cum sa ii civilizam pe tigani

sint semenii nostri , sint si ei oameni dar unii au apucaturi proate
depinde si de noi restul dar daca ei nu vor civilizatie, ce sa le faci
marialeia
Postat pe 30 August 2010 21:58
tu esti alta sosie a:vuvuzelei,a xenei sau.....
zilnic ma surprindeti cu cate ceva....nou
anaROBERT
Postat pe 31 August 2010 00:28
De la: anaROBERT, la data 2010-08-31 00:28:53tu esti alta sosie a:vuvuzelei,a xenei sau.....
zilnic ma surprindeti cu cate ceva....nou




te sfatuiesc sa excluzi numele contului meu,din "vocabularul"tau.vezi-ti de bebelusul tau,de familia ta.in rest noi nu avem absolut nimic in comun.
vuvuzela
Postat pe 31 August 2010 00:59
Vuvuzea, nevuvuzea...mie mi-a stricat seara cu topicul asta.
Cum dreaq sa-i civilizezi bai nene?...
Oriunde te duci in lumea asta, dai de ei, "mnca-i-a" !......Dai de ei si de talentele lor de a baga mana in buzunare..........Pfffffffui ce m-am enervat ! Ma duc la nite poezie sa ma mai calmez

Ps: C or mai exista si verzituri printre uscaturi, poate......dar prea putine
Lukkiana
Postat pe 31 August 2010 01:05
De la: Lukkiana, la data 2010-08-31 01:05:17Vuvuzea, nevuvuzea...mie mi-a stricat seara cu topicul asta.
Cum dreaq sa-i civilizezi bai nene?...
Oriunde te duci in lumea asta, dai de ei, "mnca-i-a" !......Dai de ei si de talentele lor de a baga mana in buzunare..........Pfffffffui ce m-am enervat ! Ma duc la nite poezie sa ma mai calmez

Ps: C or mai exista si verzituri printre uscaturi, poate......dar prea putine




stiu f bine despre ce vb.dar te rog abtine-te sa nu fii invinuita de discriminare.te trezesti cu un "brunet/a",ca incepe sa aduca in discutie,cuvantul de mai sus.
vuvuzela
Postat pe 31 August 2010 01:11
Ce-ti veni fata cu topicul asta? Am impresia ca ai mancat ceva alterat. Cu poti sa-i civilizezi tu pe tigani caci ei au n sange treaba asta sa fure, sa nu munceasca, sa te fraereasca si sa fie lenesii.Cred ca ar trebui milioane de ani sa scapam de natia asta spurcata.
alex2007
Postat pe 31 August 2010 01:15
opss
hai ca n-o sa fiu singura invinuita de discriminare

Las' sa ma caute brunetul , mai stam la o vorba.....
Lukkiana
Postat pe 31 August 2010 01:18
De la: vuvuzela, la data 2010-08-31 00:59:22
De la: anaROBERT, la data 2010-08-31 00:28:53tu esti alta sosie a:vuvuzelei,a xenei sau.....
zilnic ma surprindeti cu cate ceva....nou




te sfatuiesc sa excluzi numele contului meu,din "vocabularul"tau.vezi-ti de bebelusul tau,de familia ta.in rest noi nu avem absolut nimic in comun.



nu-ti ucide tu ultimul neuron in viata cu grija copilului meu si a familie mele....printre treburile zilnice am timp sa arunc un ochi si pe garbo sa ma minunez si tot odata sa ma intreb...''oare mai poti''

daca as avea ceva in comun cu tine crede-ma m-as izola sa nu ma stie nici vantul nici pamantul.....
anaROBERT
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:03
De la: marialeia, la data 2010-08-30 21:58:26sint semenii nostri , sint si ei oameni dar unii au apucaturi proate
depinde si de noi restul dar daca ei nu vor civilizatie, ce sa le faci

OAMENI !!!??? Te inseli amarnic. Nu vei gasi niciodata ub tigan care sa fie OM !!!. Parerea mea este ca trebuiesc exterminati
b23d26
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:41
Semenii nostri ..? Nici decum SINGELE APA NU SE FACE .sa duca dracului toti afara unde vor numai sa nu mai ramina nici unu in( Rominia .)si nu( Roman tigan.... ... ia )
memo
Postat pe 8 Septembrie 2010 04:16
"cum sa ii civilizam pe tigani"??!!

"Manca-v-as" ... that's a waste of time!:)
cat_13
Postat pe 8 Septembrie 2010 07:18
ce aveti mai????au si ei pe ai lor, rai sau buni! dar sa aruncam cu pietre din cauza ca majoritatea tinde spre rau (din natia lor) mi se pare urat.Nu-i vorba de a apara sau nu un tigan dar generalizarile sunt grave indiferent despre ce natie este vorba
ameno
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:04
tigan, ungur, roman, spaniol sau ce o fi omul se poate civiliza prin aplicarea stricta a legii. Si cei de afara la fel s-au civilizat, iar cine nu a facut-o a platit amenzi la greu. Si atunci vrei nu vrei oricit ai fi d emagar cind vezi ca iei mereu amenzi si te executa cu banu pentru fiecare gest aiurea te faci baiat cuminte numai decit!
rupt_de_realitate
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:42
De la: marialeia, la data 2010-08-30 21:58:26sint semenii nostri , sint si ei oameni dar unii au apucaturi proate
depinde si de noi restul dar daca ei nu vor civilizatie, ce sa le faci



Pe ei cine i a intrebat daca vor ?
Tiganii sunt tigani .Cat timp ei sunt multumiti de viata lor si nu vor s a se schimbe nu sevor schimba .
Cei care vor se schimba.
La ei viata se rezuma la; ne dai?
Nu ne dai luam.
garbo005851
Postat pe 8 Septembrie 2010 20:35
De la: anaROBERT, la data 2010-09-01 00:03:43
De la: vuvuzela, la data 2010-08-31 00:59:22
De la: anaROBERT, la data 2010-08-31 00:28:53tu esti alta sosie a:vuvuzelei,a xenei sau.....
zilnic ma surprindeti cu cate ceva....nou




te sfatuiesc sa excluzi numele contului meu,din "vocabularul"tau.vezi-ti de bebelusul tau,de familia ta.in rest noi nu avem absolut nimic in comun.



nu-ti ucide tu ultimul neuron in viata cu grija copilului meu si a familie mele....printre treburile zilnice am timp sa arunc un ochi si pe garbo sa ma minunez si tot odata sa ma intreb...''oare mai poti''

daca as avea ceva in comun cu tine crede-ma m-as izola sa nu ma stie nici vantul nici pamantul.....
bre, tanti ....daca esti tiganca, te rugam sa te civilizezi, daca nu sufla si-n ciorba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
caleidoscop
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:39
De la: sageataalbastra, la data 2010-09-11 22:39:07
De la: anaROBERT, la data 2010-09-01 00:03:43
De la: vuvuzela, la data 2010-08-31 00:59:22
De la: anaROBERT, la data 2010-08-31 00:28:53tu esti alta sosie a:vuvuzelei,a xenei sau.....
zilnic ma surprindeti cu cate ceva....nou




te sfatuiesc sa excluzi numele contului meu,din "vocabularul"tau.vezi-ti de bebelusul tau,de familia ta.in rest noi nu avem absolut nimic in comun.



nu-ti ucide tu ultimul neuron in viata cu grija copilului meu si a familie mele....printre treburile zilnice am timp sa arunc un ochi si pe garbo sa ma minunez si tot odata sa ma intreb...''oare mai poti''

daca as avea ceva in comun cu tine crede-ma m-as izola sa nu ma stie nici vantul nici pamantul.....
bre, tanti ....daca esti tiganca, te rugam sa te civilizezi, daca nu sufla si-n ciorba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
esti tare in "clanta"???spune-ai la un moment dat despre mine ca sunt asa si asa, dar afla ca sunt speciala doar pt. maria ta, in consecinta trebuie sa suporti rigorile unei convietuiri decente, spun eu........nu asa cum dai tu dovada mai mereu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!sa inteleg atunci ca esti o neadaptata la sistemul nostru de valori?!.....nu ma mai mira faptul, ca si asa s-a consumat!!!!!!!!!!!!dar nu uita ca ai primit ceva avertizari, oare ce o vrea ele sa insemne....nu ti-ai pus intrebarea???????????????adio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
caleidoscop
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:46
mucles bre!!! detrailes de baftalo!!!
tutankhamon
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:49
ia zi bre care este avertizarile alea bre
nu au ajuns si la mine poate in curand daca vor striga mai tare sa le aud si eu
ce piulita mea tot deschideti ''n''topicuri sa plangeti pe aici,strigati ca disperatele ca asa si pe dincolo si cand ceva nu va convine dati cu courul de asfalt......

si chiar daca as fi tiganca,unguroaica si cum mai vreti voi ce?astia nu sunt oameni?cu defecte si cu calitati suntem egali si ca incheiere sa stiti ca am intalnit tigani cu familii si mult mai cizelati si educati ca noi ''astialaltii''


ps:citindu-va postarile am ajuns la concluzia ca sunteti mai tiganci decat tigancile alea cu fuste viu colorate
anaROBERT
Postat pe 12 Septembrie 2010 00:00
De la: ameno, la data 2010-09-08 10:04:42ce aveti mai????au si ei pe ai lor, rai sau buni! dar sa aruncam cu pietre din cauza ca majoritatea tinde spre rau (din natia lor) mi se pare urat.Nu-i vorba de a apara sau nu un tigan dar generalizarile sunt grave indiferent despre ce natie este vorba

La natia lor nimic nu e bun. Si nu e o generalizare e doar o constatare.
Doara
Postat pe 12 Septembrie 2010 07:48
De la: marialeia, la data 2010-08-30 21:58:26sint semenii nostri , sint si ei oameni dar unii au apucaturi proate
depinde si de noi restul dar daca ei nu vor civilizatie, ce sa le faci
Pe tigani???? Ce-ar fi sa-i trimitem in Norvegia ?Pe toti !Sa scapam de ei,si sa afle si altii mai multe despre acesti oameni "minunati".... Eu i-as pe toti....
teodor_el
Postat pe 12 Septembrie 2010 08:57
De la: anaROBERT, la data 2010-09-01 00:03:43
De la: vuvuzela, la data 2010-08-31 00:59:22
De la: anaROBERT, la data 2010-08-31 00:28:53tu esti alta sosie a:vuvuzelei,a xenei sau.....
zilnic ma surprindeti cu cate ceva....nou




te sfatuiesc sa excluzi numele contului meu,din "vocabularul"tau.vezi-ti de bebelusul tau,de familia ta.in rest noi nu avem absolut nimic in comun.



nu-ti ucide tu ultimul neuron in viata cu grija copilului meu si a familie mele....printre treburile zilnice am timp sa arunc un ochi si pe garbo sa ma minunez si tot odata sa ma intreb...''oare mai poti''

daca as avea ceva in comun cu tine crede-ma m-as izola sa nu ma stie nici vantul nici pamantul.....




vad ca incepi sa inveti cultura de la mine.iti place fraza cu unineuronala?te coafeaza nu?
vuvuzela
Postat pe 12 Septembrie 2010 09:09
De la: marialeia, la data 2010-08-30 21:58:26sint semenii nostri , sint si ei oameni dar unii au apucaturi proate
depinde si de noi restul dar daca ei nu vor civilizatie, ce sa le faci



nimic nu se face gratis pe lumea asta.am trei intrebari?

1)care este scopul sa-i civilizam?

2)dupa ce ii civilizam,ce facem cu ei?

3)cine ma plateste sa-i civilizez?(inclusiv impozit)
vuvuzela
Postat pe 12 Septembrie 2010 09:18
blondy_made_to_love
Postat pe 12 Septembrie 2010 09:42
De la: Doara, la data 2010-09-12 07:48:20
De la: ameno, la data 2010-09-08 10:04:42ce aveti mai????au si ei pe ai lor, rai sau buni! dar sa aruncam cu pietre din cauza ca majoritatea tinde spre rau (din natia lor) mi se pare urat.Nu-i vorba de a apara sau nu un tigan dar generalizarile sunt grave indiferent despre ce natie este vorba

La natia lor nimic nu e bun. Si nu e o generalizare e doar o constatare.
de acord cu tine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
caleidoscop
Postat pe 12 Septembrie 2010 11:09
De la: b23d26, la data 2010-09-07 21:41:43
De la: marialeia, la data 2010-08-30 21:58:26sint semenii nostri , sint si ei oameni dar unii au apucaturi proate
depinde si de noi restul dar daca ei nu vor civilizatie, ce sa le faci

OAMENI !!!??? Te inseli amarnic. Nu vei gasi niciodata ub tigan care sa fie OM !!!. Parerea mea este ca trebuiesc exterminati

Deacord cu tema propusa , dar a spune niciunul nu-i "om" mai piano eu am in bloc citeva familii de tiagani _trei_ sint niste OAMENI absolul normali copii lor au crescut cu copiii nostri daca te intilnesti cu ei pe strada , daca vorbesti cu ei nu par deloc tigani si culmea ei spun ca sint tigani , de aceea spun sa nu generalizam pentru ca se simt jigniti ceilati care sau intregrat perfect in cultura si comportament , ba pot spune ca de mute ori sint mai tiganca eu care injur ca la "usa cortului"
decit ei .
Referitor la ce intreba fata in topic ,la cum sa-i civilizam pe ceilati, imi e imposibil sa dau o reteta pentru ca sint sigura nu exista si daca ai privi in in jur draga mea vei vedea ca foarte multi romani se comporta mai rau ca ei , se pare ca se intimpla exact ce e mai rau sa ne intregram noi lor, aici e durerea mea .Greseala au facut-o inaintasi nostri care i-au adus aici (romanii mai saraci care nu au mai vrut sa lucreze pamintul si sa slugareasca boieri )pe tiganii robi care munceau pe nimic , cind i-au eliberat din robie nu le-a dat nimic i-au lasat sa se descurce .Oricum ar fi multe de spus ca intre timp au mai venit si altii , dar inca odata nu generalizati cei care generalizati inviati-l pe Antonescu
angin
Postat pe 12 Septembrie 2010 14:28
De la: vuvuzela, la data 2010-09-12 09:09:44
De la: anaROBERT, la data 2010-09-01 00:03:43
De la: vuvuzela, la data 2010-08-31 00:59:22
De la: anaROBERT, la data 2010-08-31 00:28:53tu esti alta sosie a:vuvuzelei,a xenei sau.....
zilnic ma surprindeti cu cate ceva....nou




te sfatuiesc sa excluzi numele contului meu,din "vocabularul"tau.vezi-ti de bebelusul tau,de familia ta.in rest noi nu avem absolut nimic in comun.



nu-ti ucide tu ultimul neuron in viata cu grija copilului meu si a familie mele....printre treburile zilnice am timp sa arunc un ochi si pe garbo sa ma minunez si tot odata sa ma intreb...''oare mai poti''

daca as avea ceva in comun cu tine crede-ma m-as izola sa nu ma stie nici vantul nici pamantul.....




vad ca incepi sa inveti cultura de la mine.iti place fraza cu unineuronala?te coafeaza nu?






sa mori tu?
anaROBERT
Postat pe 12 Septembrie 2010 17:50
breh... care-mi dati si mie un manual de cultura?... ca-s in ceatza rau de tot!...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 17:52
garbo166250
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:25
nu trebuie sa generalizam,nu toti tigani sant la fel ,si nu numai tiganii trebuiesc educati ci si romanii ,sa ne uitam in jurul nostru mai bn si vom vedea k nu conteaza de unde ne tragem ci felul de a percepe ce se intampla si ce vrem de la viata .educatia se face cand esti mik dak nu o ai asta e , e mai greu sa iti faca cineva educatie la o anumita varsta.
dana_dgg
Postat pe 12 Septembrie 2010 22:18
hai mey ca si tiganii sunt oameni. cand ii vezi de departe...:DDDD
:))
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 22:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:) 31 De la: nazirra 11 Octombrie 2009 08:21
Caut colaboratori 1 De la: garbo161610 5 Iulie 2010 05:40
Marirea sanilor: DA sau NU in 2016? 13 De la: stefaniab 4 Decembrie 2016 17:26
Peeling chimic 2 De la: elly_thea 15 Iunie 2012 01:25
vedetele recolteaza celule stem pt copii lor 2 De la: zina03 5 Aprilie 2017 15:38
Setari Cookie-uri