vreau doar parerile voastre

De la: me_reloaded, la data 2010-10-18 12:56:04e simplu... tu simti, el nu. tu iti doresti, el nu. tu vrei, el nu.

nu poti comunica cu cineva care nu vrea. pentru ca te izbesti de el ca de un zid.

e greu...




wife

cata dreptate ai!!!




emory
Postat pe 18 Octombrie 2010 18:14
god damn it! stiu ca am...
michelle_
Postat pe 18 Octombrie 2010 18:42
De la: me_reloaded, la data 2010-10-18 12:56:04e simplu... tu simti, el nu. tu iti doresti, el nu. tu vrei, el nu.

nu poti comunica cu cineva care nu vrea. pentru ca te izbesti de el ca de un zid.

e greu...


Adevarat
Inainte, se plangeau barbatii ca pe neveste le doare capul seara, la culcare.
Uite o femeie care chiar isi doreste o relatie cu ....sotul ei (!!!!), iar el o ignora pe motiv ca-i obosit....
Asa cum am mai spus, cred ca si Bill Gates isi face timp de putina giugiuleala, si ala intoarce banii cu lopata.........
Imi pare rau pentru EA, cred ca sotul nu mai simte acea atractie sau duce o viata paralela......
Pacat, sincer, mai ales ca ea il doreste in continuare.....
Si pana la urma a primit un SFAT PRETIOS sau doar JUDECATA ?
Ati vazut reactia lui TATAIE ala de mai sus : "HUO ! RUSINE ! MERITATI BATAIE !"
Parca tipa ar fi vrut sa-i faca de petrecanie sotului, nu sa-l desmierde dupa atata munca !!!!!!??
Ce oameni.......
FelixTomescu
Postat pe 19 Octombrie 2010 00:26
no, s-a ajuns la pagina 20 si tot n-am nicio parere...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 01:46
pentru ca nu e xista retete, gemy. de-aia nu s-a ajuns la o parere...viata asta nu iti ofera nici garantii nici retete

emory, nu ma omor sa dau sfaturi, dar poate ca ar fi bine sa iti stabilesti prioritatile. e doar o sugestie, desigur...
michelle_
Postat pe 19 Octombrie 2010 02:33
mamy, eu nu dau retete, ca nu pretind sa fiu cel ce detine adevarul universal.
am mai spus-o:
singura regula valabila este ca nu exista reguli, in materie de asa ceva.
altminteri, pareri putem sa tot avem...:)
eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 02:36
esti nervos, mami? ca sa stiu...

ca tocmai ce-am vizionat distractia de pe topicul lui anakin
michelle_
Postat pe 19 Octombrie 2010 02:39
LOL, pai distractia a fost curmata din fasha...
deh, mamy, ce sa fac daca nu-s numai omul siroapelor... acuma rabd, pana il prind la alta cotitura...:))))
eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 02:41
parerea mea? e vanare de vant...trust me...
michelle_
Postat pe 19 Octombrie 2010 02:43
pliz, nu incepe si tu...
eu ii dau fiindca asa simt la momentul respectiv, nu fiindca l-as crucifica mai mult decat a facut-o ma-sa...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 02:44
no problem, man...am tacut...
michelle_
Postat pe 19 Octombrie 2010 02:46
nu e vorba sa taci...

daca e necesar sa inchid gura atunci cand unul ma ataca, putem pune de o lista de semnaturi, si ma conformez precum o cere majoritatea...

ceea ce ma mira e faptul ca nimeni nu-mi cere "pace", daca de ex. ma cert cu vuvu (promit sa nu ma mai cert cu ea:P), cu Luna, sau cu alde irinooka... unde sunt "pacifistii", in astfel de cazuri???

in fine, raspunsul il am in privat.

si nu numai.
eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 02:49
cu alte cuvinte, daca tot incearca sa ma manipuleze cineva, e bine sa stie si cum sa o faca... si cred ca nu pretind prea mult.

iar daca nu stie sa o faca, e mai cinstit sa ma injure in fatza si sa-mi spuna ce nu ii convine.
nu sa umble cu fel de fel de pretexte asa-zis "nobile"...
eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 02:55
gemy, cred ca esti cu adevarat nervos. altfel ai fi inteles ca tacerea mea e raspunsul la acel "please" al tau

in fine...
michelle_
Postat pe 19 Octombrie 2010 02:55
nu,nu-s nervos... sunt un pic dezamagit.
in fine, o sa incerc sa ma gandesc daca mai stau pe-aici sau plec.
ca eu am ce face si fara garbo.
si... no regrets.:)
eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 02:57
buna seara

wife, ai dreptate, trebuie sa-mi fac ordine in viata si sa vad care e prioritatea principala.



Intodeauna am tinut cont de prioritatile celorlalti de langa mine, sot, copil, mama, tata, frati, etc, eu intodeauna am fost pe ultimul loc, si cand credeam ca imi vine si mie randul aparea altceva de facut pentru ei. Si uite asa mi-a trecut o parte din viata. Si unde am ajuns? iti spun eu. La momentul in care ma intreb ce sunt eu pentru ei, ce reprezint eu pentru ei?binenteles pentru mama, fiica cea mare care s-a descurcat in viata singura si care ii sprijina pe ei, pentru fiul meu? mama, care face tot pentru el, trebuie doar sa spuna si mama executa, pentru sotul meu....no aici e aici, sunt cea care e tot timpul acasa, ea plateste facturile, ia merge si rezolva problemele de oricare ar fi ele, pentru ca ea are timp, el nu, el e ocupat. Eu chiar daca lucrez la patron am timp, nu conteaza cum, trebuie sa rezolv problema, pentru ca e stringenta. El nu e in localitate. Daca indraznrsc sa spun , mai mergi tu acolo si rezolva aia ca eu nu pot pleca de la servici, raspunsul vine cam asa: aaaaa, nu pot pentru ca si asa mi`s date lucrarile peste cap si maine intru de servici si nu am timp. Vezi tu ce faci, rezolva. Si uite asa execut. Ca vreau ca nu vreau. Am scris mai in spate ca sotul meu niciodata nu a fost la scoala la fiul meu, nici nu stia cine ii e diriginta la copil, de profesori nu mai vorbesc....dar ce mai conteaza.
Ei asta e. Si cine e vinovata pentru toate astea? eu. Nu trebuie sa-mi spune`ti ca stiu si singura. Doar eu trebuie sa-mi pun ordine in viata, de aceea am vrut parerile voastre.

Va multumesc pentru ele.

@gemy, poti sa spui aici tot ce vrei, pe mine nu ma deranjeaza. Am fost facuta nebuna, fara rusine, plictisita, etc etc. Aici e voie sa se spuna tot. Eu va respect parerile la toti.

@anakin, sa-mi dai mami o coordonata unde sa trimit o
emory
Postat pe 19 Octombrie 2010 20:24
emory, eu chiar nu am avut nicio treaba cu tine, era o alta discutie, care se mutase din nefericire aici... scuze.
eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 20:33
De la: eu_geminy, la data 2010-10-19 20:33:40emory, eu chiar nu am avut nicio treaba cu tine, era o alta discutie, care se mutase din nefericire aici... scuze.


gemi, am citit si eu discutia si stiu despre ce e vorba, chiar daca nu-mi spun parerile pe forum sunt aici si stiu. Nu am zis ca tu m-ai fi facut cumva, am zis-o in sensul ca pe topicul pe care l-am deschis eu poti sa scrii ce vrei tu. Nu am zis nici macar o secunda ca ai avea ceva cu mine. asa ca......scrie draga ce vrei ca uite asa azi maine ajung si eu la 25 de pagini

emory
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:44
asa este,asta nu este o viata fericita,orice fiinta are nevoie de iubire,protectie,comunicare...nu totul consta in bani....asta daca ar vrea si el si ar intelege ca nu plecam cu nimik dupa noi....aceste baze materiale sunt si ele importante dar intr-o anumita masura...nu asa sa devii sclavul banilor,dar cu sentimentele,amintirile...cu acestea chiar le ai in memorie o viata!tu esti singura care poti sa te gandesti ce este mai bn ptr tn!!ptr ca viata e asa de scurta....nu avem 2 vieti ca sa ne sacrificam asa,de fapt ne chinuim...dc?asa ca fa ceea ce simti ca este bn ptr tn!!!!
alinasibel
Postat pe 2 Noiembrie 2010 22:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
apocalipsa 283 De la: elisabeta_boia 18 Octombrie 2011 16:47
Cum pot depasi aceasta problema? 37 De la: izabela92 29 Decembrie 2017 02:53
cate compromisuri putem duce? 44 De la: dolly69 17 August 2011 13:21
cum sa procedez 48 De la: fleurdelis 21 Ianuarie 2011 23:44
Credeti ca frica de singuratate ne impinge sa facem compromisuri intr-o relatie? 193 De la: quasaria 16 Februarie 2011 19:24
Setari Cookie-uri