oare ce se intampla de fapt?

buna...numele meu e alexandra,am 20 de ani si nu as fi postat niciodata chestia asta daca nu simteam nevoia exagerata de a vorbi cu cineva.nu stiu daca e intradevar ceva care merita sa fie citit insa nu mai pot tine totul pentru mine asa ca... toata starea mea din aceste momente se datoreaza unui tip pe care l-am cunoscut acu ceva vreme, in caminul studentesc unde m-am mutat cand am inceput facultatea. Mi-a placut din prima zi tipul, simtisem acea scanteie...timpul a trecut pe nesimtite si intr-o zi m-am trezit primind atentie de la el(el le cunostea pe colegele mele de camera si asa am ajuns sa vb) : imi trimitea mesaje, vb pe mess...era dragutz cu min si eram mai incantata decat un copil la fiecare semn primit de la el desi nu cred ca insemnam ceva pt el...era genul care nu cauta decat sa se distreze si cam atat, fapt pt care incepusem sa cred ca asa vb cu intreaga lista de mess si ca nu o sa pot avea nicicand nimic cu el. dupa vacanta de craciun, aflasem ca vrea sa plece in franta, renunta la facultate si pleca la munca acolo...nush daca am fost sau nu trista, cert e ca imi parea rau ca nu am avut ocazia sa fiu macar o seara in compania lui,lucru pe care i l-am marturisit intr-un mesaj. Am inceput asadar- de fapt am continuat - sa vb pe mess si la tel si am ajuns, dupa spusele lui, sa ii fiu draga...doar ca numai atunci cand avea el chef vb cu min...presupun ca in momentele in care se simtea singur.. cand nu eram oarecum ignorata. Intr-un final, au trecut 6 luni si a ajuns acasa bineinteles urmand sa ne vedem-asteptam asta amandoi-teoretic cel putin. Si da, ne-am intalnit si s-a intamplat inevitabilul : m-am culcat cu el. Pana aici, nik iesit din comun...doar ca l-am simtit distant, rece. Nu mai era acel tip dulce de pe mess.Am stat ore in sir vb cu el despre viata, familie, foste relatii,pozitii sexuale favorite sau mos craciun :D...imi povestise chiar ca inainte cu o seara de a fi cu mine se intalnise cu o alta fata. Era totul bine pana cand mi-am dat seama ca ma simteam ca si cum as fi cel mai bun tovaras cu care sta la o bere. I-am zis ca nu ma deranjeaza, ca ma bucur ca vb deschis si ca sunt constienta de faptul ca nu e nimic intre noi (el urmeaza sa plece inapoi in franta peste o luna, fapt care imi interzice practic sa visez macar la a avea o relatie cu el) insa ma simteam ca ultimul om...asteptasem 6 luni intalnirea cu el si as fi vrut sa aud altceva inafara de ce facuse el cu o noapte inainte sau ce i-a adus mosul la 6 ani...asta pe de-o parte..am fost dezamagita ca nu eram singura pt care vroia sa vina acasa, asa cum imi zicea de multe ori la tel. Insa ma gandesc ca ar trebui sa ii apreciez sinceritatea si faptul ca a fost atat de deschis...nu simte nimic, asta stiu pt ca asa l-am si cunoscut:inabordabil, aventuros..dar problema e ce simt eu...imi e teama sa ma indragostesc...imi e teama sa sufar..dar nu vreau nici sa il pierd...habar nu am ce e cu capul sau cu inima mea acum.O sa ma mai caute odata ce si-a implinit scopul?si daca o sa ma mai caute, o sa fie doar pt sex?si atunci ce o sa fac?
dada0103
Postat pe 3 August 2010 16:39
exact ce vorbeam....deci....doamna elodia......eu zic sa l lase ca nu i de treaba!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 3 August 2010 16:42
sa nu/l lase
elodia
Postat pe 3 August 2010 16:46
asta e prostia din ziua de azi traiti in lumea messului, va cunoasteti intro lume nereala.
Unde-s vremurile cand pentru a cunoaste pe cineva se dadea intalnire la coltul X si se vorbeau LIVE toate cele....
incercati sa iesiti din casa, sa va faceti prieteni pe care sa ii vedeti in fata nu la web, sa ascultati si sa vedeti fata interlocutorului, nu emoticoane.

ameno
Postat pe 3 August 2010 16:46
ca noi asa facem
elodia
Postat pe 3 August 2010 16:47
Insa ma gandesc ca ar trebui sa ii apreciez sinceritatea si faptul ca a fost atat de deschis...nu simte nimic, asta stiu pt ca asa l-am si cunoscut:inabordabil, aventuros..dar problema e ce simt eu...imi e teama sa ma indragostesc...


care sinceritate
l-ai cunoscut????unde????

"o relatie" si de dragul sexului( nu vorbim de lucruri mari), nu poti sa o construiesti pe doua telefoane si trei randuri pe mess...
ameno
Postat pe 3 August 2010 16:50
nu m-am referit la tine Elodia, ca am vorbit per general asta nu inseamna ca m-am referit la tine.Usurel cu aplauzele.
e plin atat forumul, cat si tot netul asta de atatea tinere care isi creaza relatii de genul mai sus mentionat.Partea rea este ca majoritatea sufera la final cand descopera ca totul era praf in ochii.
ameno
Postat pe 3 August 2010 16:54
ameno,da' de ce n/am voie sa aplaud?
elodia
Postat pe 4 August 2010 11:02
De la: elodia, la data 2010-08-03 16:47:46ca noi asa facem

ba ai voie sa aplauzi,cum doamne nu..
poate am interpretat eu gresit raspunsul si imi daduse impresia ca ai luat personal ceea ce am scris.
PACE?
ameno
Postat pe 4 August 2010 11:25
"o relatie" si de dragul sexului( nu vorbim de lucruri mari), nu poti sa o construiesti pe doua telefoane si trei randuri pe mess..."
Suzuki si-a construit pe seama acestor lucruri un grajd din chirpici si un tarc pentru oi si capre.
Ioana007
Postat pe 4 August 2010 11:36
ameno,eu nu particip la razboaie,nici macar ca voluntar

elodia
Postat pe 5 August 2010 13:10
http://bit.ly/cSu4aU
dancris
Postat pe 5 August 2010 13:19
nu vad unde era razboiul...
ameno
Postat pe 5 August 2010 13:24
Amenooo!
dancris
Postat pe 5 August 2010 13:30
aha...era pace si atat
elodia
Postat pe 5 August 2010 13:30
http://bit.ly/cSu4aU

:D
da-ti si voi un vot,va roog!
dancris
Postat pe 5 August 2010 13:35
DAAAA....
am dat votul lui albastrel
ameno
Postat pe 5 August 2010 13:37
multzumesc frumoos!
dancris
Postat pe 5 August 2010 13:50
Albastrel.....votat...cei mai frumosi ochisori
nuti_vio
Postat pe 5 August 2010 14:03
sa/ti traiasca
elodia
Postat pe 5 August 2010 14:08
multzumesc nuti,multzumesc elodia,sunteti niste dragute!
dancris
Postat pe 5 August 2010 14:15
Ma gandesc ca nu mai esti chiar un copil, incat sa nu-ti dai seama ce traiesti cu un barbat, nu? Evident tipul nu cauta altceva la tine, decat un asternut cald si primitor atunci cand are chef!
Cred ca mai direct si mai clar de atat nu ma pot exprima! Daca nu te deranjeaza sa se stearga pe jos cu tine...sunt sigura ca stii ce ai de facut, daca te complaci in situatie...atunci..nopti lungi si fierbinti...
Morena29
Postat pe 5 August 2010 15:22
Esti tanara! Fati un viitor!Ai timp si de iubiri pasionale dupa,,,,,,
Jojolin
Postat pe 22 August 2010 02:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa mai cred 40 De la: garbo_405148 24 Iunie 2015 05:17
am nevoie de akutor....IUBESC PREA MULT 2 De la: luptatoareacurajoasa 22 Iunie 2010 18:57
.....spuneti ce vreti 11 De la: namyi 18 Aprilie 2011 19:01
Ce parere aveti despre barbati? 399 De la: garbo174243 14 Mai 2011 16:11
despre barbati violenti 60 De la: sora_ilsi 13 Decembrie 2010 00:05
Setari Cookie-uri