu asta n-ai inteles...
vuvu e delegata cu sarcini de serviciu aciulea...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:16
ce sa fac mai ge, nu inteleg nimic... sa nu ramana insarcinata de la atatea sarcini care le are pe aici
ma enerveaza si pe mine citatele astea, cand vrei sa spui ceva frumoaso, poti sa-i spui omului numele cand vrei sa i te adresezi, nu trebuie sa-l citezi, sau mai rau, sa citezi inca pe vreo doi trei la un loc, si iaca pagina gata ( nu crezi ca te alint prea furmos, merit si io o medalie ceva,da?)
Laura_M
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:25
asta e o tactica de a cuceri si ocupa forumul...recunoaste ca e smart, Laura, ce tot o invidiezi atata... :)))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:33
nu vreau sa recunosc ca sunt geloasa, pe mine nu ma duce capu pana intr-acolo... de ce ma dai de gol? nu-ti mai dau nici o cana cu lapte
Laura_M
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:36
vuvu, incerc din rasputeri, sa tac da nu pot.....

totusi astept raspuns la ce te-am intrebat.

ce au spus aia abilitatii?



ne ia garda? sa stiu sa fac ce nu am facut pana acum, ca prea`s "tanara" si nu m`as duce asa cu regrete.




emory
Postat pe 20 Octombrie 2010 13:25
nu, emory... vin direct mascatii de la SPIR...:))))))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 13:30
De la: eu_geminy, la data 2010-10-20 13:30:04nu, emory... vin direct mascatii de la SPIR...:))))))



lol....si yo amu ce patesc? ma iau ase cu japca fara sa-mi pot pune ultima dorinta?



numa vuvu e de vina ca nu ma lasa in pace, daca tacea filosof ramanea si yo nu oateam nimica. No spune draga, in ce m-am putut baga
emory
Postat pe 20 Octombrie 2010 13:34
vuvu tu ai o maaaaaaaaareeeeeee problema tu fata!suferi cu capul!!!dute si te cauta ca mai ai o sansa
ameno
Postat pe 20 Octombrie 2010 13:34
bUNA EU AM UN BEBE DE 8 LUNI,IAR D E 1 LUNA SI JUMATATE MI-A TUSIT ASA CUM SPUI TU CA TUSESTE AL TAU. dE 1 SAPTAMANA NU MAI TUSESTE DELOC,I-AM DAT ANTIBIOTIC KLACID,2,5ML,LA 12 ORE,AERIUS 1,5ML SEARA INAINTE DE CULCARE TIMP DE 1 SAPT.SPER SA-TI FIE DE FOLOS,BAFTA SI SANATATE
m_savoiu
Postat pe 20 Octombrie 2010 13:39
emory, acu nu o lua si tu prea in tragic... vine vuNvu cu mascatii la poarta, iti impusca cainele cu gloante de cauciuc, te salta ca pe Vantu, te plimba pe la Parchet, te tin o noapte-doua la bulaul de la Cercetari Penale, apoi iti dau drumu'...:))))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 13:40
ge, doamne feri!

no, uite in ce m-am bagat eu aci. Sti ce frica imi e?........ foarte frica.


vuvu e de vina numa, ca eu sunt o inconstienta, nu asa mi-a zis?
emory
Postat pe 20 Octombrie 2010 13:48
mey emory... tre'sa recunosti ca uneori binele mai trebuie facut si cu fortza, daca de vorba buna nu pricepi...:P
:)))))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 13:52
las mai, ar fi bine sa ne ia Super Base cu sepepistii lui sa ne simtem si noi bine ca ne-a saltat cineva cu grade
Laura_M
Postat pe 20 Octombrie 2010 14:04
ge, is mai incapatanata si cand ma `nerveaza ceva ma apuca

si hai sa o lasam pe bubu, asta, sau cum isi zice ca prea multa importanta ii dam.

P.S. da eu tot astept raspunsul ala cu institutiile abilitate, ca mi-am pus un fix pe abiltatea lu` bubu, vuvu, cucu, asta sau cum io fi zicand.......
app. de la inconstienta mi se trage. Clar
emory
Postat pe 20 Octombrie 2010 14:07
treaba ta, emo... io numa'ti-am zis...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 14:27
al meu avea 2 luni si desi la plafar mi-a zis sa ii dau cu lingurita,,eu i-am dat 50 ml de ceai de patlagina si i-a trecut a doua zi ...asa urata cum e ea
deci ceai nu sirop
emillyep
Postat pe 20 Octombrie 2010 15:39
Aceeasi problema am avut-o si eu cu fetita mea de doar 2 luni. In timpul noptii a inceput sa tuseasca si sa se inece,aproape ca nu mai putea respira.Am duso repede la spital unde ne-a internat pe loc.Mi-au spus ca au luat o viroza respiratorie si facuse Bronsiolita.Ne-a bagat pe aerosol si pe Eurespal sirop cu care am continuat si acasa(desigur ca a trebuit sa-mi cumpar aparat de aerosol),si trebuie sa-i aspir mucisorii cat mai des punandu-i si ser fiziologic in nasuc cu 5 min. inainte de a o aspira.Acum aproape ca si-a revenit total,urmam tratamentul de 5 zile.Insanatosire grabnica
sevand
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:17
siropul de ridiche neagra
garbo042667
Postat pe 21 Octombrie 2010 22:10
Buna. Am patit si eu cu baietelul meu asa, tusea aceea in somn se produce de la mucozitatile care se string pe sinusuri si coboara in gat. Ei nu stiu sa inghita si de aceea le provoaca tusea aceea. Mie dr mi-a prescris Rhinathiol, Sinupret, Aerius (numai seara) si Pinosol (picaturi de pus in nas cu mentol , sunt uleioase si aluneca mucozitatile si nu se mai ineaca).

Multa sanatate.
MIKY_16
Postat pe 22 Octombrie 2010 23:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre vaccinul hepavax si tetraxim 3 De la: kidz007899 26 Iunie 2010 18:04
bebe nu vrea biberon 32 De la: garbo254954 15 Decembrie 2011 10:27
GRADINITE PRIVATE SAU DE STAT DE LA 3 ANI? 7 De la: pinicuta 12 Iulie 2009 09:24
Nou pe piata din Romania - absorbante terapeutice 1 De la: kidz001522 1 Iulie 2009 14:31
2 baieti 22 De la: Eugenia69 27 Iunie 2011 19:47
Setari Cookie-uri