dragoste in trei,dar nu toti trei odata

salut pe toata lumea,cam in urma cu o luna prietenul meu cu care aveam o relatie cam de 10 ani,cu multe tensiuni,vine la mine cu o fata de om distrus sa-mi spuna ca nu stie cum s-a intamplat dar o sa aiba un copil...cu o fata de 24 de ani(eu am 41 si el 37) nu am facut nici un scandal,l-am felicitat si i-am zis ca trebuie sa fie fericit ca in sfarsit visul lui devine realitate,el vroia ff mult un copil si acest subiect era pt noi un motiv de maxima suparare,eu nu mai am vrut sa am alti copii ,am 2 copii sant mari si el stia, de la inceput noi sau eu i-am spus ca eu nu mai vreau sa am alti copii si daca el vrea sa se insoare si sa aiba copii trebuie sa-si gaseasca pe alta,cam pe tema asta ne certam si bine pe multe altele ,nu stateam impreuna ...asa ca in momentul de fata ce sa mai comentez,daaar el acuma e socat si face crize ca eu vreau sa ne despartim adica nu mai vreau nici sa-l vad si i-am si spus foarte clar,nu am nimic cu ea dar nu pot sa te mai vad si sa te ascult indiferent ce vrei ce vrei sa-mi zici si pana la urma am uitat sa fiu o doamna si i-am spus tot ce mi-a venit in minte despre cate s-au intamplt de-a lungul anilor,bine nu alea frumoase,el tot suna si ziua si noapte,in momentul asta nu e in tara
si eu ce inteleg de aici ca idealul lui in viata ar fi sa traim o dragooste in trei dar asa cum am zis nu toti trei odata
sanset
Postat pe 9 Iunie 2011 10:30
m-am mai vaitat de neuronul meu, asa ca, va rog frumos sa-mi acordati circumstante atenuante.
Multumesc!

eu am citit o singura fraza, voi?
Eugenia69
Postat pe 9 Iunie 2011 10:37
Sumar: aceleasi manifestari virtuale care denota alienarea sau lipsa de talent la psiho-fantezii si aceeasi asteptare (alienanta de data asta) ca cei care intra pe aici sa si piarda vremea cu un topic la fel de prost facut!
As_ninge
Postat pe 9 Iunie 2011 10:43
cat de banala e realitatea,asa-i?nimic nou sub soare
sanset
Postat pe 9 Iunie 2011 10:48
Realitatea??? Poate cea pe care o percepi si incerci sa o redai aici! De obicei, schimbarile interioare conduc si la imagini diferite ale realitatii! Ar merita incercat doar asa, pt amuzament!
As_ninge
Postat pe 9 Iunie 2011 10:54
se poate ca sant in ceata,lamureste-ma cam ce vrei sa zici
sanset
Postat pe 9 Iunie 2011 11:00
de fapt, nu exista o realitate unica, obiectiva, aceea a tuturor, intrucat nu exista perceptii similare ale lucrurilor si gestionarea lor si, mai ales, pt ca subiectivismul, manifestat prin ideea de `eu`, inghite subtil obiectivismul, detasarea, atunci cand esti in miezul lucrurilor. e-adevarat ca trebuie sa turnam realitatea interioara dupa cea exterioara, vizibila, inteligibila si cu `dimensiuni` acceptate de perceptia generala, insa ce te faci cu faptul ca dincolo de ratiune, suntem dotati si cu ininteligibil (cel putin din pdv al altora), cu inefabil, un ce necuantificabil, nemasurabil si greu de apreciat, cu un sistem propriu de intaminare-raspuns, caci emotiile au de multe ori un impact decisiv. si nu vorbesc neaparat de acele emotii puternice, coplesitoare, care bruiaza luciditatea, bulversand ratiunea si modul de procesare conform legilor ei, ci de cele ponderate, care sunt si firesti pana la urma. suntem un conglomerat de elemente care functioneaza simultan, nu separat. intr-adevar sunt oameni care reusesc sa-si inabuseasca trairile, sa le camufleze prin aceea ca par ca detin controlul, insa inabusirea nu inseamna si infruntare, intrelegere si mers mai departe. ea inseamna doar amanarea unei rabufniri teribile si astfel, oamenii care pareau puternici, `solizi` mental, devin personajele centrale ale unor circumstante deloc de invidiat. stim ft bine la ce duce acumularea frustrarilor si ignorarea lor.
esme
Postat pe 9 Iunie 2011 11:26
apropos, amu vreo 10 ani, aveai vreo 31 si el vreo 27... deci, zic si eu, era de asteptat ca el sa vrea copii si tu puteai sa-i faci lejer atunci!
n-ai vrut sa-i faci, si il mai acuzi ca s-a dus sa-i faca alta copil, cand tu zici ca trebuia sa-si caute alta? amu mi se pare jenibil sa mai faci caz pe asta!
99% cred ca ai fi fost o doamna, sa-i fi spus atat: ma bucur pt tine, nimic nu e vesnic, pana aici a fost relatia asta! asteptam momentul asta de 9 ani si 11 luni! (cu aproximarile de rigoare pt perioada)
la ce bun sa-ti pui poalele in cap? te-ai simtzit tradata si frustrata? ti-ai pus problema cum s-a simtzit el 10 ani in care n-ai vrut sa-i faci copil?
punct.
alfheim
Postat pe 9 Iunie 2011 11:30
esme, unii stiu, altii nu, pana nu se confrunta cu situatia de facto!
alfheim
Postat pe 9 Iunie 2011 11:33
nici fanteziile nu mai sunt ce-au fost...
michelle_
Postat pe 9 Iunie 2011 11:44
alf, problema nu e ca pare de domeniul fantasticului scuza caraghiosului aluia care nu stie cum a produs insamantari pe nush`ce terenuri destelenite (e si prostanac fudul, pe deasupra, crezand ca are de-a face cu vreun copil careia sa-i toarne asemenea aberatii drept justificari beton), ci faptul ca odata ce s-a intamplat asta, atat timp cat nu impartasesti asteptari comune, il lasi in pana mea, urandu-i succes si cat mai multe insamantari si productii la hectar, si pleci. nu cred ca e vreo problema speciala, complicata, care sa necesite negocieri delicate, subtile, in ideea ca pe acolo pe undeva exista vreun `profit` pt ambele tabere. de fapt, cu un adult intarziat la circumvolutiuni, nici n-ai ce discutii purta.
esme
Postat pe 9 Iunie 2011 11:44
alf, eu zic ca femeia si-a spus of-ul. cine suntem noi sa dam cu piatra...lucrurile au fost hotarate de la inceput...liniile au fost clare si drepte: nu vrea copii (ea), era clar...
vii acum si zici ca...totusi, ai si tu unul al tau (el) si ca nu stii cum sa faci...ca ti-e foarte bine cu babaciunea asta, e confortabil...doar ca vine tinerica si il revendica pe tatal copilului....
sunt realitati, fie ca ne plac sau nu...si nu ai dreptate...deloc...daca i-a spus ca nu vrea copii, trebuia sa plece omul la una care vroia...atunci...
iaca si barbatul din tine...ma nervezi acuma...
auzi, vrea EL si EA n-are ce comenta .... Patriarhatul n-a murit...punct.
dor72
Postat pe 9 Iunie 2011 11:58
bre, caldura asta face ravagii...
michelle_
Postat pe 9 Iunie 2011 12:05
crezi?
dor72
Postat pe 9 Iunie 2011 12:08
oh daaaa...moare neuronu' sigur
michelle_
Postat pe 9 Iunie 2011 12:13
chiar ma gandeam cum vede un barbat situatia asta....
sanset
Postat pe 9 Iunie 2011 12:16
dupa cate vad, pricep cam greu...sunt incorigibila

cei 2 nu locuiau impreuna, dar aveau o relatie de 10 ani. Bazata pe ce?

sau o fi doar chestia cu perceperea diferita a realitatii ?
Eugenia69
Postat pe 9 Iunie 2011 12:22
exact! eu ce ziceam?
michelle_
Postat pe 9 Iunie 2011 12:25
of, daca-mi moare si asta...ce ma fac?
sa-mi notez undeva...sa-i fac o coliva!
Eugenia69
Postat pe 9 Iunie 2011 12:39

si ce frumos mi-a disparut prima postare!!!
ma bucur ca baietzii lucreaza!
la mai mare!!!!
alfheim
Postat pe 9 Iunie 2011 12:49
dor, te enervezi degeaba!
nu stiu daca ai vazut prima postare pe care am facut-o si pe care adminii garbo au binevoit s-o shtearga! a doua postare a mea, era o continuare a primei si aveau ceva foarte strans legat!
oricum multumiri stafului
astept si shtergerea contului si a celorlalte postari
e buna si cenzura asta!
alfheim
Postat pe 9 Iunie 2011 12:54
alf, ramai prietenul meu...
dor72
Postat pe 9 Iunie 2011 12:57
multumesc! sarutari de maini pe amandoi obrajii!
alfheim
Postat pe 9 Iunie 2011 13:00
am fost colegi de lucru nu la acelasi departament dar la aceeasi firma 7 ani si vecini de bloc cam5 ani ,eu locuiam la etajul doi si el la1 ,eu cu copii si el singur,in prezent eu nu mai locuiesc acol mi-am cumparat o locuinta mai mare,copii mei aveau nevoie de asta
sanset
Postat pe 9 Iunie 2011 14:01
erau vecini si neah intre vecini se mai ajuta omu' ce sa-i faci
tusi_Oli
Postat pe 9 Iunie 2011 14:10
vecini, colegi de munca...ehe....
posibil si amantzi inainte de concubini...
hai ca iar vine protv-ul si mai pune de-o telenovela!
alfheim
Postat pe 9 Iunie 2011 14:14
nu ,l-am cunoscut la 2 ani dupa divort
sanset
Postat pe 9 Iunie 2011 14:19
tusi_Oli
Postat pe 9 Iunie 2011 14:20
959, dragostea in 3 = el, viitoarea mamica si copilul.
ufishor
Postat pe 9 Iunie 2011 14:21
pe mine m-a socat faptul ca se intampla acum,pentru ca mai ales in ultima vreme viata noastra era chiar in regula,a facut chiar inainte de pasti un program pt concediu in vara in spania,eu am mult mai mult timp liber decat inainte si el parea ca e multumit ,mai mult de atat a luat un teren ,am fost acol sa-l vad si eu , mi-a zis ca acol o sa facem o casa noi a noastra ,si vine acum sa-mi spuna ca peste 9 saptamani o sa aiba un baiat
sanset
Postat pe 9 Iunie 2011 14:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum stim cand am intrecut limita? 23 De la: garbo_1502 23 Aprilie 2012 17:12
De ce alege un barbat sa faca amor cu lumina stinsa?? 34 De la: charmelen 14 Iunie 2015 12:02
cand sa pui capat unei relatii? 46 De la: garbo074997 21 Iulie 2010 09:26
..Spre ce oare ma indrept?!... 16 De la: Jojolin 19 August 2010 23:57
se mai poate reveni 11 De la: luptatoareacurajoasa 26 Mai 2010 19:56
Setari Cookie-uri