m-am bagat intr-o mare belea

Fata LIBAN ? esti cu totul nebuna eu lucrez cu o gramada dealde dastia sint niste teroristi vezi-ti de treaba ta si nu da cioara din mina pe cea de pe gared. In primul rind sint musulmani si in al doilea rind INTREABA-TE A CITA NEVASTA VEI FI eu lucrez in Spania cu sotul meu si el lucreaza la fel ca mine cu natii din asrtea veziti de copil si familie ASCULTA SFATUL MEU am 45 de aniu si o casnicie in spate cu DOI COPII MARI ma i gindestete iniinte sa faci pasul CU RESPECT DANIELA
garbo006339
Postat pe 28 August 2010 17:51
fa cu crezi tu de cuviinta, e viata ta ,cum spun eu carpe diem!!
gregorio
Postat pe 29 August 2010 11:00
Casatoria este cimitirul intelepciunii. (Margaret Cavendish)
KNIGHT_31
Postat pe 29 August 2010 15:39
Mie-mi place ce a trantit-o isteata aia de vede numai teroristi in jur: "Fata... esti cu totul nebuna!... cu respect Daniela"
blue33
Postat pe 31 August 2010 10:37
Unde bedeam derorijdi, bre? Ga nigi bombele de aji nu mai ezde ge erau odada..
achmed
Postat pe 31 August 2010 10:49
Draguta nu mai visa la cai verzi pe pereti, toti avem defecte, dar eu cred ca tu ai mai multe decat sotul tau. Chiar nu te gandesti ca barbati ca sotul tau sunt rari, ce barbat mai face toate mofturile nevestei lui care mai stie ca are si un prieten? Tipa, urla???cum, asa din senin?, ai incercat vreodata sa ii spui pe un ton bland atunci cand incepe sa tipe:" Dragul meu iti sta f. bine cand pari asa fioros dar cred ca ti-ar sta si mai bine sa te linistesti si sa discutam putin-te rog". Incearca atunci sa ii spui ca plecarile lui seara (cand ai mai multa nevoie de el si de putina tandrete), te-a determinat sa cauti dragostea de care simti o nevoie disperata in alta parte. Incearca sa ii spui ca ti-e dor de vremurile frumoase si ca iti doresti sa redevina acelasi, spune-i ca ti-e dor de el si ca il iubesti. Te va asculta in mod sigur si daca nu imediat, in timp se va gandi la acest lucru si ....putine femei va avea un barbat ca al tau. Te inseli crezand ca iti face toate mofturile tie, de dragul copilului. Eu cred ca doreste prin asta sa ii ierti lipsurile de acasa, este un fel de scuza. Propune-i sa mergeti impreuna la un psiholog, ve-ti revenii amandoi cu picioarele pe pamant. Nu pleca la naiba in praznic, unde aia au tot felul de obiceiuri toatal incompatibile cu nevoia de ati face tie toate poftele, cum iti face sotul tau. Pretuieste-l mai mult pe sotul tau, fi dragastoasa cu el cand intra pe usa seara inainte sa plece cu baietii, intreaba-l daca ii este foame,spune-i ca iti este dor de el, suna-l des in timpul zilei si spune-i ca tie f. dor de el, ca iti doresti sa plecati impreuna in concediu, macar 2 zile , fii insistenta in ai arata ca il iubesti. Spune-i tot timpul cu blandete"DRAGUL MEU", SI PERSONAL SI LA TELEFN, NU TIPA NICIODATA, SI NU IL CONTRAZICE, transforma replicile taioase in glume care sa il faca sa inteeleaga ce te nemultumeste, nu fi ironica,impulsiva,respingatoare niciodata.Iubeste-l cu adevarat, ca atunci cand v-ati casatorit si erai in stare sa faci totul pt. el.. As vrea sa nu te superi pe mine dar pe barbatul musulman nu il iubesti, iti este doar mila de el si iti este foarte dor de barbatul tau, vorbitul pe net si o singura intalnire este prea putin pe langa realitatea traiului impreuna. Nu da vrabia din mana pe cioara dupa gard , pt.a vei realiza pierderea doar atunci cand vei pierde respectul sotului, vei realiza ce ai pierdut, cand va fi imposibil sa il mai recuperezi. La coltul casei tale sta in fiecare zi o gramada de femei dornice sa li se faca toate poftele, nu risca , tu esti regina, nu lasa pe alta sa iti ia locul pastreaza-ti locul pe podium. Iti doresc mult noroc. Mi-ar placea sa stiu ca sfaturile mele au dat roade.
garbo100606
Postat pe 1 Septembrie 2010 11:08
Eu voi sti
Tu vei sti
Ea/ El va sti
Noi vom sti
Voi veti sti
Ele/Ei vor sti

Eu am stiut
Tu ai stiut
Ea/El a stiut
Noi am stiut
Voi ati stiut
Ele/Ei au stiut

limba noatra-i o comoara, dar gramatica ne-omoara!
charmelen
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:04
De la: charmelen, la data 2010-09-04 23:04:46Eu voi sti
Tu vei sti
Ea/ El va sti
Noi vom sti
Voi veti sti
Ele/Ei vor sti

Eu am stiut
Tu ai stiut
Ea/El a stiut
Noi am stiut
Voi ati stiut
Ele/Ei au stiut

limba noatra-i o comoara, dar gramatica ne-omoara!



[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl7.glitter-graphics.net/pub/1830/1830807bv8mfj4vbr.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 5 Septembrie 2010 16:12
aici e cursul de gramatica pt nenea vanghelie ?dar parca era cu verbul a fi...
giul1a
Postat pe 5 Septembrie 2010 16:56
da' ei stie nu merge? da' ce-are, bre, di ce sa nu merge, ha? ce, nu este si ei tot de pe-acolo? da' ce-i cu discriminarea astea?
Thor_again
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:03


sunt din ce in ce mai confuza!
panty_C
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:10
si care-i marea belea?
giul1a
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:14
Belea estem bendru ga veneam Achmed cu bomba la dopig, aigija!!!
holly crap!
achmed
Postat pe 5 Septembrie 2010 22:50
As reveni la subiect: este foarte posibil ca libanezul sa te iubeasca - esti ceva "nou". Dar nu va dura. Foarte cert este ca tu te-ai indragostit - dar mai mult de o himera. Vrei ceva nou. Toata aceasta iluzie nu va dura. Daca acest lucru ar fi posibil, ti-as recomanda sa traiesti cu el. Aici, acolo, nu conteaza. Dar sa duceti un trai normal, de zi cu zi si nu unul plin de dulcegarii, plimbari, cadouri. Iti dau cel mult 3 luni. Dupa 3 luni te vei uita in oglinda si te vei dispretui. Nici n-ai sa mai vezi ce-ai vazut la inceput. Ai nevoie de caldura, de dragoste, de apropiere. E firesc. Comunica cu sotul tau si transmite-i cat se poate de deschis care iti sunt nevoile. Afla care ii sunt nevoile si ce il face sa nu fie dragastos cu tine. Sunt convinsa ca veti reusi. Nu e vorba de vrabia din mana si cioara de pe gard. E vorba de viata ta, pe care o poti da peste cap si o poti distruge iremediabil. Incearca o separare temporara de sotul tau, cu scopul de a te/va regasi pe voi insiva.
Nu asa se rezolva o problema in familie. Si-apoi...cred ca ai partea ta de vina - esti obisnuita sa ti se ofere si astepti sa ai tot. Cred ca trebuie sa si lupti pentru lucrurile cu adevarat importante. ti le spun pe toate acestea din experienta proprie, similara si cu decizie gresita. Acum ma uit in urma si cu siguranta as proceda cu totul altfel. Asculta-ti ratiunea si inima, dar nu cand sunt oarbe sau adormite...Sa ai bafta si sanatate!!
opera0413
Postat pe 8 Septembrie 2010 12:49
CIND II ZBOARA RACHETELE PE LINGA CASA SI II CAD BOMBELE IN GRADINA AR IUBI SI PE DRACU NUMAI SA SCAPE DE ACOLO
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl8.glitter-graphics.net/pub/34/34618j7uxpz98ne.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 8 Septembrie 2010 20:13
De la: KNIGHT_31, la data 2010-09-05 16:12:07
De la: charmelen, la data 2010-09-04 23:04:46Eu voi sti
Tu vei sti
Ea/ El va sti
Noi vom sti
Voi veti sti
Ele/Ei vor sti

Eu am stiut
Tu ai stiut
Ea/El a stiut
Noi am stiut
Voi ati stiut
Ele/Ei au stiut

limba noatra-i o comoara, dar gramatica ne-omoara!



[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl7.glitter-graphics.net/pub/1830/1830807bv8mfj4vbr.gif[/img][/url]
tine usa inchisa sa nu te caute gramatica si pe tine
53_nono
Postat pe 9 Septembrie 2010 17:34
Nu ii rau, dar proste este , si are si niste coarneee
garbo086452
Postat pe 3 Octombrie 2010 00:41
De la: gregorio, la data 2010-08-29 11:00:44fa cu crezi tu de cuviinta, e viata ta ,cum spun eu carpe diem!!

As fi zis ca lui Horatiu ii apartine zisa, dar detaliul nu mai are relevanta. Important e doar ca ai bagat fata in ceatza la faza cu ...carpele.
blue33
Postat pe 3 Octombrie 2010 15:59
da' daca-l cheama Horatiu?!...:))
eu_geminy
Postat pe 3 Octombrie 2010 16:02
Pai daca-l cheama ...atunci sa se duca!
blue33
Postat pe 3 Octombrie 2010 16:12
Certurile intre soti sunt de regula zilei.Este nemaipomenit ca ai gasit un om cu care poti trai,cum e sotul tau.Sunteti diferiti,dar asta nu e o problema in viata de cuplu.Atata timp cat exista respect si implicare in relatie din partea amandurora nu te sfatuiesc sa dai cu piciorul la asa ceva.
Presupusul iubit.Nu cred ca trebuie sa incepem de la inceput sa ne legam de cineva cu dizabilitati fizice.Asa am gasi destui la fiecare colt de strada si in orasul nostru.Nu e vina noastra sau a lor ca au ajuns asa,insa asta nu inseamna ca noi trebuie sa ii alegem de la bun inceput asa.Si sotul tau poate suferi in timp un accident,sau chiar tu.Casnicii solide se pot destrama din aceste cauze.Asa ca incearca sa te daruiesti cu totul sotului tau si familiei existente.Pt ca in viata nu putem avea chiar totul.Insa sunt persoane care ar vrea sa aiba si numai cat ai tu.In ziua de azi e greu sa gasesti o persoana cu care sa poti convietui.Si din acest punct de vedere considera-te norocoasa.Nu pune piedici relatiei,ci cauta sa aduci zambete in familia ta.
trandafir1
Postat pe 20 Decembrie 2011 15:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E mai bine cu un frate/sora sau singur? 8 De la: garbo075336 12 Noiembrie 2012 19:41
ajutor !!!!!!!!!!!! 1 De la: yullynar3 22 August 2010 09:56
divort la minut 47 De la: si_totusi 3 Mai 2009 21:59
Ajutati-ma cu un sfat! 13 De la: gabitzza11 3 Aprilie 2009 11:03
manipulare sentimentala? joaca? 26 De la: pik_nik 18 Octombrie 2009 16:11
Setari Cookie-uri