prea multa durere

Mi-e greata, nici nu ma asteptam la altceva pentru astfel de forumuri, tineti-o tot asa, numai bine
iubita13
Postat pe 9 Iulie 2010 13:52
nu o sa poti uita niciodata asta........treci cu vederea dar nu uiti......de cate ori o sa intervina vreo discutie indiferent de subiect, o sa ti aduci aminte ca ti a gresit....si uite asa o sa ajungeti la interminabile certuri.....Daca va iubiti atat de mult reciproc si crezi ca se merita, treci peste.....daca ai dubii lasa l ca nu faceti decat sa va chinuiti reciproc....
mioara_80
Postat pe 9 Iulie 2010 13:52
De la: carmensittta, la data 2010-07-09 13:52:04Mi-e greata, nici nu ma asteptam la altceva pentru astfel de forumuri, tineti-o tot asa, numai bine

de ce sa-ti fie greata e primul si momentan ultimul asta e...cand o sa mai ai experiente o sa razi si tu.
Las-o drak de love acum nu o sa te dai cu capul de perete...NEXT!!!!!probeaza si tu ceva proaspat
ameno
Postat pe 9 Iulie 2010 13:54
De la: carmensittta, la data 2010-07-09 13:52:04Mi-e greata, nici nu ma asteptam la altceva pentru astfel de forumuri, tineti-o tot asa, numai bine


deja? ia un metroclopamid si un ceai de menta o sa-ti treaca sigur
tusi_Oli
Postat pe 9 Iulie 2010 14:00
De la: carmensittta, la data 2010-07-09 13:52:04Mi-e greata, nici nu ma asteptam la altceva pentru astfel de forumuri, tineti-o tot asa, numai bine


Carmen, cand lucrurile merg prost spre foarte prost, si esti constienta ca nu mai exista solutii de revenire la ce-a fost odata, trebuie sa inveti sa faci haz de necaz, sa te aduni si sa oprivesti cu incredere spre viitor. Nicio privire in urma. Nici una!
Hai, capul sus!
Doare, sigur ca doare, dar va trece... e verificat!
Tylly
Postat pe 9 Iulie 2010 14:04
Maaaama, ce rele sunteti!
Aproape ca m-ati intrecut...

Tylly
Postat pe 9 Iulie 2010 14:05
nu e rautate...e dus cu apa rece
pfffaiii pana acum ar fi trebuit sa-si taie venele deja
ameno
Postat pe 9 Iulie 2010 14:07
De la: carmensittta, la data 2010-07-09 02:15:23Povestea mea este lunga si nu vreau sa va plictisesc, totul a inceput acum 4 ani, eram amainsoi la acelasi liceu, iubire ca in povesti, el primul, eu prima din viata lui, totul incepuse perfect.Apoi cu timpul au inceput certuri, in primul rand din vina parintilor lui, nu ma vroiau, m-au dat afara, ma injurau, apoi se schimbase si el, imi spunea ca sunt fraiera, ca nu sunt buna de nimic, erau vorbele parintilor lui dar il influentase incat eu ajunsesem sa plang mai mereu, totul se ducea de rapa, dupa 3 ani era ciudat, ma si lasase pentru o saptamana, la rugamintile mele ne-am impacat, nu mai suportam, intradevar recunosc in acest timp era si bun cu mine, uneori imi arata ca ma iubeste, imi cumpara ce vroiam mi-a luat foarte multe obiecte valoroase desii eu aveam nevoie de respect.Anultrecut in vara dupa ce el isi pierduse interesul, si-mi daduse "papucii" si etc, am zis ca nu mai pot, si-am incercat sa fiu cu un alt baiar, ieseam cu respectivul, m-am si sarutat cu el, dar nu reuseam sa tin la la acel baiat.Cel pe care eu il iubeam intradevar spunea ca si-a dat seama de greseli ca de acum ma vrea, ca ma iubeste, ca il doare sa ma piarda si venea mereu plangand, dar eu nu-,l mai credeam, mai ales ca si el stiam ca iese cu cineva desii sustinea ca nu sunt decat amici, dar nu il credeam.Dupa 2 luni de despartire, m-am gandit sa il iert, sa o iau de la capat, l-am cautat si ne-am impacat, eram cel mai fericit om, il iertasem, dar fericirea nu dureaza, dupa cateva zile aflu de la acea fata cu care a zis ca era amic, ca se culcase cu ea, sincer imi doream sa mor, el mi-a zis ca era disperat ca vroia sa se omoare, ca nu mai putea traii fara mine, si a incercat sa ma uite prin felul asta, aiurea, dupa atat de putin timpfusesem de tot inlocuita, mintita, nu imi vine sa cred, am continuat povestea care deja e cosmar, nopti de nesomn, am plans aproape zilnic, am stat cu calmante, am devenit depresiva, am incercat sa ma sinucid si eu cat si el, el la fel plange, se consuma si nu ii vine sa creada cat a gresit, ma implora sa ii dau o sansa, inca una, dar eu, simt ca am murit, o data am fost singura din viata lui, acum sunt..inca una, l-a atins alta, desii pentru cateva minute, pentru ca si de la el cat side la ea am aflat ca nu a fost decat un "sex nereusit " a durat doar cateva secunde dupa care el a zis ca nu poate, dar si asa, mi-e imposibil sa stiu ca a ajuns pana acolo, mi-e scarba, nu ma pot obisnuii, vad imagini cu ei in cap, am luat-o razna, m-a distrus si totusi continui, oare cat de mult poti ierta cand iubesti?Nu stiu ce sa fac, ma doare mai ales ca am fost singura din viata lui si nu voi mai fi vreodata, il iubesc dar nu ma pot apropia de el ca ma doare.Ce sa fac, a mai fost cineva in situatia mea, sunt curioasa daca cineva a putut uita ca persoana iubita s-a culcat cu altcineva si au reusit sa traiasca fericiti dupa aceste intamplari, imi mii de scuze ca m-am lungit atat, dar povestea este foarte lunga.multumesc.


mai vreau,mai vreau....z tot,descarca-ti sufletul!
dancris
Postat pe 9 Iulie 2010 14:10
sa zic ... sa nu zic ...
bluelight
Postat pe 9 Iulie 2010 14:15
zi tot si fara virgule
ameno
Postat pe 9 Iulie 2010 14:16
Zic ca intai si-ntai fetii ii trebuie o gramatica.
dupa ce-o termina de studiat o sa se intample cateva minuni :
1 o sa fie coerenta - in scris si poate cu putin noroc si in alta parte
2 o sa-si dea seama ca a trecut ceva timp si omu' nu mai prezinta interes
3 o sa priceapa intelesul unor cuvinte pe care le-a tot auzit si ,poate ca o s-asi dea seama ca sunt lucruri mai placute de trait .
4 cine stie, fiind f. ocupata ii va trece si greata.
bluelight
Postat pe 9 Iulie 2010 14:30
ameno,are fata ta o felie de lamaie pe cap

zic si eu...poate vrea fata asta
dancris
Postat pe 9 Iulie 2010 14:38
merge brici la greata fetei
blu, las-o sa-si taie venele
blod blod blod
ameno
Postat pe 9 Iulie 2010 14:46
mai io cred ca voi fugiti de me nu?!

hmmm...cum intru io cum nu mai e nimeni...

hai ca io tot va pupacesc si va doresc o zi faina!
dancris
Postat pe 9 Iulie 2010 15:01
nu-i adevarat eu mai stau un pic
ameno
Postat pe 9 Iulie 2010 15:07
da, mai, dus cu apa rece era; si deoarece asa tare am suparat-o, mai vin eu si cu una "calda":
mai fata: tu nici nu stii ce inseamna in viata o durere prea mare! parol!
nu stiu nici care ti-e dilema:
1.aia te trateaza ca dracu', ba si el a facut-o in destule randuri; pe urma, spui ca a facut ceva ingrooozitor, peste care nu poti trece: so, treci atunci peste el, mergi mai departe
2.sau poti trece, inghiti uiti si... astepti sa vezi ce-ti mai rezerva viata

Nu in ultimul rand, te-as sfatui sa copiezi undeva postarea asta si sa o recitesti candva, "cand o sa te faci tu mare"! Atunci vei intelege ce e atat de hilar in scenele descrise de tine!
Pana atunci, multumeste-i lui Dumnezeu ca nu ai apucat sa simti o durere mare si roaga-te ca nici sa nu ai ocazia in loc sa te jelesti!!
moniq_
Postat pe 9 Iulie 2010 16:18
Oaliu, ce rele sunteti!!!
Lasati fata in pace, ca ea vrea o dragoste din aia, platonica... in care el, daca se desparte de ea, de durere sa mearga in cruciada. Sau in vietnam, ca Forrest Gump.
blairwitch
Postat pe 9 Iulie 2010 16:56
WITCH!
You DID put that spell on me....
de-atunci, ma urmaresc "vanatorii" virtuali! care cum intra: pata pe moa!
moniq_
Postat pe 9 Iulie 2010 17:00
popa din ala cu barba lunga,nu merge...?
dancris
Postat pe 9 Iulie 2010 17:02
bre, n-am incercat... unde-o fi topicu' cu "fermice"?
moniq_
Postat pe 9 Iulie 2010 17:03
De ce poate cineva sa vorbeasca despre ceea ce nu stie, moniq tu spui cu atata convingere ca eu nu stiu ce inseamna durere, ca vai saraca de mine, am si eu o mica deceptie si ma vait, esti sigura, vrei sa iti spun ca am avut dureri in viata poate mult mai mari ca ale tale, cum ca tata este un curvar si nu l-am mai vazut de la 6 ani, ca al 2-lea tata mi-a murit, ca cel care m-a crescut singurul tata bunicul meu , a murit si el si tot asa, viata mea a fost o drama, asta este ideea eu incercam sa reusesc cumva in viata asta sa fiu macar putin fericita, incercam sa gasesc un barbat numai al meu, din cauza trecutul, incercam sa ma feresc sa gresesc in viata sa nu fac vre-un copil sa sufere, am incercat sa evit toate astea si viata mi-a ras din nou, el mi-a redat viata, fericirea si tot el le-a luat acum de tot....De aceea ma amuz intr-un fel de raspunsurile unora de aici, atat de scarboase, de imature, va mutumesc, in felul asta imi dau seama ca nu exista oameni....
iubita13
Postat pe 9 Iulie 2010 17:13
da, dureri... si oameni!
totdeauna " a mea e mai mare..."
raman la parerea mea, roaga-te! exista dureri imense, sfasietoare si fara de alinare! pe care le porti cu tine intreaga viata si nu le strigi in piata mare nici nu le poti compara;
iar oamenii, sunt peste tot: important sa deschizi ochii, sa ii vezi! sa traiesti, sa zambesti si sa crezi!
moniq_
Postat pe 9 Iulie 2010 17:15
De la: carmensittta, la data 2010-07-09 17:13:44De ce poate cineva sa vorbeasca despre ceea ce nu stie, moniq tu spui cu atata convingere ca eu nu stiu ce inseamna durere, ca vai saraca de mine, am si eu o mica deceptie si ma vait, esti sigura, vrei sa iti spun ca am avut dureri in viata poate mult mai mari ca ale tale, cum ca tata este un curvar si nu l-am mai vazut de la 6 ani, ca al 2-lea tata mi-a murit, ca cel care m-a crescut singurul tata bunicul meu , a murit si el si tot asa, viata mea a fost o drama, asta este ideea eu incercam sa reusesc cumva in viata asta sa fiu macar putin fericita, incercam sa gasesc un barbat numai al meu, din cauza trecutul, incercam sa ma feresc sa gresesc in viata sa nu fac vre-un copil sa sufere, am incercat sa evit toate astea si viata mi-a ras din nou, el mi-a redat viata, fericirea si tot el le-a luat acum de tot....De aceea ma amuz intr-un fel de raspunsurile unora de aici, atat de scarboase, de imature, va mutumesc, in felul asta imi dau seama ca nu exista oameni....


carmen , am respect pt durerea ta si faptul ca ai pierdut sau nu au fost langa tine persoane care ar fi trebuit sa fie , e trist , se intampla dar trebuie sa trecem peste ...in alta ordine de idei , nu incerca sa te atasezi de toti papagalii care nu merita , vezi-ti de drumul tau , de ce atata implicare acolo unde nu e cazul..? Succes!
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 17:17
tu nu doresti sa-ti raspunzi cu creierul ci ...cu inima..ei bine , daca-l iubesti inca , raspunsul nu va fi cel obiectiv si vei suferi in continuare.Incearca sa te detasezi si vei vedea ca am dreptate.
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 17:19
Atunci inti dau un sfat moniq.....la cele 3110 mesaje postate, retragete te rog, ca aici sunt oameni multi care sufera, care striga in "piata mare" striga dupa un sfat, nu de la voi ci de la cineva care stie ce inseamna ceea ce simt ei, ai 33 de ani si 3110 de strgate pe aici...e normal nu?
iubita13
Postat pe 9 Iulie 2010 17:19
uite, vezi, de-acum incepi sa semeni cu tine; hai, ca poti si tu!
si daca tot poti, da-ti sfaturi tie, ca e moca!
moniq_
Postat pe 9 Iulie 2010 17:21
bai cum am scris sa-si . si ziceam de gramatica ...ioi

carmencita hai ca esti patetica . si nu-i ok .
pt linistea ta , cam toti oamenii trec prin incercari , chiar daca nu-ti vine a crede. treaba e ce concluzii trag din povestile pe care le traiesc.
tu, devreme ce insisti sa stai intr-o relatie ce-ti face rau nu prea ai tras de nici una ( din concluzii) . asta inseamna ca-ti place sa-ti fie rau .
acum , spune si tu, e bine?? ce-ar fi de compatimit aici??
bluelight
Postat pe 9 Iulie 2010 17:27
Nu e de compatimit, nu am vrut sa fiu compatimita, pur si simplu am pus pea mult suflet, a fost acel ultim barbat din viata mea care i-am daruit tot, cum sa ma desprind, cand il iubesc atat de mult, cand mi-am inchipuit toata viata mea alaturi de el, cand credeam ca voi avea copii cu el, ca voi avea pana si nepoti, ma vedeam imbatranind cu el a fost singurul fata de care m-am putut atasa atat de mult.Culmea, acum ma iubeste enorm, m-a iubit si inainte doar ca era atat de copil, acum si-a dat seama de tot, este prea perfect cand eu am devenit atat de imperfecta..E o mare mizerie de ganduri in capul meu.
iubita13
Postat pe 9 Iulie 2010 17:33
blue , carmen nu-si da raspunsuri , inceraca doar sa gaseasca motivatii in sprijinul de a ramane langa cel pe care-l iubeste desi exemplarul nu prea ar trebui sa beneficieze de acordarea celei de a doua sanse, parerea mea...dar eu sunt catalogata ca fiind dura si fara suflet de papagalii indecisi , ma scuzati , o sa spuneti ca sufar de lipsa de empatie
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 17:34
moniq_
Postat pe 9 Iulie 2010 17:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce nu pot suferi eu citatele...sunt de fapt lozinci si lozincile sunt demagogice 20 De la: nathalie 29 Septembrie 2011 08:48
To spy or not to spy? 6 De la: adela_baby2002 22 Septembrie 2009 15:40
ce sa mai cred 7 De la: Anilus 9 Mai 2010 05:35
Fidelitate.... Moralitate.... 86 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:01
.....iubesc 34 De la: alla 7 Septembrie 2010 15:38
Setari Cookie-uri