ajutati-ma sa scap de socru

Am o mare problema. In acest moment locuiesc la Viena impreuna cu logodnicul meu. Acum 3 luni de zile a venit la noi tatal lui sa isi caute de munca, cica nu gasea la Sinaia. Si din momentul in care a venit, logodnicul meu mi-a promis ca o sa stea doar o luna maxim o luna jumatate daca nu isi gaseste de munca.Dar de atunci au trecut 3 luni sitot nu munceste. NU STIU ce sa mai fac sa il conving sa il trimita acasa. Are casa lui , familie, o sitiatie acceptabila chiar daca munceste doar sotia lui si o nepotica de care sa aibe grija . Sa nu mai spun ca zilnic bea si fumeaza si ii cere bani prietenului meu sa puna la pariuri.
Am incercat sa vorbesc cu prietenul meu, sa ii explic ca nu mai suport situatia, m=am certat cu el, l-am amenitat ca plec eu daca nu pleaca tatal lui, nimic nu functioneaza.Simt ca o iau razna.Nu mai am intimitate in propria mea casa. Acum a venit si copilul meu in vacanta 2 luni de zile si e si mai dificil pentru ca doarme cu noi in pat. simt ca cedez nervos. Va rog AJUTORRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dincaandreea77
Postat pe 19 Iulie 2010 19:15
ia otrava,inghite-o si gata,am mai scapat de o.....socrul e tatal celui care te fecundeaza de nesatula in alte tari,al 2 lea babilon,curvele romance
traian1
Postat pe 25 Iulie 2010 02:31
Parerea mea e ca ar trebui sa incerci sa vorbesti cu socrul tau...poate va intelege situatia mai ales ca acum a venit si baietelul tau... Daca are o familie de ce sta pe capul la niste oameni tineri care au nevoie de intimitate?..Asa sunt oamenii mai in varsta din ziua de azi...nu mai au un pic de rusine!..
RROT
Postat pe 25 Iulie 2010 02:33
De la: traian1, la data 2010-07-25 02:31:57ia otrava,inghite-o si gata,am mai scapat de o.....socrul e tatal celui care te fecundeaza de nesatula in alte tari,al 2 lea babilon,curvele romance



Traiane , da ce limbaj ai...pamfletu-i pamflet..dar tu esti de o mitocanie crasa....sau ai tras ceva??? era mai mult de o linie, asa-i?
reyya
Postat pe 25 Iulie 2010 02:36
daca nu ajungi la o intelegere cu prietenul tau,paraseste-l nu are nici un rost sa stai sa te chinui sau sa suferi,nu se merita.
camelia_75
Postat pe 25 Iulie 2010 02:37

Dificila problema, intr - adevar! Ai incercat sa iti suni soacra??? Cum adica nu vrea sa se mai intoarca acasa? Vezi daca nu cumva cei doi, soacra si socrul vor sa scape de tine ca sa se duca ei definitiv in locul tau - imi pare ca ai un sot slab, relatia voastra chiar functioneaza corect???
Parerea mea e ca trebuie sa iei taurul de coarne - pleaca pentru o perioada si vezi ce fac cei 2 - tatal si fiul...ii lovesti cu armele lor. Se vor certa cu siguranta. Altfel vad ca nu le prea pasa de tine si copil...sa nu imi spui ca le si gatesti, speli...lasa - i singuri si du - te peste soacra o luna!!! Imi pare ca e o intelegere intre aceste 3 persoane, fiu, socru si soacra. Te intretii singura? ai un venit acolo la Wiena? E important de stiut ce posibilitati ai in caz ca iesi din joc definitiv. Ori, nu te mai ocupa decat de tine si copil...si lasa - i pe cei 2 barbati sa vezi ce vor face. Presimt ca sotul tau e prea sigur pe tine si ii este indiferent ce faci...!
Daca socrul e singur, asteapta - te la ce e mai rau...cei 2 nu iti vor binele ci doar sunt interesati de ceea ce e mai bine pentru ei. Daca esti in casa ta si independenta financiar si puternica, incearca si ceva legat de ...lege si cum privesc acolo intrarea cuiva cu de - a sila peste tine si copil. Sau ceva legat de viza de sedere -m daca devine violent vre - unul, cere sprijinul pe cai legale si vor veni sa - l scoata din casa si il vor trimite silit in tara si nu mai pupa vizita nicicand ( eventuel spune ca iti ingradeste dreptul de a locui in mod civilizat cu copilu!
Cele bune si ... sa mai suporti un astfel de tratament! Oricum e ceva putred in...Wiena si la voi in casa!
garbo080596
Postat pe 25 Iulie 2010 02:40
ce jeg
garbo044914
Postat pe 25 Iulie 2010 02:40
Sper ca nu te superi daca o luam asa, ardeleneste :
1. Intai si intai, nu este socrul tau. Este tatal concubinului tau (scuze ca folosesc acest cuvant, dar chiar asta este relatia voastra, de concubinaj)
2 Vad ca nu mai esti o pustoaica, esti o femeie in toata firea.
3. Nu ai spus ce faceti voi acolo, ce invartiti, daca lucrati sau nu, oricum lucruri destul de importante. Si nu ai spus unde stati, cate camere aveti, apoi, cum va descurcati cu banii, daca va permiteti sa mai tineti in "custodie" si pe altcineva. Ai amintit de copilul tau, dar ai uitat sa ii spui varsta, ca una-i sa dormi cu un copil de catva ani si alta cu un pusti de undeva pe la 10 ani.
4. Si nu mai ai spus de ce "socrul" tau, chiar daca are o familie, un camin si o situatie in tara, tine mortis sa petreaca o lunga vacanta, gratuita, in strainatate. Ca sigur cam sti tu.
5. Iar daca "prietenul" tau pune mai presus pe cineva din afara actualei lui relatii, inseamna ca nu prea tine la tine, la copilul tau si la situatia voastra viitoare. Si pentru asta este un singur remediu ; ura si la gara ! (dupa o zicala mai mult decat adevarata)
6. Dar eu zic sa mai tatonezi !
7. Bafta !
bimby
Postat pe 25 Iulie 2010 02:50
De la: traian1, la data 2010-07-25 02:31:57ia otrava,inghite-o si gata,am mai scapat de o.....socrul e tatal celui care te fecundeaza de nesatula in alte tari,al 2 lea babilon,curvele romance




daca ma superi imi injectez aer in vuvuzela ,de va trezesc pe toti!vuuuuuuuuuuuuuuuuuuu cum poti sa provoci, sau sa instigi la sinucidere ,pe un site?
vuvuzela
Postat pe 25 Iulie 2010 02:50
Nu sunt in msura sa dau sfaturi , dar cel mai indicat ar fi sa vorbesti in primul rand cu logodnicul tau , iar dupa cu socrul . Dar ..........rabdare .
garbo095465
Postat pe 25 Iulie 2010 03:02
Salutare !
Cred ca cel mai nepotrivit titlu ai ales .
Crezi ca NOI te putem scapa de "socrul" tau?
Noi doar ne vom da cu presupusul cam ce ar fi bine(in masura perceperii noastre) sa faci...insa,singura care discerne esti tu,asta daca n-o iei razna intre atatea pro sau contra sfaturi !
Si daca tu,personal nu esti capabila sa rezolvi o situatie (cat esti novice-n VIATA-N DOI) mai tarziu,chiar vei face dreapta tu,si-al tau logodnic, stanga...tragand fiecare catre el inchipuita casnicie,sau relatie .
Pentru toate exista un motiv,asadar..ia pune tu in balanta motivele fiecaruia dintre cei implicati,inclusiv ale tale..si vezi,cum atarna..? sau merita efortul?
Daca ai fi o femeie puternica,sincer,si scuza-mi impertinenta(nu vreau sa te jignesc,decat sa te trezesc)..nu ajungeai sa intrebi oameni necunoscuti despre ce decizie sa iei si cum s-o faci sa-ti fie tie bine !
Caaa...vorba romanului : "De la vorba,la fapta e cale lunga!"
Asa ca ...pune-te tu,stimata domnita sau doamna,in pat,seara la culcare cu fata la cearsaf..si trezeste-te cu fata la tavan,apoi apuca-te de ce ai rumegat o noapte !
S-ar putea ca mai tarziu sa realizezi ca totusi poti sa fi tare si sa-nvingi prin ceea ce doar tu esti capabila ,fie bun,fie rau...si nu uita un lucru:
Daca e sa fie ,va fi !..ma refeream la voi ,ca cuplu !
Bafta...!! Si nu mi-o lua in nume de rau,sunt doar impartiala !

Noapte senina ,dar racoroasa tuturor !
Vio1269
Postat pe 25 Iulie 2010 03:36
Simplu ii spui ca anunti politia numai daca este casa (propietate )daca este cu chirie pleci tu c copilul adevarat este f greu ,inseamna ca si el este de acord cu tatal lui sau inteles ,sau anunta amsada romina din viena
FLORIN
garbo033817
Postat pe 25 Iulie 2010 05:09
ma iarta ca intervin...cind l-ai cunoscut pe prietenul tau,careia ii spui "logodnic"stiai ca are parinti?
ceea ce nu inteleg in toata aceasta poveste este ca"al tau copil"poate veni in vacanta ptr 2-3luni de zile,iar parintii "logodnicului "tau nu pot veni!!
poate este adevarat ce spui tu in legatura cu "fumatul"si cu "jucatul"dar ai incercat vreodata sa nu fii egoista si sa-l intelegi si pe socrul tau...sa fiti ca o familie si sa-l ajuti sa-si gaseasca de lucru???
daca vrei sa fiti o familie,trebuie sa accepti si parintii "logodnicului"fiindca daca nu erau ei,parintii nu exista"logodnicul"
buni sau rai sunt"parinti"..nu cred ca la fel ai reactiona daca ar fii vorba de parintii tai...ai plecat la un drum asa de greu,ai vrut sa-ti faci un viitor mai frumos si mai bun ptr copilul tau...dar de ce nu te gindesti la viitorul copilului tau si la viitorul tau cind vei fi in situatia"socrului"si nora,sau ginerele te vrea departe de casa lui(ei)?te-ai gindit vreodata ca poate vei fii si tu in situatia ca cineva sa doreasca sa scape de-o"s o a c r a"?
numai cele bune....geea
garbo096037
Postat pe 25 Iulie 2010 07:47
De la: traian1, la data 2010-07-25 02:31:57ia otrava,inghite-o si gata,am mai scapat de o.....socrul e tatal celui care te fecundeaza de nesatula in alte tari,al 2 lea babilon,curvele romance
Dumneata din ce regn faci parte?Cu siguranta din cel animal,needucat si fara discernamant. Nu este nici o deosebire intre tine si socrul doamnei,amandoi sunteti niste neispraviti,vai de viata voastra de gandaci hidosi.Femeia are nevoie de un sfat si tu iti bati joc de ea?Ce dracu cauti tu pe acest sait civilizat?Tu esti o eroare a naturii si viata te va pedepsi .
venerabilul
Postat pe 25 Iulie 2010 07:55
La Sinaia nu are unde sa parieze asta e problema. Vorbeste cu amundoi fata in fata si spunele lor ce te nemultumeste.daca nu inteleg asa lasa-i pe amundoi si pleaca tu daca ai unde macar o luna de zile.
mmiriam
Postat pe 25 Iulie 2010 07:58
Daca ai un oarece statut in tara in care te afli apeleaza la autoritati, daca nu, situatia ta este foarte complicata.Numai o discutie cu mama logodnicului tau cred ca ar putea rezolva ceva.Daca nu retrage-te ca este pacat de tineretea ta.Sunt multe femei care isi cresc copiii singure deoarece femeile sunt mai puternice decat barbatii.
venerabilul
Postat pe 25 Iulie 2010 08:05
trimite-i acasa pe amindoi, si pe tata si pe fiu. Daca ai casa ta, tu faci regulile, tine copilul in vacanta, este copilul tau, iar cei doi daca nu inteleg, acasaaaaaa.
garbo013668
Postat pe 25 Iulie 2010 08:27
daca ai familie sot si copii ce cauti tu cu alt barbat?
poate ca si el are sotie. de ce nu esti cuminte? intreaba un preot si vezi apoi. acei socri stiu ei ca i ceva urat ce faci.
garbo011957
Postat pe 25 Iulie 2010 08:35
Draga mea, iti spun eu ce sa faci,inpachetez toate lucrurile lui intr-un geamantan si le pui in fata usii,asta faci atunci cind el nu este acasa,inchiz usa si nu il lasi sa intre.Daca logodnicul tau comenteaza ceva,procedezi si cu el la fel.Cu asemenea trintori nu poti proceda altfel.I-ti doresc bafta.
orban_edith
Postat pe 25 Iulie 2010 08:53
Daca nu ei tu hotararea corecta , nu te poate ajuta numeni. Tu trebuie sa decizi, si sa fii ferma. Spunei socrului tau in fata ce ai pe suflet, chiar daca acum te va ura. Iti va fi tie mai bine pe viitor.Dumnezeu te ajute.
garbo062707
Postat pe 25 Iulie 2010 09:02
Constat ca-ti plac femeile numai cand le faci un numar apoi poti sa le injunghii. Esti un frustrat. Uratttttttttttt
garbo062707
Postat pe 25 Iulie 2010 09:05
DRAGA MEA, CU CAT ESTI MAI VEHEMENTA SI TE OPUI CU ATAT SE VOR OPUNE, SA TE SICANEZE; SCHIMBA TACTICA, RELAXEAZA-TE, FARA CEARTA, FARA SCANDAL, RAMAI ACOLO SI LUCREAZA MENTAL; ADICA: POST, RUGACIUNE SI MILOSTENIE, CITESTE ACATISTUL SF. CIPRIAN, ACOPERAMANTUL MAICII DOMNULUI, ROAGA-TE LA DUMNEZEU SA REZOLVE ASA CUM DORESTI TU SAU ASA CUM ESTE SPRE BINELE TAU. DACA SIMT CA NU AI PUTERE SA TE DETASEZI SI SA IESI DIN CONFLICT, SA POTI SA PRIVESTI DIN AFARA CITESTE PSALMII LUI DAVID, PT A TE PROTEJA DE CEI RAI: PSALMII 10 ,12,64,123, PT A DEZLEGA UN BLESTEM: PSALMUL7
garbo101216
Postat pe 25 Iulie 2010 09:25
FEMEIE, NU MAI STRIGA "AJUTOR" A PROSTULUI ! FA-LE VALIZELE LA AMANDOI, MAI ALES TRANTORULUI ALA BATRAN, PUNE-LE LA USA, DA-LE UN SUT IN PARTEA DORSALA SI, DACA ESTE CAZUL, CHEAMA SI POLITIA ! CE DUMNEZEU, NU-TI CUNOSTI INTERESELE DE OM, FEMEIE , DAR MAI ALES DE MAMA ? PENTRU O" PUPATURA" TREBUIE SA RABZI SI SA TRECI CU VEDEREA NESIMTIREA ACELOR OAMENI ? ESTI OBLIGATA SA APERI INTERESELE COPILULUI TAU SI ATAT ! CE "LOGODNIC" ? NU VEZI CA ESTE UN NEICA-NIMENI" NEINTARCAT" ?! AL BATRAN PROFITA, PENTRU CA CU ESTI SLABA IN FATA ALUI TANAR....., IAR TU NU FACI DECAT SA STRICI "AJUTOR" PE FORUM ! IA MASURI !
IOANA_DRAGAN
Postat pe 25 Iulie 2010 09:27
Din NEFERICIRE nu poti scapa usor de tata socru. In 1994 eram in Germania de SASE ani, iar vizitele rudelor din Romania, puse cap la cap, ca durata, insumau mai bine de TREI ANI SI JUMATATE. La acea vreme DURATA MAXIMA DE SEDERE, cu VIZA, in Germania era de trei luni.
Cei care veneau, aveau un mic bagaj, iar la plecare, daca se putea chiar in ziua in care le expira viza, PLECAU cu 5-6 bagaje, cu tOT ce-si doreau!
Asta a FOST. Acum avem LINISTE.
cnbernath
Postat pe 25 Iulie 2010 09:36
ia mata de coada...altfel nu se poate...
lala_cri
Postat pe 25 Iulie 2010 09:58
Daca iti este logodnic,(deci nu sot) ce obligatii ai sa intretii un parazit?Alege intre "viitor"(sot) ,si intre plecarea ta impreuna cu copilul, in alta parte !
teodor_el
Postat pe 25 Iulie 2010 10:07
De la: reyya, la data 2010-07-25 02:36:20
De la: traian1, la data 2010-07-25 02:31:57ia otrava,inghite-o si gata,am mai scapat de o.....socrul e tatal celui care te fecundeaza de nesatula in alte tari,al 2 lea babilon,curvele romance



Traiane , da ce limbaj ai...pamfletu-i pamflet..dar tu esti de o mitocanie crasa....sau ai tras ceva??? era mai mult de o linie, asa-i?
Cineva te-a facut animal!Eu nu pot jigni bietele necuvintatoare , asemanarea cu ele este exclusa! Dar pot spune ca esti un gunoi social, daca dai asemenea sfaturi! De ce nu faci tu ce recomanzi acestei fete???
teodor_el
Postat pe 25 Iulie 2010 10:14
Draga mea

nu stiu care si unde e adevarul cred ca undeva la mijloc. Casa in care locuiti la Viena e a ta sau a lui sau ati inchiriato . Din cate am inteles din mesaj a venit copilul tau in vizita nu si al lui . Poate ca a gandit altfel daca ea vine cu copilul eu vin cu tata si atata timp cat el nu vrea sa il trimita acasa tu iar casa nu e a ta nu cred ca aii sorti de izbanda . In general barbatii sunt destul de atasati de familie .

incearca sa vezi in detaliu lucrurile si sa descoperi care sunt atuurile tale pt a avea sorti de izbanda . Daca as avea raspunsul la intrebarile de mai sus poate as reusi sa iti spun mai multe dar asa e destul de dificil .
Multa bafta
ana
amiraedu
Postat pe 25 Iulie 2010 10:16
cred ca mama ta te-a conceput cu un porc.....altfel nu se explica limbajul oribil si lipsa totala de bun simt....
garbo049823
Postat pe 25 Iulie 2010 10:31
CE " JAVRA"! CUM TE SUPORTI? DAR CEI DIN JUR? "CAPUSE"! TE IDENTIFICI?
neydaby
Postat pe 25 Iulie 2010 10:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
penis mic 158 De la: garbo198382 24 Iulie 2018 11:20
Cum se simte el? 47 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:21
sotul meu prefera sa faca alceva decat sa facem sex 58 De la: garbo264724 8 Septembrie 2015 13:02
Sa raman sau sa ies din relatie...? 35 De la: Anilus 28 Noiembrie 2010 09:56
Aspecte unde nu ne intelegem 20 De la: garbo_480569 27 Ianuarie 2018 09:28
Setari Cookie-uri