prea multa durere

De la: carmensittta, la data 2010-07-09 17:33:38Nu e de compatimit, nu am vrut sa fiu compatimita, pur si simplu am pus pea mult suflet, a fost acel ultim barbat din viata mea care i-am daruit tot, cum sa ma desprind, cand il iubesc atat de mult, cand mi-am inchipuit toata viata mea alaturi de el, cand credeam ca voi avea copii cu el, ca voi avea pana si nepoti, ma vedeam imbatranind cu el a fost singurul fata de care m-am putut atasa atat de mult.Culmea, acum ma iubeste enorm, m-a iubit si inainte doar ca era atat de copil, acum si-a dat seama de tot, este prea perfect cand eu am devenit atat de imperfecta..E o mare mizerie de ganduri in capul meu.


daca-mi permiti si vei tine cont de aceasta postare :
1.ai pus suflet cu cineva care nu merita , comportamentul lui intareste acest lucru
2.nu e ultimul barbat din viata ta , decat daca tu doresti sa nu-ti traiesti viata si sa te lasi dezamagita in asemenea fel, daca el te-a dezamagit , macar nu te dezagi tu PE TINE
3.sI cu copii si fara , situatia ar fi stat exact la fel , crezi ca un copil l-ar fi schimbat??? te inseli ..nu , nu s-ar fi schimbat
4 Nu ai devenit imperfecta , doar te-ai saturat sau ,,ti-a ajuns la lingurica" cum spune o vorba din popor.
Si pe mine ma iubesc multi ,dar asta nu inseamna ca ii (mai ) iubesc eu , fapot care le anuleaza orice sansa
Si..lasa patetismul ala la o parte si nu te mai invinovati , nu e cazul , nu e nicio mizerie in gandurile tale , doar te-au deranjat acut niste faze , pe buna dreptate.
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 17:39
reyya stim noi ca nu suferi...

mai fetita , cum naiba te vedeai imbatranind langa un om care iti spunea ca esti fraiera io una nu pot pricepe .

esti tanara . ai sa mai iubesti . incearca sa o faci cu cap si fara patetisme gen am dat tot ce aveam ...
bluelight
Postat pe 9 Iulie 2010 17:39
nene..,o luati pe aratura pe zi ce trece tot mai rau..
auzi.. "gaseste-ti o carja zdravana"...
o Doamne,o Doamne..

roby_cado
Postat pe 9 Iulie 2010 17:44
roby...fii discret , tipa sufera..of of of, deloc nu esti empatic
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 17:45
crezusem ca aia cu carja zdrava ai scris-o tu ..dupa ai am vazut ghilimelele
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 17:46
De la: anakin, la data 2010-07-09 13:01:49O fi sora irinucai, bre

carmencito, daca nu ii duci odata pionierul la ecluza, o sa imbatranesti si o sa decedezi virgina, sa stii ai grija doar la paienjeni, ca mai trebuie dati jos de acolo

mai bine du-te pe topicul "exista barbati inteligenti", ca de feministe lesbi care popovaduiesc piciorul ursului trista m-am cam saturat.


Anakine , deloc nu esti empatic
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 17:48
hai ma mami..,asa ma stii tu..?
roby_cado
Postat pe 9 Iulie 2010 17:48
hai ca merg sa bag ,,neste" miere...mi-a scazut glicemia
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 17:52

te pot ajuta cu ceva...?
roby_cado
Postat pe 9 Iulie 2010 17:53
da..tu vino cu untul degresat..si pesmeti
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 17:54
okydokyyy...
daaa...,de ce degresat bre..?
roby_cado
Postat pe 9 Iulie 2010 18:04
pei ca tii la silueta nu??
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 18:05
ohh...,cu gandul la miere,am uitat de silueta..
roby_cado
Postat pe 9 Iulie 2010 18:15
De la: bluelight, la data 2010-07-09 17:39:48
esti tanara . ai sa mai iubesti . incearca sa o faci cu cap si fara patetisme gen am dat tot ce aveam ...

in viata nu iubesti de 2 ori
giul1a
Postat pe 9 Iulie 2010 18:26
Draga Carmen, am trecut prin ceva asemanator si iti pot spune ca nu ai decat 2 alternative: ori ramai cu el ori nu. Si iti voi spune si cum: poti ramane cu el daca chiar va iubiti cu adevarat si nu se va arata in schema orgoliul tau sau al lui. Iubirea adevarata indura si iarta multe pentru ca e mai mare nevoia si dorinta de a fi cu celalalt decat ceea ce a facut el si astfel ierti.
Dati-va ragaz 1 an de zile. Intalniti-va, incercati sa va reconstruiti relatia si daca nu vor aparea reprosurile, atunci sunteti pe calea cea buna. Dar dc saptamanal ajungeti sa va certati si sa va reprosati sau mai ales sa reprosezi tu ce ti-a facut, atunci daca dupa 1 an tot asa faceti, despartiti-va pentru ca e clar ca nu mai e loc de o mare iubire. Nu e trai ca saptamanal sau lunar sa va certati pe tema infidelitatii, sa va impungeti cu remarci acide sau sa fiti ironici. Veti ajunge mai rau decat e acum si sfatul meu e s-o lasati balta.
Mult succes si mai vorbim...
IriCris
Postat pe 9 Iulie 2010 18:27
sorryyy nu mai rad, gata!
Sa-i puna cineva odata in mana lama aia
ameno
Postat pe 9 Iulie 2010 18:28
Armeno, cred ca esti bolnav, sincer, in toate discutiile ai adus vorba doar de lama si de sange, ai probleme sincer.

Multumesc IriCris pentru raspuns
iubita13
Postat pe 9 Iulie 2010 19:07
Fiecare au problemele lor
blondina_X
Postat pe 9 Iulie 2010 19:13
Picasi si la bacu' asta, blondi?

las'ca mai sunt 7 ministere.

Reyya, nu v-ati prins de sublimul frazeologic al carmensitei. Adeca ea sufera si isi lasa venele lungi fiindca baiatul el a descoperit ce poate face cu erectia in absenta ei, in loc sa o taie si s-o dea la ratze, in timp ce el, baiat fin si cu corazon sensitiv, plange de i se ridica rochia de pe el si o roaga sa il ierte pentru ca a dansat cu pantalonii in vine. Este perfecta stilizare a diminetilor linistite, in care te uiti la episodul ratat din telenovela favorita direct din buda...
Sito, sfat : daca ti-e frica de lup, nu intri in padure. - mi se pare ca a spus-o un fotbalist .

anakin
Postat pe 9 Iulie 2010 19:49
ai putea sa o intrebi , Anakine ce facut cu caracterizarea personajului din basmul popular
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 19:52
bre ce rautaciosi sunteti voi cred ca vi se trage de la prea multa durere
giul1a
Postat pe 9 Iulie 2010 19:53
De la: carmensittta, la data 2010-07-09 17:19:15Atunci inti dau un sfat moniq.....la cele 3110 mesaje postate, retragete te rog, ca aici sunt oameni multi care sufera, care striga in "piata mare" striga dupa un sfat, nu de la voi ci de la cineva care stie ce inseamna ceea ce simt ei, ai 33 de ani si 3110 de strgate pe aici...e normal nu?

fetita...mai ai multe de invatat! moniqa si nu numai ea, ti-au dat sfaturi bune, inspirate si traite din scoala vietii, asa ca....trebuie sa le interpretezi ca atare chiar daca tu crezi ca este doar oratorie pe forum.
tymbark
Postat pe 9 Iulie 2010 20:05
De la: anakin, la data 2010-07-09 19:49:43Picasi si la bacu' asta, blondi?

las'ca mai sunt 7 ministere.

Reyya, nu v-ati prins de sublimul frazeologic al carmensitei. Adeca ea sufera si isi lasa venele lungi fiindca baiatul el a descoperit ce poate face cu erectia in absenta ei, in loc sa o taie si s-o dea la ratze, in timp ce el, baiat fin si cu corazon sensitiv, plange de i se ridica rochia de pe el si o roaga sa il ierte pentru ca a dansat cu pantalonii in vine. Este perfecta stilizare a diminetilor linistite, in care te uiti la episodul ratat din telenovela favorita direct din buda...
Sito, sfat : daca ti-e frica de lup, nu intri in padure. - mi se pare ca a spus-o un fotbalist .


anakine....esti de belea..
tymbark
Postat pe 9 Iulie 2010 20:08
Lipsa de Guinness.. dar repar eu impedimentul
anakin
Postat pe 9 Iulie 2010 20:20
Helloooo, psihologul de serviciu unde este????

Psihoterapeutelor veniti aici ca aveti un caz.

Fata Carmen are o dilema si spune ea:"acum il intalnisem pe el, doar al meu si din pacate nu mai e al meu acum, din pacate m-ia readus toata suferinta care am trait-o in copilarie, acum sunt sigura ca barbatii sunt toti la fel si ca nu exista femeie neinselata,"

Deci domnisoara, sa stii ca NIMIC si NIMENI nu ne apartine. Nici macar viata ta nu-ti apartine. suntem fire de nisip in Univers. Cum poti tu spune de baiatul ala saracul ca iti apartinea????

E clar ca iti lipseste dragostea paterna si ca l-ai gasit pe baiatul asta care era" jucaria" ta si care iti facea cadouri scumpe si ma rog, juca dupa cum ii cintai tu, dar asta nu e VIATA, nu e REALITATE.

Tu nu ai sentiment de dragoste pentru el ci doar un sentiment al naibii de puternic de proprietate.

O femeie inselata ALEGE sa fie asa.
Barbatii sunt foarte comozi din fire.Nici un barbat nu ar pleca dupa alta daca cea pe care o au ar stii cum sa-l "pastreze"

Vezi tu care e paradoxul? Barbatii=comozi=mindri

Deci, desi sunt comozi si vor comfort imediat si de calitate sunt prea mindri sa recunoasca asta si atunci cind sentimentele noastre materne predomina ei isi cauta alta mindra care sa nu fie excesiv de posesiva cu ei.

Anyway, ce am vrut sa spun ca tu din start ai inceput gresit considerindu-l pe El ca fiind al tau, un fel de .....alta rochitica, alt pantofior.
Ciresica
Postat pe 9 Iulie 2010 20:21
pe undeva e si ceva adevar...dar crezi ca pustoaica a inteles ceva?
tymbark
Postat pe 9 Iulie 2010 20:29
L-am considerat pe el fiind al meu, e normal, daca e sa o luam don religie spune " trup si suflet" ce inseamna asta? Da il vroiam doar al meu, e normal, atunci cand iubesti pe cineva il vrei al tau nu al alteia, e foarte simplu.Asta nu se cheama ca sunt posesiva.
Inca ceva ai specificat ceea ce vrea un barbat...nu cumva vrea prea multe?Dar ceea ce noi vrem, conteaza...nu cred nu-i asa, doar voi daca nu sunteti satisfacuti pe toate planurile, atunci vreti sa fiti de alta satisfacuti.Bun, imi place.Sunteti cei mai tari.
iubita13
Postat pe 9 Iulie 2010 20:30
De la: anakin, la data 2010-07-09 20:20:28Lipsa de Guinness.. dar repar eu impedimentul

ok
tymbark
Postat pe 9 Iulie 2010 20:31
daca vrea sa inteleaga intelege, ti se pare ca daca e pustoaica nu intelege ?
giul1a
Postat pe 9 Iulie 2010 20:32
cam asa ceva dupa cum posteaza pe aici, ma face sa inteleg ca ne obosim degeaba sa o scoatem din starea asta!
tymbark
Postat pe 9 Iulie 2010 20:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ziceti de asta ? 13 De la: garbo_5723 19 August 2012 16:25
Infidelitatea e ceva stupid sau casatoria e ceva stupid? 84 De la: Ciresica 29 Septembrie 2009 06:28
nu-l mai suport, cu ce sa-l otravesc 245 De la: raluca12 18 Septembrie 2018 19:49
sfat 80 De la: sora_ilsi 7 Februarie 2011 00:23
Barbatii sunt capabili sa ierte infidelitatea? 58 De la: garbo020185 18 Iulie 2009 21:56
Setari Cookie-uri