m-am bagat intr-o mare belea

Am eu un motto preferat:
Nu doare sa visezi...., doare sa te trezesti!
picaturaderoua
Postat pe 7 August 2010 14:15
Nu-ti mai baga copilul la inaintare, ca fac riduri aicea si de-abia am venit de la salon.
Nu vrei sa-ti cresti copilul in Liban dar vrei sa-i introduci un nou tatic pe gat in jos asta sa-l scutesti sa mai inghita? ori cum?
Hai sa-ti spun un secret, daca un copil are ambii parinti langa el, poti sa-l cresti si in varf de munte, ca nu-i tai aripile.
Adu-i libanezul langa el, ca tu esti fata desteapta si stii ce e mai bine pentru copilul tau, bataie de joc, nu alta.
persidadamian
Postat pe 7 August 2010 14:17
problema este ca tu nu vezi incompatibilitatile de fond, party...e simplu sa crezi ca il iubesti si te iubeste cineva , dar intervin aspecte de cultura , religie , profesie , si altele, te minte frumos daca ti-a spus ca va renunta la postul de manager si va veni in Ro sa-si caute de lucuru , in conditiile in care are si acea deficienta motorie..hai sa fim seriosi , asta e poveste cu multa miere, dupa ce dispare mierea ..o sa vezi ca nu a existat tortul..e un castel de nisip ,crezi in povesti inca?? :-)
reyya
Postat pe 7 August 2010 14:18
De la: paty_1972, la data 2010-08-07 13:05:51stiu ca o sa fiu judecata si improscata cu noroi dar am nevoie de cineva cu care sa impartasesc problema mea. De 12 ani sunt casatorita si am un baietel de 8 ani pe care il iubesc enorm. sotul ma iubeste dar intr-un fel mai deosebit adica imi face toate mofturile dar este foarte rece, nu ne potrivim la nimic, suntem total deosebiti ca fire si caracter. el obisnuia sa mearga noaptea cu baietii la baut, eu fiind singura acasa, copilul dormea, m-am apucat de net, si asa am cunoscut un barbat din liban cu 4 ani mai batran ca mine (sotul este cu 2 ani mai tanar). la inceput am crezut ca va fi doar simpla comunicare dar a inceput sa-mi place foarte mult de el. dupa o lune de cand vorbeam zi de zi pe net mi-a marturisit ca are o problema..de la o boala din copilarie a ramas paralizat de un picior si umbla in carje. mi-am spus ca nu e o problema ca si acesti oameni au nevoie de dragoste. m-am indragostit tot mai mult de el. de 2 ani am vorbit pe net si la telefon. anul asta sotul m-a lasat sa merg in vizita la o prietena in Liban si bineinteles ca m-am intalnit si cu el. si ne-am placut si live. este un om cu totul deosebit, foarte sensibil, bun si bland. el a fost cam retinut pe net deoarece credea ca daca il vad live nu o sa-mi placa ce vad, dar nu a fost asa. nu am simtit nici un fel de retinere sa fiu cu el.am stat 5 zile acolo si de cand am venit acasa al observat ca omul asta ma iubeste cu adevarat. el nu vrea sa-mi distruga familia sau sa me desparta de copilul meu. dar eu il iubesc enorm. relatia cu sotul nu e stralucita pentru ca ne certam des, dar sotul meu iubeste prea mult copilul si ar suferii enorm daca l-as lua de langa el. mi-am facut planuri ca o sa me despart de sotul meu si o sa fiu cu el, dar parca nu pot sa-l ranesc pe sotul meu. nu stiu ce sa fac, eu sufar aici si plang zi si noapte dupa iubitul meu , el sufera acolo si abia asteapta sa sa fim impreuna, iar sotul meu desi stie de iubitul meu, nu stie de planurile mele de a divorta. nu stiu ce sa fac pentru ca amandoi sunt foarte buni cu mine si amandoi ma iubesc. ce sa fac?



nu cred ca se pune problem de a te judeca cineva .....cu siguranta tu esti singura in masura sa judeci situatia dar trebuie sa o judeci mult si bine si mai ales la rece ]

eu doar pot sa iti spun ca am avut o prietena cu o situatie asemanatoare ca a ta si a continuat asaaa pana la un punct cand spre nefericirea ei a ramas singura ....asa ca judeca !!!!
cory_emy
Postat pe 7 August 2010 14:21
De la: picaturaderoua, la data 2010-08-07 13:23:53Da, Dor!
Ce isi face omul cu mana lui.... nici draqu nu desface!


se cheama lucru' manual
bon jour fetele
tusi_Oli
Postat pe 7 August 2010 14:42
mmmmda, eu va doresc o zi frumoasa
persidadamian
Postat pe 7 August 2010 14:44
De la: tusi_Oli, la data 2010-08-07 14:42:26
De la: picaturaderoua, la data 2010-08-07 13:23:53Da, Dor!
Ce isi face omul cu mana lui.... nici draqu nu desface!


se cheama lucru' manual
bon jour fetele



bine zis tusi!
cory_emy
Postat pe 8 August 2010 14:26
De la: paty_1972, la data 2010-08-07 13:05:51stiu ca o sa fiu judecata si improscata cu noroi dar am nevoie de cineva cu care sa impartasesc problema mea. De 12 ani sunt casatorita si am un baietel de 8 ani pe care il iubesc enorm. sotul ma iubeste dar intr-un fel mai deosebit adica imi face toate mofturile dar este foarte rece, nu ne potrivim la nimic, suntem total deosebiti ca fire si caracter. el obisnuia sa mearga noaptea cu baietii la baut, eu fiind singura acasa, copilul dormea, m-am apucat de net, si asa am cunoscut un barbat din liban cu 4 ani mai batran ca mine (sotul este cu 2 ani mai tanar). la inceput am crezut ca va fi doar simpla comunicare dar a inceput sa-mi place foarte mult de el. dupa o lune de cand vorbeam zi de zi pe net mi-a marturisit ca are o problema..de la o boala din copilarie a ramas paralizat de un picior si umbla in carje. mi-am spus ca nu e o problema ca si acesti oameni au nevoie de dragoste. m-am indragostit tot mai mult de el. de 2 ani am vorbit pe net si la telefon. anul asta sotul m-a lasat sa merg in vizita la o prietena in Liban si bineinteles ca m-am intalnit si cu el. si ne-am placut si live. este un om cu totul deosebit, foarte sensibil, bun si bland. el a fost cam retinut pe net deoarece credea ca daca il vad live nu o sa-mi placa ce vad, dar nu a fost asa. nu am simtit nici un fel de retinere sa fiu cu el.am stat 5 zile acolo si de cand am venit acasa al observat ca omul asta ma iubeste cu adevarat. el nu vrea sa-mi distruga familia sau sa me desparta de copilul meu. dar eu il iubesc enorm. relatia cu sotul nu e stralucita pentru ca ne certam des, dar sotul meu iubeste prea mult copilul si ar suferii enorm daca l-as lua de langa el. mi-am facut planuri ca o sa me despart de sotul meu si o sa fiu cu el, dar parca nu pot sa-l ranesc pe sotul meu. nu stiu ce sa fac, eu sufar aici si plang zi si noapte dupa iubitul meu , el sufera acolo si abia asteapta sa sa fim impreuna, iar sotul meu desi stie de iubitul meu, nu stie de planurile mele de a divorta. nu stiu ce sa fac pentru ca amandoi sunt foarte buni cu mine si amandoi ma iubesc. ce sa fac?


STII CE ? DA-TI 2 PALME SI TREZESTE-TE LA REALITATE. CIND SOTUL TAU ITI DA TOT CE VREI MAI CAUTI PE ALTUL? TREBUIE SA FII CEL PUTIN MASOCHISTA SA FACI ASA CEVA
KNIGHT_31
Postat pe 14 August 2010 17:28
de ce nu-ti gasesti in romania un amant cu care sa te simti bine din cand in cand nu sa mergi la mama dracului pana in liban trezestete fetito la realitate pana nu e prea tarziu
garbo037655
Postat pe 15 August 2010 09:20
Ce complicata poveste! Orice sfat ti-as da poate fi gresit.
Luna_in_capricorn
Postat pe 15 August 2010 09:53
tinei pe amindoi,dar la distanta unul de altul,altfel risti sa te intepenesti
53_nono
Postat pe 15 August 2010 14:03
oare...de ce ....daca tot e mare gradina asta...nu poate sta niciodata inchisa?(imprejmuita)
tot ies prin gard...tot felu` de...specimene!!
fetito!!...io bag sama ca...pe tine te m,ananca rau de tot!!...si...nu acolo...unde s-ar gandi toata lumea!!
ci...pe carca bre`!!!...pt ca...zau de stii ce e cu tine pe lumea asta!!
tu...vb de iubire...de dragostea pt copil...de multe...insa...nu le cunosti esenta a ceea ce spui!!
tu...nu stii nici macar...ce cauti tu pe aceasdta lume!!!
daca te-ai cunoaste pe tine...daca ai sti cine esti si ce vrei de la viata...in mod sigur...nu veneai cu surogatu` asta de poveste...ca facand parte din viata ta!!
cand ai sa cunosti macar minim despre cultura altor popoare...atunci sa ai pretentia ca iti poti dori ceva...si...eu cred ca nici atunci n-ai acest drept...
pt ca...tu...ai deja o viasta aici!!
dar...acelasi clisheu!!!...vai...barbatu`...e curvar...betiv...ma bate...urla la mine...nu e afectuos...si cate si mai cate!!!
da....pana acu`...n-ai stiut ce-ai luat?...nu tu ti-ai dorit ?...si...ai mai dat viata si unui copil...de care nu stii ce se va alege din moment ce tu...te gandesti la maciuci de libanez?
hai zau...sa fim seriosi!!!...tu...cred ca nici nu meriti nimic de la viata atata timp cat nu stii de ce existi pe aici!!
ovidiu42
Postat pe 15 August 2010 14:20
buna seara la toata lumea
in primul rind imi cer scuze ca nu am mai intrat pe net si tot o data imi cer scuze ptr ca intervin in aceasta discutie...
Te rog sa ma crezi ca cei cu credinta in ALAH au altfel de mentalitate decit Crestinii...ptr eii femeile nu prea reprezinta vreo valoare in fata lor,a barbatilor..
chiar daca s-a abolit casatoria multipla si cel mai sarman musulman are o femeie in plus fata de sotia lui...
iar daca nu este insurat pina la aceasta virsta inseamna ca este oarece bai cu el...
iti spun aceste lucruri fiindca am trait printre ei 6luni de zile...cu toate ca aveam un regim aparte,adica puteam sa merg singura dupa cumparaturile mele,trebuia sa port capul acoperit si rochiile lungi...mie mi s-a ingaduit sa port rochia de culoare deschisa,fiindca sunt terapeuta,,,,
iti spun din start ca daca nu aveai baietelul nici nu se incurca cu tine..ptr el reprezinti o valoare de reproductie,adica poti face baiat...el este in stare sa te cumpere si pe tine si pe fiul tau...dupa care iti vei minca degetele din cauza prostiei care ai facut-o...DACA pina in prezent iti permiti sa ai un amant pe linga barbat,sa sti ca acest lucru il vei uita pur si simplu cind vei fii cu el...poate sa te si omoare fiindca tu nu reprezinti vreo valoare ptr el...plus mereu iti va aminti cum v-ati cunoscut...Nu vei avea voie sa-l intrebi unde a fost si cea facut..vei fii tratata in familia lui ca o sclava....Eu in 6luni de zile am reusit sa nu fiu vinduta unui musulman doar datorita faptului ca aveam legatura permanenta cu fii mei,care i-au spus "BEIULUI"sa se poarte frumos cu mama lor fiindca va avea probleme in Rominia...prima sotie a trebuit sa se inteleaga cu amanta din Rominia ca sa fie pace in casa...daca ai vedea cum se purta cu fiica lui care era paralizata de la briu in jos ti-ai pune minile in cap si ai fugii cit ai vedea cu ochii...Este adevarat ca sunt maiestrii in a face curte si in a cumpara fameile..este arta lor care o invata de cind sunt mici...la fel invata cit sa suporte durerea...am asistat o data cum pe fiul de 8ani il schingiuia un unchi de-al baiatului...eu nu am mai putut rabda si am intervenit spunindu-i sa se bata cu cineva de statura lui....s-a facut un cerc in jurul meu si a aprobat provocarea mea...eu stiu jujitz si karate....i-am spus din start ca-mi cer iertare daca-l voi trinti la pamint...ca eu stiu sa ma lupt,fiindca viata m-a invatat acest lucru....toti au ris si au batut din palme sa inceapa lupta...l-am trintit la pamint din prima miscare....au ramas barbatii consternati si fara de grai...le-am cerut iertare,si l-am rugat pe tatal baiatului HAIRY BABA sa nu-l mai chinuie pe baiat atita timp cit sunt eu. acolo... am spus ca-l invat karate pe baiat..asa mi-am cistigat respectul si increderea lor a barbatilor..si cu toate acestea am ramas o terapeuta umila si cu mult bun simt...deci daca nu ai o valoare mare in fata lor,poti uita ca esti femeie..esti doar o sclava mai bine sau mai rau tratata.....Doar atita iti pot spune...ramii in europa,in rusia,america,dar fugi de tarile musulmane.cit vezi cu ochii...
cu stima SARA
garbo096037
Postat pe 15 August 2010 22:26
Sara, daca macar ti-ar asculta cuvintul....dar ma indoiesc.
Ciresica
Postat pe 15 August 2010 22:33
Ar trebui sa se intample invers ! Intr-o zi te vei trezi singura singurica ! Te gandesti ce rau ii vei face copilului tau? Esti mama ?! Te pui pe tine pe primul loc? Fa ce este mai bine pentru copil ! Incearca sa gasesti in sotul tau ce ai vazut la libanezul ala !
Nu am avut vrreo relatie cu vre-un musulman dar am avut ghinionul sa lucrez pentru unul si am vazut ce fel de oamni sunt ! Are un copilas de 3 ani si acest copil este deja terorizat ! Tremura numai cand ridica tonul putin . Sotia este medic si deja a determinat-o sa renunte la meserie . E iti spun prieteneste renunta pana nu este prea tarziu ! Incearca sa reimprospatezi cu ceva relatia cu sotul tau si daca nu merge atunci poti sa iei o hotarare dar nu datorita libanezului ! Nu merita!
garbo158782
Postat pe 15 August 2010 22:56
cred ca m-am prins in legatura cu "subiectele"puse pe net...
nu sunt Xena,cu toate ca mi-as dori mult de tot sa fiu ca ea...adica dintr-o fiinta rebela sa devin una care ajuta pe cei mai slabi fizic ca ea...
inca o data imi cer iertare ca intervin,dar speram ca un mic sfat pe care l-am dat, cineva ,cindva,sa-l foloseasca..
o bunica de-a mea m-a invatat ca sa stau cuminte in banca mea si sa nu uit proverbul"buna ziua ti-am dat,belea mi-am luat"
dar sa stiti ca intr-adevar "musulmanii"nu au nici un respect ptr femeie,iar ptr cea care nu naste baiti isi arata tot dezgustul....acolo toate femeile sunt ptr vinzare. si de vinzare....depinde doar de valoarea lor....
dar si asa sa stiti ca imi plac discutiile voastre pe forum...chiar daca sunt un pic"molet"adica plinuta pot sa ma apar singura...viata m-a invatat....ptr toti de aici vreau sa va spun ca este greu de tot sa fii printre straini daca
nu ai contact cu tara...iar glumele voastre indiferent daca sunt piperate sau nu,mie imi fac foarte bine,,,,stiu ca exist printre voi,si ca voi sunte-ti de-ai mei....imi plac replicile voastre pline de haz uneori..alteori doar cu subintelesuri....
Daca relatarea este adevarata,rog pe acea femeie sa nu uite ca o femeie TALIBANA a fost ucisa cu pietre..sa nu uite ca femeia nu are nici o valoare acolo..
cu stima SARA
garbo096037
Postat pe 15 August 2010 23:34
nu te imbata cu apa rece , gindestete ce efect va avea asupra copilului ta o greseala ca asta , mai ales daca va ramine fara unul din parintii biologici , si nu uita ca sotul ta te iubeste asa de mult incit ti-a dat libertate multa , dar musulmanul te va tine in cusca , sa nui faci si lui ceea ce iai facut sotului tau , si vei avea viata amara .....................iar la musulmani nu e acceptata ideea de ati lasa sotul sa fugi cu altul .......deci cum vei fi privita ?acolo , dar aici ?
johnson_35
Postat pe 16 August 2010 08:54
De la: garbo096037, la data 2010-08-15 22:26:10buna seara la toata lumea
in primul rind imi cer scuze ca nu am mai intrat pe net si tot o data imi cer scuze ptr ca intervin in aceasta discutie...
Te rog sa ma crezi ca cei cu credinta in ALAH au altfel de mentalitate decit Crestinii...ptr eii femeile nu prea reprezinta vreo valoare in fata lor,a barbatilor..
chiar daca s-a abolit casatoria multipla si cel mai sarman musulman are o femeie in plus fata de sotia lui...
iar daca nu este insurat pina la aceasta virsta inseamna ca este oarece bai cu el...
iti spun aceste lucruri fiindca am trait printre ei 6luni de zile...cu toate ca aveam un regim aparte,adica puteam sa merg singura dupa cumparaturile mele,trebuia sa port capul acoperit si rochiile lungi...mie mi s-a ingaduit sa port rochia de culoare deschisa,fiindca sunt terapeuta,,,,
iti spun din start ca daca nu aveai baietelul nici nu se incurca cu tine..ptr el reprezinti o valoare de reproductie,adica poti face baiat...el este in stare sa te cumpere si pe tine si pe fiul tau...dupa care iti vei minca degetele din cauza prostiei care ai facut-o...DACA pina in prezent iti permiti sa ai un amant pe linga barbat,sa sti ca acest lucru il vei uita pur si simplu cind vei fii cu el...poate sa te si omoare fiindca tu nu reprezinti vreo valoare ptr el...plus mereu iti va aminti cum v-ati cunoscut...Nu vei avea voie sa-l intrebi unde a fost si cea facut..vei fii tratata in familia lui ca o sclava....Eu in 6luni de zile am reusit sa nu fiu vinduta unui musulman doar datorita faptului ca aveam legatura permanenta cu fii mei,care i-au spus "BEIULUI"sa se poarte frumos cu mama lor fiindca va avea probleme in Rominia...prima sotie a trebuit sa se inteleaga cu amanta din Rominia ca sa fie pace in casa...daca ai vedea cum se purta cu fiica lui care era paralizata de la briu in jos ti-ai pune minile in cap si ai fugii cit ai vedea cu ochii...Este adevarat ca sunt maiestrii in a face curte si in a cumpara fameile..este arta lor care o invata de cind sunt mici...la fel invata cit sa suporte durerea...am asistat o data cum pe fiul de 8ani il schingiuia un unchi de-al baiatului...eu nu am mai putut rabda si am intervenit spunindu-i sa se bata cu cineva de statura lui....s-a facut un cerc in jurul meu si a aprobat provocarea mea...eu stiu jujitz si karate....i-am spus din start ca-mi cer iertare daca-l voi trinti la pamint...ca eu stiu sa ma lupt,fiindca viata m-a invatat acest lucru....toti au ris si au batut din palme sa inceapa lupta...l-am trintit la pamint din prima miscare....au ramas barbatii consternati si fara de grai...le-am cerut iertare,si l-am rugat pe tatal baiatului HAIRY BABA sa nu-l mai chinuie pe baiat atita timp cit sunt eu. acolo... am spus ca-l invat karate pe baiat..asa mi-am cistigat respectul si increderea lor a barbatilor..si cu toate acestea am ramas o terapeuta umila si cu mult bun simt...deci daca nu ai o valoare mare in fata lor,poti uita ca esti femeie..esti doar o sclava mai bine sau mai rau tratata.....Doar atita iti pot spune...ramii in europa,in rusia,america,dar fugi de tarile musulmane.cit vezi cu ochii...
cu stima SARA
mai SAR A chiar te/ai rugat la Mahomedul tau sa/ti dee voie sa te implici peacii? sau mai sunt nevoi de cadine haa?
53_nono
Postat pe 17 August 2010 22:03
De la: paty_1972, la data 2010-08-07 13:05:51stiu ca o sa fiu judecata si improscata cu noroi dar am nevoie de cineva cu care sa impartasesc problema mea. De 12 ani sunt casatorita si am un baietel de 8 ani pe care il iubesc enorm. sotul ma iubeste dar intr-un fel mai deosebit adica imi face toate mofturile dar este foarte rece, nu ne potrivim la nimic, suntem total deosebiti ca fire si caracter. el obisnuia sa mearga noaptea cu baietii la baut, eu fiind singura acasa, copilul dormea, m-am apucat de net, si asa am cunoscut un barbat din liban cu 4 ani mai batran ca mine (sotul este cu 2 ani mai tanar). la inceput am crezut ca va fi doar simpla comunicare dar a inceput sa-mi place foarte mult de el. dupa o lune de cand vorbeam zi de zi pe net mi-a marturisit ca are o problema..de la o boala din copilarie a ramas paralizat de un picior si umbla in carje. mi-am spus ca nu e o problema ca si acesti oameni au nevoie de dragoste. m-am indragostit tot mai mult de el. de 2 ani am vorbit pe net si la telefon. anul asta sotul m-a lasat sa merg in vizita la o prietena in Liban si bineinteles ca m-am intalnit si cu el. si ne-am placut si live. este un om cu totul deosebit, foarte sensibil, bun si bland. el a fost cam retinut pe net deoarece credea ca daca il vad live nu o sa-mi placa ce vad, dar nu a fost asa. nu am simtit nici un fel de retinere sa fiu cu el.am stat 5 zile acolo si de cand am venit acasa al observat ca omul asta ma iubeste cu adevarat. el nu vrea sa-mi distruga familia sau sa me desparta de copilul meu. dar eu il iubesc enorm. relatia cu sotul nu e stralucita pentru ca ne certam des, dar sotul meu iubeste prea mult copilul si ar suferii enorm daca l-as lua de langa el. mi-am facut planuri ca o sa me despart de sotul meu si o sa fiu cu el, dar parca nu pot sa-l ranesc pe sotul meu. nu stiu ce sa fac, eu sufar aici si plang zi si noapte dupa iubitul meu , el sufera acolo si abia asteapta sa sa fim impreuna, iar sotul meu desi stie de iubitul meu, nu stie de planurile mele de a divorta. nu stiu ce sa fac pentru ca amand Eu zic oi sunt foarte buni cu mine si amandoi ma iubesc. ce sa fac?
eu zic ca trebuie sa te gandesti la copilul tau...Ca el are nevoie de ambii parinti ...Si sa incverci sa comunici mai mult cu sotul tau....Sa faci ca sa incalziti relatia....Gandestete la copilul tau,,pt la cat ii afecteaza pe copiii divoturile....Nu mai fiti asa egoisti..Si nu va pasa nici macar de copiii vostri,,,,Eu cred ca libanezul nu este un om bun,din moment ce te-a invitat la el..Cu toate ca stie ca esti o femeie maritata si cu un copil,,si te-ai lasat dus de vrajelile lui...Ca nu vrea sa se bage in casatoria voastra...Daca nu vroia sa se bage,in casatoria ta,,Te lasa in pace....Eu una cred ca libanezul este un vrajitor,,ca majoritatea barbatilor care fura neveste la altii..Niste egoisti
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 August 2010 22:52
....cum e cu mama aia mereu gravida..? Va faceti probleme din ce nu aveti.... dream on, baby
anima
Postat pe 18 August 2010 11:37
Ok fetelor.Eu sunt cu adevarat noua pe aici si nu stiu daca e primul meu post sau nu dar....cu multe dintre voi nu sunt de acord.Si din cate observ fiecare are dreptul la opinie.Sunt fericita in casatoria mea si urmeaza si primul copil,dar sotului meu i-am spus foarte clar: daca unul dintre noi greseste sau este in asa hal de nefericit incat nu se mai poate repara, casatoria se va incheia fara sa improscam cu noroi sau sa ne aruncam acuze.eu asa vad problema.Si el a fost perfect de acord.Nu te numesti egoist daca renunti la o casnicie chiar daca este implicat un copil, in momentul in care in casa voastra nu va mai fi niciodata armonie si pace doar o toleranta anume "pt binele lui ala micu".e mai placut sa vada ca parintii lui stau impreuna doar de dragul lui?Ca au fiecare amanti sau stau prea putin pe acasa fiindca nu ii atrage nimic sa ajunga mai repede acasa seara?Nu prea cred.Femeia a spus clar ca ea vrea sa isi aduca iubitul in Romania.Cu toate legile lui musulmane in tara noastra domina alte legi, multe dintre ele stupide dar oricum suntem aparate de lege in fata sechestrului si a violentei in familie.Deci oricand v-a putea scapa de acest barbat pe cale legala.Daca ea asa isi vede viitorul unul mai bun nu trebuie judecata.Legile musulmane nu se aplica in tara noastra pt ca la noi nu se practica legea musulmana.In plus un copil mereu v-a stii ca are 2 parinti care il iubesc, si asta nu se v-a schimba niciodata orice ar interveni in viata lui de familie.Succes tuturor si prima data vedeti grinda din ochii vostri inainte de a vedea aschia din a celuilalt.papava pup
dodo_bebel
Postat pe 18 August 2010 13:57
tanti asta care deschise topicul mare boua este
ameno
Postat pe 18 August 2010 14:02
dodo felicitari tocmai ti-ai pus-o cu garbo...
ameno
Postat pe 18 August 2010 14:09
"oricum suntem aparate de lege in fata sechestrului si a violentei in familie."

eu cred ca traiesti intr-o lume mult prea roz sau vezi totul ij culori pastel
nu am vazut pana acum o lege care sa apere intradevar femeia de violenta domestica
tusi_Oli
Postat pe 18 August 2010 14:14
din nefericire sistemul din Romania este mult prea corupt.Daca el are bani....poti sa-ti iei lumea-n cap....sa te duci cat vezi cu ochii.Cu bani...el poate cumpara orice organ de stat!!!Iar pe tine...te calca in picioare dupa bunul plac!Singura solutie...e sa fugi cat vezi cu ochii!!!

...si din nefericire acest sistem se aplica si in cazul violentei fata de copii...si mai grav....in cazul pedofiliei.
walkiria
Postat pe 18 August 2010 14:28
Dodo_bebel, acum cand lucrurile merg bine in casnicie e atat de usor sa iei hotarari de astea: "bla,bla, o sa ne spunem, bla, bla, o sa ramanem prieteni".Teoria e buna rau. Practica ne cam omoara.
Doara
Postat pe 18 August 2010 14:29
pe ce meleaguri se omoara cu pietre nevasta infidela am un lapsus....
ameno
Postat pe 18 August 2010 14:30
De la: ameno, la data 2010-08-18 14:30:08pe ce meleaguri se omoara cu pietre nevasta infidela am un lapsus....


la arabi parinte
dar nu stiu ecsact unde
tusi_Oli
Postat pe 18 August 2010 14:42
ufffiiii ...bine ca nu-i la noi
ameno
Postat pe 18 August 2010 14:49
De la: garbo037655, la data 2010-08-15 09:20:27de ce nu-ti gasesti in romania un amant cu care sa te simti bine din cand in cand nu sa mergi la mama dracului pana in liban trezestete fetito la realitate pana nu e prea tarziu


KNIGHT_31
Postat pe 18 August 2010 19:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Si e si gravida 3 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 12:34
Femeile intarita barbatii 68 De la: dor72_ 14 Februarie 2012 22:00
V-ati logodi cu un bafbat intalnit pe www.logodna.ro ? 120 De la: FULGUTA 8 Mai 2009 07:44
vreau prea mult??? 34 De la: Ioana007 7 Martie 2009 09:13
divort cu lipsa paratului 2 De la: yavrum 28 Noiembrie 2008 14:51
Setari Cookie-uri