cum sa evit cearta

sotul meu are un temperament coleric, e o fire iute, are un ton ridicat al vocii pe cand eu sunt o fire calma, linistita. de aceea apar mereu certuri si cotraziceri. am discutat sau am incercat de n ori sa rezolvam problema insa n am ajuns la niciun rezultat. el are impresia ca tot timpul are dreptate lucru ce ma faca sa nu cedez atunci cand stiu ca nu e asa. mi e tare greu sa mai suport situatia, insa nu as vrea sa divortez. ce as putea face?
allay
Postat pe 7 Septembrie 2010 15:24
zici ca el si faci ca tine... ce-i asa de greu?!...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 15:35
De la: eu_geminy, la data 2010-09-07 15:35:39zici ca el si faci ca tine... ce-i asa de greu?!...:D
:))


pai am incerat, dar s a prins. eu vreau armonie in casa, nu certuri. vreau sa i impartasesc toate lucrurile importante dar si minore, numai ca el nu vede in asta un lucru prea firesc. el e tot tp ocupat cu problemele lui.
allay
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:24
Cum vrei sa eviti altfel cearta? Naravul din nascare leac nu are. Nu ai sa poti sa-l schimbi. Depinde de tine cat vrei si poti sa il suporti. In afara de divort nu cred ca ai alta cale sa eviti cearta.
Doara
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:28
daca nu vrei sa divortezi...suporta-l
eladaela
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:45
De la: alla, la data 2010-09-07 15:24:08sotul meu are un temperament coleric, e o fire iute, are un ton ridicat al vocii pe cand eu sunt o fire calma, linistita. de aceea apar mereu certuri si cotraziceri. am discutat sau am incercat de n ori sa rezolvam problema insa n am ajuns la niciun rezultat. el are impresia ca tot timpul are dreptate lucru ce ma faca sa nu cedez atunci cand stiu ca nu e asa. mi e tare greu sa mai suport situatia, insa nu as vrea sa divortez. ce as putea face?
Pai fa-l sa se adune..Spre exemplu spune-i ca vrei sa faceti o pauza si sa te caute atunci cand isi revine.....Pt ca sa nu ajungeti la alte lucruri,,sa devina mai grave si sa ajungi sa nu il mai suporti deloc.....Nu lasa sa creada ca depinzi de el,,,nici sa fii indiferenta....dar nici sa il lasi sa se joace cu tine ca cainele si pisica..pt ca barbatii astia trebuie pusi la punct pt ca nu au bun simt
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:41
De la: alla, la data 2010-09-07 15:24:08sotul meu are un temperament coleric, e o fire iute, are un ton ridicat al vocii pe cand eu sunt o fire calma, linistita. de aceea apar mereu certuri si cotraziceri. am discutat sau am incercat de n ori sa rezolvam problema insa n am ajuns la niciun rezultat. el are impresia ca tot timpul are dreptate lucru ce ma faca sa nu cedez atunci cand stiu ca nu e asa. mi e tare greu sa mai suport situatia, insa nu as vrea sa divortez. ce as putea face?
si astia cu firi colerice ii poti face sa se adune daca sunt pusi in banca lor....de obicei barbatii nu au bun simt si ti se urca in cap si ai grija sa nu ajunga si prin a te lovi..asa ca pune piciorul in prag,,,,zii ca pleci...spune-i ca tii la el,,,dar asa nu se mai poate continua..Sa te cauite cand o sa devina un barbat cu o gandire de om normal si sa poata discuta pe un ton normal dar sa fii hotarata...si lasa-l sa iti duca dorull...pt ca barbatii simt lipsa femeilor atunci cand nu sunt langa ei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:45
mai ales ca acei barbati iti simt lipsa ta... dar te roaga sa ramai acoplo unde esti!...:)))):PPP
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:46
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-07 21:45:14
De la: alla, la data 2010-09-07 15:24:08sotul meu are un temperament coleric, e o fire iute, are un ton ridicat al vocii pe cand eu sunt o fire calma, linistita. de aceea apar mereu certuri si cotraziceri. am discutat sau am incercat de n ori sa rezolvam problema insa n am ajuns la niciun rezultat. el are impresia ca tot timpul are dreptate lucru ce ma faca sa nu cedez atunci cand stiu ca nu e asa. mi e tare greu sa mai suport situatia, insa nu as vrea sa divortez. ce as putea face?
si astia cu firi colerice ii poti face sa se adune daca sunt pusi in banca lor....de obicei barbatii nu au bun simt si ti se urca in cap si ai grija sa nu ajunga si prin a te lovi..asa ca pune piciorul in prag,,,,zii ca pleci...spune-i ca tii la el,,,dar asa nu se mai poate continua..Sa te cauite cand o sa devina un barbat cu o gandire de om normal si sa poata discuta pe un ton normal dar sa fii hotarata...si lasa-l sa iti duca dorull...pt ca barbatii simt lipsa femeilor atunci cand nu sunt langa ei


nu vreau sa te contrazic, u ai dreptate, dar el oricum nu e zi de zi cu mine pt ca avem fiecare jobul nostru, al meu cu program fix, al lui flexibil (presupune mai multe deplasari) si ne cam ducem dorul. ce as putea face? eu sunt o persoana independenta, nu depind de el financiar si el stie lucrul asta. diferenta dintre noi e de 9 ani (el are 36). oare asta e o problema? nu avem inca niciun copil.
allay
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:49
De la: alla, la data 2010-09-08 16:49:24
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-07 21:45:14
De la: alla, la data 2010-09-07 15:24:08sotul meu are un temperament coleric, e o fire iute, are un ton ridicat al vocii pe cand eu sunt o fire calma, linistita. de aceea apar mereu certuri si cotraziceri. am discutat sau am incercat de n ori sa rezolvam problema insa n am ajuns la niciun rezultat. el are impresia ca tot timpul are dreptate lucru ce ma faca sa nu cedez atunci cand stiu ca nu e asa. mi e tare greu sa mai suport situatia, insa nu as vrea sa divortez. ce as putea face?
si astia cu firi colerice ii poti face sa se adune daca sunt pusi in banca lor....de obicei barbatii nu au bun simt si ti se urca in cap si ai grija sa nu ajunga si prin a te lovi..asa ca pune piciorul in prag,,,,zii ca pleci...spune-i ca tii la el,,,dar asa nu se mai poate continua..Sa te cauite cand o sa devina un barbat cu o gandire de om normal si sa poata discuta pe un ton normal dar sa fii hotarata...si lasa-l sa iti duca dorull...pt ca barbatii simt lipsa femeilor atunci cand nu sunt langa ei


nu vreau sa te contrazic, u ai dreptate, dar el oricum nu e zi de zi cu mine pt ca avem fiecare jobul nostru, al meu cu program fix, al lui flexibil (presupune mai multe deplasari) si ne cam ducem dorul. ce as putea face? eu sunt o persoana independenta, nu depind de el financiar si el stie lucrul asta. diferenta dintre noi e de 9 ani (el are 36). oare asta e o problema? nu avem inca niciun copil.
pai nu este nimic pt faptul ca nu depinzi de el finaciar cu atata mai mult nu trebuie sa ii permiti sa zbiara la tine...vezi ca daca are programul asa flexibil sa nu isi fii gasit vreo duduie...vreo gagica...ia controleazai telefonul si vezi daca nu umbla cu tampenii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:53
da pai mai intai sa iei vreo decizie sa faci vreun copil cu el,,controleazal sa vezi daca nu are vreo duduie si daca este barbat serios pt familie,,familist si nu umbla cu lucruri slabe...pt ca la un om trebuie sa te uiti la faptele lui ,nu la vorbele lui....apoi si tu trebuie sa simti daca vrei un copil nu il poti lasa sa te contranga prin comportamentul lui badaran,,asta se numeste manipulare si asa ca ai grija...mai ales ca esti independenta eu i-as baga pumnul in gura automat,,la figurat....ca daca ii permiti cu timpul sar putea sa isi permita mai mult daca ii merge si nu pui piciorul in prag de la inceput
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:58
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-08 16:58:11 da pai mai intai sa iei vreo decizie sa faci vreun copil cu el,,controleazal sa vezi daca nu are vreo duduie si daca este barbat serios pt familie,,familist si nu umbla cu lucruri slabe...pt ca la un om trebuie sa te uiti la faptele lui ,nu la vorbele lui....apoi si tu trebuie sa simti daca vrei un copil nu il poti lasa sa te contranga prin comportamentul lui badaran,,asta se numeste manipulare si asa ca ai grija...mai ales ca esti independenta eu i-as baga pumnul in gura automat,,la figurat....ca daca ii permiti cu timpul sar putea sa isi permita mai mult daca ii merge si nu pui piciorul in prag de la inceput


nu are o alta. de asta sunt sigura. nu o face datorita functiei pe care o are pt nu as pata imaginea (am uitat sa mentionez ca imaginea conteaza mult la el si in fata lumii e cel mai cel sot) si oricum am avut eu grija sa l controlez. certurile noastre izbugnesc din cauza contrazicerilor. nu ne putem pune de acord pt ca nu avem si nu vedem lucrurile in acelasi mod. el e un familist convins si sunt convinsa ca in felul lui tiranic ma iubeste. numai ca el s ar fi dorit ca eu sa ma schimb, sa il aprob intr u totul, lucru pe care eu nu l pot face, caci ar insemna sa mi calc personalitate in picioare. el isi doreste mult copii. si eu, dar mi e teama ca avand asa pareri diferite nici in educatia lui nu ne am pune de acord si asta ar fi grav. poate am o idee prosteasca, dar eu vreu un copil doar pentru mine, nu stiu, o feritilizare in vitro sau ceva de genu.
allay
Postat pe 8 Septembrie 2010 18:42
Hai ca tu esti nici in car nici in caruta. Vrei cu el, dar parca nu. Vrei copil, dar parca nu cu el. Nu va mai dau un an impreuna.
Doara
Postat pe 8 Septembrie 2010 18:55
De la: Doara, la data 2010-09-08 18:55:31Hai ca tu esti nici in car nici in caruta. Vrei cu el, dar parca nu. Vrei copil, dar parca nu cu el. Nu va mai dau un an impreuna.


eu spun ceea ce simt si cer sfaturi, nu critici si pronosticuri. oricine are dreptul sa se indoiasca si refuz sa polemizez cu tine pe acest subiect.
allay
Postat pe 8 Septembrie 2010 18:59
esti comica rau alla..

in momentul cand ai hotarat sa iti postezi pe un forum povestea,sa ceri sfaturi si pareri trebuia sa te gandesti ca vor fi atat pro cat si contra,ai intrat in hora acum joaca....
ai crezut ca toata lumea iti va tine isonul?te-ai inselat....nu iti convin criticile ok,selecteaza esentialul si nu intra in polemici cu nimeni...
anaROBERT
Postat pe 9 Septembrie 2010 00:21
De la: alla, la data 2010-09-08 18:42:06
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-08 16:58:11 da pai mai intai sa iei vreo decizie sa faci vreun copil cu el,,controleazal sa vezi daca nu are vreo duduie si daca este barbat serios pt familie,,familist si nu umbla cu lucruri slabe...pt ca la un om trebuie sa te uiti la faptele lui ,nu la vorbele lui....apoi si tu trebuie sa simti daca vrei un copil nu il poti lasa sa te contranga prin comportamentul lui badaran,,asta se numeste manipulare si asa ca ai grija...mai ales ca esti independenta eu i-as baga pumnul in gura automat,,la figurat....ca daca ii permiti cu timpul sar putea sa isi permita mai mult daca ii merge si nu pui piciorul in prag de la inceput


nu are o alta. de asta sunt sigura. nu o face datorita functiei pe care o are pt nu as pata imaginea (am uitat sa mentionez ca imaginea conteaza mult la el si in fata lumii e cel mai cel sot) si oricum am avut eu grija sa l controlez. certurile noastre izbugnesc din cauza contrazicerilor. nu ne putem pune de acord pt ca nu avem si nu vedem lucrurile in acelasi mod. el e un familist convins si sunt convinsa ca in felul lui tiranic ma iubeste. numai ca el s ar fi dorit ca eu sa ma schimb, sa il aprob intr u totul, lucru pe care eu nu l pot face, caci ar insemna sa mi calc personalitate in picioare. el isi doreste mult copii. si eu, dar mi e teama ca avand asa pareri diferite nici in educatia lui nu ne am pune de acord si asta ar fi grav. poate am o idee prosteasca, dar eu vreu un copil doar pentru mine, nu stiu, o feritilizare in vitro sau ceva de genu.
,,fara sa jignesti fara sa te contrazici..spui ca vrei asa si gata si o tii pe a ta si sa nu iti schimbi ideile...eu zic sa faceti o pauza,,,,si sa te cauta cand isi revine la normal ,,,nu trebuie sa ii arati ca esti slaba,,,,pt ca te manevreaza cum vrea el..si folosesti creierul si inima doar cand trebuie Pai asa sunt barbatii vor mereu sa aiba dreptate fara sa tina cont de parerea femeiii..Stii ce ma invatat pe mine un barbat cumsecade....Ca cu barbatii nu trebuie sa te certi sau sa ii contrazici....Trebuie sa fii domninana...Ii spui ca vrei asa si gata fara sa ii mai ceri parerea....Il domini....nu trebuie sa te enervezi pt ca prin asta demostrezi ca esti vulnerabila..Cred ca iai permis prea mult de asta si-a luato in cap...eu in locul tau as fii pus batul pe el de la inceput..Dar fara sa il jignesti,,,fara sa te certi ci doar sa fii dominanata...Pt ca daca o femee nu stie sa se conduca singura o conduce barbatul si o conduce in favoarea lui,,,,profita....Fii hotarata si dominanta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 9 Septembrie 2010 09:33
De la: alla, la data 2010-09-08 18:42:06
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-08 16:58:11 da pai mai intai sa iei vreo decizie sa faci vreun copil cu el,,controleazal sa vezi daca nu are vreo duduie si daca este barbat serios pt familie,,familist si nu umbla cu lucruri slabe...pt ca la un om trebuie sa te uiti la faptele lui ,nu la vorbele lui....apoi si tu trebuie sa simti daca vrei un copil nu il poti lasa sa te contranga prin comportamentul lui badaran,,asta se numeste manipulare si asa ca ai grija...mai ales ca esti independenta eu i-as baga pumnul in gura automat,,la figurat....ca daca ii permiti cu timpul sar putea sa isi permita mai mult daca ii merge si nu pui piciorul in prag de la inceput


nu are o alta. de asta sunt sigura. nu o face datorita functiei pe care o are pt nu as pata imaginea (am uitat sa mentionez ca imaginea conteaza mult la el si in fata lumii e cel mai cel sot) si oricum am avut eu grija sa l controlez. certurile noastre izbugnesc din cauza contrazicerilor. nu ne putem pune de acord pt ca nu avem si nu vedem lucrurile in acelasi mod. el e un familist convins si sunt convinsa ca in felul lui tiranic ma iubeste. numai ca el s ar fi dorit ca eu sa ma schimb, sa il aprob intr u totul, lucru pe care eu nu l pot face, caci ar insemna sa mi calc personalitate in picioare. el isi doreste mult copii. si eu, dar mi e teama ca avand asa pareri diferite nici in educatia lui nu ne am pune de acord si asta ar fi grav. poate am o idee prosteasca, dar eu vreu un copil doar pentru mine, nu stiu, o feritilizare in vitro sau ceva de genu.
,,fara sa jignesti fara sa te contrazici..spui ca vrei asa si gata si o tii pe a ta si sa nu iti schimbi ideile...eu zic sa faceti o pauza,,,,si sa te cauta cand isi revine la normal ,,,nu trebuie sa ii arati ca esti slaba,,,,pt ca te manevreaza cum vrea el..si folosesti creierul si inima doar cand trebuie Pai asa sunt barbatii vor mereu sa aiba dreptate fara sa tina cont de parerea femeiii..Stii ce ma invatat pe mine un barbat cumsecade....Ca cu barbatii nu trebuie sa te certi sau sa ii contrazici....Trebuie sa fii domninana...Ii spui ca vrei asa si gata fara sa ii mai ceri parerea....Il domini....nu trebuie sa te enervezi pt ca prin asta demostrezi ca esti vulnerabila..Cred ca iai permis prea mult de asta si-a luato in cap...eu in locul tau as fii pus batul pe el de la inceput..Dar fara sa il jignesti,,,fara sa te certi ci doar sa fii dominanata...Pt ca daca o femee nu stie sa se conduca singura o conduce barbatul si o conduce in favoarea lui,,,,profita....Fii hotarata si dominanta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 9 Septembrie 2010 09:35
Eu una asa fac...Ii domin pe barbati pt ca daca ma contrazic si ma cert doar nervi in fac pt ca barbatii o tin doar pe a lor...ii domini,,spui ca vrei asa si gata....fii hotarata si domninanta..Asa sunt barbatii,,,,pt ei....asa sunt peste tot daca nu iti impui punctul de vedere,,pt ca bunul simt nu mai exista de mult...Poate ca tu esti o fata cumsecade de asta se comporta el urat....Profita....Eu zic sa iti schimbi atitudinea fata de el si sa nu ii mai arati ca te afecteaza....si fii domninanta si folosesti creierul si inima doar cand trebuie....gandeste logic asa cum gandeste un barbat.....si inima doar cand trebuie si cand merita...pt ca daca un barbat sau un om vede ca ai o inima slaba,,,profita
xenaprintesarazboinica
Postat pe 9 Septembrie 2010 09:43
Buna tuturor!Am intrat si eu pe aici si vad ca se dau sfaturi pertinente si de luat in seama si tocmai de aceea fara sa deschid alt topic va rog sa ma sfatuiti si pe mine cam in aceeasi problema.Pe scurt: al meu sot nu imi suporta rudele ,de la al cu botosei pan'la al cu 43,si asta in cazul in care toti se straduiesc sa-i cante in struna si sa-i faca pe plac ,prefacandu-se ca nu vad aroganta si ironiile lui.Toti au zis ca daca imi este mie bine nu conteaza cum se poarta cu ei.Dar pe mine ma doare felul in care vorbeste despre ei,cum ii priveste parca ar fi leprosi,in schimb ai lui?pfuaaauuuu ,si pamantul unde au calcat are valoare.Se isca o cearta din te miri ce pt ca nu suport cum ii denigreaza in fata si macar sa se prefaca ca respecta ce iubesc eu.Parintii mei sunt batrani si neputinciosi dar nu prosti,or sta ei la tara dar au de mii de ori mai mult respect in ei decat un egoist cu burta plina.
lady_4ever
Postat pe 9 Septembrie 2010 16:00
la mine situatia asta nu a aparut, el fiind o persoana f sociabila. dar voi de cat tp suntti impreuna? inainte de casatorie tot asa se purta cu ai tai?
allay
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:30
De la: alla, la data 2010-09-07 15:24:08sotul meu are un temperament coleric, e o fire iute, are un ton ridicat al vocii pe cand eu sunt o fire calma, linistita. de aceea apar mereu certuri si cotraziceri. am discutat sau am incercat de n ori sa rezolvam problema insa n am ajuns la niciun rezultat. el are impresia ca tot timpul are dreptate lucru ce ma faca sa nu cedez atunci cand stiu ca nu e asa. mi e tare greu sa mai suport situatia, insa nu as vrea sa divortez. ce as putea face?
draga mea cea mai pertinenta solutie este atunci cand va contraziceti sa nu mai vii cu nici un contra argument lasa-l sa vorbesca singur fii desteapta ,va ramane cu un semnul intrebarii cat el de mare ,si astfel il vei bate cu propriilei arme ,psihologia inversa iubita
skinees
Postat pe 10 Septembrie 2010 19:59
De la: skinees, la data 2010-09-10 19:59:46
De la: alla, la data 2010-09-07 15:24:08sotul meu are un temperament coleric, e o fire iute, are un ton ridicat al vocii pe cand eu sunt o fire calma, linistita. de aceea apar mereu certuri si cotraziceri. am discutat sau am incercat de n ori sa rezolvam problema insa n am ajuns la niciun rezultat. el are impresia ca tot timpul are dreptate lucru ce ma faca sa nu cedez atunci cand stiu ca nu e asa. mi e tare greu sa mai suport situatia, insa nu as vrea sa divortez. ce as putea face?
draga mea cea mai pertinenta solutie este atunci cand va contraziceti sa nu mai vii cu nici un contra argument lasa-l sa vorbesca singur fii desteapta ,va ramane cu un semnul intrebarii cat el de mare ,si astfel il vei bate cu propriilei arme ,psihologia inversa iubita


si cand esti acuzat pe nedrept, cand iti sunt interpretate aiurea si gresit gesturile?
allay
Postat pe 12 Septembrie 2010 15:58
pai lasa-l singur niste zile (fara numar)...

da'nu-i zici nimic, nu-l pui in garda, nu raspunzi la esemes...

sa vezi daca-i mai arde sa se hraneasca cu zilele tale fripte, dupa aia.:D
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 16:12
Mai intai trebuie sa evaluezi bine stadiul relatiei vostre. Incearca sa fi obiectiva si daca iti este greu sa tragi o concluzie...da, o pauza scurta ar fi bine venita. Ce inteleg prin evaluare, in primul rand trebuie sa-ti dai seama daca in ultima vreme lucrurile s-au schimbat si el, atitudinea lui a determinat aceasta schimbare. Pe urma evalueaza gradul lui de implicare in viata voastra de familie, adica vizite la parinti, achitarea obligatiilor materiale si sociale, felul in care se poarta cu tine, ziua, in casa, in afara casei si...noaptea. Daca sunt schimbari fata de ceva timp in urma inseamna ca relatia s-a racit din punctul lui de vedere si trebuie reincalzita. Daca obligatiile lui profesionale, sociale, cele ce il privesc doar pe el si mai putin pe tine s-au complicat atunci si atitudinea lui se poate explica si atunci tu, ca o femeie desteapta, trebuie sa ai rabadare si sa-l sustii fara sa mai faci intre voi un concurs de orgolii. De fapt ce vreau sa spun si ma cam invart dupa coada...cauta dovezi ca indiferent ce i se intampla el continua sa te iubeasca, daca te convingi de asta...sa se creeze din nou armonie sau sa inveti tu metode de relaxare si o noua abordare a relatiei dintre voi...asta e simplu.
llo
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:28
n-am avut de lucru....am inceput sa citesc si ma doare capul...

bai fetelor, voi cand l-ati luat, nu ati stat cu el inainte, fara acte, sa vedeti ce fel de om este????unu la mana si doi la mana....ce mama naibii acceptati situatiile in care masculii se dau macho???sunteti de mamaliga??? puneti gagicelor mana pe tigaie si arde-ti-le cate una, ce naiba....pai muieri de treaba sunteti voi sau carpe???,..aratati-le ca nu sunteti naive si proaste sa va calce in picioare cum vor ei....
(asta a sunat a la luptatoarea, dar daca analizati atent ce am zis, imi veti da dreptate...)
tutankhamon
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:36
De la: tutankhamon, la data 2010-09-12 18:36:56n-am avut de lucru....am inceput sa citesc si ma doare capul...

bai fetelor, voi cand l-ati luat, nu ati stat cu el inainte, fara acte, sa vedeti ce fel de om este????unu la mana si doi la mana....ce mama naibii acceptati situatiile in care masculii se dau macho???sunteti de mamaliga??? puneti gagicelor mana pe tigaie si arde-ti-le cate una, ce naiba....pai muieri de treaba sunteti voi sau carpe???,..aratati-le ca nu sunteti naive si proaste sa va calce in picioare cum vor ei....
(asta a sunat a la luptatoarea, dar daca analizati atent ce am zis, imi veti da dreptate...)




iote ca subscriu si iti dau si un tuth...
anaROBERT
Postat pe 13 Septembrie 2010 00:29
ana.... ...multzamesc....
tutankhamon
Postat pe 13 Septembrie 2010 00:34
De la: tutankhamon, la data 2010-09-12 18:36:56n-am avut de lucru....am inceput sa citesc si ma doare capul...

bai fetelor, voi cand l-ati luat, nu ati stat cu el inainte, fara acte, sa vedeti ce fel de om este????unu la mana si doi la mana....ce mama naibii acceptati situatiile in care masculii se dau macho???sunteti de mamaliga??? puneti gagicelor mana pe tigaie si arde-ti-le cate una, ce naiba....pai muieri de treaba sunteti voi sau carpe???,..aratati-le ca nu sunteti naive si proaste sa va calce in picioare cum vor ei....
(asta a sunat a la luptatoarea, dar daca analizati atent ce am zis, imi veti da dreptate...)


cat de haioasa e o gaina cand incearca ea sa scoata un "cucuriguuu" din gatlej,si nu-i iese deloc..
da' ea tot incearca..
roby_cado
Postat pe 13 Septembrie 2010 06:25
greseala noastra fatala a fost ca noi nu am trecut prin perioada aceea de prietenie inainte de casatorie. de cand ne am cunoscut si pana ne am casatorit a durat 2 luni. treburile au stat dupa casatorie in felul urmator: din cauza jobului eu am revenit in orasul unde locuiam, el intr un alt oras. de fapt noi nu am avut si inca nu avem un loc al nostru. ma zapacisem umbland ba la el, ba la parintii mei, ba la parintii lui. am hotarat sa cumparam teren undeva la mijloc fata de ambele familii ca sa ne indeplinim si datoria fata de parinti. insa, eu nu am reusit sa ma mut cu serviciul in acel oras. el are un job care necesita multa deplasare, cu alte cuvinte se poate muta oriunde, deci lui i a fost usor sa vina acolo. am gresit nemutandu ma cu el, in conditiile in care in ziua de azi a avea un job e un lux? el nu vrea sa vina in orasul in care loc eu pt spune ca nu se poate dezvolta, desi nu loc nici eu intr un oras mic. hotarasem ca daca nu pot sa ma mut cu serviciul vom face un copil (pe care ni l doream oricum) asa eu intram in maternitate si stateam alaturi de sot. dar el nu a avut rabdare, acum se poarta ca si cand e numai vina mea, daca l rog sa ma ajute cu ceva spune ca nu poate fiindca sunt departe de el. poate daca se comporta altfel, poate daca ma auzea cand eu ii ceream afectivitate si liniste, poate as fi renuntat la serviciu pt el, dar in conditiile acestea... nu puteam, nu puteam renunta la sursa mea de venit care pana la urma imi oferea stabilitatea.
mi e greu, ma doare, dar ce pot sa fac?
allay
Postat pe 13 Septembrie 2010 16:39
hehehe... altii fac "greseala aia fatala" dupa 2-5 ani de stat impreuna. si tot acolo ajung.
sau mai simplu: divorteaza..:))
eu_geminy
Postat pe 13 Septembrie 2010 16:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa divortez 66 De la: garbo211107 27 August 2012 17:29
cuvinte care dor .. 16 De la: garbo245338 21 Noiembrie 2011 14:51
cand sa pui capat unei relatii? 46 De la: garbo074997 21 Iulie 2010 09:26
In situatia de fata ce sa fac mai intai? 102 De la: ellyse83 11 Aprilie 2010 18:31
dak ierti...poti sa si uiti?oare mai merge relatia? 216 De la: garbo020969 21 Aprilie 2010 16:55
Setari Cookie-uri