ajutati-ma sa scap de socru

De la: neydaby, la data 2010-07-25 10:52:25CE " JAVRA"! CUM TE SUPORTI? DAR CEI DIN JUR? "CAPUSE"! TE IDENTIFICI?
MESAJ PT. TRAIAN 1
neydaby
Postat pe 25 Iulie 2010 10:54
MESAJ NPT TRAIAN!
neydaby
Postat pe 25 Iulie 2010 10:55
De la: traian1, la data 2010-07-25 02:31:57ia otrava,inghite-o si gata,am mai scapat de o.....socrul e tatal celui care te fecundeaza de nesatula in alte tari,al 2 lea babilon,curvele romance

Probabil ca atit sti sa faci tu Traianeee,sa fecundezi..ai putea face o afacere din asta!
sweetiulia_yahoo_com
Postat pe 25 Iulie 2010 11:11
De ce nu faci o demonstratie? Ca sa fie totul cat mai clar. Arata-ne cum se face.
Poate nu esti suficient de "barbat" pentru asta....sau pentru orice altceva.
Era o expresie care te definea....stai sa-mi amintesc....aaaa....."scursura menajera"!
Uite, ti-am rezolvat si criza de identitate.
Restul crizelor si problemelor...rezolva-ti-le conform propriilor tale recomandari! (si cu inghitituri mici)

Oberfuhrer
Postat pe 25 Iulie 2010 11:15
Vorbeste intai cu logodnicul tau si expune-i problema.El trebuie sa vorbeasca cu parintele lui.Daca nu ia nici o masura ,prinde-i pe amandoi intr-o zi si mai expune-o inca o data.Daca nici asa nu merge,n-ai cu cine,cauta-ti alt drum ,ca doar nu s-au terminat barbatii.S-ar putea sa razi candva de ce fraiera ai fost c-ai suportat asta.
stanescugean_ph
Postat pe 25 Iulie 2010 11:16

Daca ai vorbit cu prietenul tau si el nu este de acord cu punctul tau de vedere - de ce nu te muti tu? De ce nu-ti pui amenintarile in aplicare? Probabil ca e mai ieftin sa imparti chiria pe din doua insa....
Partea cu luatul razna suna: "o iau razna pentru ca nu mai pot sa fac sex...din pricina de copil care doarme cu noi, deoarece tatal doarme in patul in care ar fi dormit copilul" - nu suna prea bine (probabil de aici postarea aceea "acida" a domnului de mai sus - desi, asta nu-i scuza limbajul).

Pe de alta parte, prieten/logodnic fiind, el nu are nicio obligatie financiara in ceea ce te priveste (il priveste ce face cu banii munciti de el).


cami_g
Postat pe 25 Iulie 2010 11:17
De la: traian1, la data 2010-07-25 02:31:57ia otrava,inghite-o si gata,am mai scapat de o.....socrul e tatal celui care te fecundeaza de nesatula in alte tari,al 2 lea babilon,curvele romance


esti nebun
helena_m
Postat pe 25 Iulie 2010 11:44
SIMPLU II SPUI SA PLECE!!! II DAI TERMEN 3 ZILE DESI E PREA MULT.SA-SI ADUNE CU CE A VENIT.DACA NU PLEACA TE DUCI LA POLITIE SI II ROGI SA TE AJUTE EI K NU VREA SA PLECE .AMENINTAL CU POLITIA SI DACA AI O CUNOSTINTA MAI INTAI SPERIEL.SI DACA NU
PLEACA TU,!!!!!!!!!!!!!!!!!1POATE AU AJUNS HOMOSEXUALI SI ESTI IN PLUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
garbo095373
Postat pe 25 Iulie 2010 11:45
e casa ta? platiti amandoi ? pai atunci da-l afara . si pe logodnic dc se poate si dc nu depinzi de el . si dc depinzi de el fa in asa fel sa nu mai depinzi ..pentru ca dc esti independenta atunci poti face ce vrei , dc nu , atunci indura ..
sentimentala
Postat pe 25 Iulie 2010 12:03
bolnav psihic .. nu-l mai bagati in seama ca asta d-aia arunca vorbe d-astea ...cu cat oamenii sunt mai ingretosati de astfel de limbaj cu atat ei au o satisfactie mai mare ..vezi aia care se dezgolesc in public ..dc le arati grimase de dezgust cu atat sunt mai satisfacuti ...astia sunt de spitalul noua ...
nu-s atat de sentimentala precum zice id-ul ................................
sentimentala
Postat pe 25 Iulie 2010 12:09
De la: traian1, la data 2010-07-25 02:31:57ia otrava,inghite-o si gata,am mai scapat de o.....socrul e tatal celui care te fecundeaza de nesatula in alte tari,al 2 lea babilon,curvele romance
olguta
Postat pe 25 Iulie 2010 12:35
bai nene! tu ar trebui sa fii interzis prin lege!
silfida
Postat pe 25 Iulie 2010 12:44
Buna, din cate mi-am dat eu seama nu socrul te deranjeaza ci situatia pe care el a creat-o prin venirea lui la Wiena in casa in care locuiesti tu si logodnicul tau.Te mai deranjeaza de asemenea faptul ca nu munceste (desi fizic ar putea) , ca nu ai intimitate si ca nu poti petrece cele doua luni cu copilul tau in felul in care tu ti l-ai dori .Sunt sigura ca ai asteptat mult ca sa vina copilul tau acolo si sa petreceti timp impreuna.Si apoi te mai deranjeaza faptul ca nu mai ai intimitate cu barbatul cu care ai decis sa iti imparti viata.Ceea ce iarasi e in aceiasi masura normal sa ai intimitate si frustrant cand nu o ai.
Iata ce propun eu : daca socrul tau e decis sa lucreze acolo dar pentru tine e greu sa mai stai cu el in aceiasi casa (din motive intemeiate) atunci puteti sa ii gasiti lui o alta casa/apartament de locuit.Propuneti-i sa se mute, platiti ,tu si logodicul tau chiria pentru o perioada ( una , MAXIM 2 luni) si apoi sa se descurce singur.E responsabilitatea lui sa aiba grija de propria lui viata!!!Faptul ca e mai in varsta, ca e tatal logodnicului tau nu il indreptateste sa traiasca pe spatele vostru!
Iti doresc multa bafta si incearca sa te bucuri alaturi de fiul tau si de logodnic de ceea ce a mai ramas din vacanta!
sadethro
Postat pe 25 Iulie 2010 13:07
sfaturi sunt multe...tu esti singura care decide....vorbeste sincer cu amandoi...
silvia4891
Postat pe 25 Iulie 2010 13:32
De la: teodor_el, la data 2010-07-25 10:14:51
De la: reyya, la data 2010-07-25 02:36:20
De la: traian1, la data 2010-07-25 02:31:57ia otrava,inghite-o si gata,am mai scapat de o.....socrul e tatal celui care te fecundeaza de nesatula in alte tari,al 2 lea babilon,curvele romance



Traiane , da ce limbaj ai...pamfletu-i pamflet..dar tu esti de o mitocanie crasa....sau ai tras ceva??? era mai mult de o linie, asa-i?
Cineva te-a facut animal!Eu nu pot jigni bietele necuvintatoare , asemanarea cu ele este exclusa! Dar pot spune ca esti un gunoi social, daca dai asemenea sfaturi! De ce nu faci tu ce recomanzi acestei fete???


teodor_el ai citat postarea mea..desi i-am recomandat celui care a avut asememnea limbaj si asemenea idee (de a-i sugera fetei sa bea otrava) sa se intoarca in ale lui fara a posta mizerii pe acest forum. Trebuia sa citezi postarea lui si nu postarea mea, mai multa atentie data viitoare.
reyya
Postat pe 25 Iulie 2010 13:33
De la: garbo049823, la data 2010-07-25 10:31:54cred ca mama ta te-a conceput cu un porc.....altfel nu se explica limbajul oribil si lipsa totala de bun simt....
Chiar crezi ca dintr-un porc indragostit ar fi iesit asemenea specimen?????
teodor_el
Postat pe 25 Iulie 2010 13:34
Da Reyya , cred ca ai dreptate ,dar nu merita comparatia cu un animal!E un gunoi retardat...
teodor_el
Postat pe 25 Iulie 2010 13:37
De la: garbo096037, la data 2010-07-25 07:47:47ma iarta ca intervin...cind l-ai cunoscut pe prietenul tau,careia ii spui "logodnic"stiai ca are parinti?
ceea ce nu inteleg in toata aceasta poveste este ca"al tau copil"poate veni in vacanta ptr 2-3luni de zile,iar parintii "logodnicului "tau nu pot veni!!
poate este adevarat ce spui tu in legatura cu "fumatul"si cu "jucatul"dar ai incercat vreodata sa nu fii egoista si sa-l intelegi si pe socrul tau...sa fiti ca o familie si sa-l ajuti sa-si gaseasca de lucru???
daca vrei sa fiti o familie,trebuie sa accepti si parintii "logodnicului"fiindca daca nu erau ei,parintii nu exista"logodnicul"
buni sau rai sunt"parinti"..nu cred ca la fel ai reactiona daca ar fii vorba de parintii tai...ai plecat la un drum asa de greu,ai vrut sa-ti faci un viitor mai frumos si mai bun ptr copilul tau...dar de ce nu te gindesti la viitorul copilului tau si la viitorul tau cind vei fi in situatia"socrului"si nora,sau ginerele te vrea departe de casa lui(ei)?te-ai gindit vreodata ca poate vei fii si tu in situatia ca cineva sa doreasca sa scape de-o"s o a c r a"?
numai cele bune....geea

Foarte cirecta afirmatia..........incearca sa-l ajuti cu un loc de munca,nu va mai vea timp de nimic,si astfel viata voastra va intra pe un fagas normal.cu bine si sa auzim de bine
fiica_norilor
Postat pe 25 Iulie 2010 13:43
Situatia nu e usoara, dar logodnicul ar trebui sa-l convinga sa plece acasa, daca isi doreste o relatie cu tine. Pe copii trebuie sa-i tii, dar pe parinti nu e obligatoriu. Mai ales ca are unde sa stea. El doar vrea sa evadeze de acasa si nu m-ar mira daca si-ar gasi si vreo femeie.E greu pt. tine ,dar t5rebuie sa fii mai ferma.Mult noroc!
Carmen1953
Postat pe 25 Iulie 2010 13:54
"Fiica Norilor" de ce trimiti mesaje daca nu stii cu ce se mananca viata asta?Tinerii formeaza un cuplu ei intre ei nu cu parintii. Parintii au rolul lor, dar mai sunt unii nesimtiti care se baga unde nu le fierbe oala. Tu nu intelegi ca acest socru este o lepra si un parazit? Ce bine ar fi sa ti se intample si tie asta , sa te vad daca ai mai vb. asa. Incearca si tu sa gandesti, te asigur ca nu doare, dar este f. adevarat ca trebuie sa i si cu ce.JMi-e mila de ce3i ca tine...
Carmen1953
Postat pe 25 Iulie 2010 14:07
scurt si la obiect
daca pt logodnicul tau,tatal inseamna mai mult decit propria familie,renunta la el
eu666
Postat pe 25 Iulie 2010 14:35
De la: RROT, la data 2010-07-25 02:33:37Parerea mea e ca ar trebui sa incerci sa vorbesti cu socrul tau...poate va intelege situatia mai ales ca acum a venit si baietelul tau... Daca are o familie de ce sta pe capul la niste oameni tineri care au nevoie de intimitate?..Asa sunt oamenii mai in varsta din ziua de azi...nu mai au un pic de rusine!..
....................Te rog nuuuuuuuuuuuu generaliza!!Nuuuuuuu te gangesti ca. peste ani si tu vei fi mai imn varstra?????? Sau vei fi vesnic...tanar(a)??????????El ar trebui sa rez, situatia! E tatal lui! Poate gandeste ca, daca. fiul ei are voie, tatal lui de ce n ar avea?????
Jojolin
Postat pe 25 Iulie 2010 15:01
De la: RROT, la data 2010-07-25 02:33:37Parerea mea e ca ar trebui sa incerci sa vorbesti cu socrul tau...poate va intelege situatia mai ales ca acum a venit si baietelul tau... Daca are o familie de ce sta pe capul la niste oameni tineri care au nevoie de intimitate?..Asa sunt oamenii mai in varsta din ziua de azi...nu mai au un pic de rusine!..
....................Te rog nuuuuuuuuuuuu generaliza!!Nuuuuuuu te gandesti ca. peste ani si tu vei fi mai ...in,,,varstra?????? Sau vei fi vesnic...tanar(a)??????????El ar trebui sa rez, situatia! E tatal lui! Poate gandeste ca, daca. fiul ei are voie, tatal lui de ce n ar avea????? Si noi suntem mai in varstra dar nuuuuuuuuuuu suntem nesimtiti!! Euuuuu ,am vazut ,,ffffff, multe fete, femei foarte nesimtite!Asta nuuuuu inseamna, ca, toate s asa!!
Jojolin
Postat pe 25 Iulie 2010 15:06
De la: RROT, la data 2010-07-25 02:33:37Parerea mea e ca ar trebui sa incerci sa vorbesti cu socrul tau...poate va intelege situatia mai ales ca acum a venit si baietelul tau... Daca are o familie de ce sta pe capul la niste oameni tineri care au nevoie de intimitate?..Asa sunt oamenii mai in varsta din ziua de azi...nu mai au un pic de rusine!..
....................Te rog nuuuuuuuuuuuu generaliza!!Nuuuuuuu te gandesti ca. peste ani si tu vei fi mai ...in,,,varstra?????? Sau vei fi vesnic...tanar(a)??????????El ar trebui sa rez, situatia! E tatal lui! Poate gandeste ca, daca. fiul ei are voie, tatal lui de ce n ar avea????? Si noi suntem mai in varstra dar nuuuuuuuuuuu suntem nesimtiti!! Euuuuu ,am vazut ,,ffffff, multe fete, femei foarte nesimtite!Asta nuuuuu inseamna, ca, toate s asa!!
Jojolin
Postat pe 25 Iulie 2010 15:06
buna draga ,in primul rand vreau sa iti spun si eu cateva lucruri.si anume ."o persoana care isi cheama tatal stiind ca nu mai are degand sa plece ...si chiar cerand-o chiar dumneavoastra partenerului sa-i spuna sa plece si nu ia masuri inseamna ca acea persoana vrea pur si simplu sa scape de tine dar nu are curajul sa ti-o zica in fata.deci concluzie :deschide bn ochii.si obsearva ca nu-i mai place ceva sau nu-i convine ceva ,,...vrea sati dea papuci si a apelat la tatal lui ,,ca pretest ca nu vrea sa plece si sa caute un motiv sa pleci de buna voie si ca el sa nu aiba nici un amestec ca sa nu aiva responsabilitati ...imi pare rau ca iti spun dar vrea sa caute nod in papura si sa scape de tine ...umarestefiecare gest,,si cum ai spus ca degeaba ai l-ai amenitat ca vei pleca tu ...ca de de inteles prin comportamentul lui prin neinteresare ca vrea sa scape de tine intelegi?
o persoane care te iubeste cu adevarat chiar daca i-ai spune ceva de parinti chiar daca nu-i convine tot tie trebe sa iti dea treptate si sa ia masuri ...deci analizeaza fiecare gest si sa te ajute dumnezeu sa poti lua o hotarare inteleapta ...pa
aranca23
Postat pe 25 Iulie 2010 15:18
phoenix
Postat pe 25 Iulie 2010 15:20
De la: garbo095373, la data 2010-07-25 11:45:41SIMPLU II SPUI SA PLECE!!! II DAI TERMEN 3 ZILE DESI E PREA MULT.SA-SI ADUNE CU CE A VENIT.DACA NU PLEACA TE DUCI LA POLITIE SI II ROGI SA TE AJUTE EI K NU VREA SA PLECE .AMENINTAL CU POLITIA SI DACA AI O CUNOSTINTA MAI INTAI SPERIEL.SI DACA NU
PLEACA TU,!!!!!!!!!!!!!!!!!1POATE AU AJUNS HOMOSEXUALI SI ESTI IN PLUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
................ Bravoooooooooo!! :sml-happy0065 Nota 10!! Ce minte sclipitoare!! E bun , baiatul,, socrului, sa i tina si copilul, ca precis nu i a ..logodnicului..dar,,tatal sa fie aruncat in strada!! De asta iti doresc si tie Garbo...095373,,sa ai parte,, ca precis ai sau vei avea nora, ginere si nu vor sta ,,sper cu o asa ,,inteligenta,, in casa!!Daca e casa fiului,,,,,,,,,,,, cu ce drept sa l denunte pe tatal lui?????????Vai, vai!! Mare i gradina lui Dumnezeu!!Multe ,animale ,,tine in ea!! Nuuuuuuuuuuu uita,,, parintii is ,,,,UNICI,,!!!!!!! Amante pot avea fii nostri ,,multe!!! Azi este ,,ea,,, maine alta!! Asa ca va place sau nu,, noi parintii am creiat copiii!!
Jojolin
Postat pe 25 Iulie 2010 15:21
DAI CATE O PICATURA DE ''PUR'' IN FIECARE ZI SI SCAPI DE EL.!BEA ACUM SI SE CURATA MAI TARZIU.!
tamango_007
Postat pe 25 Iulie 2010 15:30
DOAMNE FERESTE SPUS IN FATA SI GATA USA DESCHISA
garbo110339
Postat pe 25 Iulie 2010 16:22
Trimetel la munca,cautai un loc de munca si vei vedea daca a venit sa munceasca sau sa stea pe capul vostru.Vorbeste cu logodnicul tau si daca nu este de acord mutate.Doi barbati singuri in gazda nu rezista mult timp.Succes
garbo134266
Postat pe 25 Iulie 2010 16:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragoste si Libertate in Doi! 15 De la: walkiria 9 August 2011 23:20
Ce parere aveti despre barbatii care-si bat sotiile/prietenele? 680 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:24
Roman....pribeag prin lume. 8 De la: Luna_in_capricorn 27 Septembrie 2010 09:53
Fara subiect 1 De la: johnny07 9 Aprilie 2012 00:00
Nu prea stiu:-??? 114 De la: blondina_X 28 Iulie 2010 11:39
Setari Cookie-uri