De ce oamenii destepti isi gasesc greu parteneriii?

Eu una cred ca pasiunea este oarba dar iubirea este rationala....Atunci cand te indragostesti se numeste pasiune...Pt ca simti o atractie de o persoana care practic cu o cunosti caracteralamente....Pt ca multi sunt cei care se indragostesc in ziua de azi...Dar putini sunt cei care ajung sa se iubeasca....Pt ca iubirea din inima apare in timp,,daca persoana se comporta frumos are calitatile morale pe care trebuie sa le aiba in un om..Si in ziua de azi,,putini sunt acei oameni care sa simti in inima ta ca te pozi baza....Poate de asta oamenii destepti nu reusesc sa se ataseze sufleteste de oricine...Pt ca ei stiu sa faca discernamant...Si apoi un om destept este pretentios si si isi cunoaste adevarata valoare./.Si asteapta o persoana cu aceleasi calitati si valoare...Pt ca este si o vorba ,cine se a aseamana se aduna....Nu poti trai cu cineva,,,daca simti ca nu poti comunica sufleteste si verbal cu ea....Si sa simti ca te pti baza pe ea..Pt ca este o persoana campatibila tie si pe care sa simti ca te poti baza,,,din toate punctele de vedere...Eu dupa parerea mea..Cred ca aceasta este iubirea...Sa simti ca te poti baza pe o persoana s sa simti ca acea persoana merita inima ta...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 August 2010 11:12
Ca sa poti iubi..Trebuie sa simti ca ai persoana potrivita langa tine...Ca sa ii poti deschide inima...Dar pt aceasta acea persoana trebuie sa aiba niste calitati morale pe care trebuie sa le aiba un om normal....Un om care nu este inteligent,,,se indragosteste de oricine...Cum sunt multe femei care stau cu barbati,,cu toate ca se comporta urat cu ele..Nu le ofera afectiune,,,intelegere,,,nu sunt muncitori nu sunt recunoscatori....Dar cu toate sunt unele femei care stau cu acesti indivizi.....POATE ca nu se respecta e sine,nu isi cunosc adevarata valoare....pt ca nu sunt destepte.....Pt ca intr-o relatie amandoi trebuie sa fie fericiti....Pt ca practic barbatul nu are dreptul sa fie el liderul femeii....Pt ca un barbat poate sa fie liderul femeii atunci cand este cinstit...Dar foarte putini sunt acei oameni care sunt cinstiti...Asa ca nimeni nu ar trebui sa fie lider si sa se ajunga la un comun acord care sa convina la amandoi...Ca sa poata trai in armonie si intelegere.....Si sa existe acel feeling....Dar eu cred ca daca persoana nu se comporta frumos,,o sa dispara acel feeling cu timpul si se ve trasforma in antpatie....Un om destept care se respecta pe sine si isi cunoaste adevarata valoare
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 August 2010 11:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ar trebui sa faca o femeie cand ea este sotie de weekend iar fetita ei are tatik de weekend? 15 De la: garbo109225 30 Martie 2010 19:33
vaccinarea impotriva virusului hpv 17 De la: daria_pet 20 Octombrie 2009 01:59
acnee help 18 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:35
Cainele si Pisica. 40 De la: ulygarbo 20 Martie 2017 07:48
Este adevarat ca si nemtii sunt smecheri dar depinde in functie de situatie 3 De la: ingerasulluptator 9 Iulie 2011 17:59
Setari Cookie-uri