m-am bagat intr-o mare belea

Doua vorbe, trei prostii .
Doara
Postat pe 18 August 2010 20:47
De la: ameno, la data 2010-08-18 14:49:01ufffiiii ...bine ca nu-i la noi


ce bine..?ce bineeeee?

roby_cado
Postat pe 18 August 2010 21:53
Mare i gradina lui Dumnezeu! Sotul tau te a lasat in Liban la o prietena!! Ce ai facut cu copilul?? Unde a ramas??I ti ;;;iubesti sotul;;; copilul dar ,iubesti un neavenit din lume!! DDraga eu , ti as lua copilul si te as trimite in Liban la musulman!Viata de amanta cateva ceasuri petrecute in Liban, este una si ,,casnicia,, te plicti8seste! Du te fato repede acolo fa i un musulman si lasa copilul in Romania la taticul lui ,care il iubeste!Sotul tau ori e prost ori este orb de accepta,,,asemenea,, tampenii! Ei fato! Ai merita o corectie buna sa te vindeci de aventuri gratuite pe net! N am cuvinte sa te cataloghez!!!!!!!!!!!
Jojolin
Postat pe 19 August 2010 00:05
Jojolin
Postat pe 19 August 2010 00:06
Jojolin
Postat pe 19 August 2010 00:06
ASTA ITI TREBUIE TIE!!
Jojolin
Postat pe 19 August 2010 00:07
ameno
Postat pe 19 August 2010 11:16
salutare fetel;e
Vreau sa va spun si eu cateva cuvinte in legaura cu relatiile sintre o romanca si unul de origine musulmana.
Este vb de o persoana foarte draga mie dar care din pacate a facut greseala de a se casatori cu un musulman. La inceput totul a fost super ok, locuiau impreuna, vesnic era vesela, tot timpul casa lor era plina de prieteni. La inceput am fost si eu pe la ea dar cand am vazut cum era tratata ea am preferat sa merg doar cand nu era el acasa si nici ceilalati prieteni ai lui
Dupa ce s-au casatorit casa lor devenise un fel de restaurant si toata lumea care venea in vizita trebuia servita nu conta ca erau barbati sau femei musafirii erau musafiri.
Stiu ca la un moment dat ea a ramas insarcinata era in trei sau patru luni cand a pierdut sarcina acasa. Medicul care avut grija de ea i-a spus " daca mai continuati cu acest stil de viata riscati sa pierdeti si urmatoarele sarcini" Atunci i-am zis sotului ei ca daca mai continua in acest mod cu ea s-ar putea sa nu mai raman insarcinata.
Un timp a fost a ramas din nou insarcinata si in septembrie 1997 a nascut o fata.
Noi am pastrat legatura ne-am vazut dar la un moment dat s-a intamplat ceva. Nu mai reuseam sa dau de ea. Motivul era ca avea mult de lucru, la magazinul lor pe care ea il administra ca o paramnteza ea lucra zi lumina el statea acasa bine mersi, se pare ca adevarul era cu totul altul..... a suferit o depresie foarte urata.
Am aflat de la o prietena comuna eu nu am interebat-o nici o data despre acest lucru.Am considerat ca daca ea va dori sa vorbeasca despre asta o va face singura.
Ea locuieste in Romania ma intreb daca ar fi locuit in tara lui de origine: Care i-ar fi fost soarta?


Ce folos ca are tot ce-si doreste daca nu are linistea sufleteasca si fericire

tusi_Oli
Postat pe 19 August 2010 12:10
Buna fetelor! Tot stau si stau si totusi nu ma pot abtine!!! Trebuie sa spun si eu ceva ca parca prea nu intelege fata asta nimic. Poate pare o poveste absurda, dar sper sa intelegi exact ce trebuie din ea. Acum multi ani in urma, vreo 6-7, baietelul meu avea exact cateva luni. Nu am vrut sastau prea mult acasa, asa ca am inceput repede serviciul. Aveam multe kg in plus dupa sarcina si eram usor depresiva, mai ales ca sotul meu era din ce in ce mai rece. Unde mai pui ca primise si niste poze de pe la un curs unde aparea mereu la masa cu o tipa (blonda, slaba, supermachiata), foarte apropiati si zambareti. Desi imi impuneam atunci sa nu dau atata atentie, parca ma rodea zilnic chestia asta....si intamplator am inceput sa observ ca nu sunt tocmai indiferenta noului meu coleg de munca... un barbat cu 2 ani mai mare ca mine, insurat si cu un copil de sase ani. Ce s-o mai lungim, m-a luat valul si in vreo trei luni eram superindragostita, deja faceam planuri sa ne lasam familiile si sa fim impreuna. Sotul meu nu stia nimic, nimeni nu stia nimic, dar intr-o zi o prietena buna de-a mea mi-a spus BAI ESTI CU CAPUL???? ITI DAI SEAMA CE FACI???? A fost ca un dus rece. De fapt eu ii povesteam ca mi s-a propus o promovare, si astfel as putea sta mai mult timp cu copilul, as avea o munca mai usoara si un salariu mai bun, dar intentionez sa refuz. Strigatul ei a fost ca un dus rece... Am acceptat promovarea si am mers pe ideea ca daca e asa o mare dragoste, va rezista....Cat crezi ca a mai rezistat? M-a mai sunat de doua ori apoi nu am m ai tinut legatura. Imi pare bine ca cineva mi-a deschis ochii. Relatia cu sotul a redevenit fierbinte in vreun an, dar am lasat orgoliul deoparte pentru familia mea, mai ales ca eu eram cea care gresisem. Nici acum sotul meu nu stie, iar privind inapoi stiu ca am facut alegerea corecta.
Nu uita un lucru: musulmanii nu pun pret pe femei ci pe valoarea lor reproductiva, iar tu vei ajungeinca o romanca nefericita, abuzata de partenerul arab. Ai grija ce faci.......
minodora78
Postat pe 19 August 2010 13:26
De la: minodora78, la data 2010-08-19 13:26:44Buna fetelor! Tot stau si stau si totusi nu ma pot abtine!!! Trebuie sa spun si eu ceva ca parca prea nu intelege fata asta nimic. Poate pare o poveste absurda, dar sper sa intelegi exact ce trebuie din ea. Acum multi ani in urma, vreo 6-7, baietelul meu avea exact cateva luni. Nu am vrut sastau prea mult acasa, asa ca am inceput repede serviciul. Aveam multe kg in plus dupa sarcina si eram usor depresiva, mai ales ca sotul meu era din ce in ce mai rece. Unde mai pui ca primise si niste poze de pe la un curs unde aparea mereu la masa cu o tipa (blonda, slaba, supermachiata), foarte apropiati si zambareti. Desi imi impuneam atunci sa nu dau atata atentie, parca ma rodea zilnic chestia asta....si intamplator am inceput sa observ ca nu sunt tocmai indiferenta noului meu coleg de munca... un barbat cu 2 ani mai mare ca mine, insurat si cu un copil de sase ani. Ce s-o mai lungim, m-a luat valul si in vreo trei luni eram superindragostita, deja faceam planuri sa ne lasam familiile si sa fim impreuna. Sotul meu nu stia nimic, nimeni nu stia nimic, dar intr-o zi o prietena buna de-a mea mi-a spus BAI ESTI CU CAPUL???? ITI DAI SEAMA CE FACI???? A fost ca un dus rece. De fapt eu ii povesteam ca mi s-a propus o promovare, si astfel as putea sta mai mult timp cu copilul, as avea o munca mai usoara si un salariu mai bun, dar intentionez sa refuz. Strigatul ei a fost ca un dus rece... Am acceptat promovarea si am mers pe ideea ca daca e asa o mare dragoste, va rezista....Cat crezi ca a mai rezistat? M-a mai sunat de doua ori apoi nu am m ai tinut legatura. Imi pare bine ca cineva mi-a deschis ochii. Relatia cu sotul a redevenit fierbinte in vreun an, dar am lasat orgoliul deoparte pentru familia mea, mai ales ca eu eram cea care gresisem. Nici acum sotul meu nu stie, iar privind inapoi stiu ca am facut alegerea corecta.
Nu uita un lucru: musulmanii nu pun pret pe femei ci pe valoarea lor reproductiva, iar tu vei ajungeinc.........a o romanca nefericita, abuzata de partenerul arab. Ai grija ce faci.......
,,,,,,,,,,,,,,,,,, :sml-happy0065Felicitari!!! Ai ales calea ceea mai buna pt,toti! Fiecare in viata poate avea o ratacire o scapare si este fffff, bine cand ne trezim inainte de a face ,prostii.!:
Jojolin
Postat pe 19 August 2010 17:05
Ok.Nu consider ca m-am pus cu cineva doar pt ca mi-am spus parerea.Sincer nu stiu in ce tara traiesti tu dar in Romania sunt legi care pedepsesc violenta domestica.Uita-te putin prin legi.Am invatat putin drept si legislatie, deci nu sunt total dezinformata.In plus sunt o gramada de organizatii care protejeaza familia (daca tot petreci atata timp pe internet ar fi trebuit sa auzi de ele).Nu e nimic roz in viata asta, si eu m-am dat cu capul poate nu o data, ci de nenumarate ori, dar am invatat din propriile greseli ca vointa si determinarea te ajuta sa treci prin multe.Problema altora este ca mereu zic: "maine va fi mai bine".Ei asta este o replica ce v-a trebui sa iasa din capul tuturor femeilor.Imi pare rau daca am jignit pe cineva, dar cum voi aveti dreptul la opinie asa il am si eu.In plus nu eu sunt cea care a deschis subiectul.Puteti sa judecati e problema voastra.Omul nu trebuie judecat, ci ascultat si inteles inainte sa ne revoltam.Probabil avem persepective diferite si privim diferit viata.Asta e o greseala?Nu cred.Va pup
dodo_bebel
Postat pe 20 August 2010 17:11
Vreau sa zic doar ca nu toti oamenii sunt la fel...


& Live Your Life!!
isa_dana
Postat pe 21 August 2010 10:33
tu si libanezul proveniti din zone culturale diferite. chiar daca nici ei nu sunt inapoiati, totusi au un alt stil de gandire si mai ales de a trata femeia. oricat de emanicpata ai fi, bogata, cu masterate si doctorate, un barbat musulman te va considera si te va trata mereu ca pe o fiinta inferioara. acum este o poveste, un inceput, acea periaoda de fluturi in stomac - alimentati clar de dsitanta, de inaccesibilitate etc. dar daca ai fi casatorita cu el, crede-ma ca ar fi mult mai rece decat este sotul tau acum, ai fi mult mai rau tratata si vei a acumula si mai multe frustrari si nemultumiri decat ai acum.

sfatul meu: incearca sa iti salvezi casnicia. ai o familie, pai lupta femeie pt ea! nu e simplu sa iti recastigi sotul (la nivel emotional), dar e cel mai bun lucru pe care il poti face.
mihaela_mantea
Postat pe 21 August 2010 12:04
De la: garbo037655, la data 2010-08-15 09:20:27de ce nu-ti gasesti in romania un amant cu care sa te simti bine din cand in cand nu sa mergi la mama dracului pana in liban trezestete fetito la realitate pana nu e prea tarziu


bravo garbolino..
dupa cele spuse de tine..,aia cu "trezirea la realitate"..,e cireasa de pe tort..
roby_cado
Postat pe 21 August 2010 12:20
Draga mea, pasiunea nu tzine o vesnicie! Iar o relatie pe net poate fi extrem de inselatoare. Ca l-ai vazut "once in a lifetime" nu e suficient de lamuritor! Poate ajungi in Liban si descoperi ca esti a 4-a nevasta :)! Nu te amagi singura, o relatie cu un om se bazeaza nu pe fluturasi, vise si inchipuiri, cum ti-ai facut cu libaneuzul, nici pe certuri si vorbe rastite, cum ai aku cu sotzul tau! Dar omul care-ti e alaturi poate simte si el ca esti cu mintea si sufletul peste mari si tzari!
O relatie se bazeaza pe respect reciproc, pe intelegere, pe acceptarea diferentelor dintre tine si partener! Cauta sa vezi ce si cat ai in comun cu sotul tau, dak merita sa fiti impreuna, dak nu gaseste-ti un rost! Si abia apoi vezi cum faci cu dragostea pe net!
meoki
Postat pe 24 August 2010 13:58
du-te fa un dus cu apa rece!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
garbo004062
Postat pe 24 August 2010 16:07
@paty 1972-cine alearga dupa doi iepuri,ii pierde pe amandoi!
perlutza
Postat pe 24 August 2010 16:14
sara,
ceea ce ai scris tu pe mine m/a zguduit putin,desi stiu ca este adevarat.am citit si eu articolul despre femeia care a fost ucisa cu pietre,infiorator!
si eu am avut o cunostiinta care s/a cuplat cu un arab,sau ce o fi fost el,si era super indragostita si iubita de el.arabul invata in romania,la facultate si i/a promis asteia marea cu sarea,apoi a facut ce a facut,dupa ani de zile,si a luat femeia in tara lui.amindoi erau adulti,cu servicii,casa,masa,aici in romania!
el a convins/o pe ea sa mearga in tara lui,iar acolo a fost cumplit!
nu mai era barbatul iubitor si tandru ca in tara,nu o mai vedea cu saptaminile pt ca mai avea o nevasta si aia nu o putea suporta pe europeanca! era tratata ca o sclava,plingea intr/una,a slabit ca vai de ea,muncea in casa ca o sclava,toate femeile din casa o tratau cu dispret,probabil asa sunt educate,nu inteleg chestia asta!
a avut noroc ca a pastrat legatura cu mama ei care a ajutat/o sa vina inapoi,dar cei din casa nici nu vroiau sa auda ca ea sa plece!
a reusit sa plece ffff. greu de acolo si cind s/a vazut pe pamint romanesc a plins ca un copil.
o luna de zile nu a vorbit cu nimeni,nu putea,suferea,l/a iubit mult pe barbatul acela dar.......nu s/a meritat.
party-ai mare grija ce faci,nu te distruge,nu se merita,cel putin nu cu musulmani!
baietelul tau va creste,vrei sa te vada plinsa mereu din cauza arabului?
gindeste/te bine!
garbo017686
Postat pe 24 August 2010 16:48
Eu zic daca tot ai mai plecat in Liban sa mai pleci o data si inca o data si sa realizezi ce fel de om e e ala, caci aparentzele tot timpul inseala.....fiacare om are cate o matza-n sac, asa ca mai bine dute si cunoaste-l apoi i-a decizii, pana la urma ai un copil, un sot care te iubeste, asa cum poate el.....insa tu .trebuie sa te gandesti ce pui tu la risc si mai ales pentru cine! Libanezul mai devreme sau mai tarziu o sa-ti arate el cine este si cat de bland este in realitate. La fel ca toti musulmanii....sunt extrem de buni si binevoitori la inceput dupa care te trateaza a pe o sclava! Fii atenta! ca esti matura nu esti o adolescenta.
sweety25
Postat pe 24 August 2010 17:31
Problema e simpla, poate vei si citi (daca nu ai scris topicul la 'shto). In orice caz, chiar daca l-ai scris aiurea, poate vor vedea altii care se afla sau se vor afla in aceeasi situatie. Pe vremuri era o carte scrisa de o americanca, "Numai cu fiica mea" se numea cartea. S-a facut si un film dupa ea. Important este ca acea carte a fost scrisa de o americanca, ce A TRAIT cele relatate acolo. Pe scurt era vorba de o dragoste, urmata de o casnicie si de aparitia unei fetite. La un moment dat tatal -arab sau persan (iranian) de "meserie" (nu mai tin minte exact), foarte educat pe la universitatile americane -parca era medic- a plecat acasa, in tara sa, luandu-si si familia cu el. Cu timpul, din cauza tratamentelor la care a fost supusa in familia sotului, tratamente expuse pe larg in carte, femeia a fugit de acolo si toata viata ei s-a invartit in jurul planurilor de "rapire" (a se citi "recuperare") a fetitei de la tata si familia lui. Iti recomand sa cauti cartea, e foarte instructiva si, repet, intamplarile de acolo au fost REALE.

In alta ordine de idei, atentie cu natiile astea musulmane: la ei inca mai exista pedeapsa cu lapidarea (uciderea cu pietre) femeilor infidele, asa cum inca mai exista bataia ca sanctiune pentru fapte reprobabile minore sau taierea mainii drepte pentru furt
victor68
Postat pe 24 August 2010 17:58
draga mea daca esti nescuta in 1972 inseamna ca ai 38 de ani. ..... Chiar ai aceasta virsta?? te intreb pentru ca dupa ce spui se pare ca nu >>>
Acum sincer vorbind, STII CE AI FI PATIT DACA AI FI FOST IN LIBAN SI I-AI FI FACUT SOTULUI TAU ASA CEVA ......??????
Te intreb doar pentru a a vedea daca stii la ce inhami dorind acea relatie. daca crezi ca poti suporta ceea ce urmeaza vointa iti apartine, dar si suferinta va fi doar a ta .......chiarv daca si noua ne va parea rau tot tu vei suferi . Asa ca eu iti doresc sa te documentezi imainta de a face prostii .... MAI GANDESTE
bzn1984
Postat pe 24 August 2010 22:55
nu stiu daca ai scris la misto sau nu ...dar daca e real ,eu cred ca ar trebui sa te gandesti bn fiindca zici ca sotul tau te iubeste ,doar ca e mai rece . uneori e ceva normal sa se raceasca daca tu nu ii mai acorzi atentia necesara . Baiatul tau il stie pe asa zisul iubit al tau?el ce parere are ?crezi ca ar putea considera tata pe alt barbat? Stiu ca nu am o familie si nici experienta dar eu in locul tau as ramane la familia pe care o ai si as incerca sa fac ca relatia din fam sa fie mai stransa.....cel din liban ti se pare mai ok fiindca e mai departe si crezi ca poate fi o experienta mai buna(ca sa nu zic altfel)......
madalinatatarusanu
Postat pe 25 August 2010 12:43
Stii ce inseamna sa traiesti alaturi de sotul tau,dar nu ai idee ce inseamna sa traiesti alaturi de un musulman,fie el si cel mai bland.
Altceva e viata in case diferite,cu totul altceva,e cand traiesti in aceeasui casa...
E un vis,o himera,pare greu de realizat....
Poti sa pleci in o vacanta,si sa traiesti fie si o sapatamana,cu libanezul in casa,atunci doar te vei trezi la realitate.
Atunci vei gusta din realitate.
relatiile construite pe net,au multa fantezie,cat la suta insa au legatura cu viata reala....
Stii sigur,ca ar merge?
Va fi ranit nu numai sotul tau,ci si copilul tau,doua persoane,nu una,asa ca bine ai facut ca te-ai gandit de doua ori...
Nu esti deloc de improscat cu noroi,si intamplarile astea fac parte din viata noastra,sunt parte normala a vietii,ne atrage alta persoana,cel putin o data in viata...
Nu te grabi sa hotarasti ce vei face,pana nu stii sigur unde pasesti.
Proba este locuitul in aceeasi casa,proba adevarata a iubirii,acolo se lovesc cap in cap obiceiurile diferite,soacrele,si toate celelalte,numai o iubire puternica si adevarata poate suparavietui...in asemenea conditii...
Doamne ajuta!
daniilia
Postat pe 27 August 2010 01:00
Va fi gelos,stiind cum l-ai tratat si lasat pe sotul tau,si stiind ca nu va mai gasi alta....vei fi inchisa in casa si terorizata de gelozia lui.
daniilia
Postat pe 27 August 2010 01:07
bai nene..,dar la prostu' de acasa...,chiar nu se gandeste nimeni...?
ce paula mea tot o dojeniti pe asta,doar prinr prisma relatiei cu beduinul..?
al' de acasa..,chiar nu conteaza in ecuatia asta deloc..?>
vai ce ia-si spune eu vre-o doua...
roby_cado
Postat pe 27 August 2010 02:58
Lasa ca voi va nimeriti mereu in picioare.
Doara
Postat pe 27 August 2010 06:13
De la: paty_1972, la data 2010-08-07 13:05:51stiu ca o sa fiu judecata si improscata cu noroi dar am nevoie de cineva cu care sa impartasesc problema mea. De 12 ani sunt casatorita si am un baietel de 8 ani pe care il iubesc enorm. sotul ma iubeste dar intr-un fel mai deosebit adica imi face toate mofturile dar este foarte rece, nu ne potrivim la nimic, suntem total deosebiti ca fire si caracter. el obisnuia sa mearga noaptea cu baietii la baut, eu fiind singura acasa, copilul dormea, m-am apucat de net, si asa am cunoscut un barbat din liban cu 4 ani mai batran ca mine (sotul este cu 2 ani mai tanar). la inceput am crezut ca va fi doar simpla comunicare dar a inceput sa-mi place foarte mult de el. dupa o lune de cand vorbeam zi de zi pe net mi-a marturisit ca are o problema..de la o boala din copilarie a ramas paralizat de un picior si umbla in carje. mi-am spus ca nu e o problema ca si acesti oameni au nevoie de dragoste. m-am indragostit tot mai mult de el. de 2 ani am vorbit pe net si la telefon. anul asta sotul m-a lasat sa merg in vizita la o prietena in Liban si bineinteles ca m-am intalnit si cu el. si ne-am placut si live. este un om cu totul deosebit, foarte sensibil, bun si bland. el a fost cam retinut pe net deoarece credea ca daca il vad live nu o sa-mi placa ce vad, dar nu a fost asa. nu am simtit nici un fel de retinere sa fiu cu el.am stat 5 zile acolo si de cand am venit acasa al observat ca omul asta ma iubeste cu adevarat. el nu vrea sa-mi distruga familia sau sa me desparta de copilul meu. dar eu il iubesc enorm. relatia cu sotul nu e stralucita pentru ca ne certam des, dar sotul meu iubeste prea mult copilul si ar suferii enorm daca l-as lua de langa el. mi-am facut planuri ca o sa me despart de sotul meu si o sa fiu cu el, dar parca nu pot sa-l ranesc pe sotul meu. nu stiu ce sa fac, eu sufar aici si plang zi si noapte dupa iubitul meu , el sufera acolo si abia asteapta sa sa fim impreuna, iar sotul meu desi stie de iubitul meu, nu stie de planurile mele de a divorta. nu stiu ce sa fac pentru ca amandoi sunt foarte buni cu mine si amandoi ma iubesc. ce sa fac?
pai sa-ti dai SINGURA UN SUT ,ca-l meritii ... isuse ...>in casa ta exista un NEURON >>>MACAR????
garbo001084
Postat pe 27 August 2010 10:11
Asa e in viata..unde isi baga coditsa ori se lipeste de EL..ori de EA.
Eu zic sa te gandesti de 10 ori nu de 2....aveti un copil,o casnicie,v-ati facut niste juraminte unul altuia la bine si la greu.Unde au disparut toate astea? Putea fi invers: sa se fi indragostit el...cum te-ai fi simtit? Luptati oameni buni pt casniciile voastre...si nu mai renuntati atat de usor.Ma adresez si femeilor si barbatilor.Incetati sa alegeti calea cea mai simpla..de a insela.
Certuri au existat si or sa existe !! Mai lasati din orgoliu...si somunicati mai mult.Spune-ti ce deranjeaza..ca la urma urmei nu vb cu un strain..cu sotul/sotia vb!!
Vorba dulce mult aduce!
ramona_choco
Postat pe 27 August 2010 16:55
Bine zici Ramona "vorba dulce mult aduce" eu cred ca se plictiseste tipa.Sotul ii face toate poftele ce mai vrea? cred ca sa saturat de bine. Daca tu nu lupti pt. sotul tau atunci te miri ca este rece cu tine , daca nu te iubea pe tine sigur nu primeai nimic.Multe femei cind au copii uita de sot, eu stiu ca copii sunt pe primul loc dar nu trebuie sa uitam ca avem soti si ei au nevoie de atentie ca si copii.Vorbeste cu sotul tau si spunei ce te deranjeaza, aratai ce simnti tu si incercati sa rezolvati problema inpreuna.Cit despre musulman , educatia nu si-o va schimba pt. tine, daca vrei sa fi sluga atunci dute dar sigur vei regreta clipele cind tipa la tine fostul sot si dupa aceea iti platea calatoria in liban. Succes sper sa hotarasti corect ce viata vrei sa duci in continuare
garbo134266
Postat pe 28 August 2010 12:38
Stateau o soparla si o koala intr-un copac... si fumau marijuana...
La un moment dat i se face sete soparlei si se duce la un rau sa bea apa. In rau era un crocodil, si zice crocodilul la soparla:
- "Ce-i cu tine ma, ce esti asa de ametita?"
si soparla ii zice:
- "Io si cu koala stam si fumam marijuana".
Se supara crocodilul si se duce la copac, sa o certe pe koala. Pleaca crocodilul, ajunge intr-un final, se uita sus la koala, la care koala se uita la el uimita si zice:
- "Cata apa ai baut, fa???
KNIGHT_31
Postat pe 28 August 2010 15:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E loc pentru toata lumea,pe site-uri! 11 De la: quasaria 28 Noiembrie 2009 18:25
AJUTOOOOOOOOOR!!!!!!!!!!!!!! 52 De la: pisi08 27 Aprilie 2009 23:07
Relatia cu un barbat mai in varsta 65 De la: geo32 13 Martie 2009 11:11
Logodna cu tam-tam sau logodna discreta? 10 De la: tutankhamon 22 Mai 2009 00:23
Painful ... 8 De la: Ioana007 10 Mai 2009 15:56
Setari Cookie-uri