Ce terapie putem incerca in calmarea nervilor ?

chiar?
sora_ilsi
Postat pe 19 August 2010 22:30
trebuia tu sa te iei de ceva si de cineva. Ai pica pe Irina, maine o sa ai pe toata lumea, te superi ca vacarul pe sat. Corectez, are=au. Eu sunt IRINA 2. 1.Sa inteleg ca te deranjeaza scrierile ei, nu persoana ei ?
2.Cumva esti perfectiunea intruchipata ?
3.Raspunde-mi si nu fi lasa !
caleidoscop
Postat pe 19 August 2010 23:45
iaca raspund: aberezi.

acu, daca tot am facut efortul ista, hai sa te ajut. facem un exercitiu de intelegere a unui text scris; lectura functionala. adica, mai pe intelesul tau, va fi o asimilare constienta a celor comunicate

1. se da textul:

Ana are mere dulci.Ea e bucuroasa.Ce bune sunt merele !

2. desi este un text greoi - pentru tine- stiu ca poti sa-l intelegi ,daca faci un efort. in prima faza, ca sa constientizezi ce scrie acolo, poti gasi niste intrebari ajutatoare gen:
-cine are mere?
-ce are ana?
- cum sunt merele?
-cine e bucuroasa?

3. dupa ce te-ai lamurit cat de cat asupra continutului texului, incearca sa-l povestesti cu cele cuvintele din vocabularul lui matale. hai, ca nu e greu ! mai ales ca, la sfarsit, vei sti ce ai citit. merita efortul.

ps. sa nu cumva sa zici - dupa cum ti-i obiceiul - ca ana merge la mare ca reluam cititul , intrebarile si povestitul.
si_totusi
Postat pe 20 August 2010 09:22
ma, tu ma iei de proasta sau de fraiera?...cauta prosti sau cum vrei tu sa ma numesti in alta parte, oricum nu aici pe G...O, DEOARECE NU S-A RASTURNAT CARUTA CU PROSTI CHIAR ACUM CAND DISCUTI TU CU MINE SAU DE CAND MAI CUNOSCUT TU, PRIN SCRIERILE MELE. SA DEA D-ZEU SA-TI LUMINEZE MINTEA ASA CUM DORESTI TU CAND VREI SA OBTII CEVA. EU AM OBOSIT, DEOCAMDATA, MERG SA IAU O BOMBOANA IN GURA.
caleidoscop
Postat pe 20 August 2010 13:36
eu inteleg tot si nimic
dar cea mai mare dilema este
DE CE TREBUIE SA URLII????!!!!!

totusico
ameno
Postat pe 20 August 2010 13:50
Daca o fi nervoasa cu nervii
anakin
Postat pe 20 August 2010 14:02
anakine da sa te pup
chiar crezi ???oare de asta urla
ameno
Postat pe 20 August 2010 14:16
eu cred ca l-a pierdut pe Gheo...................
nu i-o fi spus nimeni ca a plecat in china???????
jeanette40
Postat pe 20 August 2010 14:31
ala nu-i gheo era vasi...cred


jeanette buna ziua!
ameno
Postat pe 20 August 2010 14:34
De la: ameno, la data 2010-08-20 14:34:27ala nu-i gheo era vasi...cred


jeanette buna ziua!


vasi...e pe topicul cu intalniri.Am pus eu linkul cu vasile:))))
walkiria
Postat pe 20 August 2010 14:37
buna..........,iar am incurcat marfa cu ambalajul........
jeanette40
Postat pe 20 August 2010 14:37
eu tot ii spun sa isi vada de treaba da ea, nu si nu. ii place asa, sa o ia pe cocoasa.dorinta clientului, e sfanta .
si_totusi
Postat pe 20 August 2010 14:38
mai!!! sunt prea multi astia care pleaca ba in china ba in guatemala
se incurca omul numai sti de unde sa-i aduni
ameno
Postat pe 20 August 2010 14:39
buna fetelor....

m-am amuzat teribil azi melodia aia cu vasile.....de groaza....
walkiria
Postat pe 20 August 2010 14:39
De la: ameno, la data 2010-08-20 14:39:17mai!!! sunt prea multi astia care pleaca ba in china ba in guatemala
se incurca omul numai sti de unde sa-i aduni


a inceput sezonul la cafea...pleaca lumea!!!
walkiria
Postat pe 20 August 2010 14:40
De la: si_totusi, la data 2010-08-20 14:38:38eu tot ii spun sa isi vada de treaba da ea, nu si nu. ii place asa, sa o ia pe cocoasa.dorinta clientului, e sfanta .

si cum clientul nostru stapanul nostru....trebuie satisfacuti
ameno
Postat pe 20 August 2010 14:40
De la: walkiria, la data 2010-08-20 14:39:29buna fetelor....

m-am amuzat teribil azi melodia aia cu vasile.....de groaza....

undei melodia??/
vreau si eu
ameno
Postat pe 20 August 2010 14:41
http://www.youtube.com/watch?v=p6CEuIQPgAc

dar promiti ca nu te dai la vasi!!!Asta-i al meuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!
walkiria
Postat pe 20 August 2010 14:44

beyyyy am lacrimi in ochii

hai ma sa-l impartim
ameno
Postat pe 20 August 2010 14:47
l-am cautat...l-am gasit!!!!Nu-l impart cu nimmmmmmmmmeeeeeeeennniiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...mai ales ca are minte-a inghesuita-n colt!!!!
walkiria
Postat pe 20 August 2010 14:49

da ma...dar vezi sa nu moara saracu vasi
ameno
Postat pe 20 August 2010 14:51
greu cu tine, sageato.

in primul rand nu am dubii ca esti fraiera. am convingerea

apoi, cum ramane cu lectia? asa ca ai inteles tot? n-am spus eu ca vii cu "ana e la mare?". am spus. se prinde cartea de tine, ca apa de penele gastii

acu, ce sa zic? dezacordurile sunt placerea ta ascunsa, faptul ca nu pricepi ce citesti e lucru dovedit dar, sa mai am de munca si la ortograme?

se scrie "m-ai cunoscut.". .si vezi ca eu nu te pot cunoaste prin scrieri ci prin modul in care te exprimi in scris si iti argumentezi ideile.da, astea-s de acum chestii de bijutereala, mult prea grele pentru tine

si daca tot ai adus vorba de caruta - mi-ar pare rau sa-ti fi rupt vreo coasta cand te-ai rasturnat- ia o bomboana dementa pentru ca ai nevoie de calmare

si_totusi
Postat pe 20 August 2010 14:51
zambila
Postat pe 20 August 2010 14:55
Ce-i prea mult, e deja prea mult. Am suportat sa citesc aberatiile de libertate ale asa-zisei "sageti albastre", de fapt o mare durere in partea dorsala, nefiind altceva decat instrumentul lui Marcu', ala de e foarte bun tintas cu arcu'...

Sageato, eu unul nu cred ca esti prost/proasta. Nu cred ca esti nici macar imbecil/imbecila. Esti doar un specimen caruia i s-a pus pata aiurea pe cel mai respectabil si mai echilibrat forumist de aici, am numit-o aici pe si_totusi.

Cu toate astea, pana acum nu ai demonstrat decat un singur lucru: dupa ce ca nu ai umor, dupa ce ca nu ai nici macar o doza minima de bun simt, dupa ce ca dai cu oistea in gard la fiece postare de-a ta, mai si claxonezi, sa te vada lumea cat esti tu de mandru/mandra, conform principiului care include in formulare si notiunile de "fudulie", respectiv "destul"...

PS: Notiunea de fudulie s-a implementat in formularea mea cu sensul de stare/ insusire ori, daca vrei, manifestare, nu cu valoare de substantiv comun de gen feminin, desemnand oareshce "podoabe" masculine.
Thor_again
Postat pe 20 August 2010 15:06
ehhh...e greu...vineri...
si eu il iubesc pe vasi
ameno
Postat pe 20 August 2010 15:10
Ameno,
pas, mamicule!
sau mai bine, ia, fuga marsh la Iulius Mall, in centrul bancar, pe acolo pe la ultimul nivel... vezi ca vasi era pe la "Kartoffel", pe acolo... in zona aia. Se ghiftuia, ca se temea ca apari si tu iar lui nu-i mai ramane nimic... cica ai cam luat proportii in ultima vreme
Thor_again
Postat pe 20 August 2010 15:20
nuti_vio
Postat pe 20 August 2010 15:25
nu thorulet il calca masin ape vasi
tulai doamne se vede ca am pus ceva pe mine
ameno
Postat pe 20 August 2010 15:26
Bre, ameno,
zi-i si nutetei ca s-a facut verde la semafor, poa' sa "tranverseze"
Nu de alta, da' iote cum a ramas ea siderata, sireaca... si nici macar nu schimbai poarta
Thor_again
Postat pe 20 August 2010 15:28
Thor...atunci cand ,,observ" un gentleman....normal ca imi ies ochii din orbite.... ..uit de tot si de toate.....chiar si de crapul cu care ma luptai Nu schimba poarta...altceva ar trebui schimbat...dar deh...nu-i de unde
nuti_vio
Postat pe 20 August 2010 15:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor in alegerea meseriei... 1 De la: aime 10 Octombrie 2009 17:20
cistita intarzie ciclul menstrual? 4 De la: Astridutzu 29 Iunie 2011 17:59
Operatia cu laser 4 De la: andreushaa 7 Iulie 2010 16:48
Peeling chimic 2 De la: elly_thea 15 Iunie 2012 01:25
m-as lasa de fumat 104 De la: liaiedera 9 Aprilie 2010 21:02
Setari Cookie-uri