ajutati-ma sa scap de socru

Da-l afara. Daca nu vrea cu frumosu, da-l pe usa afara. Socrii din astia puturosi si plini de ei am mai vazut....Cat va sta pe capul tau, nu vei avea liniste. Daca nu pleaca mai repede, vei ajunge sa te desparti de prietenul tau.
garbo112682
Postat pe 25 Iulie 2010 18:08
daca logodnicul tau se comporta asa, de asta vei avea parte toata viata. Asa ca, fugi cat mai ai timp
pirania_1960
Postat pe 25 Iulie 2010 18:38
paraseste-l...draga mea,nu se merita sa traiesti langa un barbat care nu tine cont de tine de intimitatea voastra,de parerile tale....Si daca nu il intereseaza ca l-ai amenintat ca o sa pleci..fa in asa fel ca aceste vorbe sa nu fie doar o amenintare...ai sa vezi ca o sa se schimbe daca o sa pleci.Poop si bafta!
mihaelaED
Postat pe 25 Iulie 2010 18:51
OR FI ELE CURVE,DAR TU ESTI UN MISOGIN IMPUTIT!
garbo089273
Postat pe 25 Iulie 2010 19:09
helllooooou....astea care scriu din an in paste....mai usor cu limbajul de mahala...puteti injura in privat, dar aici aveti totusi o limita a bunului simt...
tutankhamon
Postat pe 25 Iulie 2010 19:28
mai dar ce i cu agitatia asta aici ,vreau si eu mai putina canicula si mai multa bere neagra
cavalerulnegru
Postat pe 25 Iulie 2010 20:11
ohoooo...cavalereeee....berea ii la cafenele sau la terase...
tutankhamon
Postat pe 25 Iulie 2010 20:22
salutare tuturor
cavalerulnegru
Postat pe 25 Iulie 2010 20:38
va las ca a inceput un film fain pe pro
cavalerulnegru
Postat pe 25 Iulie 2010 20:39
hi hi....die hard 3 din 95????e fumat de mult...mai misto e filmul de pe hbo...
tutankhamon
Postat pe 25 Iulie 2010 20:44
De la: tamango_007, la data 2010-07-25 15:30:40DAI CATE O PICATURA DE ''PUR'' IN FIECARE ZI SI SCAPI DE EL.!BEA ACUM SI SE CURATA MAI TARZIU.!
selia
Postat pe 25 Iulie 2010 20:55
cata minte sa ai, sa poti cere partenerului sa-si dea parintele afara..?
aaa...,de fapt stai asa...
dap..,nu trebuie sa ai...
roby_cado
Postat pe 25 Iulie 2010 21:04
tu de ce nu stai cu soacra, roby???
tutankhamon
Postat pe 25 Iulie 2010 21:07
poti sa ghicesti Tuto..?
roby_cado
Postat pe 25 Iulie 2010 21:15
lasa-l sa se plictiseasca,si nu -l mai finantati !
sau..............!
lubygyp
Postat pe 25 Iulie 2010 21:29
un raspuns de la un om patit...pune-l sa aleaga ...ori traieste cu tine ori cu parintii..........
P.S. DACA ALEGE PARINTII CA RASPUNS, FUGI SI NU TE UITA INAPOI .........CREED-MA PE CUVANT
doar
Postat pe 25 Iulie 2010 22:24
Am avut o situatie similara..am fost casatorita cu cineva..., parea un tip deosebit DAR avea o mare problema: nu putea spune Nu parintilor..in sensul ca indiferent ce-si doreau , la orice ora , ca era ora 1 PM sau 1 AM, miezul noptii, miezul zilei ..daca aia doreau ceva ( A NU SE INTELEGE GRESIT - NU ERA URGENTA SAU CAZ DE FORTA MAJORA) el le facea permanent pe plac ..desigur ..dupa o vreme mi-am dat seama ca asta merge in detrimentul relatiei noastre, precizez , nu locuiam cu socrii sau cu parintii mei ,locuiam singuri din pacate doar la 10 minute distanta de parintii lui, spun din pacate pt ca..cand era lumea mai draga..mereu intervenea ceva..am primit un telefon odata la 00 pe motivul ca mama lui dorea ceai de tei , fix la acea ora..sau alte chestiuni Aceste lucruri si cereri devenisera la ordinea zilei sau a saptamanii :-).Astazi asa..maine asa..i-am atras atentia..nu l-am pus sa aleaga..( parinti sunt parinti , mi-am spus) intr-un tarziu, nu prea tarziu :-) am intentat divort si am plecat in drumul meu. Daca are o dependenta exacerbata de parinti ( dependenta de ordin afectiv) nu ai nicio sansa sa continui relatia cu el..eu am avut 4 ani de casatorie in spate...si pur si simplu am considerat ca e timpul sa-mi vad de drumul meu..Consider ca e fara sorti de izbanda o relatie cu cineva care nu poate spune Nu parintilor, nu sunt absurda sau egoista...eram langa el atunci cand dorea sa ii ajute sau daca aveau nevoie de ceva , nu am fost niciodata impotriva dar ei se foloseau de trucurile telefoanelor si ,,urgentelor" pt a ma inlatura pe mine...au reusit, nu regret nimic, o astfel de relatie mi-ar fi barat drumul..Succes ! PS: Niciodata nu m-ar fi ales pe mine in detrimentul parintilor ..mi-a spus 5 ani mai tarziu.. :-) Nu am pierdut nimic pt ca nu aveam ce...sau ..pe cine ...Show must go on ...
reyya
Postat pe 25 Iulie 2010 23:13
De la: garbo112682, la data 2010-07-25 18:08:40Da-l afara. Daca nu vrea cu frumosu, da-l pe usa afara. Socrii din astia puturosi si plini de ei am mai vazut....Cat va sta pe capul tau, nu vei avea liniste. Daca nu pleaca mai repede, vei ajunge sa te desparti de prietenul tau.


ADEVARAT
KNIGHT_31
Postat pe 25 Iulie 2010 23:16
Spunei sotiei lui, ca de trei luni nu munceste nimic, ca va stramtoreaza mult si va incurca si cu intretinerea pe degeaba. Spunei sotiei sa-l cheme acasa, ca s-a intamplat ceva grav, ca este inspital in urma unui accident de masina.
daca logodnicul nu-l trimite acasa, trimitel tu, cu rscul ca -i vei parasi pe amandoi. Italia este plina de barbati sentimerntali sa-u romani rataciti. SUCCES!
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 25 Iulie 2010 23:53
De la: KNIGHT_31, la data 2010-07-25 23:16:36
De la: garbo112682, la data 2010-07-25 18:08:40Da-l afara. Daca nu vrea cu frumosu, da-l pe usa afara. Socrii din astia puturosi si plini de ei am mai vazut....Cat va sta pe capul tau, nu vei avea liniste. Daca nu pleaca mai repede, vei ajunge sa te desparti de prietenul tau.


ADEVARAT


eu zic sa te muti direct...nervi , timp consumat..energie pierduta..lasa-l pe tatal lui...sa-si traiasca iubirea paterna alaturi de fiu-su :-) si vezi-ti de ale tale..viata e scurta, traieste-o (Doar)FRUMOS...!
Unii chiar au ceea ce merita..si daca tot il alege pe tatal lui si nu poate sa faca diferenta intre relatia lui si parintii lui..nu ai pierdut nimic..oricum nu ai avut nimic ...sentimentul pierderii nu exista.
reyya
Postat pe 25 Iulie 2010 23:54
De la: alexandru_revnic_yahoo_com, la data 2010-07-25 23:53:39 Spunei sotiei lui, ca de trei luni nu munceste nimic, ca va stramtoreaza mult si va incurca si cu intretinerea pe degeaba. Spunei sotiei sa-l cheme acasa, ca s-a intamplat ceva grav, ca este inspital in urma unui accident de masina.
daca logodnicul nu-l trimite acasa, trimitel tu, cu rscul ca -i vei parasi pe amandoi. Italia este plina de barbati sentimerntali sa-u romani rataciti. SUCCES!


alta treaba nu are sotia decat sa-l cheme acasa :-)) Ce naiv esti..acum se bucura si ea ca e singura acasa
Cat despre chestiuni grave , moarte , accident ...nu se face !
Sa-l trimita ea acasa?? Adica cum sa-l trimita, legat?? :-)) Daca ala nu are chef sa plece iar fiu-su nu reuseste sau vrea sa-l convinga ..traiesc cu el pana la adanci batraneti...asta daca vrea ea sa insiste asa mult si nu are treburi mai importante de facut cu viata ei :-)
reyya
Postat pe 26 Iulie 2010 00:07
De la: roby_cado, la data 2010-07-25 21:04:18cata minte sa ai, sa poti cere partenerului sa-si dea parintele afara..?
aaa...,de fapt stai asa...
dap..,nu trebuie sa ai...

Nu. e mult mai normal sa te arunce socrii afara din casa. Eventual cu un copil mic in brate. Da, da. Asa e mai normal, ai dreptate.
Doara
Postat pe 26 Iulie 2010 06:20
Draguta o asa situatie nu trebuie sa acepti nici daca esti casatorita cu omul asta, dar daca poti sa aplici diplomatia hai sa incercam putin prin al face pe tovarasul tau sa ii fie lui cel mai greu. Incepe prin ai spune ca nu ai dormit toata noaptea pt. ca ai dormit incomod si roagal ca din seara urmatoare sa doarme cu tatal lui pt. ca tu sa dormi cu copilul. Evita cat poti de mult sa ii fi iubita cand isi doreste, aratandu-ti teama ca poate venii socrul, sau gaseste-i socrului o femeie care sa ti-l ia dupa cap. Daca nici asa nu reusesti atunci fa-ti bagajul si da-l naibi, ca maine iti aduce pe cap un frate, o sora, soacra , un prieten, cine naibia mai stie ...si ce sa faci cu asa un barbat slab. Multa bafta.
garbo100606
Postat pe 26 Iulie 2010 09:39
Daca ar fi tatal tau in locul tatalui lui oare cum ai proceda? Poate omul ala chiar vrea sa-si gaseasca de lucru......Nu degeaba vorbeste toata lumea de rautatea romanilor ajunsi dincolo.
xelle
Postat pe 26 Iulie 2010 09:51
dor..
pff..,nu incetezi sa ma uimesti..
pe asta de unde ai scos-o bre..? ,ma rog..,nu te obosi sa ma luminezi..
dar, taaaaare as vrea sa te vad pusa in situatia in care partenerul sta in casa ta,cu un copil dintr-o casnicie anterioara(pe care, normal,iubindu-ti partenerul,i l-ai acceptat),si sa vina ala intr-o zi la tine sa-ti susure la ureche.."scumpo..,spune-i matii sa plece dreaq de aici,ca n-o mai suport nene.."..,taaare as vrea sa te vad cum te duci tu la mama ta,o mangai pe crestet,si incepi sa-i spui duios.."mami..,iti multumesc ca m-ai iubit,m-ai crescut,ca ai avut grija pana acum de mine,dar lui Fanel nu-i convine ca stai aici..,asa ca, fa-ti frumusel bagajul si ia-o incet asaa..."..,ohh..,taaare as vrea sa te vad in situatia asta..si nu numai pe tine..
in fine..,una peste alta,ai grija ca a discuta numai in contradictoriu cu cineva,chiar daca are dreptate..,nu inseamna a avea "un caracter puternic"(cum ai tu impresia ca ai fi)..,e mai degraba o boala..

roby_cado
Postat pe 26 Iulie 2010 09:58
De la: dincaandreea77, la data 2010-07-19 19:15:54 Am o mare problema. In acest moment locuiesc la Viena impreuna cu logodnicul meu. Acum 3 luni de zile a venit la noi tatal lui sa isi caute de munca, cica nu gasea la Sinaia. Si din momentul in care a venit, logodnicul meu mi-a promis ca o sa stea doar o luna maxim o luna jumatate daca nu isi gaseste de munca.Dar de atunci au trecut 3 luni sitot nu munceste. NU STIU ce sa mai fac sa il conving sa il trimita acasa. Are casa lui , familie, o sitiatie acceptabila chiar daca munceste doar sotia lui si o nepotica de care sa aibe grija . Sa nu mai spun ca zilnic bea si fumeaza si ii cere bani prietenului meu sa puna la pariuri.
Am incercat sa vorbesc cu prietenul meu, sa ii explic ca nu mai suport situatia, m=am certat cu el, l-am amenitat ca plec eu daca nu pleaca tatal lui, nimic nu functioneaza.Simt ca o iau razna.Nu mai am intimitate in propria mea casa. Acum a venit si copilul meu in vacanta 2 luni de zile si e si mai dificil pentru ca doarme cu noi in pat. simt ca cedez nervos. Va rog AJUTORRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



De parintii tai ai scapat???
anca_53
Postat pe 26 Iulie 2010 11:39
De la: traian1, la data 2010-07-25 02:31:57ia otrava,inghite-o si gata,am mai scapat de o.....socrul e tatal celui care te fecundeaza de nesatula in alte tari,al 2 lea babilon,curvele romance




Ai perfecta dreptate.

Felicitari
anca_53
Postat pe 26 Iulie 2010 11:41
Da. Asa e Robi. Doar din spirit de contrazicere postez.
Nu frate, daca are unde sta si nu are probleme cu banii pe care eu as putea sa i-o rezolv n-are nici un motiv sa-lungeasca sederea. Oricum mama mea se simte singura ca nu e locul ei si nu sta. Dar asa e. Depinde de cat de mult bun simt ai. Copilul e cu totul alta poveste. Nici macar nu exista termen de comparatie.

De unde am scos ceea ce am zis mai sus? Din viata.
Doara
Postat pe 26 Iulie 2010 13:06
De la: dincaandreea77, la data 2010-07-19 19:15:54 Am o mare problema. In acest moment locuiesc la Viena impreuna cu logodnicul meu. Acum 3 luni de zile a venit la noi tatal lui sa isi caute de munca, cica nu gasea la Sinaia. Si din momentul in care a venit, logodnicul meu mi-a promis ca o sa stea doar o luna maxim o luna jumatate daca nu isi gaseste de munca.Dar de atunci au trecut 3 luni sitot nu munceste. NU STIU ce sa mai fac sa il conving sa il trimita acasa. Are casa lui , familie, o sitiatie acceptabila chiar daca munceste doar sotia lui si o nepotica de care sa aibe grija . Sa nu mai spun ca zilnic bea si fumeaza si ii cere bani prietenului meu sa puna la pariuri.
Am incercat sa vorbesc cu prietenul meu, sa ii explic ca nu mai suport situatia, m=am certat cu el, l-am amenitat ca plec eu daca nu pleaca tatal lui, nimic nu functioneaza.Simt ca o iau razna.Nu mai am intimitate in propria mea casa. Acum a venit si copilul meu in vacanta 2 luni de zile si e si mai dificil pentru ca doarme cu noi in pat. simt ca cedez nervos. Va rog AJUTORRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nu inteleg un lucru: ori este logodnic, ori prieten ori sot?
de unde socru daca nu esti casatorit cu tipul? ....la urma urmei conteaza si ce-ti este: tatal prietenului tau sau socru in toata regula
tymbark
Postat pe 26 Iulie 2010 13:26
Solutie:
1. Trimite-l pe logodnicul tau sa doarma cu tatal lui in pat, sau pe jos in camera cu tatal lui , pe o saltea, daca nu au loc in pat, sub pretextul ca tu trebuie sa dormi cu copilul ( altfel nu aveti loc, plus ca copilul trebuie protejat de anumite lucruri care se intampla intre adulti)
2. Nu accepta sa doarma copilul cu socrul tau pentru ca nu vrei sa-ti sacrifici copilul, plus ca acesta a fost lipsit de prezenta ta tot anul, iar logodnicul a dormit tot timpul cu tine in pat.
3. Daca este casa ta si nu gasesti intelegere, da-i afara pe amandoi (tatal + logodnicul)
4. Daca este locuinta comuna sau a logodnicului tau, pleaca pur si simplu. Toata viata socrii ( sau socrul ) vor profita de pe urma voastra iar tu vei fi pe ultimul loc.
... Sau poate situatia nu este chiar asa neagra, considera ca sunteti o familie, cu bunici si copii si accepta ca la un moment dat si copii trebuie sa intretina copii, asa cum acestia au facut-o la randul lor. Si poti sa faci asta macar 18 ani, asa cum a facut socrul tau cu fiul lui.
Doar tu decizi, dar uneori e bine sa vezi si partea frumosa a lucrurilor
Miafarow
Postat pe 26 Iulie 2010 14:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
(ne)firescul 42 De la: dan120768 28 Noiembrie 2013 13:17
Menage a trois 5 De la: anaROBERT 19 Decembrie 2010 23:14
cum sa fac sa slabesc din solduri? 14 De la: quasaria 24 Decembrie 2009 00:51
Relatia cu un strain! Merge sau nu merge? Ajutor! 297 De la: daniilia 25 Februarie 2010 22:10
AJUTOR 17 De la: garbo_7015 5 Octombrie 2012 22:24
Setari Cookie-uri