E bine sa vorbesti cu strainii?

Next..... Asta nu mai are replica sau poate o coace in cateva ore. Greu deh.....Asa ca invit urmatorul specimen... Sper sa nu dau iar de unul care ma cunoaste....De data asta cred ca dau de ceva mai virulent....
Simple_Stranger
Postat pe 7 Septembrie 2010 20:53
:))))))))))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 20:54
De la: Simple_Stranger, la data 2010-09-07 20:26:53Bai deci nu se poate...ce coicidenta grosolana...apropo vezi ca patronul de acolo are mai multe afaceri dar tu desigur sti asta.

Psss. Baiatule "destept". In fraza asta "sti" se scrie cu 2 "i".
Doara
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:05
Da ....multumesc frumos . Asa este. Eu nu am studiat in strainatate si de acolo mi se trage. Dar apreciez atentia ta. Saru'mana
Simple_Stranger
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:08
simple, urmaresc discutia si nu am comentat. tu cu ale tale, lumea cu ale ei insa, recunoaste. la faza cu adresa , te-a avut gemyni. incerci tu sa razi, dar nu e rasul tau.

si_totusi
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:12
Da...corect. Nu este rasul meu. Pentru ca nu e nimic de ras cand oamenii-si imagineaza ca te-ar cunoaste de undeva sau din scaunul lor se trezesc brusc in top 300. E chiar trist....Da , nu e rasul meu....ai dreptate. Nu e frumos sa razi de boala altora. Imi cer scuze.
Simple_Stranger
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:16
nu e rasul tau din alt motiv. tu nu poti rade
si_totusi
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:17
Da ...asa este , nu pot. Din pacate este destul de tarziu asa ca te las sa-ti versi aici voma si maine seara am sa va citesc dejectiile ce refuleaza din creierele voastre de dimensiunea unui paduche. Va multumesc ca sunteti atat de ''isteti'' si va doresc o seara frumoasa in continuare. Nu uitati varsati tot aici. Descarcati-va frustrarile, lasati imaginatia sa zburde. Aici poti fi si spider man....nimeni nu o sa te opreasca....Dar ...realitatea e destul de greu de acceptat asa ca ...noroc cu mine ....asa va observa si pe voi cineva.....existati....Take care....acarienilor
Simple_Stranger
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:22
:)))))))))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:25
De la: si_totusi, la data 2010-09-07 21:17:43nu e rasul tau din alt motiv. tu nu poti rade


eh... l-ai facut sa-si muste tastatura... doar nu te asteptai la un raspuns decent, este?...:)))))))

PS: inca n-a iesit... iar se pregateste sa faca spume...:D
:))))))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:27
tutankhamon
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:34
simple, ochii incoace ! cand te apuci de caterinca, trebuie sa fii si bazat. ironia, intelegenta si arta de a intoarce discutia, sunt obligatorii. ce faci tu ,nu e caterinca. e mahala si tiganie . imi pare rau, dar asa percep eu ceea ce faci tu pe aici
si_totusi
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:38
tut... ii dai si tu de lucru... sa vezi maine valuri de spume verzi si pe tine, de la anelidul asta isteric...:D...
:))))))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:39
si totusi -> lasa, mamy, ca-ti ecsplica el muine...:)))))):PPP
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:39
tushico, ce faci, mami? si tu esti obsedata de perfectu' ista?
Thor_again
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:44
nu-s mai obsedata dar il invat ce tre 'sa faca.imi dau si eu cu parerea ca un acarian ce ma aflu
si_totusi
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:45
De la: si_totusi, la data 2010-09-07 21:45:58nu-s mai obsedata dar il invat ce tre 'sa faca.


n-ai pe cine.:D
=))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:47
ar trebui totusi sa observam ca are si strangeru' ceva in cap:

o basca...:)))))))))))))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 22:02
trebuie sa fie tare nevorbit... si maltratat in copilarie

tourette
Freya_
Postat pe 7 Septembrie 2010 22:06
eu_ge....ce sa fac.....sunt acarian....daca nu am de lucru...asta este....


..spuma verde zici??? de ce verde???
tutankhamon
Postat pe 7 Septembrie 2010 22:14
deoarece, in urma fotosintezei, clorofila din el... intelegi tu....:D
:))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 22:16
Sa nu ma dezamagiti. Imi acordati o foarte mare atentie si ca de obicei va doriti cu disperare sa-mi aratati cat de inteligenti sunteti. Desigur in marea voastra majoritate proveniti din familii dezorganizate, iar in momentul in care ati crescut ati ramas cu acest comportament de mahala. Si cum toata viata ati fost marginalizati, iar lucrul asta persista...huh...e normal.... Ma abtin de la alte comentarii si ma amuz ca v-am acaparat mult timp. Totusi , cand o sa invatati sa scrieti cursiv si inainte de a incerca sa va dovediti inteligenta ...nu stiu...putina diversitate, nu strica. Dar , sunteti limitati.....foarte limitati.

Si cand ma gandesc ca sunteti ''cica'' oameni in toata firea Salutari pentru domnul ce a citit copertile din DEX, el are un neuron in plus chiar daca duce o viata parazitara. O viata parazitara duceti toti, in marea voastra majoritate dar....e bine, imi imaginez cand va povestiti reciproc fantasmele din lumea vostra nevazuta.... Tare
Simple_Stranger
Postat pe 8 Septembrie 2010 08:21
Desigur nu va pot intreba ce inseamna ''acarian''. Nu aveti atat de multa cultura si o sa-mi spuneti ca este o vietate cand de fapt acarienii sunt o adunatura de fecale. Voi ati dovedit ca sunteti aceasta adunatura....huh.....sa nu ma dezamagiti. Va rog ....as fi apoi placut surprins de umbra umanitatii din voi....plosnitzelor
Simple_Stranger
Postat pe 8 Septembrie 2010 08:24
Stranger,cu cin' te certi mami?
dancris
Postat pe 8 Septembrie 2010 08:28
Nu ma cert cu nimeni doar ma amuz. Nu am crezut ca definitia prostiei este reala pana nu am dat de acest site. O adunatura de oameni abstinenti ce nu au o alta existenta in afara de virtual, niste barbati fatali ale caror femei exista tot asa pe monitor, multa minciuna...la greu, prosteala ieftina si o bataie de joc la fel ca pe vremea cand eram copii si ne jucam cu ea in tzarana. Ei doar ma urasc si au facut din mine....un scop in viata....le sunt indispensabil...Ma iubesc oamenii
Simple_Stranger
Postat pe 8 Septembrie 2010 08:32

De la Wikipedia, enciclopedia liber


Acarieni
Acarienii reprezint un ordin de artropode din clasa arahnidelor. Sunt organisme mici, uneori microscopice, cu capul, toracele și abdomenul n general nediferențiate, cu aparatul bucal (o tromp alungit) adaptat pentru ros, nțepat sau supt. Triesc pe plante, n sol, n ap, pe animale moarte sau vii. Un numr mare de specii sunt duntoare agriculturii, altele sunt paraziți ai omului și ai animalelor (de exemplu, Sarcoptes scabiei, Sarcoptes equi). Numeroși acarieni, precum cpușele, sunt transmițtori ai unor maladii grave, ca febra recurent, encefalita la om, piroplasmozele la animale etc. Acest articol conține text din Dicționarul Enciclopedic Romn 1962, aflat acum n domeniul public.
Dupa modul de hran, acarienii sunt fitofagi și zoofagi. Dintre aceștia din urm, unele specii sunt prdtoare. Mulți acarienii pot fi paraziți vegetali și animali sau gazde intermediare (ex. pentru tenii).
Acarienii fitofagi pot produce gale la plante, de exemplu gen. Eriophyes are cteva sute de specii galicole care atac prul, vița de vie, arțarul, etc. Alți acarieni se hrnesc n sol cu ciuperci și resturi vegetale n stare de putrefactie, avnd rol n procesele de humificare, n circuitul materiei n natura.
Foarte multe specii sunt parazite la animale (ex.: Psoroptes equi - produce ria calului, Ixodes sp. - cpușa, parazit și la om). Ordinul cuprinde familia Demodecidae, familia Thrombididae, familia Pyrogliphidae, familia Sarcoptidae, familia Ixodidae, etc. Din familia Ixodidae (cunoscute popular sub numele de cpușe), speciile mai importante sunt:
Ixodes ricinus (genul Ixodes) - cpușa - are form globuloas, msoar pna la 4mm, are culoare brun-neagr și seamn cu bobul de ricin, se hrnește pe animale și om. Poate transmite boli ca: febra ptat a Muntilor Stncoși, tifosul Sao Paolo, febra Colorado, etc.
Ripicephalus sanguineus (genul Ripicephalus), asemntoare cu Ixodes ricinus, dar gazda preferat este cinele (cpușa cinelui). Transmite febra botunoas, ultima epidemie n Romnia fiind n București n 1957.
Dermacentor andersoni (genul Dermacentor), parazit pe bovine, cabaline, diferite mamifere și om. Transmite tuleremia și febra Q.
Acarienii prdtori sunt utilizați uneori și n combaterea biologic a unor insecte dunatoare (ex. Phytoseiulus persimilis, mpotriva paianjenului rosu al legumelor). Acarienii de ap (hidracarieni) pot parazita n stare larvar animalele acvatice.
marea77
Postat pe 8 Septembrie 2010 08:33
Stranger........nu toata lumea este perfecta...dar eu cred,ca totusi...ignoranta doare mai mult ...!nu-ti convine modul lor de a gandi...IGNORA-I!!!! eu asa am facut si fac in general...mai ales aici pe garbo!.....fa-ti ziua mai frumoasa....trecand peste acest topic!
marea77
Postat pe 8 Septembrie 2010 08:39
marea77 te felicit....si ma bucur ca inca pot manevra psihicul unui om. Nu ai rezistat si ai scos definitia...HE HE HE ...lasa ca este buna. Asadar oameni buni, destepti , isteti cititi definitia postata de marea77.....si o sa intelegeti cu adevarat ce sunteti
Simple_Stranger
Postat pe 8 Septembrie 2010 08:40
Dar eu nu oblig pe nimeni sa citeasca un topic postat de mine. Restul ar trebuii sa ma ignore dar este foarte greu. Sunt atat de multe subiecte pe aici....dar.....e mai frumos sa se joace un strain cu creierii tai. Nu ma refer la tine aici ci la masculii astia feroce ce ...huh....bestiali oamenii....Pana apare si cate o duduie care....cand isi etaleaza istetimea am impresia ca-i bubuie mamaliga din cap si singura ei utilitate este aceea de a sevi dept momeala pentru pestishori
Simple_Stranger
Postat pe 8 Septembrie 2010 08:42
blondy_made_to_love
Postat pe 8 Septembrie 2010 08:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CELE MAI HAIOASE URARI DE NUL NOU... 18 De la: tutankhamon 30 Decembrie 2009 23:54
nu stiu ce sa fac:| va rog ajutor rapid 20 De la: elodia 25 Aprilie 2010 19:22
convietuire cu o persoana care sufera de atac de panica 34 De la: garbo_462254 23 Martie 2017 16:12
Parintii lui 1 De la: garbo_491410 26 Iunie 2018 00:44
Buna! am o relatie de mai bine de un an si el spune sa ne mutam impreuna...vreau un sfat?sau mai multe pls 59 De la: garbo032800 7 Ianuarie 2010 17:46
Setari Cookie-uri