cand imi voi gasi linistea sufleteasca?

mihaiarilena
Postat pe 12 August 2010 17:14
Te felicit esti o mamica tanara. Ai avut ghinionul sa te indragostesti de un barbat violent, care s-a plictisit repede, cand e vorba de responsabilitate.Trebuie sa cauti in continuare, sunt atatia barbati, care merita sa fie iubiti, va fi mai greu fiind un bebe la mijloc, dar sunt, care nu tin cont de asa ceva si ii iubesc cu aceeasi intensitate ca al lor. Nu cadea in depresie, nu vei reusi sa mai evadezi apoi din aceasta boala.Iti doresc multa lumina cereasca, fie ca Tatal Ceresc sa te ocroteasca.
garbo065008
Postat pe 14 August 2010 09:51
Te felicit esti o mamica tanara. Ai avut ghinionul sa te indragostesti de un barbat violent, care s-a plictisit repede, cand e vorba de responsabilitate.Trebuie sa cauti in continuare, sunt atatia barbati, care merita sa fie iubiti, va fi mai greu fiind un bebe la mijloc, dar sunt, care nu tin cont de asa ceva si ii iubesc cu aceeasi intensitate ca al lor. Nu cadea in depresie, nu vei reusi sa mai evadezi apoi din aceasta boala.Iti doresc multa lumina cereasca, fie ca Tatal Ceresc sa te ocroteasca.
garbo065008
Postat pe 14 August 2010 09:51
nu te descuraja ! multa sanatate tie si fetitei si cred ca va veni vremea sa gasesti si omul potrivit. Nu a fost s afie pina acum insa esti tinara si ai timp! Si sigur iti vei da seama ca El va fi alesul. Important e s aiti iubeasca puiul si sa va ocroteasca cu inima. Iti doresc succes si nu gindi negativ! nimeni nu e condamnat la singuratate decit daca isi da el/ea acordul pentru acest lucru !
rupt_de_realitate
Postat pe 14 August 2010 15:22
Linistea o vei gasi cand te vei duce sa vorbesti cu un preot. Spovedania si impartasania iti vor da linistea si pacea aceea dupa care tanjim toti.
cercelmarilena
Postat pe 14 August 2010 23:51
am 25 de ani sunt in divort nu am copiii si sunt in aceeasi situatie k si tine hai sa negandim ca va fi bine odata si pt noi poate inca nu a venit ziua aceea si mai tre sa asteptam putin te pup sa ai grija de tine si de fetita.voi cel putin sunteti doua eu sunt singura....
garbo134168
Postat pe 15 August 2010 12:50
De la: MONIKA112511, la data 2010-07-28 08:11:57BARBATUL GERMAN NU BEA ,,MA FACI SA RID ,,,,LUPTATOAREA,,,,,


nu bea decat o bere... un butoi, vreau sa zic
Annna_Maria7
Postat pe 15 August 2010 16:09
De la: barbie, la data 2010-07-25 02:59:29buna fetelor

am 24 de ani,am fost casatorita si am o fetita de 4 ani jumate...am divortat din cauza faptului ca ma batea,consuma alcool foarte des,avea probleme cu amanetul si jocurile de noroc
partea cea mai grava e ca in astia 2 ani de cand am divortat am incercat sa imi refac viata dar fara nici un rezultat,am avut cateva relatii dar cand auzeau respectivii...''dispareau''
cateodata ma gandesc ca imi e sortit sa raman singura toata viata
as vrea sa am un barbat langa mine care sa ma iubeasca asa cum sunt,cu copil,langa care sa ma sint protejata,sa ma sprijine moral si psihic(psihicul meu e la pamant acum)

am prieteni si prietene casatoriti,fericiti, cu copii...si imi e tare greu cand ii vad asa uniti...oare eu nu am dreptul la iubire?


hei, ai doar 24 de ani, ai timp destul sa-ti gasesti pe cineva, nu dispera...
stii cum e, trebuie sa pupi multe broaste pana gasesti printzul


Annna_Maria7
Postat pe 15 August 2010 16:12
si vezi sa nu fie din germania comunista,,,DDA,,CA AIA sunt exact ca niste romani degradati moral si sufleteste....Datorita vieti grele,,,omul alege cai necurate ca sa isi castige existenta..Si se obisnuieste cu viata imorala si degradata... [/quote] Esti totala , Irinuca !
Deci linistea sufleteasca o vom putea gasi doar daca nu ,,ne incurcam'' cu vre-un roman sau vre-u neamt din ,,germania comunista'' [/quote]

Biata faptura!
Te vezi ce scrii oare????
Dar cata` experienta din partea "gurutzii dumitale"
Ai fost "Romancutza racolata" prin Agentii Matrimoniale??????
Ca e la moda.....astia ar vinde`o si pe masa....doar sa aiba slujitoare la casa!!!
In privinta bauturii????
Da, Neamtzu nu bea CAND DOARME!!!
E foarte Cuminte.........DE DROGAT!
Le starnesti "Erectia"....numai cand pronunti BERE!
E mai mult decat simplele tale impresii,....nu?
Draga mea.......hai sa`ti soptesc ceva la urechiusha dumitale....
"Mama prostilor" e mereu gravida.....
Ar fi monotonie pe Forum fara interventiile "progeniturilor"

Cu ce esti tu de vina.....ca viata "Merge"!!!! Se intampla!
Puricuta
Postat pe 15 August 2010 16:34
Draga,,,,,,va rasari soarele si n viata ta! Esti tanara, bucurate de viata si de copilul de langa tine! Daca, gasesti persoane ,rautacioase, ignorale!!!! Nu ti face o relatie doar de gura lumii! Cand vei gasi persoana potrivita ,care sa te iubeasca pe tine si copilul tau, fati o famile!Pana atunci sa auzim de bine!
Jojolin
Postat pe 15 August 2010 22:56
Scumpa mea!incearca sa fii mult mai matura si convinsa ce iti doresti cu adevarat,iar persoana aceea te va gasii ea si tu pe el impreuna veti descoperii ca va respecta sii iubii ptr totdeauna!cred ca seriozitatea este mult mai importanta!te pup dulceee...suces!
margelatu
Postat pe 16 August 2010 15:57
iar cand persoana de langa tine va asculta,iubii si respecta si tu o vei asculta pe ea atunci sunteti un cuplu deosebit si lucrurile le simtitm de altfel! va pup!
margelatu
Postat pe 16 August 2010 16:02
lucrurile le simtiti?????????
nazirra
Postat pe 16 August 2010 16:03
marjelatu....murii calu,bre??????
nazirra
Postat pe 16 August 2010 16:05
De la: nazirra, la data 2010-08-16 16:03:40lucrurile le simtiti?????????


Sa vezi ce le simti cand dai cu capu-n ele, sau cand ti le arunca cineva in cap...!!!


Tylly
Postat pe 16 August 2010 16:08
Ce rai mai suntem tataie!! Si copiiii tai ((daca i ai avut vreodata)) au fost progenituri????????? Ne ascundem sub o masca si scriem doar prostii! Fata ne a cerut un sfat! Decat sa jignim mai bine stam si dormim!Asta este parerea mea proprie tataie!
Jojolin
Postat pe 17 August 2010 14:49
Eu imi voi gasi linistea sufletesca atunci cand voi acea un job. Este un adevar pe care nu stiu daca il cunoasteti.
caleidoscop
Postat pe 17 August 2010 16:50


poate ca mai bine decat crezi...
panty_C
Postat pe 17 August 2010 16:54
nu ma ravasi, te rog!
caleidoscop
Postat pe 17 August 2010 17:01
mai, voi vorbiti aici despre ravasitul oilor, cumva?
anakin
Postat pe 17 August 2010 17:19
la misto?
caleidoscop
Postat pe 17 August 2010 22:44
SUNT BARBAT SI ITI DAU DREPTATE.DAR SOLUTIA NU ESTE SA TE PLINGI LA OAMENI.CAUTA SA FII MAI ATENTA CU CINE ESTI.ALEGE MAI CU MINTEA NU CU DEZAMAGIREA TA. STII CA TOTI TRECEM PRIN PROBLEME CAM LA FEL.AM 52 SI AM LUAT O FATA SARACA I-AM FACUT CASA SI AM FACUT UN PREIRFARCT SI ACUM NU MAI SUNT BUN.DECI REZISTA.........................................A UITAT CA NU AVEA CE MINCA

Postat pe 17 August 2010 22:59
aoleu!
liaiedera
Postat pe 17 August 2010 23:04
De la: garbo161251, la data 2010-08-17 22:59:20SUNT BARBAT SI ITI DAU DREPTATE.DAR SOLUTIA NU ESTE SA TE PLINGI LA OAMENI.CAUTA SA FII MAI ATENTA CU CINE ESTI.ALEGE MAI CU MINTEA NU CU DEZAMAGIREA TA. STII CA TOTI TRECEM PRIN PROBLEME CAM LA FEL.AM 52 SI AM LUAT O FATA SARACA I-AM FACUT CASA SI AM FACUT UN PREIRFARCT SI ACUM NU MAI SUNT BUN.DECI REZISTA.........................................A UITAT CA NU AVEA CE MINCA
c'es la vie! ...sa inteleg ca ti-a inselat asteptarile? eu as fi fost mai precauta in locul tau, adica un cont gras in banca pt. timpuri grele(de boala, in cazul tau) nu o asigurare medicala, intelegi? bani pentru ati permite o femeie pe care sa o platesti pt. a te ingriji, in cazuri de forta majora, cazuri fortuite sa zic asa.Dar copii nu exista? scuza-mi indiscretia.
caleidoscop
Postat pe 17 August 2010 23:12
minte am slava d-lui, ma simt bine deocamdata, chiar de m-am plans uneori,fffff rar.Sunt o luptatoare si asta ma face sa fiu tanara si fara riduri pe fata! poate un pic de experienta de viata imi lipseste!...voi vedea eu cum ma voi descurca pe viitor,nu disper.DAR M-AM REFERIT LA , nu-mi gasesc linistea sufleteasca deoarece profesional nu sunt implinita, nu am satisfactii morale,etc.DECI , MA VOI CONFORMA CELOR SPUSE DE TINE, SLABICIUNILE MELE VOR FI ATUURILE ALTORA.
caleidoscop
Postat pe 17 August 2010 23:22
atunci cand cineva iti va dovedii cu adevarat ca este langa tine si la bine si la rau!iubitor vietii tale si credinta ta si alui prin respect,comunicare si multa dragoste!iubeste,uita si iarta!
margelatu
Postat pe 18 August 2010 00:54
sprijin reciproc si fara a mai fii raii!unul ptr altul si buni increcand aceasta colaborare sa straluceasca ptr copil si apoi noi,etc,etc.
margelatu
Postat pe 18 August 2010 01:01
De la: garbo161251, la data 2010-08-17 22:59:20SUNT BARBAT SI ITI DAU DREPTATE.DAR SOLUTIA NU ESTE SA TE PLINGI LA OAMENI.CAUTA SA FII MAI ATENTA CU CINE ESTI.ALEGE MAI CU MINTEA NU CU DEZAMAGIREA TA. STII CA TOTI TRECEM PRIN PROBLEME CAM LA FEL.AM 52 SI AM LUAT O FATA SARACA I-AM FACUT CASA SI AM FACUT UN PREIRFARCT SI ACUM NU MAI SUNT BUN.DECI REZISTA.........................................A UITAT CA NU AVEA CE MINCA
................... Nu trebuie sa disperi! Daca o faci, dai satisfactie si nu se merita! Viata este atat de scurta, profita de ziua de maine mereu, gandestete ca, maine ,poate sa fie ultima asa vor trece anii vei fi bine.Ai favut un preinfarct si cei?? Sotul meu a facut un infarct cerebral primul pe,2 iulie 2000,, exact de ziua fiului mai mare care facea 28 ani a mai facut un preinfarct prin 2005 a fost paralizat pe stanga si a revenit face uneori crize de epilepsie are 67 ani acum suntem in Spania la copii de o luna, asa ca,,,,,,,,,,nu te gandi la moarte! Viata este facuta s o traiesti nu sa te chinuiesti degeaba, Daca al meu este inca bun dupa 2 tuuuuuuuuu,,,,,si mai tanar cu 15 ani, mai putine boli trebuie sa fii soooper kooolll!!
Jojolin
Postat pe 18 August 2010 01:53
Salut !
Sunt barbat , divirtat de 8 ani si cresc un copil de 10 ani . Trebiue sa spun ca , cu putin timp in urma am incercat sa-mi refac viata .Persoana data la inceput se " straduia " sa gaseasca o limba comuna cu fiul meu , totus indata ce ne-am anunta tuturort decizia de a ne casatori ,ea deodata a inceput sa-i ignore pe fiu , folisind-ul doar atunci cand avia nevoie de aceasta . Cand am incercat sa discut cu ia despre cele petrecute mi-a raspuns ca la un tip cu un copil trebiue sa accepte orice oferta deoarece alta nu va mai avia ! Deci relatia noastra aici s-a terminat !
Drept concluzie : .... pe o persoana singura cu un copil este in stare sa o inteleaga doar o alta persoana in aceias situatie !
Succes !
garbo096683
Postat pe 18 August 2010 10:38
De la: matix1, la data 2010-08-03 18:24:40
De la: barbie, la data 2010-07-27 23:41:29ideea e ca am incercat si pe site-uri de socializare,am avut relatii esuate....a fost pt ei doar dorinta sexuala si atat....nu stiu ce sa mai cred si cateodata am tendinta sa renunt la gandul de a mai aveau un alt barbat langa mine doar de teama de a nu pati la fel ca si cu fostul sot:(
si totusi tin fruntea sus incerc sa nu arat altora ca sufar...[/quote La ce relatie te asteptai pe un site de socializare?una buna...nu,normal ca va fi esec.Eu una nucred in relatiile acestea...si scuza-ma la 24 ani sa-ti pui poza pe un site sa te vada cineva,ca tot te-o placea e naspa...parerea mea..scuze dar cred ca persoana respectiva ,care foloseste acest mod de a-si face o relatie e varza,serios...si sunt destui ,crede-ma...retinuti,salbatici,prosti sau ...poate urati.Poate ai intru-un fel putina dreptate,caci avand un copil mai greu sa-si asume cineva responsabilitatea de a-l creste...asta inseamna sa te iubeasca pe tine enorm,sa-ti accepte puiul...Incearca sa iesi in lume,sa cunosti pe cineva,sa simti caldura lui ,privirea ....tot ca pe net poti spune multe....gasesti destui tipi de 24 ani cu poze care mai de care ,incapabili sa-si faca o relatie...zic eu..dezgust!


POTI SA FI DOCTOR DOCENT DACA NU AI O POZA FRUMOASA ESTE = 0
KNIGHT_31
Postat pe 18 August 2010 20:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa ii spun ce simt sau nu? 19 De la: Anilus 2 Decembrie 2010 20:25
cedez sala nunta 1 De la: ralu_ad 26 Aprilie 2012 11:21
de ce nu pot sa il parasesc odata?De ce nu pot sa uit raul facut? 81 De la: garbo253810 10 Decembrie 2011 14:09
SOFER DE ROMANIA RETURNEZ VOTURI 1 De la: no_identify 5 Septembrie 2010 11:09
Menaje a trois 49 De la: moniq_ 7 Iulie 2010 23:49
Setari Cookie-uri