rac si leu?

Salutare....astazi o sa activez bomba acestei zile..sa incep deci..ce parere aveti despre relatia rac si leu?...mai intai sa va arat ce am gasit p alte siteuri:
Rac si Leu? Las-o balta. Adica NU.
Uneori merge, alteori nu merge ntre voi doi. Dar momentele n care merge au un fel ciudat de a se transforma aproape ntotdeauna, mai devreme sau mai trziu, n momente n care nu merge. Desigur, exista si parti bune si, daca esti dispus sa sacrifici o buna parte din personalitatea ta doar pentru a ramne cu Leul nsorit si stralucitor (guvernat de Soare), poate chiar ai sa faci relatia sa mearga o vreme.Leul este pasionat, pasional si are un simt artistic (mai ales teatral) foarte dezvoltat. Tu esti o creatura emotionala si foarte creativa. Leul vrea sa fie adorat si nu-si doreste dect un singur lucru n viata : sa fie n centru, mereu n centru, mereu admirat, mereu laudat.
Iar apoi:Cand un Rac si un Leu sunt impreuna, vor reusi sa-si satisfaca unul altuia nevoiile si emotiile. Amandoi au nevoie de devotament si dragoste, insa Racul apreciaza mai mult o stabilitate un planul emotional iar Leul apreciaza complimentele si vrea si fie admirat. Sunt foarte loaiali si de multe ori poate un pic prea posesivi unul cu celalalt. Fiecare ii poate oferii celuilalt ceea ce asteapta de la el deoarece de cele mai multe nevoile lor sunt aceleasi. Amandoi apreciaza confortul, siguranta o casa frumoasa si o familie unita. Leului ii place sa straluceasca in timp ce Racul iese mai putin in evidenta. Deoarece amandoi sunt foarte hotarati, cei doi vor trebui sa depuna multe eforturi pentru a se intelege si accepta unul pe celalalt. Racul este influentat de Luna iar Leul de Soare. Soarele reprezinta propriul ego, radiind caldura si lumina. Intr-adevar Leul iradiaza acest fel de energie si entuziasm. Luna reprezinta emotiile. Aceasta combinatie de energie masculina si feminina este motivul pentru care se adora si se sustin unul pe celalalt. Soarele reprezinta viata iar Luna reprezinta cultivarea. Atata timp cat sunt atenti unul cu celalalt si isi acorda destul importanta totul va fi bine. Racul este influentat de Apa iar Leul de Foc. Leul isi doreste gloria si recunosterea in timp ce Racul isi doreste securitatea si stabilitatea.
SI altii:Ar putea exista o admiratie mutuala intre acestia, din clipa in care s-au intalnit. Vor sari scantei cu siguranta si chimia dintre ei ii va incinge. Va exista o reactie "chimica" foarte puternica, o electricitate perfecta pentru sex si dragoste. Racul va avea noroc la bani alaturi de un Leu. Se vor mandri de a se afla unul in compania celuilalt si dragostea lor, ca si cuplu, va fi sub lumina reflectoarelor. Leul il va ajuta pe Rac sa scape de pesimism si va aduce lumina in viata acestuia. In schimb, Racul poate determina loialitatea si aplauzele pe care Leul le adora si le ravneste. Cand cei doi sunt impreuna, isi vor afisa adesea afectiunea in public. Daca aceste doua semne vor ca relatia sa dureze, Leul va trebui sa inteleaga cat de importanta este pentru Rac afectiunea constanta. Pe de alta parte, Racul va trebui sa il trateze pe Leu ca pe o regalitate, tot timpul.

CONCLUZIA??:o.. avand in vedere faptul k nu's o pers exact dup descrierile zodiei rac emotiva blaa...tampenii dastea. .dinpotriva stiu sa citesc foarte usor oamenii si stiu ce vor..st ascendent in sagetator intrati p un site dak nu va e lene si vedeti ce spune si mi se potriveste cuvant cu cuvant..sunt zodie d apa un retardat de rac si ascendent in sagetator kre e zodie d foc..iar leul este tot zodie de foc..eu pot sa fac echilibrul dintre apa si foc deci??? hai s nu mai lungim vorba da sai ba si dc ? ati treqt prin asta?ce final a avut?
garbo089305
Postat pe 15 Iulie 2010 20:09
Am avut in viata mea doi lei si nu,nu glumesc sau lipsesc ghilimelele.
Cu primul leu a fost o frumoasa poveste,chiar minunata si nu faptul ca m-au influentat apa sau focul sau mai stiu eu ce.....s-a terminat pentru ca era mai mic decat mine si nu-mi vedeam viata alaturi de un pustan.....se pare ca aici eu eram cea rasfatata,dar care dadeam increderea in viata....e prea mult de scris .......intr-un cuvant un cuplu perfect si o asemenea armonie mai rar...
In schimb cu al doilea leu.....ce sa zic....un vulcan ,o atractie fizica si o relatie "hai sa ne distram"...nimic mai mult.....sareau scantei atunci cand ne intalneam in pat,pe strada.....oriunde ....dar in sensul bun.....pana la faza in care am observat ca minunatul leu a devenit putin distant...de ce credeti?pt o duduita......da si nu glumesc.....asa a fost sa fie?credeti ca destinul ?
Eu nu....cred ca mai rar un cuplu rac-leu fac casa buna.....
Ceea ce vreau sa subliniez este leii sunt buni ....dar numai sa te distrezi si atat.....sau daca chiar vrei un rege langa tine....creste-l tu,fa ca el sa se maturizeze langa tine.....
aaaaa,dar cum si eu sunt tinerica......poate voi avea ocazia sa am si al treilea leu si o sa ma mai bag in seama pe aici......pana la urmatorul leu ma voi ocupa de taurul meu care e okkkkkkk
garbo004324
Postat pe 23 August 2010 17:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 7 De la: MARILENA_25 17 Octombrie 2011 16:43
Barbat berbec vs Femeia Rac!!! 12 De la: garbo_472671 28 August 2017 16:14
cum e relatia dintre un taur si un capricorn? 18 De la: Dydycatkiss 7 Octombrie 2012 09:18
sunt casatorita si mai iubesc un tip 50 De la: alice13 16 Ianuarie 2010 22:54
eu sagetatoare 42 ani el geaman 32 ani 6 De la: G1N3A5 3 Mai 2011 00:09
Setari Cookie-uri